MultiForums.gr  MultiHosting.gr  Multilabs.gr  MultiPolls.gr  Webstocks.gr  
Humanity forum Τελευταία ενέργεια: Ποτέ
Not logged in [Σύνδεση - Εγγραφή]
Go To Bottom

[ Κεντρική σελίδα ] [ Κόκκινο δωμάτιο ] [ Πράσινο δωμάτιο ] [ Μπλε δωμάτιο ] [ Καφέ δωμάτιο ] [ Λευκό δωμάτιο ]

Εκτυπώσιμη Έκδοση | εγγραφή στο θέμα | Προσθήκη στα αγαπημένα  
 Σελίδες:  1  ..  37  38  39
Συγγραφέας: Θέμα: Τροποποιηση αρθρου 16 για την παιδεια: Θα τσακιστει η κυβερνηση;;;
Sinner
Εξαρτημένο μέλος

Registered: 23-1-2007
Member Is Offline

Διάθεση: Θα δούμε...

Εστάλη στις 25-1-2007 στις 15:24 Απάντηση με παράθεση

Ασε.....αφενος μεν ειμαι μακρια.......αφετερου ειμαι αλλεργικος στους φασιστες.......και αν δω τιποτα περιεργο, ξυπναει ο αλλος μου εαυτος! :cool:

Every saint has a past and every sinner has a future.
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
nick
Cya around

Registered: 29-12-2004
Member Is Offline

Διάθεση: No Mood

Εστάλη στις 25-1-2007 στις 15:28 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Το προσχέδιο νόμου, ενώ στην κύρια πλευρά ευνοεί τους φοιτητές, τους χτυπάει στο ν+2, δηλαδή τους αποβάλλει αν δεν ολοκληρώσουν τις σπουδές τους σε ένα διάστημα το πολύ δύο χρόνια πάνω από το κανονικό. Ο σημερινός απεριόριστος χρόνος φοίτησης σημαίνει σπατάλη κοινωνικών πόρων και συχνά αναντιστοιχία ενός διπλώματος με το γνωστικό του περιεχόμενο, όμως ο περιορισμός του ν+2 είναι ανυπόφορος στο γραφειοκρατικό, ξεκομμένο από την πράξη και γι’ αυτό δύσπεπτο περιεχόμενο σπουδών του ελληνικού πανεπιστήμιου που αποκλείεται ν’ αλλάξει μονομιάς με οποιαδήποτε μεταρρύθμιση.

N+2 xronia ειναι λιγα.
2N θα ηταν καλα.

Discover your subversive singularity
themis
Θεμ@νθρωπος

Registered: 28-12-2005
Member Is Offline

Διάθεση: ηρεμία

Εστάλη στις 25-1-2007 στις 15:34 Απάντηση με παράθεση

1.5 Ν κατοχυρωθηκε.

ηρεμία....
aprilios
Posting Freak

Registered: 15-12-2004
Member Is Offline

Διάθεση: Ανθισμένη !!

Εστάλη στις 25-1-2007 στις 15:53 Απάντηση με παράθεση

Το Ν+2 είναι αρκετό...για μία 4ετή σχολή... Απλώς ο Φοιτητής θα πρέπει να στρώνεται πιο πολύ στα έδρανα και να ξεχάσει την κραιπάλη στην οποία έχει μάθει!!
Τώρα για τις πολυτεχνικές που έχουν 5ετή φοίτηση...είναι κάπως οριακή!.. Για την Ιατρική...θέλει ένα Ν+3...για να μην ζοριστούν οι Φοιτητές και πολύ...Αλλά από την άλλη εάν δεν μπορεί να πάρει κάποιος το πτυχίο της Ιατρικής σε 8 χρόνια...... Πως στο διάολο να του εμπιστευτούμε την υγεία μας!!
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
Shadow
Εξαρτημένο μέλος

Registered: 18-2-2004
Member Is Offline

Διάθεση: ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ...

Εστάλη στις 26-1-2007 στις 10:15 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by Sinner
Και εγω σας ενημερωνω, ελεω επαγγελματικης ενασχολησης, οτι και το Αρθρο 16 θα αλλαξει και ιδιωτικα πανεπιστημια θα γινουν ειτε το θελουμε ειτε οχι!!!

Το 2010 θα γινει η εννοποιηση των Ευρωπαϊκων ανωτατων εκπαιδευτικων συστηματων.......και μαντεψτε ποια χωρα ειναι ουραγος στην εκπληρωση των προϋποθεσεων ενταξης στο κοινο συστημα ανωτατης εκπαιδευσης! Αρα......ειτε θα γινουν αλλαγες και θα μπουμε και εμεις μεσα στο εκπαιδευτικο "τραστ" ειτε οσοι αποκτουν πτυχιο απο το 2010 και μετα θα πρεπει να το χρησιμοποιησουν για χαρτι χειροτεχνιας!!!

Αμήν και πότε Αμαρτωλέ...Και μετά να τρέχουν όλοι όσοι θα μείνουν με το πουλί στο χέρι και με πτυχία χωρίς καμμία αξία,να ζητήσουν τα ρέστα από το φασιστοεσμό που λυμαίνεται την Τριτοβάθμια Εκπαίδευση...

Τι ωραία που ειν' η αγάπη μου,με το καθημερνό της φόρεμα κι ένα χτενάκι στα μαλλιά,κανείς δεν ήξερε πως είναι τόσο ωραία
Κοπέλες του ʼουσβιτς του Νταχάου κοπέλες μην είδατε την αγάπη μου;
Την είδαμε σε μακρινό ταξίδι,δεν είχε πια το φόρεμά της ούτε χτενάκι στα μαλλιά

Τι ωραία που ειν' η αγάπη μου,η χαϊδεμένη από τη μάνα της και τ' αδελφού της τα φιλιά,κανείς δεν ήξερε πως είναι τόσο ωραία
Κοπέλες του Μαουτχάουζεν κοπέλες του Μπέλσεν,μην είδατε την αγάπη μου;
Την είδαμε στην παγερή πλατεία μ' ένα αριθμό στο άσπρο της το χέρι,με κίτρινο άστρο στην καρδιά.
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member 's Yahoo
aprilios
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 26-1-2007 στις 10:19 Απάντηση με παράθεση

Λοιπόν...τρεις το λάδει τρεις το ξύδι.... Έκανα τους Λογιαριασμούς μου....και βγάζω ότι μου συμφέρει να στείλω τα παιδιά μου στο Deree!! Πιο φθηνά θα μου βγεί τελικά...από το δημόσιο..δωρεάν πανεπιστήμιο!! Κάτι ήξερε τελικά..η κουφάλα η Παπαντάμα!! Και θα έχουν και ένα αναγνωρισμένο στην αγορά και στο εξωτερικό....φτυχίο!! ;)
Shadow
Εξαρτημένο μέλος

Registered: 18-2-2004
Member Is Offline

Διάθεση: ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ...

Εστάλη στις 26-1-2007 στις 10:22 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by Guerriero_Da_Luz
Επιτηδες δεν εβαλα αρχικα την πηγη για να μην προκαταλαμβανω κανεναν αναγνωστη πριν το διαβασει. Το παραπάνω κειμενο προερχεται απο το ΟΑΚΚΕ (Οργανωση για την Ανασυγκροτηση του ΚΚΕ) και αντικατοπτριζει και καταγραφει με αφοπλιστικη ειλικρινεια και ακριβεια την κατασταση στο ελληνικο πανεπιστημιο. Αυτη ειναι η αληθεια κυριοι.

ΥΓ. Για να αποφευχθουν παρεξηγησεις, ουδεμια σχεση εχω με το ΟΑΚΚΕ... Οι ανανοινωσεις ομως που εχουν βγαλει για την παιδεία ειναι όλες λιρα 100! Υπαρχουν κανα-δυο ακόμη, ισως τις προσθεσω καποια αλλη στιγμη.

Οποιος θελει να τις δει: www.oakke.gr

Έλα Χριστέ κι Απόστολε...Θα μπορούσε να το είχε γράψει κι ένας φιλελεύθερος το κείμενο αυτό...

Τι ωραία που ειν' η αγάπη μου,με το καθημερνό της φόρεμα κι ένα χτενάκι στα μαλλιά,κανείς δεν ήξερε πως είναι τόσο ωραία
Κοπέλες του ʼουσβιτς του Νταχάου κοπέλες μην είδατε την αγάπη μου;
Την είδαμε σε μακρινό ταξίδι,δεν είχε πια το φόρεμά της ούτε χτενάκι στα μαλλιά

Τι ωραία που ειν' η αγάπη μου,η χαϊδεμένη από τη μάνα της και τ' αδελφού της τα φιλιά,κανείς δεν ήξερε πως είναι τόσο ωραία
Κοπέλες του Μαουτχάουζεν κοπέλες του Μπέλσεν,μην είδατε την αγάπη μου;
Την είδαμε στην παγερή πλατεία μ' ένα αριθμό στο άσπρο της το χέρι,με κίτρινο άστρο στην καρδιά.
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member 's Yahoo
aprilios
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 26-1-2007 στις 10:32 Απάντηση με παράθεση

////......Θα μπορούσε να το είχε γράψει κι ένας φιλελεύθερος το κείμενο αυτό...///

Λες να φυτεψε μερικούς εγκάθετους.....ο Αδριανόπουλος...στον Περισσό;;;; :O
Sinner
Εξαρτημένο μέλος

Registered: 23-1-2007
Member Is Offline

Διάθεση: Θα δούμε...

Εστάλη στις 26-1-2007 στις 10:39 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by Shadow
Αμήν και πότε Αμαρτωλέ...Και μετά να τρέχουν όλοι όσοι θα μείνουν με το πουλί στο χέρι και με πτυχία χωρίς καμμία αξία,να ζητήσουν τα ρέστα από το φασιστοεσμό που λυμαίνεται την Τριτοβάθμια Εκπαίδευση...

Ειναι κατι που εχει παρθει αποφαση και θα γινει. Πως ειχε γινει με το ευρω στον οικονομικο τομεα, ετσι και με την ανωτατη εκπαιδευση. Θα δημιουργιθει η EHEA (European Higher Education Area).....στην οποια θα λαμβανουν μερος και πανεπιστημια χωρων που δεν ειναι μελη της ΕΕ οπως για παραδειγμα Πανεπιστημια της Ελβετιας, της Ρωσιας, της Νορβηγιας και της Τουρκιας!!!

Ειμαστε η μονη χωρα που δεν εχουμε ενεργο συστημα αξιολογησης παρολο που ο νομος εχει ψηφιστει.....και γενικα δεν ικανοποιουμε πολλες απο τις προϋποθεσεις, την στιγμη που ακομα και Τουρκικα (!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!) πανεπιστημα τις πληρουν!

Every saint has a past and every sinner has a future.
dpdt1
Uhuru!

Registered: 8-2-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Punk

Εστάλη στις 19-2-2007 στις 02:25 Απάντηση με παράθεση

επωνυμη καταγγελια που απ 'οτι φαινεται θα προχωρησει και παραπερα..

δεν γνωριζω το θεμα, αλλα τα στοιχεια φαινονται πειστικα (τουλαχιστον πρεπει να δωθουν απαντησεις) και συν τις αλλοις δεν συνηθιζω να πιστευω πολιτικαντηδες..

http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=655540

http://athens.indymedia.org/front.php3?lang=el&article_id=658230

αυτοι θ' αλλαξουν τη παιδεια..
(μαζι με τη παπαρηγα του deeree + pierce college, που ειναι κατα του 16... ;) )

Δακρυγόνα και φωτιές στο μικρό χωριό, και χτυπάν αλύπητα, νέους στο ψαχνό

Δακρυγόνα και φωτιές σκόρπισαν παντού, και η βουλή απέεεχει μόνο ένα ντου!
Προφίλ μέλους E-Mail User Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
 Σελίδες:  1  ..  37  38  39

Go To Top