MultiLabs.gr MultiHosting.gr MultiPlanet.gr MultiPolls.gr MultiRadio.gr  
fun forum Τελευταία ενέργεια: Ποτέ
Not logged in [Σύνδεση - Εγγραφή]
Go To Bottom
MultiRadio <-- Ακούστε Multi Radio Live

[ Κεντρική σελίδα ] [ Κόκκινο δωμάτιο ] [ Πράσινο δωμάτιο ] [ Μπλε δωμάτιο ] [ Καφέ δωμάτιο ] [ Λευκό δωμάτιο ]

Εκτυπώσιμη Έκδοση | εγγραφή στο θέμα | Προσθήκη στα αγαπημένα  
 Σελίδες:  1  ..  4  5  6  7  8  ..  58
Συγγραφέας: Θέμα: Η γωνια των swingers
krino
εξαρτημένο μέλος

Registered: 4-7-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Αστειέμπορας

Εστάλη στις 31-10-2007 στις 14:05 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by prince
@krino

Με το απόσπασμα της δημοσίευσης που δίνεις, φαίνεται να απαξιώνεται -ως λόγος μονογαμίας- η δημιουργία οικογένειας, ακόμη και η συμβατική -κατά περιπτώσεις- συμβίωση για την ανατροφή παιδιών.

Καταρχην το οτι εκφραζω εγω μια γνωμη αυτο δεν σημαινει οτι το συνολο της κοινωνιας παιζει να την ακολουθησει στο συνολο της.
Απλα ενα κομματι της εκφραζεται και ετσι.
Αν εσενα σε καλυπτει, καντο και οι υπολοιποι θα κανουν τα δικα τους.

Λοιπόν τί λύση προτείνεται στο πρόβλημα της οικογένειας;
Να σταματήσουμε να γεννούμε παιδιά;
Η να μεγαλώνουν ... πού αλήθεια;

εχεις μπερδεψει απολυτα καποια πραγματα (και οχι μονο εσυ)
Πως καταλαβες οτι το swinging σου απαγορευει να εχεις οικογενοια, παιδια και νορμαλ οικογενοιακη ζωη??

Σε πληροφορω εχω γνωρισει αρκετα παντρεμενα ζευγαρια με παιδια. Μαλιστα ενα ειχε κανει το πρωτο τους και ηταν ακομα μικρο και μας ελεγαν για τις παιδικες αρρωστιες....
Η να σου πω για ζευγαρι swingers με 4 παιδια, παντρεμενα επισης ολα και τωρα αποκτησαν το πρωτα τους εγγονι??

Μην συγχεουμε λοιπον καταστασεις και βγαζουμε λαθος συμπερασματα.

Δεν ρωτάω επιθετικά, αλλά προβληματισμένα...
Εχω προβληματιστεί για το θέμα της οικογένειας, που σε πολλές περιπτώσεις, είναι συμβατική συμβίωση...

καμια επιθεση φυσικα!
Εσυ νομιζω εχεις κανει ηδη ενα παιδι, οποτε αν πχ τωρα αρχιζατε το swinging αυτο σημαινει οτι θα διελυες την οικογενοια σου?? η οτι δεν μπορεις να κανεις ακομα ενα παιδι πχ????
Το τι κανουμε στο κρεβατι μας, δεν εχει να κανει με την υπολοιπη δραστηριοτητα μας αγαπητη μου.

Εχω προβληματιστεί και για τη δική μου πολυγαμική/ή μονογαμική φύση...

Το θέμα ας πούμε το βρήκα πολύ ερεθιστικό...
Ως φαντασίωση όμως...
Γιατί στην πράξη, οδηγεί σε αδιέξοδο πιστεύω.

δεν σε καταλαβαινω,
που πρεπει να οδηγει δηλαδη??
τι παραπανω περιμενεις περαν του να νιωσεις νεες εμπειριες που μεχρι πριν ηταν αγνωστες για σενα???
Αν μου πεις οτι δεν με ενδιαφερουν νεες εμπειριες και οτι εχω μεχρι στιγμης ειναι μια χαρα τοτε τσαμπα συζηταμε.

Αφησε το μυαλο ελευθερο και ολα θα πανε μια χαρα.
:cool:

κανε το φαρμακο σου ζωη,
και την ζωη σου φαρμακο σου.
Προφίλ μέλους E-Mail User Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
Notmad
θαμώνας

Registered: 7-2-2007
Member Is Offline

Διάθεση: Out homo of the corf house

Εστάλη στις 31-10-2007 στις 14:16 Απάντηση με παράθεση

Αστα κρίνο κι εγω τα ίδια, πιάστηκε χτες η μεση μου απο δωμάτιο σε δωμάτιο, κι ήταν και τα δυο ανήλικα!

Κόλαση, που να στα λεω, στο τέλος γινήκαμε τόσο ξεχαλίνωτοι που το ρίξαμε στην ουρολαγνεία, αστα μέχρι το πρωί με κατουραγανε.

:caval::P:D

(καλα σκαστε, σκαω και παω στο κλουβί μου, σιχτίρ σας πια, δεν αφηνετε ανθρωπο να φιλοσοφήσει εδώ μέσα)
:hope:

Can't pass through blind needle
Προφίλ μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
krino
εξαρτημένο μέλος

Member Is Offline

Εστάλη στις 31-10-2007 στις 14:39 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by Notmad
Αστα κρίνο κι εγω τα ίδια, πιάστηκε χτες η μεση μου απο δωμάτιο σε δωμάτιο, κι ήταν και τα δυο ανήλικα!

Κόλαση, που να στα λεω, στο τέλος γινήκαμε τόσο ξεχαλίνωτοι που το ρίξαμε στην ουρολαγνεία, αστα μέχρι το πρωί με κατουραγανε.

:caval::P:D

(καλα σκαστε, σκαω και παω στο κλουβί μου, σιχτίρ σας πια, δεν αφηνετε ανθρωπο να φιλοσοφήσει εδώ μέσα)
:hope:

αααααααα εμεις μια που μας εκατσε ουρολαγνα την στειλαμε αλλου για αλλου.
Το ειχαμε ξεκαθαρισει οτι απο βιτσια μεχρι BDSM παιζουν.....
Ουρολαγνεια, κοπρολαγνειες κ.α. σε αλλο τημ....

:comtebelbo:

κανε το φαρμακο σου ζωη,
speedy
speechless

Registered: 13-10-2003
Member Is Offline

Διάθεση: ΣΥΝΤΑΞΙΟΔΟΤΗΣΗΣ!

Εστάλη στις 31-10-2007 στις 15:11 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by krino
Μαλιστα ενα ειχε κανει το πρωτο τους και ηταν ακομα μικρο και μας ελεγαν για τις παιδικες αρρωστιες....

Και σε ερεθίζει αυτό τώρα?

ΟΚ
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
groper
virtual, currently

Registered: 11-1-2006
Member Is Offline

Εστάλη στις 31-10-2007 στις 15:27 Απάντηση με παράθεση

Η άποψή που έχω σχηματίσει πάντως (από βιώματα, εμπειρίες και παρατήρηση) είναι ότι στο θέμα swingers, εκτός από πολλή πλάνη και παραμύθι, υπάρχει και αρκετή ανισοτιμία.
Βγάζοντας απ' έξω λοιπόν τα κατά συνθήκη ζευγάρια(που βρίσκονται ειδικά για το swinging δηλαδή) , ευκαιριακά, παράλληλες (και "παράνομες" προφανώς) σχέσεις, επαγγελματίες και άλλα και στεκόμενος στα πραγματικά ζευγάρια, σε αυτούς που είναι και αληθινοί σύντροφοι μεταξύ τους δηλαδή, έχω διαπιστώσει πολλή ανισοτιμία.
Για να είμαι ειλικρινής δηλαδή, δεν έχω συναντήσει μέχρι τώρα, ούτε ένα ζευγάρι που και οι δύο σύντροφοι να ξεκίνησαν να θέλουν από κοινού και εξίσου, τη σεξουαλική συνεύρεση με άλλα ζευγάρια.
Συνήθως ο ένας από τους δυό θέλει, είτε επειδή είναι ανικανοποίητος, είτε επειδή είναι αχόρταγος, είτε επειδή θέλει και νέες εμπειρίες κλπ, κλπ και ο άλλος απλά ακολουθεί, είτε συγκαταβατικά (για να μη χάσει τον/την συντροφό του εντελώς ας πούμε) και σε μερικές περιπτώσεις μάλιστα, ο ένας απ' τους δύο χρησιμοποιείται και ως μέσον προσέγγισης, ως "κράχτης" δηλαδή, νέων γνωριμιών.
Κάτι σαν χατίρι δηλαδή του ενός συντρόφου για τον άλλο, το οποίο φυσικά είναι αποδεκτό, μια και όπως και να έχει, μιλάμε για ελεύθερη βούληση...

Τα πραγματικά ζευγάρια που γουστάρουν και οι δυό ΕΞΙΣΟΥ αυτή την ιστορία, νομίζω ότι είναι πολύ λιγότερα από όσα "φαίνεται" να υπάρχουν.

Σε τυχόν φάση απόλυτης ισοτιμίας πάντως, έχει ενδιαφέρον μια και η πλειοψηφία (ίσως) των ζευγαριών που είναι μαζί για ένα αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα, ως προς το σεξουαλικό δεν είναι απόλυτα ειλικρινείς μεταξύ τους, δεν είναι απόλυτα ικανοποιημένοι και αρκετοί και αρκετές καταφεύγουν έτσι κι αλλιώς σε εξωσυζυγικές σχέσεις...

Όλοι είμαστε άσχετοι, αλλά σε διαφορετικά αντικείμενα ο καθένας.
Προφίλ μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
krino
εξαρτημένο μέλος

Member Is Offline

Εστάλη στις 31-10-2007 στις 15:30 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by speedy
Παράθεση:
Μαλιστα ενα ειχε κανει το πρωτο τους και ηταν ακομα μικρο και μας ελεγαν για τις παιδικες αρρωστιες....

Και σε ερεθίζει αυτό τώρα?

Δεν ξερω πως εκανες τετοια υποθεση....
το αναφερα σαν γεγονος οτι οποιος θελει να συνεχισει την ζωη του οπως την εκανε με οικογενοια η χωρις μπορει να το κανει ανεμποδιστα ασχετως το πως απολαμβανει το σεξ.

κανε το φαρμακο σου ζωη,
speedy
speechless

Member Is Offline

Εστάλη στις 31-10-2007 στις 15:34 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:

Και εγω έκανα χιούμορ.. δηλαδή πως μπορείς να βρεθείς σεξουαλικά με κάποιους που σε πρήζουν με τις αρρώστιες του παιδιού τους..

:D:D:D:D:D

ΟΚ
krino
εξαρτημένο μέλος

Member Is Offline

Εστάλη στις 31-10-2007 στις 16:11 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by groper

Τα πραγματικά ζευγάρια που γουστάρουν και οι δυό ΕΞΙΣΟΥ αυτή την ιστορία, νομίζω ότι είναι πολύ λιγότερα από όσα "φαίνεται" να υπάρχουν.

Επετρεψε μου η δικη μου εμπειρια να δειχνει εντελως διαφορετικα ποσοστα.
Και επειδη μιλαω σαν swinger και οχι σαν παρατηρητης θα ηθελα να δεχτεις την αποψη μου με την εννοια οτι συνεχω συναναστρεφομαι με τετοια ζευγαρια.
Φυσικα μου εχει τυχει και τετοια ζευγαρια οπως αναφερεις αλλα ειναι μικρο το ποσοστο (περιπου 1 στα 10).

Αυτο εχει να κανει βεβαια αν κινεισαι σε χωρο swingers η σε χωρους που το παιζουν swingers και οι μισοι εκει ειναι απατεωνες.
Σε πληροφορω λοιπον οτι αν εστω και στο ελαχιστο βγω με ενα ζευγαρι και η συντροφος μου εχει ενδειξεις οτι την τραβαω με το ζορι την αλλη μερα κιολας εχει μαθευτει και αυτοματα με εχουν κανει περα απαντες.
Ο κυκλος ειναι μικρος οπως καταλαβαινεις και πλεον ολοι γνωριζονται με ολους λιγο εως πολυ.
Οποτε το σκηνικο σε τετοιους κυκλους δεν παιζει ουτε για αστειο. Σε ανοικτους κυκλους βεβαια οπου ο καθενας μπορει να δηλωνει διαφορα αυτα που αναφερεις εχουν σοβαρη βαση. Δυστυχως στην ελλαδα υπαρχουν ατομα με τετοια καταλοιπα, στερημενα σεξουαλικα, με την αισθηση του κυριαρχουν αρσενικου και αλλα πολλα.

Θα σου πω για ενα τυπο που μας κυνηγαει εδω και ενα μηνα που προσπαθει να ψησει την γυναικα του να συμμετεχει ενω αρνειται.
Του εχω εξηγησει 101 φορες οτι δεν γινεται κατι τετοιο αμα η γυναικα του εχει αλλες αντιληψεις. Παρολα αυτα συνεχιζει να πιεζει λεγωντας μας να της μεταδοσουμε την θετικη μας εμπειρια, λες και προκειται για συναχι.....
Ημαρτον.....

Σε τυχόν φάση απόλυτης ισοτιμίας πάντως, έχει ενδιαφέρον μια και η πλειοψηφία (ίσως) των ζευγαριών που είναι μαζί για ένα αρκετά μεγάλο χρονικό διάστημα, ως προς το σεξουαλικό δεν είναι απόλυτα ειλικρινείς μεταξύ τους, δεν είναι απόλυτα ικανοποιημένοι και αρκετοί και αρκετές καταφεύγουν έτσι κι αλλιώς σε εξωσυζυγικές σχέσεις...

u got the point.
Αλλα οπως εγραψα στην αρχη ενα ζευγαρι swingers για να συνεχιζουν να ειναι κατι τετοιο πρεπει να βασιζονται στην ομοφωνα καθολικη αποφαση και των δυο, να εχουν καλη σχεση σαν ζευγαρι και να συναποφασιζουν εξισου για οτι κινηση τους αφορα τις κοινες τους σεξουαλικες δραστηριοτητες.

κανε το φαρμακο σου ζωη,
krino
εξαρτημένο μέλος

Member Is Offline

Εστάλη στις 31-10-2007 στις 16:13 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by speedy
Παράθεση:

Και εγω έκανα χιούμορ.. δηλαδή πως μπορείς να βρεθείς σεξουαλικά με κάποιους που σε πρήζουν με τις αρρώστιες του παιδιού τους..

:D:D:D:D:D

με πρηζουν????
αντιθετα το βρηκα πολυ γλυκο και ευαισθητο οσο και ανθρωπινο να ακους τις ανησυχιες ενος ζευγαριου ενοσω η πιο πριν κουβεντα μας ειχε να κανει με μια εμπειρια απο ενα ζευγαρι. Ξαφνικα η κουβεντα αλλαξε και πηγε στο παιδακι τους....

Απλοι - καθημερινοι ανθρωποι λοιπον της διπλανης πορτας.....
ισως και της δικιας σου.

:thumbsup:

κανε το φαρμακο σου ζωη,
speedy
speechless

Member Is Offline

Εστάλη στις 31-10-2007 στις 16:20 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:

Απλοι - καθημερινοι ανθρωποι λοιπον της διπλανης πορτας.....
ισως και της δικιας σου.

:thumbsup:

Μισό να σκεφτώ τους γείτονες μου.....
............................................................

ιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιιι!! Όχι....

ΟΚ
 Σελίδες:  1  ..  4  5  6  7  8  ..  58

WebHosting_2014

Go To Top