MultiForums.gr  MultiHosting.gr  Multilabs.gr  MultiPolls.gr  MultiPlanet.gr  
Humanity forum Τελευταία ενέργεια: Ποτέ
Not logged in [Σύνδεση - Εγγραφή]
Go To Bottom
MultiRadio <-- Ακούστε Multi Radio Live

[ Κεντρική σελίδα ] [ Κόκκινο δωμάτιο ] [ Πράσινο δωμάτιο ] [ Μπλε δωμάτιο ] [ Καφέ δωμάτιο ] [ Λευκό δωμάτιο ]

Εκτυπώσιμη Έκδοση | εγγραφή στο θέμα | Προσθήκη στα αγαπημένα  
 Σελίδες:  1  ..  38  39  40  41  42  ..  53
Συγγραφέας: Θέμα: To Μπαλκόνι μου
gedelete
Τακτικό μέλος
**

Registered: 24-4-2006
Member Is Offline

Διάθεση: No Mood

Εστάλη στις 6-10-2006 στις 01:25 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by Bonsai Bee

-ΑΓΙΟΚΛΗΜΑ(ΝΥΧΤΟΛΟΥΛΟΥΔΟ) – ΑΝΘΗ ΑΡΩΜΑΤΙΚΑ ΤΗΝ ΝΥΧΤΑ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΗΝ ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ) ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΤΤΑ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΟ ΛΟΥΛΟΥΔΙ. ΑΦΟΥ ΗΘΕΛΕΣ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΥΤΟ ΦΥΤΕΨΕ ΚΑΝΕΝΑ ΚΑΙ ΕΚΕΙ.

το Αγιόκλημα δεν έχει καμμία σχέση με το νυχτολούλουδο εάν δεν κάνω λάθος......

-ΔΙΓΙΤΑΛΗΣ (ΑΝΘΗ ΩΡΑΙΑ ΣΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΧΡΩΜΑΤΑ) ΞΕΡΕΙΣ, ΑΝ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟ ΤΟ ΦΥΤΟ ΠΡΟΣΦΑΤΑ ΚΑΤΑΠΙΑΣΤΗΚΑ, ΕΧΩ ΔΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΕΞΑΙΡΕΤΙΚΑ ΑΝΘΕΚΤΙΚΟ. ΠΡΟΣΕΞΕ ΜΗΝ ΑΓΟΡΑΣΕΙΣ ΕΤΗΣΙΕΣ ΠΟΙΚΙΛΙΕΣ!

επικίνδυνο έως θανατηφόρο! θέλει μεγάλη προσοχή!

ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΩΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΑΓΙΟΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΜΥΡΙΣΕΙ ΤΑ ΑΝΘΗ ΤΟΥ, ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΥΧΤΟΛΟΥΛΟΥΔΟ. ΚΟΙΤΑ ΠΟΛΛΟΙ ΟΠΩΣ ΚΙ ΕΣΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ, ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ ΠΩΣ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΝΥΧΤΟΛΟΥΛΟΥΔΟ ΥΠΑΡΧΕΙ, ΤΟ ΚΕΣΤΡΟ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΝΥΧΤΟΛΟΥΛΟΥΔΑ, ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΓΝΩΣΤΑ Ή ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΟΥΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΣΥΧΝΑ.
ΤΟ ΑΓΙΟΚΛΗΜΑ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΓΝΩΣΤΟΤΕΡΑ ΦΥΤΑ, ΛΙΓΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΥΧΤΟΛΟΥΛΟΥΔΟ ΚΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΛΙΓΟΙ ΤΟ ΚΑΛΛΙΕΡΓΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΚΙ ΕΤΣΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΟΥΤΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΦΥΤΟ.
ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΛΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΚΕΣΤΡΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑΖΟΥΜΕ ΝΥΧΤΟΛΟΥΛΟΥΔΟ(ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΛΛΟΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΟΤΑΝΙΚΟ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑ). ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΝΥΧΤΟΛΟΥΛΟΥΔΟ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. ΤΗΝ ΙΠΟΜΑΙΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΗΝ ΛΕΜΕ ΠΕΡΙΚΟΚΛΑΔΑ. ΑΥΤΟ ΔΗΛΑΔΗ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΕΡΙΚΟΚΛΑΔΑ ΚΙ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ; ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΥΣΚΑΡΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΛΕΜΕ ΒΟΛΒΟ, ΑΠΟ ΟΣΟ ΟΜΩΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΑ ΦΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΟΛΒΟΥΣ! ΤΟ ΛΙΛΙΟΥΜ ΤΟ ΛΕΜΕ ΚΡΙΝΟ. ΚΡΙΝΟΣ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΙ Η ΙΡΙΔΑ ΚΙ Η ΚΑΛΛΑ.
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
gedelete
Τακτικό μέλος
**

Member Is Offline

Εστάλη στις 6-10-2006 στις 02:17 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by TheCat
Πω πω!

Δεν ξέρω πώς να σε ευχαριστήσω για τον κόπο σου να τα γράψεις όλα αυτά και να μου τα εξηγήσεις! Είσαι απίθανος!!!!

Προς το παρόν είμαστε ακόμα στα αρχιτεκτονικά σχέδια! Τα οποία βλέπω κιόλας να αργούν, μια που ο αρχιτέκτων ανακατεύεται με τις δημοτικές εκλογές και το σχέδιο του κήπου έχει πάει στις ελληνικές καλένδες. Όταν πλέον μου τα παραδόσει (πάντως από το σκαρίφημα φαίνεται να βγαίνει πολύ ωραία δουλειά) σκέφτομαι μήπως θα είναι αργά να ξεκινήσω λόγω του καιρού και μήπως θα πρέπει να το αφήσω για την άνοιξη. Τέλος πάντων, θα σε ενημερώσω...

Λιμνούλα ή συντριβάνι σκέφτηκα κι εγώ. Δυστυχώς, όμως, δεν βγαίνει με τίποτα στο χώρο. Έτσι αρκούμαι σε μια βρυσούλα που έχω ήδη με μαρμάρινη γούρνα 300 ετών!

Κισσό έχω περιμετρικά της περίφραξης και είναι θηρίο ανήμερο. Οι κορμοί του έχουν γίνει πλέον σαν κορμοί δέντρων!

Τα λιγούστρα που κλάδεψα (κατακρεούργησα) πέρυσι πέταξαν αμέσως νέα φύλλα και κλαδιά και δείχνουν να πηγαίνουν καλά, εκτός από 2-3 τα οποία θα υποχρεωθώ ούτως ή άλλως να αντικαταστήσω.

Για όλα τα υπόλοιπα θα σε ενημερώσω...

Οι πληροφορίες και οι συμβουλές σου είναι πολύτιμες.

Σ' ευχαριστώ και πάλι!

:) :) :) :) :) :) :) :) :) :)

ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΥ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑΝ ΟΙ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΠΟΥ ΣΟΥ ΕΔΩΣΑ. ΝΑ ΞΕΡΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΧΑΡΑ ΜΟΥ ΝΑ ΑΠΑΝΤΩ ΣΤΙΣ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ ΣΟΥ.
ΠΑΝΤΩΣ ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΧΩΡΟ ΓΙΑ ΛΙΜΝΟΥΛΑ ΜΕΧΡΙ ΚΙ ΕΝΑ ΠΑΛΙΟ ΒΑΡΕΛΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΓΙΑ ΜΙΑ, ΑΥΤΟΣΧΕΔΙΑ ΑΣ ΠΟΥΜΕ, ΛΙΜΝΟΥΛΑ. ΜΕΣΑ ΣΕ ΑΥΤΗΝ ΑΝ ΦΥΤΕΨΕΙΣ ΤΑ ΚΑΤΑΛΛΗΛΑ ΦΥΤΑ ΚΙ ΑΝ ΤΗ ΦΡΟΝΤΙΖΕΙΣ ΚΑΛΑ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΕΙΣ ΝΑ ΒΑΛΕΙΣ ΚΑΙ ΛΙΓΑ ΨΑΡΑΚΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΘΑ ΖΟΥΝ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΑ.
Bonsai Bee
αραχτή

Registered: 25-2-2005
Member Is Offline

Διάθεση: ........................

Εστάλη στις 6-10-2006 στις 06:41 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by georion

ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΠΩΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΑΓΙΟΚΛΗΜΑ ΚΑΙ ΠΩΣ ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΜΥΡΙΣΕΙ ΤΑ ΑΝΘΗ ΤΟΥ, ΓΙΑ ΝΑ ΛΕΣ ΠΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΥΧΤΟΛΟΥΛΟΥΔΟ. ΚΟΙΤΑ ΠΟΛΛΟΙ ΟΠΩΣ ΚΙ ΕΣΥ ΝΟΜΙΖΟΥΝ, ΛΑΝΘΑΣΜΕΝΑ ΠΩΣ ΜΟΝΟ ΕΝΑ ΝΥΧΤΟΛΟΥΛΟΥΔΟ ΥΠΑΡΧΕΙ, ΤΟ ΚΕΣΤΡΟ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΑΛΛΑ ΝΥΧΤΟΛΟΥΛΟΥΔΑ, ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΑΠΛΩΣ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΣΟ ΓΝΩΣΤΑ Ή ΕΙΝΑΙ ΓΝΩΣΤΑ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΚΑΛΛΙΕΡΓΟΥΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΣΥΧΝΑ.
ΤΟ ΑΓΙΟΚΛΗΜΑ ΑΝ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΑ ΓΝΩΣΤΟΤΕΡΑ ΦΥΤΑ, ΛΙΓΟΙ ΓΝΩΡΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΝΥΧΤΟΛΟΥΛΟΥΔΟ ΚΙ ΑΥΤΟ ΓΙΑΤΙ ΛΙΓΟΙ ΤΟ ΚΑΛΛΙΕΡΓΟΥΝ ΜΕΣΑ ΣΤΙΣ ΠΟΛΕΙΣ ΚΙ ΕΤΣΙ ΣΧΕΔΟΝ ΚΑΝΕΙΣ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙ ΟΥΤΕ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΦΥΤΟ.
ΓΕΝΙΚΑ ΤΟ ΒΑΣΙΚΟ ΛΑΘΟΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΟΤΙ ΤΟ ΚΕΣΤΡΟ ΤΟ ΟΝΟΜΑΖΟΥΜΕ ΝΥΧΤΟΛΟΥΛΟΥΔΟ(ΔΗΛΑΔΗ ΠΟΛΛΟΙ ΝΟΜΙΖΟΥΝ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΒΟΤΑΝΙΚΟ ΤΟΥ ΟΝΟΜΑ). ΑΥΤΟ ΔΕΝ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΜΟΝΑΔΙΚΟ ΝΥΧΤΟΛΟΥΛΟΥΔΟ ΣΕ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ. ΤΗΝ ΙΠΟΜΑΙΑ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΗΝ ΛΕΜΕ ΠΕΡΙΚΟΚΛΑΔΑ. ΑΥΤΟ ΔΗΛΑΔΗ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ Η ΜΟΝΑΔΙΚΗ ΠΕΡΙΚΟΚΛΑΔΑ ΚΙ ΑΛΛΗ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ; ΚΑΙ ΤΟ ΜΟΥΣΚΑΡΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΛΕΜΕ ΒΟΛΒΟ, ΑΠΟ ΟΣΟ ΟΜΩΣ ΓΝΩΡΙΖΟΥΜΕ ΟΛΟΙ, ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΙ ΑΛΛΑ ΦΥΤΑ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΒΟΛΒΟΥΣ! ΤΟ ΛΙΛΙΟΥΜ ΤΟ ΛΕΜΕ ΚΡΙΝΟ. ΚΡΙΝΟΣ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΚΙ Η ΙΡΙΔΑ ΚΙ Η ΚΑΛΛΑ.

μη βάζεις ποτέ στοίχημα για πράγματα που δεν ξέρεις
και μάλιστα όταν δεν γνωρίζεις τον άλλον...
και ακόμα καλύτερα να μη φαντάζεσαι τι ξέρει ή έχει δει....ο άλλος!

στην βοτανική το αγιόκλημα λέγεται Lonicera και είναι της
οικογένειας των Caprifoliaceae και
το νυχτολούλουδο cestrum και είναι της οικογένειας των Solanaceen. * **

σχέση δεν έχουν καμμία μεταξύ του!

Χρώματα και παραλλαγές υπάρχουν και στα δύο είδη πάμπολλα!

* στην ίδια οικογένεια ανήκουν οι ντομάτες, οι πατάτες, οι πιπεριές, οι μελιτζάνες και τα ταμαρίλος.

**τα φυτά της οικογένειας αυτής έβραζαν κάποτε ( και σήμερα ) στο καζάνι κάποιων ..μαγισσων!

κατά τα άλλα καλό....κλάδεμα!

''Ο μόνος τρόπος να εξαλείψεις έναν πειρασμό,
είναι να ενδώσεις σε αυτόν..''
TheCat
Posting Freak

Registered: 22-5-2004
Member Is Offline

Διάθεση: ρουφιάνα

Εστάλη στις 6-10-2006 στις 07:02 Απάντηση με παράθεση

Δεν ξέρω από ορολογίες και ονομασίες φυτών, αλλά ξέρω στα σίγουρα ότι το αγιόκλημα είναι νυχτολούλουδο.

Πιο καλά από μένα το λέει ο Κηλαηδόνης στο "Θερινά σινεμά" :)
gedelete
Τακτικό μέλος
**

Member Is Offline

Εστάλη στις 8-10-2006 στις 03:51 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by Bonsai Bee

μη βάζεις ποτέ στοίχημα για πράγματα που δεν ξέρεις
και μάλιστα όταν δεν γνωρίζεις τον άλλον...
και ακόμα καλύτερα να μη φαντάζεσαι τι ξέρει ή έχει δει....ο άλλος!

στην βοτανική το αγιόκλημα λέγεται Lonicera και είναι της
οικογένειας των Caprifoliaceae και
το νυχτολούλουδο cestrum και είναι της οικογένειας των Solanaceen. * **

σχέση δεν έχουν καμμία μεταξύ του!

Χρώματα και παραλλαγές υπάρχουν και στα δύο είδη πάμπολλα!

* στην ίδια οικογένεια ανήκουν οι ντομάτες, οι πατάτες, οι πιπεριές, οι μελιτζάνες και τα ταμαρίλος.

**τα φυτά της οικογένειας αυτής έβραζαν κάποτε ( και σήμερα ) στο καζάνι κάποιων ..μαγισσων!

κατά τα άλλα καλό....κλάδεμα!

ΟΡΙΣΤΕ;;;;;;;
ΠΡΩΤΟΝ ΕΓΩ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΠΩΣ ΤΟ ΚΕΣΤΡΟ ΕΧΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΑΓΙΟΚΛΗΜΑ!!! ΜΗΝ ΑΛΛΑΖΕΙΣ ΤΑ ΛΟΓΙΑ ΤΩΝ ΑΛΛΩΝ ΑΝ ΔΕΝ ΞΕΡΕΙΣ ΚΑΤΙ ΚΑΙ ΓΕΝΙΚΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΜΗΝ ΓΡΑΦΕΙΣ ΣΤΟ FORUM ΜΟΛΙΣ ΞΥΠΝΑΣ. ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΕΙ ΚΑΝΑ ΠΕΝΤΑΩΡΟ ΝΑ ΣΥΝΕΛΘΕΙΣ ΚΑΙ ΧΤΥΠΑ ΚΑΙ ΔΥΟ - ΤΡΕΙΣ ΝΤΟΥΖΙΝΕΣ ΦΛΙΤΖΑΝΙΑ ΓΕΜΑΤΑ ΜΕ ΚΑΦΕ. ΜΟΝΟ ΕΤΣΙ, ΙΣΩΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΟΥΝ ΟΙ ΑΛΛΟΙ.
ΔΕΥΤΕΡΟΝ ΤΟ ΑΓΙΟΚΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΝΥΧΤΟΛΟΥΛΟΥΔΟ. ΔΕΝ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΤΟ ΕΧΩ ΔΕΙ Ή ΕΧΩ ΜΥΡΙΣΕΙ ΤΑ ΑΝΘΗ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΠΩΣ ΤΟ ΚΑΛΛΙΕΡΓΩ!!! ΜΕΡΙΚΕΣ ΦΟΡΕΣ ΑΝ Ο ΚΑΙΡΟΣ ΕΙΝΑΙ ΒΡΟΧΕΡΟΣ Ή ΟΤΑΝ ΑΝΘΙΣΕΙ ΠΡΟΣ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΔΟΥ ΑΝΘΟΦΟΡΙΑΣ ΙΣΩΣ ΤΑ ΑΝΘΗ ΤΟΥ ΜΥΡΙΣΟΥΝ ΕΛΑΦΡΑ ΚΑΙ ΤΗ ΜΕΡΑ, ΠΡΑΓΜΑ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΣΕ ΟΛΑ ΤΑ ΝΥΧΤΟΛΟΥΛΟΥΔΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΕΣΤΡΟ.
ΤΡΙΤΟΝ ΚΑΙ ΤΟ ΦΥΤΟ ΜΙΡΑΜΠΙΛΙΣ, ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΗΣ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΣ NYCTAGINACEAE EINAI ΝΥΧΤΟΛΟΥΛΟΥΔΟ.
ΤΕΛΟΣ, ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΕΦΙΑ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΩ (ΓΙΑΤΙ ΕΚΕΙ ΤΟ ΠΑΣ) ΓΙΑ ΝΑ ΣΟΥ ΑΠΟΔΕΙΞΩ ΑΝ ΤΟ ΑΓΙΟΚΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ Ή ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΥΧΤΟΛΟΥΛΟΥΔΟ! ΑΝ ΘΕΣ ΚΑΤΑΛΑΒΕ ΤΟ, ΑΝ ΔΕΝ ΘΕΣ...ΞΕΡΕΙΣ!

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΙ ΑΝΤΑΠΟΔΙΔΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΥΧΗ ΣΟΥ. ΕΠΙΣΗΣ ΕΥΤΥΧΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΝΕΟ ΕΤΟΣ!!!!!

Υ.Γ. ΜΗΝ ΣΚΟΤΩΝΕΙΣ ΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΤΩΝ ΣΟΛΑΝΩΔΩΝ ΟΠΩΣ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΜΕ ΤΑ ΝΥΧΤΟΛΟΥΛΟΥΔΑ - ΣΕ ΤΙ ΣΟΥ ΕΦΤΑΙΞΕ ΑΛΛΩΣΤΕ H ΔΥΣΜΟΙΡΗ;

SOLANACEAE KI OXI SOLANACEEN!!!!!!!!!:D:D:D
karmenqueasy
Posting Freak

Registered: 16-12-2004
Member Is Offline

Διάθεση: χαρούμενη

Εστάλη στις 11-10-2006 στις 11:18 Απάντηση με παράθεση

Το ότι θα πιανόμασταν στα χέρια σε ένα θέμα που αφορά τα μπαλκόνια μας, δεν το περίμενα! :D

Ίσως είναι η αύρα του λευκού δωματίου...Ειρήνη, βρε παιδάκια, εδώ για λελουδάκια λέμε!

~Και με τα χίλια βάσανα, πάλι η ζωή γλυκειά ναι~
gedelete
Τακτικό μέλος
**

Member Is Offline

Εστάλη στις 12-10-2006 στις 01:46 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by karmenqueasy
Το ότι θα πιανόμασταν στα χέρια σε ένα θέμα που αφορά τα μπαλκόνια μας, δεν το περίμενα! :D

Ίσως είναι η αύρα του λευκού δωματίου...Ειρήνη, βρε παιδάκια, εδώ για λελουδάκια λέμε!

ΟΤΑΝ ΛΕΣ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟΝ, ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΓΝΩΡΙΖΕΙΣ ΚΑΙ ΛΑΜΒΑΝΕΙΣ ΕΙΡΩΝΙΚΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ, ΠΙΣΤΕΥΩ ΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΛΟΓΙΚΟ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΑΙ ΜΙΑ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ. ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ;
ΠΑΝΤΩΣ, ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΠΩΣ ΤΟ ΠΟΛΥΖΟΡΙΣΑΜΕ ΤΟ ΘΕΜΑ - ΔΕΝ ΘΑ ΚΑΤΣΩ ΣΤΗΝ ΤΕΛΙΚΗ ΝΑ ΤΣΑΚΩΘΩ ΓΙΑ ΤΟ ΑΝ ΤΟ ΑΓΙΟΚΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ Ή ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΥΧΤΟΛΟΥΛΟΥΔΟ ΛΕΣ ΚΑΙ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΛΥΣΟΥΜΕ ΚΑΠΟΙΟ ΣΟΒΑΡΟ ΘΕΜΑ! ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ ΓΙΑ ΛΕΛΟΥΔΑΚΙΑ ΜΙΛΑΜΕ!:D
gedelete
Τακτικό μέλος
**

Member Is Offline

Εστάλη στις 12-10-2006 στις 01:53 Απάντηση με παράθεση

ΣΑΣ ΑΡΕΣΕΙ Ο ΙΒΙΣΚΟΣ ΜΟΥ; ΕΙΧΑ ΞΕΧΑΣΕΙ ΝΑ ΣΑΣ ΔΕΙΞΩ ΜΙΑ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΤΟΥ. AN ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΑΡΓΑ (ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΦΘΙΝΟΠΩΡΟ) ΨΑΧΝΩ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ ΚΑΙ ΚΑΝΕΝΑΝ ΙΒΙΣΚΟ ΜΕ ΠΟΡΤΟΚΑΛΙ ΑΝΘΗ!

gedelete έχει επισυνάψει αυτή την εικόνα:
I..jpg - 20.04kb
TheCat
Posting Freak

Registered: 22-5-2004
Member Is Offline

Διάθεση: ρουφιάνα

Εστάλη στις 12-10-2006 στις 07:09 Απάντηση με παράθεση

Όμορφος είναι... τον προτιμώ από τον πορτοκαλί.

Πάντως είναι ιδιαίτερα ανθεκτικό φυτό και γίνεται ολόκληρο δέντρο με ελάχιστη περιποίηση...

Σωστά τα λέω;
:)
palabras
Ο

Registered: 31-3-2004
Member Is Offline

Διάθεση: No alarms.No surprises.

Εστάλη στις 12-10-2006 στις 19:02 Απάντηση με παράθεση

ο ιβίσκος είναι το φυτό που βγάζει τον καρπό μπάμια

I try not to drink too much, because when I'm drunk, I bite
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member  Αυτός ο χρήστης έχει MSN Messenger
 Σελίδες:  1  ..  38  39  40  41  42  ..  53

Go To Top