MultiForums.gr  MultiHosting.gr  Multilabs.gr  MultiPolls.gr  Webstocks.gr  
Humanity forum Τελευταία ενέργεια: Ποτέ
Not logged in [Σύνδεση - Εγγραφή]
Go To Bottom

[ Κεντρική σελίδα ] [ Κόκκινο δωμάτιο ] [ Πράσινο δωμάτιο ] [ Μπλε δωμάτιο ] [ Καφέ δωμάτιο ] [ Λευκό δωμάτιο ]

Εκτυπώσιμη Έκδοση | εγγραφή στο θέμα | Προσθήκη στα αγαπημένα  
 Σελίδες:  1  2  3  4  ..  76
Συγγραφέας: Θέμα: Δασκαλοι , καθηγητες , απεργιες ....
TheCat
Posting Freak

Registered: 22-5-2004
Member Is Offline

Διάθεση: ρουφιάνα

Εστάλη στις 1-10-2006 στις 22:36 Απάντηση με παράθεση

Rad, το βασικότερο από τα θεσμικά αιτήματα των δασκάλων που ΔΕΝ ικανοποίησε η Μαριέττα είναι η Αξιολόγηση. Ο εκπαιδευτικός στην Ελλάδα δεν θέλει την αξιολόγηση. Τη φοβάται. Ξέρει ότι θα φανεί η γύμνια του, για την οποία μοναδικός υπαίτιος είναι ο ίδιος. Ούτε το κράτος, ούτε το Πανεπιστήμιο, ούτε η έλλειψη επιμόρφωσης, ούτε τα μύρια όσα επιδόματα που παίρνει για αυτόν τον σκοπό (όρα "επίδομα βιβλιοθήκης", για να αγοράζει κάθε μήνα εξωσχολικά βιβλία και να ενημερώνεται σφαιρικά - και όχι, δεν είναι ανέκδοτο)

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.
Mark Twain
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
Radmila
Posting Freak

Registered: 9-8-2005
Member Is Offline

Διάθεση: No Mood

Εστάλη στις 1-10-2006 στις 22:46 Απάντηση με παράθεση

TheCat , δεν παρακολουθώ τα της απεργίας , σχολίασα μόνο διαβάζοντας το πρώτο ποστ.
Έχουμε και μεις στη δουλειά ένα 8χρονο που η μαμά του δεν έχει που να το αφήσει και το παίρνει μαζί της
και τον έχουμε μάθει να βγάζει φωτοτυπίες και την έχει καταβρεί ο πιτσιρικάς αλλά μετά τις 2 αρχίζει να νευριάζει
και κατά τις 4 ρίχνει και ένα υπνάκο στον καναπέ που έχουμε για τους επισκέπτες.

Όταν είπα ότι δεν φταίνε οι εκπαιδευτικοί ,φυσικά δεν γνώριζα αυτό που λες, αλλά και πάλι .
Το εκπαιδευτικό μας σύστημα τους παράγει και τους διαμορφώνει έτσι.

Ubi dubium ibi libertas
Veritas odium parit

Για όλα τα αδικοχαμένα αγγελούδια ....
«εκτός από τη μάνα σου κανείς δε σε θυμάται, σε τούτο το τρομακτικό ταξίδι του χαμού...»

Κωνσταντίνα δεν είσαι μόνη...
TheCat
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 1-10-2006 στις 22:58 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by Radmila
Το εκπαιδευτικό μας σύστημα τους παράγει και τους διαμορφώνει έτσι.

Δεν νομίζω ότι ειδικά για αυτό ευθύνεται το εκπαιδευτικό σύστημα. Μάλλον η συνδικαλιστική κατάντια και το εργασιακό κατεστημένο.

Οι εκπαιδευτικοί στραβώνουν στην πορεία. Στην αρχή μια χαρά είναι - και ενημερωμένοι και καλά εκπαιδευμένοι και πρόθυμοι να μεταλαμπαδέψουν τα ... φώτα τους. Στην πορεία είναι που θυμούνται ότι δεν πληρώνονται καλά και όλα τα στραβά του κλάδου τους :P

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.
Mark Twain
oldjedai
Posting Freak

Registered: 19-2-2003
Member Is Offline

Διάθεση: ALZAMIENTO

Εστάλη στις 2-10-2006 στις 07:31 Απάντηση με παράθεση

:cool:

Απο ενα αλλο φορουμ , ανευ αδειας του γραφοντος και του ζητω συγγνωμη ....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ ------

Tα πράγματα είναι σχετικώς απλά .
Οι κρατικές δαπάνες και που ξοδεύει λεφτά το κράτος είναι μία "σταθερά" .. δηλαδή ανεξάρτητα με το τι θέλουν οι διάφοροι, το κράτος θα ξοδεύει εκεί που γουστάρει είτε αυτό λέγεται ολυμπιακοί, είτε eurovision, είτε τα βρακιά της παπαρίζου , είτε στους μισθούς των συγγενών των β0λευτεών, είτε στις μίζες για τα οπλικά , είτε στις υπερτιμολογήσεις για τα έργα κλπ .. ΑΡΑ ... οποιαδήποτε αύξηση σε άλλες ομάδες στήριξης του Κράτους όπως τα λαμέρια του δημοσίου και εν προκειμένω στους εκπαιδευτικούς, ΔΕΝ θα κόψει χρήματα από τα παραπάνω αλλά από εμάς , άρα απορρίπτεται ΑΠΟ ΕΜΑΣ .
Αυτό που περισσεύει από τα παραπάνω σπάταλα του φτωχού κράτους είναι ένα ποσό Χ για να κάνει "κοινωνική" πολιτική, ή πολιτική μισθών και συντάξεων ... το νουμεράκι αυτό όμως είναι πραγματικά μικρό σε σχέση με τις άλλες χώρες της Ε.Ε. .. αλλά όπως και να το κάνουμε, ότι και να κάνουμε (πλην της "επαναστάσεως" βεβαίως που ΦΥΣΙΚΑ δεν είναι διατεθειμένος να κάνει κανείς) ....... ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ !
Δεν είδα καμία ανακοίνωση της "διδασκαλικής" ομοσπονδίας να ζητά χρήματα από τις ρεμούλες, τα βρακιά της παπαρίζου, τις υπερκοστολογήσεις των έργων , καμία καταγγελία για τους ολυμπιακούς, καμία ευθεία επίθεση στο σάπιο ελληνικό κράτος και την λειτουργία του ..... και δεν είδα γιατί όπως διάφοροι έφαγαν από τα παραπάνω ΠΕΝΙΧΡΑ ΕΣΟΔΑ, έτσι θέλουν να φάνε και αυτοί ΑΠΛΑ από τον προυπολογισμό με πιο σικάτο πρόσχημα ("εκπαίδευση"), .... το αγαπούν το κράτος ... είναι υπάλληλοί του είναι μέρος του , εξ αιτίας του υπάρχουν .. ΟΠΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ .

Η λογική των λαμεριών της "διδασκαλικής" ομοσπονδίας λέει τα εξής :
Θέλω 1400 ευρώ σαν πρωτοδιοριζόμενος , διότι αυτό είναι το όριο της φτώχειας στην Ε.Ε. το θεωρώ το "λιγότερο" που χρειάζομαι γιατί έτσι κρίνω εγώ σε σχέση με τις "γνώσεις" μου και την "σκληρή" και "πολύωρη" εργασία μου (sic).
Να πάει να μαμηθεί το Κράτος να τα βρει να μου τα δώσει, εκβιάζω την κοινωνία με μία απεργία σχεδιασμένη να εκβιάσει, θα σας χορέψω στο ταψί μέχρι να διαπραγματευτείτε το ποσό μαζί μου και γνωρίζω επίσης πως σαν δημόσιος υπάλληλος που είμαι, θα μου κλάσετε τα "φρύδια" και δεν θα με σουτάρετε είτε σαν κράτος είτε σαν κοινωνία , εφόσον έχω δέσει τον γάιδαρό μου , για αυτό εξ άλλου μπούκαρα και στο δημόσιο και έγινα "δάσκαλος".
Εννοείται πως όλη η υπόλοιπη "σάλτσα" για την "παιδεία" γενικότερα, για τις υποδομές κλπ σε κάθε απεργία τους , αφορά το παραμύθι που πουλάνε στην υπόλοιπη πλέμπα λέγοντας .. " να ... για την "εκπαίδευση" ενδιαφερόμαστε , για τα παιδιά σας , το μισθολογικό μας είναι η σημαντικότερη παράμετρός της" ..
ΦΥΣΙΚΑ και πρόκειται περί αυθεντικής συνδικαλιστικής προπαγάνδας .. ΕΦΟΣΟΝ , εάν αύριο τους καλύψουν το μισθολογικό λύνουν ΑΜΕΣΩΣ την απεργία και ΦΥΣΙΚΑ δεν έχουν κάνει ποτέ τους απεργία με αιτήματα που δεν αφορούν τα μισθολογικά τους, συνταξιοδοτικά τους , ή γενικά συντεχνιακού ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟΥ χαρακτήρα ζητήματα, δηλαδή ... ΧΕΣΤΗΚΑΝΕ ΠΑΤΟΚΟΡΦΑ για την εκπαίδευση στο σύνολό της και αυτό είναι ΑΔΙΑΜΦΙΣΒΗΤΗΤΟ και ευκόλως αποδεικτέο όπως είπαμε παραπάνω .
Το βασικό πρόβλημα με την συγκεκριμένη λογική βρίσκεται στο γεγονός πως τα 1400 ευρώ που ζητάνε ναι μεν δεν είναι ένα υπερβολικό ποσό σε σχέση με την Ε.Ε. είναι όμως υπερβολικό ποσό σε σχέση με τις δυνατότητες των Κρατικών δαπανών .. και ΠΛΟΥΤΟΣ σε σχέση με το Μαρόκο ...
Θα πει όμως κάποιος : "τι σχέση έχει το Μαρόκο με την Ελλάδα .. και η προφανής απάντηση είναι ότι σχέση έχει η Σουηδία ή η Γερμανία με την Ελλλάδα" .. δηλαδή , πρέπει να νομίζει πως απευθύνεται σε ΗΛΙΘΙΟΥΣ ο κάθε δημοσιολάγνος καραγκιόζης λέγοντας πως εφόσον στην Ε.Ε. το όριο της φτώχειας είναι κάποιο παραπλήσιο νούμερο , γιατί να μην πάρω και εγώ αυτά τα λεφτά !
Η απάντηση σε αυτό το "επιχείρημα" είναι μία και μοναδική : ΧΕΣΤΗΚΑΜΕ ποια είναι τα όρια στην Ε.Ε. δεν σε πληρώνει η Ε.Ε .... ο προυπολογισμός του μπανανιστάν σε πληρώνει , δηλαδή εμείς σε πληρώνουμε και λεφτά δεν υπάρχουν .. εφόσον το κράτος (το οποίο το στηρίζουν πρωτίστως τα λαμέρια του δημοσίου και οι εκπαιδευτικοί εννοείται) καλώς ή κακώς ΕΤΣΙ διαχειρίζεται τα ΗΔΗ ΠΕΝΙΧΡΑ ΔΗΜΟΣΙΑ ΕΣΟΔΑ .

Ένας ευρέως διαδεδομένος μύθος ή παραμύθι που καλλιεργούν γενικότερα τα λαμέρια του δημοσίου και ΕΙΔΙΚΟΤΕΡΑ οι του εκπαιδευτικού τομέα , είναι αυτός της σύνδεσης της αμοιβής με την παραγωγικότητα .
"Παίρνουν λίγα για αυτό δεν αποδίδουν !" ... είναι η συνήθης φράση που απευθύνεται επίσης σε ΗΛΙΘΙΟΥΣ ή τους προστάτες τους και συμπαραστάτες τους ,.. επαγγελματίες ψευτοπροοδευτικούς.
Η λειτουργική αλήθεια της σύνδεσης της αμοιβής με την παραγωγικότητα φυσικά και δεν μπορεί να βρίσκεται ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ σε εργασιακές σχέσεις που αφορούν Δημοσίους Υπαλλήλους και φυσικά "εκπαιδευτικούς" !!!
Το αμόρφωτο μοσχάρι που το παίζει "δάσκαλος" και τα ξύνει με την τσουγκράνα στο σχολείο, που δεν εμπίπτει σε κανένα κριτήριο αξιολόγησης για την εργασία του, που δεν απειλείται από τίποτα και από κανέναν ΟΤΑΝ δεν αποδίδει , που δεν κινδυνεύει να πάει σπίτι του επειδή απλά είναι ΑΧΡΗΣΤΟΣ , που παραμένει ΜΟΝΙΜΟΣ σε "όλας τας περιπτώσεις"... ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ πως θα παραμείνει ο ίδιος και απαράλλαχτος , είτε παίρνει 700, είτε 1000, είτε 1500, είτε 2000 ευρώ ! .. και αυτό είναι ΜΟΝΟ η ΑΛΗΘΕΙΑ .
Θα μπορούσε να συζητηθεί ορθολογικώς , ένα προνομιακό (σε σχέση με τον μέσο όρο της ελλάδος, όχι της Ε.Ε.) μισθολόγιο για τους εκπαιδευτικούς , εφόσον είχαν σχέσεις εργασίας ιδιωτικού δικαίου με το Δημόσιο, εάν το Δημόσιο παρείχε Δημόσια δωρεάν παιδεία σαν υποδομές αλλά με ιδιωτικού δικαίου υπαλλήλους , δηλαδή λειτουργούσε απέναντί τους ιδιωτικοοικονομικά ... τότε ναι .. και η σαβούρα θα πήγαινε σπίτι της και αυτοί που ενδιαφερόντουσαν πραγματικά για την δουλειά τους .. θα άξιζαν και θα δικαιούνταν το "κάτι παραπάνω" . Έτσι όπως είναι τα πράγματα ΤΩΡΑ και με τις καβάτζες και σχέσεις εργασίας που έχουν , αυτό που συμφέρει την υπόλοιπη κοινωνία είναι να παίρνουν όσο το δυνατόν μικρότερες αυξήσεις αφού ούτως ή άλλως δεν θα παρουσιάσουν μία καλύτερη εικόνα με μεγαλύτερες ... και φυσικά είναι κολλημένοι σαν τις βδέλλες στην "δημόσια" εργασία τους άρα δεν θα παραιτηθούν μαζικώς ... και να επενδύονται όσο το δυνατόν περισσότερα χρήματα στις υποδομές της εκπαίδευσης και όχι στους μισθούς των λαμεριών.
Όσοι φυσικά δεν γουστάρουν .. στα ξεκουμπίδια και ας πάνε αλλού να πάρουν περισσότερα "πρωτοδιοριζόμενοι".
(το τελευταίο είχε τον χαρακτήρα "ευχής" αλλά τόσο απίθανης να πραγματοποιηθεί, διότι οι βδέλλες δεν ξεκολλάνε από το δέρμα με απλό τράβηγμα, είναι επίμονες )

Να κλείσω με την μόνιμη καραμέλα που πιπιλάνε διάφοροι περί ισοπέδωσης μισθών "προς τα κάτω" και στόχος μας πρέπει να είναι η άνοδος των μικρών μισθών (εννοούν του ιδιωτικού τομέα ) "προς τα πάνω".
Το "επιχείρημα" αυτό είναι ΑΤΟΠΟ και αυτό γιατί κανένας δεν ζήτησε οι μισθοί των λαμεριών του δημοσίου και των εκπαιδευτικών εν προκειμένω να μειωθούν στα 650 ευρώ ! ... αυτό που λέγεται είναι πως ο προυπολογισμός δεν αντέχει πέρα από τις πενιχρές ΠΟΣΟΣΤΙΑΙΕΣ αυξήσεις που δίνονται και αυτό είναι γεγονός .. τα ΥΠΕΡΑΡΙΘΜΑ λαμέρια του δημοσίου ήδη παίρνουν μεγαλύτερους ΠΡΩΤΟΥΣ μισθούς στις ανάλογες ώρες εργασίας , άρα τι πιο λογικό ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΕΚΕΤΑΙ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΑ ΠΑΡΑΝΟΙΚΑ ΑΙΤΗΜΑΤΑ ΤΟΥΣ ΠΟΥ ΑΦΟΡΟΥΝ ΤΗΝ ΤΣΕΠΗ ΤΟΥΣ !!!!!!!
Το τι μαλακίες ακούστηκαν , για την "ζήλεια" των ιδιωτικών , για την "ανθρώπινη αξιοπρέπεια" των δημοσίων κλπ .. δεν λέγεται ..
Όχι ρε χαβαλέδες , δεν ζητάμε να παίρνουν 650 ευρώ και "να κατέβουν προς τα κάτω" .. και αφήστε επιτέλους τις ΠΟΥΣΤΙΕΣ στην "επιχειρηματολογία σας" .... ζητάμε να παίρνουν τα ΗΔΗ ΠΑΡΑΠΑΝΩ και να κάνουν ΤΟΥΜΠΕΚΑ με τις πενιχρές ποσοστιαίες αυξήσεις που τους δίνουν γιατί δεν υπάρχουν άλλα ! ...
ΖΗΤΑΜΕ ΠΟΛΛΑ !!!!!!!!??????

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------ ------

:D

ΖΗΤΩ η Μανωλαδα ..

''Σκοπός της εισαγωγής ξένων εργατών απο τους εργοδότες είναι η διαιώνιση της σκλαβιας''

Καιρος οι πολιτες να παρουν τις τυχες τους στα χερια τους ... ΟΞΩ ΟΙ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ .

ΟΞΩ οι ΕΑΜΟΒΟΥΛΓΑΡΟΙ και οι ΑΠΟΓΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ...που μολυνουν την χωρα .

Από το βιβλίο “Εγχειρίδιο Βλακείας”
Μόνο σαν ειρωνικό σχόλιο μπορεί να γίνει δεκτό πως όποιος απομνημόνευσε μια ντάνα βιβλία και τσέπωσε ένα χαρτί έγινε αυτομάτως επιστήμων. Άλλο μνήμη και πολυγνωσία και εντελώς άλλο η σκέ­ψη- το φωνάζουν αιώνες οι αρχαίοι (Ηρά­κλειτος, Δημόκριτος), το λέει γουστόζικα και η ξένη παροιμία, «γνώσεις χωρίς μυα­λό είναι γάιδαρος φορτωμένος βιβλία».
krino
Posting Freak

Registered: 4-7-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Αστειέμπορας

Εστάλη στις 2-10-2006 στις 12:17 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by TheCat
Rad, το βασικότερο από τα θεσμικά αιτήματα των δασκάλων που ΔΕΝ ικανοποίησε η Μαριέττα είναι η Αξιολόγηση. Ο εκπαιδευτικός στην Ελλάδα δεν θέλει την αξιολόγηση. Τη φοβάται. Ξέρει ότι θα φανεί η γύμνια του, για την οποία μοναδικός υπαίτιος είναι ο ίδιος. Ούτε το κράτος, ούτε το Πανεπιστήμιο, ούτε η έλλειψη επιμόρφωσης, ούτε τα μύρια όσα επιδόματα που παίρνει για αυτόν τον σκοπό (όρα "επίδομα βιβλιοθήκης", για να αγοράζει κάθε μήνα εξωσχολικά βιβλία και να ενημερώνεται σφαιρικά - και όχι, δεν είναι ανέκδοτο)

δεν μας τα λες καλα αγαπητη μου.... η τοτε δεν μας τα λεει καλα το αρθρο απο τα ΤΑ ΝΕΑ...

για διαβασε την φωτο που υπαρχει και απαντησε αν συμφωνεις με τα λεγωμενα που αναφερονται.....

http://ta-nea.dolnet.gr/data/D2006/D1002/1el12b.jpg

κανε το φαρμακο σου ζωη,
και την ζωη σου φαρμακο σου.
Προφίλ μέλους E-Mail User Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
krino
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 2-10-2006 στις 12:20 Απάντηση με παράθεση

κατοπιν τουτου, εγω απορω γιατι δεν κατεβαινουν σε απεργιες ολοι οι εμπλεκομενοι στα της εκπαιδευσης και μαλιστα επ' αοριστον....

κανε το φαρμακο σου ζωη,
nick
Cya around

Registered: 29-12-2004
Member Is Offline

Διάθεση: No Mood

Εστάλη στις 2-10-2006 στις 12:25 Απάντηση με παράθεση

krino αν γινει κατι τετοιο εγω θα φαω πακετο :P
ηδη πληρωνουμε με 2πλες εξεταστικες...

Discover your subversive singularity
Shadow
Εξαρτημένο μέλος

Registered: 18-2-2004
Member Is Offline

Διάθεση: ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ...

Εστάλη στις 2-10-2006 στις 12:30 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by krino
Παράθεση:

δεν μας τα λες καλα αγαπητη μου.... η τοτε δεν μας τα λεει καλα το αρθρο απο τα ΤΑ ΝΕΑ...

για διαβασε την φωτο που υπαρχει και απαντησε αν συμφωνεις με τα λεγωμενα που αναφερονται.....

Καλά εσύ νομίζεις ότι οι δάσκαλοι απεργούν για κάτι από όλα αυτά;Αν τους έλεγε τώρα ότι θα πάρουν το επίδομα σε δύο δόσεις αντί για έξι ή αν του έλεγε ότι θα αποσυρθεί η αξιολόγηση,η απεργία θα λυνόταν αμέσως!

Τι ωραία που ειν' η αγάπη μου,με το καθημερνό της φόρεμα κι ένα χτενάκι στα μαλλιά,κανείς δεν ήξερε πως είναι τόσο ωραία
Κοπέλες του ʼουσβιτς του Νταχάου κοπέλες μην είδατε την αγάπη μου;
Την είδαμε σε μακρινό ταξίδι,δεν είχε πια το φόρεμά της ούτε χτενάκι στα μαλλιά

Τι ωραία που ειν' η αγάπη μου,η χαϊδεμένη από τη μάνα της και τ' αδελφού της τα φιλιά,κανείς δεν ήξερε πως είναι τόσο ωραία
Κοπέλες του Μαουτχάουζεν κοπέλες του Μπέλσεν,μην είδατε την αγάπη μου;
Την είδαμε στην παγερή πλατεία μ' ένα αριθμό στο άσπρο της το χέρι,με κίτρινο άστρο στην καρδιά.
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member 's Yahoo
TheCat
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 2-10-2006 στις 12:45 Απάντηση με παράθεση

Δεν κατάλαβα το point σου, krino.
Μου ζητάς να σχολιάσω τις υποσχέσεις της κυβέρνησης στο θέμα της Παιδείας και πόσες από αυτές πραγματοποιήθηκαν;

Και αν ναι, τι σχέση έχει αυτό με την απεργία;;;;

Mark Twain
krino
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 2-10-2006 στις 12:46 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by Shadow
Παράθεση:
Originally posted by krino
Παράθεση:

Καλά εσύ νομίζεις ότι οι δάσκαλοι απεργούν για κάτι από όλα αυτά;Αν τους έλεγε τώρα ότι θα πάρουν το επίδομα σε δύο δόσεις αντί για έξι ή αν του έλεγε ότι θα αποσυρθεί η αξιολόγηση,η απεργία θα λυνόταν αμέσως!

To topic μιλαει για Δασκαλοι, καθηγητες, απεργιες.... και οχι για δασκαλους αποκλειστικα, αρα και εγω εκει αναφερομαι.

Οσο για τους δασκαλους και μονο η υποθεση λιαν συντομως (απο εβδομαδα) θα δειξει τι καταληξει θα εχει.
Ισως μεσα στην εβδομαδα η το πολυ την επομενη θα γινει επιστρατευση και εκει θα δουμε τι εχει να δειξει και η κυβερνηση και οι δασκαλοι.

Απλα σε παλιοτερες απεργιες εκπαιδευτικων (ειτε επι ΠΑΣΟΚ ειτε επι ΝΔ) στηνανε αγανακτισμενους γονεις εξω απο τα σχολεια, φετος δεν τους εχω δει, μαλλον και σε αυτο το επικοινωνιακο τρυκ δυσκολευεται η κυβερνηση.....

Τωρα για την φωτο που εβαλα, ειναι γενικης συζητησης και δεν αφορα οπως ειπα μονο τους δασκαλους.
Απο την μια πλευρα λοιπον φαινονται οι προεκλογικες δεσμευσεις της ΝΔ για την παιδεια και απο την αλλη το τι εκανε.
Ματια εχεις και βλεπεις, τι εχεις να σχολιασεις λοιπον για την παιδεια και το τι εκανε η ΝΔ αγαπητε Πανσκιεροτατε???

(η μηπως δεν μας ενδιαφερει η κουβεντα???)

:D

κανε το φαρμακο σου ζωη,
 Σελίδες:  1  2  3  4  ..  76

Go To Top