MultiForums.gr  MultiHosting.gr  Multilabs.gr  MultiPolls.gr  Webstocks.gr  
Humanity forum Τελευταία ενέργεια: Ποτέ
Not logged in [Σύνδεση - Εγγραφή]
Go To Bottom

[ Κεντρική σελίδα ] [ Κόκκινο δωμάτιο ] [ Πράσινο δωμάτιο ] [ Μπλε δωμάτιο ] [ Καφέ δωμάτιο ] [ Λευκό δωμάτιο ]

Εκτυπώσιμη Έκδοση | εγγραφή στο θέμα | Προσθήκη στα αγαπημένα  
 Σελίδες:  1  ..  28  29  30
Συγγραφέας: Θέμα: 11 ΑΝΤΙΡΑΤΣΙΣΤΙΚΟ ΦΕΣΤΙΒΑΛ ΣΤΟ ΠΕΔΙΟ ΑΡΕΩΣ 30 Ιουνιου - 1/2 - ΙΟΥΛΙΟΥ 2006
oldjedai
Posting Freak

Registered: 19-2-2003
Member Is Offline

Διάθεση: ALZAMIENTO

Εστάλη στις 16-7-2006 στις 20:19 Απάντηση με παράθεση

:cool:

Λοιπον , Σουλα , αυτο το ξεκαθαρισαμε ... εχεις κατι αλλο ;; Αϊντε , τωρα , σπιτι ... Σουλα ..

Και πουσαι πριν πας σπιτι , παρε φορα και ελα με την οπισθεν ... ξερεις το τι θα κανεις ... σε εχω εκπαιδευσει κανονικα ... ( αν το ξεχασες , Σουλα , θα μου κλασεις για αλλη μια φορα τ'αρχιδια .. )

:D

ΖΗΤΩ η Μανωλαδα ..

''Σκοπός της εισαγωγής ξένων εργατών απο τους εργοδότες είναι η διαιώνιση της σκλαβιας''

Καιρος οι πολιτες να παρουν τις τυχες τους στα χερια τους ... ΟΞΩ ΟΙ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ .

ΟΞΩ οι ΕΑΜΟΒΟΥΛΓΑΡΟΙ και οι ΑΠΟΓΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ...που μολυνουν την χωρα .

Από το βιβλίο “Εγχειρίδιο Βλακείας”
Μόνο σαν ειρωνικό σχόλιο μπορεί να γίνει δεκτό πως όποιος απομνημόνευσε μια ντάνα βιβλία και τσέπωσε ένα χαρτί έγινε αυτομάτως επιστήμων. Άλλο μνήμη και πολυγνωσία και εντελώς άλλο η σκέ­ψη- το φωνάζουν αιώνες οι αρχαίοι (Ηρά­κλειτος, Δημόκριτος), το λέει γουστόζικα και η ξένη παροιμία, «γνώσεις χωρίς μυα­λό είναι γάιδαρος φορτωμένος βιβλία».
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
oldjedai
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 16-7-2006 στις 21:27 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by oldjedai

Λοιπον , Σουλα , αυτο το ξεκαθαρισαμε ... εχεις κατι αλλο ;; Αϊντε , τωρα , σπιτι ... Σουλα ..

Και πουσαι πριν πας σπιτι , παρε φορα και ελα με την οπισθεν ... ξερεις το τι θα κανεις ... σε εχω εκπαιδευσει κανονικα ... ( αν το ξεχασες , Σουλα , θα μου κλασεις για αλλη μια φορα τ'αρχιδια .. )

Ετσι , λοιπον , Σουλα Μπρεζεντακου , μιας και το καταλαβες , τερμα .
Απο μενα εισαι κομμενος , ειτε σου αρεσει , ειτε οχι και στην επομενη συναντηση που θα ειμαι εγω , εσυ , δεν θα εισαι .. Ειτε στο τραπεζι , ειτε στο μαγαζι ...

Οποτε τελος . Για ΤΡΙΤΗ φορα ξαναφερες το ιδιο θεμα , για τριτη φορα , πηρες τον πουλο ...

Απο τωρα , θα απανταω στις μαλακιες που γραφεις και θεωρεις , θεματα . Θα στα ριχνω εκει και θα το απολαμβανω ...
Κουβεντα , μαζι σου στοπ . Τερμα . Αρκετα μου ζαλισες τ'αρχιδια , κλανοντας τα συνεχεια ...
Εχω καλυτερες συζητησεις με σοβαρους ανθρωπους και δεν εχω πλεον χρονο να ασχολουμαι με γελοια ανθρωποειδη .

Συνεχιζε να αμολας οτι γουσταρεις απο την τρυπα που αποκαλεις στομα , αδιαφορω ...

Καλα ;; Αϊντε στα τσακιδια ...Σουλα ...

ΖΗΤΩ η Μανωλαδα ..

''Σκοπός της εισαγωγής ξένων εργατών απο τους εργοδότες είναι η διαιώνιση της σκλαβιας''

Καιρος οι πολιτες να παρουν τις τυχες τους στα χερια τους ... ΟΞΩ ΟΙ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ .

Μόνο σαν ειρωνικό σχόλιο μπορεί να γίνει δεκτό πως όποιος απομνημόνευσε μια ντάνα βιβλία και τσέπωσε ένα χαρτί έγινε αυτομάτως επιστήμων. Άλλο μνήμη και πολυγνωσία και εντελώς άλλο η σκέ­ψη- το φωνάζουν αιώνες οι αρχαίοι (Ηρά­κλειτος, Δημόκριτος), το λέει γουστόζικα και η ξένη παροιμία, «γνώσεις χωρίς μυα­λό είναι γάιδαρος φορτωμένος βιβλία».
oldjedai
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 17-7-2006 στις 06:30 Απάντηση με παράθεση
Για τελευταια φορα , επι του παροντος . Θα σε γλενταω , οποτε θελω εγω ...

Παράθεση:
Originally posted by krino
Παράθεση:
Originally posted by oldjedai

Ετσι , λοιπον , Σουλα Μπρεζεντακου , μιας και το καταλαβες , τερμα .
Απο μενα εισαι κομμενος , ειτε σου αρεσει , ειτε οχι και στην επομενη συναντηση που θα ειμαι εγω , εσυ , δεν θα εισαι .. Ειτε στο τραπεζι , ειτε στο μαγαζι ...

Οποτε τελος . Για ΤΡΙΤΗ φορα ξαναφερες το ιδιο θεμα , για τριτη φορα , πηρες τον πουλο ...

Απο τωρα , θα απανταω στις μαλακιες που γραφεις και θεωρεις , θεματα . Θα στα ριχνω εκει και θα το απολαμβανω ...
Κουβεντα , μαζι σου στοπ . Τερμα . Αρκετα μου ζαλισες τ'αρχιδια , κλανοντας τα συνεχεια ...
Εχω καλυτερες συζητησεις με σοβαρους ανθρωπους και δεν εχω πλεον χρονο να ασχολουμαι με γελοια ανθρωποειδη .

Συνεχιζε να αμολας οτι γουσταρεις απο την τρυπα που αποκαλεις στομα , αδιαφορω ...

Καλα ;; Αϊντε στα τσακιδια ...Σουλα ...

ποσα ξερει ο κωλος σου μωρη σουσουραδα.....

Οχι νοσα ξερει , η οσα εχει φαει ο δικος σου κωλος .. Σουλα

Οταν στριμωχνεσαι η απαντηση σου ειναι:

"Κουβεντα , μαζι σου στοπ . Τερμα . Αρκετα μου ζαλισες τ'αρχιδια , κλανοντας τα συνεχεια ... "

Ετσι ε???

Ναι καριβως ετσι ...

κωλωσες μωρο μου??
εφαγες ταπουλα στο κωλαρινι σου και ζαλιστηκανε τα αρχιδακια σου απο το κλασιματακι????
Μηπως αμα εκανες ενα κλισματακι στο κωλαρακι σου θα ξεζαλιζοντουσαν τα αρχιδακια του μωρου μου???

Δεν στριμωχτηκα απο αλλους καλυτερους , απο σενα θα στριμωχτω ;;
Το κλυσμα το κανεις καθημερινα εσυ και στο κανω και χοντρα .... Σουλα

πωπωπωπωπω το καμενο το ολντζενταιουλινι.....
πανε τα αρχιδακια του, τα κλασανε κατι κρινα....
:D:D:D:D:D

Εμ , ετσι ειναι . Τ'αρχιδια μου ειναι για να τα κλανουνε κατι Δημητρακηδες σαν και σενα ...

Να σου πω ρε τσανακογλυφτη,
εκει που μπορεις να πουλας μαγκια ειναι μονο οταν ρωτας την Τζειν Ντο ποσα ευρω εχει να της δωσει η πεθερα της???
Γιατι εδω που σου εγιναν κοκκινα τα πισινα και τις λιγες σφαλιαριτσες που εφαγες συνηλθες και το εκανες μουγκα στην στρουγκα ετσι????

Δεν πουλαω μαγκια , ουτε εχω αναγκη να πουλησω μαγκια . Ακομα να καταλαβεις καποια πραγματα . Ακομα στο σταδιο το προσχολικο εισαι , οπου ενας κανει τον μαγκα ;;
Μπορεις να ονειρευεσαι οτι θελεις ..
Ρομπα και ξεφτιλα για το ΙΔΙΟ θεμα εγινες και παλι εσυ ... ακομα να βαλεις μυαλο ... Εχεις κατι αλλο να πεις ;; Σε καποιο αλλο θεμα ;; Που ειναι το λινκ μωρη λουγκρα ;; Το καταπιες και αυτο ;; Αει , στα τσακιδια και ακομα παραπερα . . Σουλα .

Στο ξαναπα οτι εισαι υπο επιτηρηση......
Το ηξερες οτι αμα σε αρχισω στις γρηγορες δεν θα ξεμπερδευες μαζι μου....

Και εγω σου ειπα οτι μου κλανεις τ'αρχιδια με την επιτηρηση σου ... εχεις φαει παλι πορτα ... Σουλα .

Οταν ειπα οτι εισαι εξυπνος εκανα λαθος, εισαι απλα κουτοπονηρος, εξυπνος θα ησουν εαν εκανες μοκο και μπορουσες να προβλεψεις την σημερινη κουβεντα και να φας την χλαπατσα.....

Μια ζωη , λαθη κανεις . Και εσυ ακομα , ενα ολοκληρο λαθος εισαι ... Εχεις την ηλιθια νοοτροπια , επειδη καποιος δεν σε γουσταρει και σε χεζει , οτι τουριξες χλαπατσα ... Ουτε την λεξη δεν ξερεις τι σημαινει .... Σουλα .

Αλλη φορα λοιπον να προσεχεις, τουλαχιστον μαζι μου για να μην δινεις τετοιες απαντησεις.....

Να προσεχω σε τι ;; Μην κλασεις και παλι ;;

"Κουβεντα , μαζι σου στοπ . Τερμα . Αρκετα μου ζαλισες τ'αρχιδια , κλανοντας τα συνεχεια ... "

Κουβεντα μαζι μου στοπ, σημαινει χρηστακο μου (μου επιτρεπεται η οικοιοτητα ελπιζω....) σημαινει οτι βγαζεις το σκασμο, μαλιστα κυριε Κρινο, δεν εχω κατι να σας απαντησω και λεω καμια παπαριτσα, να τα μαζευουμαι ησυχως με ελαφρα πηδηματακια και να παμε να σχολιασουμε καμια Τζειν Ντο, που στο τελος δεν θα τραβηξει.....

Η οικειοτητα , δεν επιτρεπεται , αλλα απο ποτε εχεις σεβαστει καποιον αλλον ;; Οποτε και παλι γραμμενη την εχω . Το "κυριε" τι λεξη ειναι ;; Που την βρηκες ;; Σιγα μην σε λεει και κανενας "κυριο" και το ζητας και απο μενα ... Μαλακας σε λενε ... Σουλα .

Γυναικοδουλειες κανεις μπαρμπουλη, για αυτο σου ειπα για τα παντελονια.....

Και εγω σου μιλησα γι'αρχιδια ... Οτι λειπει στον καθενα ... εμενα μου λειπουν τα παντελονια , εσενα τα αρχιδια .. Ετσι ειναι η ζωη ... Σουλα .

φυσικα δεν φτανουν οι λιγες σφαλιαριτσες που εφαγες για να αρθει ο αποκλεισμος σου απο το παρον θεμα.
Εχεις πολλα βηματα να κανεις μεχρι να τελεσιδικησει η υποθεση....
Ενα απο αυτα, ειναι να ζητησεις συγγνωμη σε ολους αυτους που προσεβαλες και βλεπουμε.

Εχεις αφρισει τοσο πολυ μαλακα , που γραφεις τα ιδια και τα ιδια ....Στα παπαρια μου το τι λες εσυ .. Οσο για το "συγγνωμη" το ειπα και το λεω σε ανθρωπους . Σε γλοιωδω υπανθρωποειδη , γιοκ κοκο ... Σουλα .

Τα λεμε αυριο πρωι μωρο μου,
μακια και να προσεχεις.....

Τι μακια , βρε Σουλα , αφου σου τρεχουν , απο το χτεσινοβραδυνο ;;

:cool::cool::cool:
:cool::cool::cool:

Αϊντε , λοιπον ... ταλειωσαμε για τωρα και με σενα ...
Οποτε αρχισεις να γραφεις μαλακιες θεματα , θα συνεχισουμε να σε γλενταμε ...Σουλα .

ΖΗΤΩ η Μανωλαδα ..

krino
Posting Freak

Registered: 4-7-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Αστειέμπορας

Εστάλη στις 17-7-2006 στις 09:39 Απάντηση με παράθεση

Μια Αθηναική ιστορία από… την Γκάνα & Κένυα

Mε λένε Kατερίνα. Γεννήθηκα στην Aθήνα, στο μαιευτήριο «Aλεξάνδρα». Tο 1988. Oι γονείς μου έμεναν τότε στην πλατεία Aμερικής. O πατέρας μου ήρθε από την Κένυα στην Eλλάδα όταν ήταν επτά χρονών. Δεν ξέρω πώς ήρθε. Ξέρω ότι ζούσε εδώ με την οικογένειά του.

Όταν μεγάλωσε γνώρισε τη μάνα μου, που είχε έρθει στην Eλλάδα από την Γκάνα. Παντρεύτηκαν και γεννήθηκα εγώ. Όταν ήμουν πέντε χρονών οι γονείς μου χώρισαν. O πατέρας μου μετανάστευσε ξανά το 1993 στη Σουηδία. Σήμερα είναι Σουηδός πολίτης. Eγώ και η μητέρα μου μείναμε εδώ. Aπό τα παιδικά μου χρόνια θυμάμαι με πολύ αγάπη το νηπιαγωγείο. Περνούσα θαυμάσια με τα άλλα μωρά. Mετά ήρθε το δημοτικό. Στην αρχή τα παιδάκια δεν με ακουμπούσαν, γιατί φοβόντουσαν μη μαυρίζουν, και με ρωτούσαν συνέχεια αν ξεβάφω. Γυρνούσα στο σπίτι και βομβάρδιζα τη μητέρα μου με ερωτήσεις: «Mαμά γιατί εγώ είμαι μαύρη και οι άλλοι είναι λευκοί;». Eκείνη μου έλεγε ότι οι άνθρωποι είναι σαν τα λουλούδια, έχουν διάφορα χρώματα. Mου έλεγε ότι στην Aφρική συμβαίνει το αντίθετο. Eκεί οι μαύροι είναι πολλοί και οι λευκοί λίγοι. Mου έλεγε ότι στις φλέβες όλων των ανθρώπων κυλά το ίδιο αίμα... Σιγά σιγά τα παιδάκια άρχισαν να με συνηθίζουν. Mόνο όταν τσακωνόμασταν με έβριζαν.
Πρέπει να πω ότι είχα υπέροχους δασκάλους. Στο Γυμνάσιο τα ρατσιστικά λιγόστεψαν. Στο Λύκειο με πείραζαν μόνο τα παιδιά από την Aλβανία και τη Pωσία. Mάλιστα έχω μάθει τις βρισιές για τους μαύρους στα αλβανικά και στα ρώσικα. Θυμάμαι την παρέα μου στο Λύκειο. Ήμασταν αχώριστα όλα τα κορίτσια, όλα παιδιά μεταναστών. Aνάμεσα σε αυτά και η Mαρία, οι γονείς της οποίας ήταν από την Aλβανία. Kάθε φορά που πηγαίναμε στο σπίτι της, εκείνη τσακωνόταν άγρια με τη μητέρα της. Eμείς δεν καταλαβαίναμε, επειδή τα έλεγαν στα αλβανικά. Mια μέρα τα πράγματα αγρίεψαν. Bλέπω τη Mαρία να έχει γίνει κατακόκκινη από το θυμό της. Kάποια στιγμή φωνάζει στη μάνα της: «Σκάσε κωλοαλβανίδα, σκάσε!». Tα χάσαμε. Mετά έμαθα ότι όλος ο καυγάς γινόταν για μένα. H μάνα της δεν ήθελε μαύρες στο σπίτι. Kαι όχι μόνο αυτό. Eπειδή τρώγαμε συχνά στο σπίτι της Mαρίας, η μάνα της έπαιρνε το πιάτο όπου έτρωγα ή το ποτήρι όπου έπινα νερό και τα πέταγε στα σκουπίδια... Έπαθα σοκ όταν το 'μαθα. Πιστεύω ότι όλοι έχουμε δόσεις ρατσισμού μέσα μας. Όσο πιο ανασφαλείς, τόσο πιο ρατσιστές είμαστε. O ρατσισμός είναι άγνοια, φόβος, φθόνος. Kαι συμφέρον. Για να τον έχεις τον άλλον από κάτω και να μην τον αφήσεις να σηκώσει κεφάλι. H ζωή μού έχει μάθει ότι όποιος τρώει το ρατσισμό στη μάπα γίνεται κομπλεξικός και είναι γεμάτος μίσος για τους άλλους. Aυτό είναι το κακό με το ρατσισμό, κολλάει και το θύμα του. Ήμουν τυχερή γιατί είχα μια μάνα που συζητούσε επί ώρες μαζί μου γι' αυτά τα πράγματα. Δεν άφησε να ριζώσουν τα κόμπλεξ και το μίσος μέσα μου.
O χειρότερος ρατσισμός, όμως, είναι αυτός που φορά το πρόσωπο του νόμου. Γι' αυτόν θέλω να μιλήσω. Όλα ξεκίνησαν πριν από μερικούς μήνες, όταν έγινα 18 χρονών. Mέχρι τότε ήμουν γραμμένη στα χαρτιά της μητέρας μου. Πήγα να βγάλω άδεια παραμονής και μου ζήτησαν διαβατήριο από την Kένυα, επειδή έχω κρατήσει το επώνυμο του πατέρα μου. Ήμουν τόσο αφελής που πίστευα ότι τα παιδιά των μεταναστών που γεννιούνται εδώ, τουλάχιστον όταν συμπληρώσουν δεκαοκτώ χρόνια, είναι Έλληνες πολίτες. Θεωρώ τον εαυτό μου Eλληνίδα, στον ίδιο βαθμό που τον θεωρούν και τα παιδιά που έχουν γεννηθεί από Έλληνες γονείς. Όταν το άκουσαν αυτό οι υπάλληλοι κόντεψαν να βάλουν τα γέλια. Έτσι έμαθα ότι εμάς, τα παιδιά που γεννιόμαστε εδώ, μας θεωρούν ξένα. Γι' αυτό δεν μας γράφουν καν στα δημοτολόγια. Γεννιόμαστε εδώ και το κράτος μας θεωρεί σαν να έχουμε έρθει μόλις χθες! Θυμάμαι μια υπάλληλο που μου είπε: «Kαταλαβαίνεις ελληνικά, κορίτσι μου; Eμείς θέλουμε διαβατήριο από την πατρίδα σου». Kαι της απάντησα: «Kυρία μου, τα ελληνικά τα ξέρω καλύτερα από σας. H πατρίδα μου είναι η Eλλάδα, όχι η Aφρική, επομένως μου χρωστάτε ένα διαβατήριο!». Eδώ στην Aθήνα δεν υπάρχει καν πρεσβεία της Kένυας. Στην Kένυα δεν έχω πάει ποτέ. Πρέπει να πάω τώρα μαζί με τον πατέρα μου. Δεν ξέρω όμως εάν θα μου δώσουν διαβατήριο, γιατί διαβατήριο δίνουν μόνο σε όσους γεννιούνται εκεί πέρα. Eπομένως για να πάρω κενυάτικο διαβατήριο πρέπει να έχω πρώτα ελληνική ταυτότητα. Eπιπλέον, εάν πάω στην Kένυα δεν μπορώ να γυρίσω πίσω στην Eλλάδα, γιατί δεν έχω χαρτιά. Tώρα είμαι παράνομη. Mπορούν να με απελάσουν και είμαι στη διακριτική ευχέρεια του κάθε αστυνομικού. Πού να με απελάσουν όμως; Eγώ δεν έχω άλλη πατρίδα εκτός από την Eλλάδα. Kυκλοφορώ τώρα με τη ληξιαρχική πράξη γέννησής μου που λέει ότι έχω γεννηθεί στο «μαιευτήριο Aλεξάνδρα», στην Aθήνα, το καλοκαίρι του 1988. Mου φαίνεται ο εαυτός μου σαν ηθοποιός σε κάποια κωμικοτραγική ταινία που δεν ξέρω πώς θα τελειώσει. O πατέρας μου στη Σουηδία έχει τρελαθεί με την κατάσταση. Θέλει να με πάρει εκεί αλλά δεν μπορώ να ταξιδέψω. Δεν έχω χαρτιά. Σκεφτήκαμε με το αγόρι μου, τον Aργύρη, να παντρευτούμε, έστω και για τα χαρτιά, αλλά δεν μπορούμε. Eίμαι παράνομη. Δεν μπορώ να ανοίξω AΦM, δεν μπορώ να δώσω Πανελλήνιες. Δεν μπορώ να γραφτώ στο πανεπιστήμιο. Γιατί δεν έχω χαρτιά. Kαι έχω γεννηθεί στο «μαιευτήριο Aλεξάνδρα», στην Aθήνα, το καλοκαίρι του 1988. Nιώθω ταπεινωμένη. Nιώθω σαν κάποιος να βίασε τα όνειρά μου, την προσωπικότητά μου, το μέλλον μου. Nιώθω σαν να με έβαλαν σε ένα μόνιμο περιθώριο. Δεν είναι απάνθρωπο εμάς, τα παιδιά που γεννηθήκαμε εδώ, να μας κάνουν να νιώθουμε απάτριδες και απόβλητα; Γιατί γίνεται αυτό άραγε; Mπορεί κανείς να μου απαντήσει;

χωρις αλλα σχολια,
αναδημοσιευση απο εδω:
http://gazikapllani.blogspot.com/2006_06_01_gazikapllani_archive.html

κανε το φαρμακο σου ζωη,
και την ζωη σου φαρμακο σου.
Προφίλ μέλους E-Mail User Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
BOBTAILBOBY
Posting Freak

Registered: 27-2-2004
Member Is Offline

Διάθεση: THEA

Εστάλη στις 17-7-2006 στις 09:47 Απάντηση με παράθεση

στειλε της ενα γραμμα με το παρακατω περιεχομενο

τι εκανε ο OldJedai οταν με ειδε τελευταια φορα????
Ol. - μαλωνεις ρε?
Kr. - Ναι ρε μαλωνω....
Ol. - Ρε μαλωνεις αμα εισαι αντρας??
Kr. - Ναι ρε ειπαμε μαλωνω....
Ολ. - Τα ακουτε ρε, ειπε μαλωνει..... εεεε οκ δεν μαλωνω εγω ομως, στην εσκασααααααααα!!! (και σε αποβαλα.... να σε καλα ... Μουλα!!!)

Μη φοβασαι.Θα σε προστατεψω εγω.
ειναι βαρια η πουτσα του κεμαλ???ο κρινο τη δοκιμασε και ξερει;)
tek
Posting Freak

Registered: 16-11-2005
Member Is Offline

Διάθεση: Cliche Guevara

Εστάλη στις 17-7-2006 στις 10:17 Απάντηση με παράθεση

krino απο το στεκι μεταναστων δεν μπορει καποιος/α δικηγορος να την συμβουλευσει σχετικα με τις διαδικασιες που χρειαζονται? στην τελικη αν οι εδω αρνουνται υπαρχει και η ευρωπαικη ενωση...

Le monde fait de nous des putes. Νous ferons du monde un bordel!
[:il etait une fois l' homme].
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
 Σελίδες:  1  ..  28  29  30

Go To Top