MultiForums.gr  MultiHosting.gr  Multilabs.gr  MultiPolls.gr  Webstocks.gr  
Humanity forum Τελευταία ενέργεια: Ποτέ
Not logged in [Σύνδεση - Εγγραφή]
Go To Bottom

[ Κεντρική σελίδα ] [ Κόκκινο δωμάτιο ] [ Πράσινο δωμάτιο ] [ Μπλε δωμάτιο ] [ Καφέ δωμάτιο ] [ Λευκό δωμάτιο ]

Εκτυπώσιμη Έκδοση | εγγραφή στο θέμα | Προσθήκη στα αγαπημένα  
 Σελίδες:  1  2  3  4  5  ..  47
Συγγραφέας: Θέμα: Ρατσιστικος Βιασμος στην Ευβοια
vipgr
μέλος

Registered: 19-2-2003
Member Is Offline

Διάθεση: 3-3-07, 6.45π.μ.

Εστάλη στις 29-10-2006 στις 12:35 Απάντηση με παράθεση

Τώρα ειδικα στη φάση που ειμαι, πρέπει να ναι καποιος κάτι παραπάνω απο ανώμαλος για να με βιάσει, με τη κοιλουμπα να εξέχει:D

La vida te da sorpresas, sorpresas te da la vida
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
krino
Posting Freak

Registered: 4-7-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Αστειέμπορας

Εστάλη στις 29-10-2006 στις 12:36 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by TheCat
Αυτά να τα βλέπεις εσύ, krino, που είσαι υπέρ των καταλήψεων. Ήταν νομοτελειακό ότι θα συνέβαινε κάτι τέτοιο κάποια στιγμή (και πόσα άλλα έχουν συμβεί που δεν βλέπουν ποτέ το φως της δημοσιότητας)

Γιατι το ηξερα οτι θα το διαβαζα αυτο??
και μαλιστα οτι θα το εγραφες εσυ???

Αρα επειδη υπαρχουν μερικοι ανεγκεφαλοι, να μην γινεται καμια κινητοποιηση ετσι?? ετσι....

Στα υπόλοιπα, κάποιες ενστάσεις μου στα όσα γράφεις:

Δεν έγινε παρουσία τους. Στις τουαλέτες έγινε.

Δεν ειπα οτι ειχαν μαζεφτει 30 και βλεπανε, ειπα οτι στο χωρο ηταν 30. Θα ηταν τελειως διαφορετικο εαν το σχολειο ηταν τελειως αδειο. Στην προκειμενη φαση, το σχολειο ειχε κοσμο και θεωρω βασιμο οτι μερικοι θα ηξεραν τι περιπου συμβαινει.

Αλλά κι αν έγινε παρουσία τους, ακόμα χειρότερα. Δεν δείχνει παρά ποιοι είναι οι καταληψίες.

Μαστα.... αρα σε ολες τις καταληψεις γινονται σωρηδον βιασμοι.... αυτο θες να μας πεις??

Αυτό δεν τεκμηριώνεται μέχρι στιγμής. Στα κινητά των συλληφθέντων που κατασχέθηκαν δεν βρέθηκαν ούτε βίντεο ούτε φωτογραφίες.

αυτο το λες εσυ, εμενα οι πληροφοριες μου λενε αλλα.

Και όμως, αυτό που λες αναιρείται από τις διαστάσεις που πήρε η είδηση σε όλα τα δελτία ειδήσεων και τα ραδιόφωνα, επί σειρά ημερών. ΤΟ θέμα, μάλιστα, προς μεγάλη μου έκπληξη αντιμετωπίστηκε με νηφάλιο τρόπο. Δηλαδή, δεν μετατράπηκε σε επιχείρημα κατά των καταλήψεων, δεν επιχειρήθηκε συγκάλυψη, αναδείχθηκε σε μείζον θέμα και αντιμετωπίστηκε με σοβαρότητα και με αποτροπιασμό.

Δενμε απασχολουν τα τηλεπαραθυρα, ως γνωστον δεν βλεπω τηλεοραση και δεν με ενδιαφερει να κανω γκαλλοπ απο το τι προβαλλουν τα τηλεσκουπιδια για να αντιληφθω το πως λειτουργουν οι υστερικοι δημοσιοκαφροι....

Δικαιολογείσαι εν μέρει γιατί δεν είσαι γυναίκα, αλλά και πάλι ρε παιδί μου... Δεν θα μπορούσε ο γυναικολόγος να δει ίχνη βιασμού, αφού είχαν περάσει 1-2-3 ημέρες και δεν υπήρχαν ίχνη σπέρματος ή αίματος. Είδε όμως μώλωπες και αυτό ακριβώς είπε. Και δήλωσε ότι ο ιατροδικαστής θα πρέπει να πει περισσότερα, αφού αυτός μόνο μπορεί να αποφανθεί, εξατάζοντας τόσο τα γεννητικά όργανα, όσο και το υπόλοιπο σώμα. Για αυτό λέγεται ιατροδικαστής. Απαιτεί, ξέρεις, εξειδικευμένες σπουδές και γνώσεις και ένας γυναικολόγος δεν μπορεί να παίξει τέτοιο ρόλο. Εμένα ο γυναικολόγος για σοβαρότατο επιστήμονα μου κάνει με το να υιοθετεί μια τέτοια θέση, αυτή δηλαδή που του επιτρέπουν οι γνώσεις του και όχι αυτή που θέλεις εσύ.

Εμενα με ενδιαφερει να εξακριβωθει τι ακριβως εχει γινει και να τιμωρηθουν οι δραστες. Οχι ακριβως να πανε φυλακη αλλα να καταδικαστουν κοινωνικα. Η φυλακη ειναι αστικο νομοθετημα το οποιο δεν μου λεει τιποτα.
Εαν φανε και ενα χρονο που λεει ο λογος αλλα στην τοπικη κοινωνια βγουν και μαγκες απο πανω, στην ουσια δεν εχει γινει τιποτα.
Αντιθετα ακομα και αν τους αφησουν αλλα η τοπικη κοινωνια τους καταδικασει με το χειροτερο τροπο ισως να αλλαξει κατι...

Δεν νομίζω ότι υπάρχει έστω και ένας που να μην καταδικάζει το περιστατικό. Πώς σου ήρθε να μας κάνεις διάλεξη Κυριακάτικα;

α ναι ε??? δεν το διαβασα αυτο, σορρυ κιολας....
εσυ το γραφεις τωρα για πρωτη φορα.

διαλεξη????
σπολατι που σας χαλασα το ηλιολουστο πρωινο της κυριακης....

Κατά τα άλλα, με κάλυψε η Edge. Φτηνή εκμετάλλευση ενός δυσάρεστου (ή και τραγικού) περιστατικού εκ μέρους σου, ως αφμορή για τις αντι-εθνικές σου κορώνες.

τι μας λες....
για να μην τα γραφω απο την αρχη τοτε, διαβασε αυτα που εγραψα στην Edge....

Μη συνεχίζεις, γιατί θα αρχίσω και εγώ τα περί καταλήψεων και καταληψιών. Στο κάτω κάτω, καταληψίες σαν κι εσένα τη βίασαν την κοπελίτσα. Δεν είσαι παρά ένας από αυτούς που ο ίδιος καταδικάζεις.

Πρεπει υποχρεωτικα να σχολιασω το παραπανω???
για λογους κοσμιοτητας, ας το αποφυγουμε...

κανε το φαρμακο σου ζωη,
και την ζωη σου φαρμακο σου.
Προφίλ μέλους E-Mail User Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
TheCat
Posting Freak

Registered: 22-5-2004
Member Is Offline

Διάθεση: ρουφιάνα

Εστάλη στις 29-10-2006 στις 12:38 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by Global Touch

1. Σε τέτοιες περιπτώσεις δε νομίζω πως η πρώτη αντίδραση έιναι να το λάβεις φυσιολογικά ή να χάσεις τις δυνάμεις σου. Ειδικά για τη Μανα. Θαρρώ πως θα ήταν μια κλαση πιο ... να "σφάξει" τα παιδιά που το καναν.

Όλα κι όλα!
Δεν μπορούμε να κρίνουμε αν έγινε ή όχι το γεγονός από το είδος της αντίδρασης της μάνας, την οποία αξιολογούμε με τα δικά μας προσωπικά κριτήρια.

Ο κάθε άνθρωπος αντιδρά διαφορετικά και ένας άντρας χωρίς παιδιά και ντόπιος δεν μπορεί με καμμία κυβέρνηση να κρίνει την αντίδρασή της.

Έλεος ρε παιδιά!
Ας περιοριστούμε στα γεγονότα και ας αφήσουμε τις σπέκουλες για τα αισθήματα του άλλου και τον τρόπο που διάλεξε να τα εκφράσει. (Αλήθεια, πού ξέρουμε ότι η μάνα το πήρε αδιάφορα; Από πού προκύπτει κάτι τέτοιο; Τι αυθαίρετα συμπεράσματα είναι αυτά; )

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.
Mark Twain
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
krino
Posting Freak

Registered: 4-7-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Αστειέμπορας

Εστάλη στις 29-10-2006 στις 12:42 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:

Κρίνο:
1. Σε τέτοιες περιπτώσεις δε νομίζω πως η πρώτη αντίδραση έιναι να το λάβεις φυσιολογικά ή να χάσεις τις δυνάμεις σου. Ειδικά για τη Μανα. Θαρρώ πως θα ήταν μια κλαση πιο ... να "σφάξει" τα παιδιά που το καναν.
2. Οχι, σαφώς και δεν πρέπει να είμαστε παρόντες. γι'αυτό και σου λεω οτι απο όσα πρόλαβα να ακούσω (φευγαλεα στη Νετ στο δελτίο, και ότι ειδα πιο πανω απο το ιν.τζιαρ που εβαλες), δε ξέρω, δε μου γεμίζει με το μάτι ως υπόθεση, μα και παλι δε μπορώ να ξέρω πιθανά κίνητρα για να το παίξουν ψέμματα. (λέμε, μια υπόθεση).
3. Κρίνε, εύχομαι να μην είναι ΠΟΤΕ σε μια ανάλογη θέση η κόρη μου. Αν όμως συμβεί, μπορεί να μην είμαι Μάνα, να'μαι απλά Πατέρας, μα ειλικρινά να ευχεται να ΜΗΝ τον αφήσουν να πέσει στα χέρια μου. (και στο λέει εκείνος ο άνδρας που θέλει το πρώτο του παιδί να'ναι ενα αξιολατρευτο κοριτσάκι... για να καταλάβεις την αντίδρασή μου απέναντι σε όποιον ή οποια προσπαθήσει να κάνει κάτι παρόμοιο).

1. προτεινεις να υοθετησουμε οτι η μανα δεν συμπεριφερθηκε σωστα??? αρα ισως να φταιει και η κορη??
δεν μπορω να παρακολουθησω το συλλογισμο αυτο....
3. Μακαρι κανεις να μην βρεθει σε μια τετοια θεση λοιπον...
αυτο γραφω...

τελος, οντως βιασμοι γινονται πανταχωθεν απο ολες τις φυλες προς ολους.
Αυτο δεν αναιρει οτι ο συγκεκριμενος εγινε για ενα καιμονο λογο.

Προφανως ακομα και τα αυτονοητα θελουν αναλυση....

κανε το φαρμακο σου ζωη,
και την ζωη σου φαρμακο σου.
Προφίλ μέλους E-Mail User Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
Global Touch
Χανευ; (Σ.Λ. εμοτ.)

Registered: 19-2-2003
Member Is Offline

Διάθεση: ρισπεκτ δε βαϊμπς

Εστάλη στις 29-10-2006 στις 12:49 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by TheCat
Όλα κι όλα!
Δεν μπορούμε να κρίνουμε αν έγινε ή όχι το γεγονός από το είδος της αντίδρασης της μάνας, την οποία αξιολογούμε με τα δικά μας προσωπικά κριτήρια.

Ο κάθε άνθρωπος αντιδρά διαφορετικά και ένας άντρας χωρίς παιδιά και ντόπιος δεν μπορεί με καμμία κυβέρνηση να κρίνει την αντίδρασή της.

Έλεος ρε παιδιά!
Ας περιοριστούμε στα γεγονότα και ας αφήσουμε τις σπέκουλες για τα αισθήματα του άλλου και τον τρόπο που διάλεξε να τα εκφράσει. (Αλήθεια, πού ξέρουμε ότι η μάνα το πήρε αδιάφορα; Από πού προκύπτει κάτι τέτοιο; Τι αυθαίρετα συμπεράσματα είναι αυτά; )

Γάτα, δεν κάνω σπέκουλες, σου λέω τις εντυπώσεις που μου άφησε. Θα μου πεις τι της θέλεις τις εντυπώσεις; Ζούμε σ'ενα κόσμο καμάρι που πολλά γίνονται με πολλούς σκοπούς απο πίσω. Σαφώς και το κοριτσάκι μπορεί να βιάστηκε, ναι. Ομως, υπάρχουν και το επαναλαμβάνω πολλά απο πίσω, κάθε φορά. Ετσι λοιπόν, σου λέω πως ΟΠΩΣ είδα τη μητέρα της, συν το γεγονός του γιατρού ή τι στο κόρακα ήταν εκείνος που βγήκε στη ΝΕΤ και είπε πως δεν υπάρχουν ίχνη βιασμού, ε, αυτά όλα με κάνουν κάπως επιφυλακτικό στο να δεχθώ με την πρώτη οτι ΕΙΝΑΙ γεγονός, όπως με τεραστια σιγουριά εσύ είπες πιο πανω.

Σπέκουλα, θα ήταν να πω οτι το κοριτσάκι είχε προηγούμενα με τα παιδάκια, το ειπε στη μαμά της, εκείνη μαζί με τη κόρη της σκάρωσαν ενα σχέδιο, η μικρή του έκατσε, και μετά κατηγόρησαν τα αγορια. όπως όμως είδες, ΔΕΝ το έκανα.
:)

Οσο για το ποιος μπορεί ή όχι να καταλάβεις αντιδράσεις, ω γουελ, ειναι μια ΤΕΡΑΣΤΙΑ κουβέντα.

TheCat
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 29-10-2006 στις 12:49 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by krino
Στην προκειμενη φαση, το σχολειο ειχε κοσμο και θεωρω βασιμο οτι μερικοι θα ηξεραν τι περιπου συμβαινει.

Κοίτα, krino, με τη λογική που έχεις επιδείξει εδώ μέσα και τον τρόπο που πηδάς σε συμπεράσματα χωρίς λογική αλληλουχία και χωρίς λογικό ειρμό, το τι θεωρείς εσύ βάσιμο, δεν είναι παρά ανέκδοτο για τους υπολοίπους.

Στη συγκεκριμένη περίπτωση δε, δεν ξέρω πώς θεωρείς βάσιμο 27 άτομα που παίζουν τάβλι συγκεντρωμένα σε μια τάξη, να ξέρουν ότι σε άλλο κτίριο που βρίσκονται οι τουαλέτες, κάποιοι εγκληματούν εκείνη την ώρα.

Σε ένα σχολείο των 500 ατόμων, όταν βρίσκονται 30, αυτό εξακολουθεί να λογίζεται ως ένα σχολείο άδειο.

Παράθεση:

Μαστα.... αρα σε ολες τις καταληψεις γινονται σωρηδον βιασμοι.... αυτο θες να μας πεις??

Με την παντελή έλλειψη λογικής συνοχής που σε χαρακτηρίζει, για άλλη μια φορά πηδάς σε ένα συμπέρασμα τουλάχιστον παράλογο.

Εγώ είπα ότι είναι νομοτελειακό να συμβεί κάτι τόσο χοντρό όταν μαθητές - της στάθμης των καταληψιών μάλιστα, οι οποίοι δεν είναι καν ενήλικες, βρίσκονται ακηδεμόνευτοι σε ένα χώρο, μεθυσμένοι από την αίσθηση ελευθερίας, εξουσίας και δύναμης που τους δίνει η πράξη της κατάληψης και ξέροντας ότι δεν θα λογοδοτήσουν πουθενά.

Και ότι είναι πολύ πολύ φυσιολογικό να έχουν τελεστεί και άλλα αδικήματα, τα οποία να μη γνωρίζουμε, γιατί κουκουλώνονται από τους ίδιους (εσύ ο ίδιος είπες άλλωστε ότι οι άλλοι μαθητές γνώριζαν περί βιασμού, αλλά δεν μίλησαν)

Παράθεση:

αυτο το λες εσυ, εμενα οι πληροφοριες μου λενε αλλα.

Ναι, όπως οι πληροφορίες σου σου έλεγαν ότι η πεζογέφυρα γκρεμίζεται.

Παράθεση:

Δενμε απασχολουν τα τηλεπαραθυρα, ως γνωστον δεν βλεπω τηλεοραση και δεν με ενδιαφερει να κανω γκαλλοπ απο το τι προβαλλουν τα τηλεσκουπιδια για να αντιληφθω το πως λειτουργουν οι υστερικοι δημοσιοκαφροι....

Ε τότε, σε ποιους αναφέρεσαι όταν λες ότι κανείς δεν ασχολήθηκε; Πώς τεκημριώνεται αυτό; Ή μήπως είναι άλλη μια ρουκέτα στα τυφλά και όπου βγει;

Παράθεση:

Εμενα με ενδιαφερει να εξακριβωθει τι ακριβως εχει γινει και να τιμωρηθουν οι δραστες.

Είμαι βεβαία ότι όταν εξακριβωθεί, τότε οι δράστες θα τιμωρηθούν με ό,τι προβλέπει ο νόμος, αλλά και από κοινωνικής άποψης. Και αν έχεις αντίθετη άποψη, δεν ωφελεί να το συζητάμε, διότι η συζήτηση γίνεται επί υποθετικής βάσης. Αν δεν καταδικαστούν δικαστικά και κοινωνικά, τότε τα ξαναλέμε.

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.
Mark Twain
tek
Posting Freak

Registered: 16-11-2005
Member Is Offline

Διάθεση: Cliche Guevara

Εστάλη στις 29-10-2006 στις 13:01 Απάντηση με παράθεση

καποια σχολια...

ο γιατρος που την εξετασε ειπε οτι βρηκε εκχυμωσεις στην περιοχη του στηθους κ διαφορους μολωπες στα ποδια της κ γυρω απο τα γεννητικα οργανα... κατι που κατ' αυτον θα μπορουσε να πιστοποιησει βια.

δεν ειπε οτι δεν εγινε, αλλα ουτε κ οτι εγινε, ο βιασμος. ειπε οτι δεν υπαρχουν φανερα σημαδια βιασμου. τα ιχνη σπερματος δηλαδη που σχολιασε κ η cat.

το βιντεο υπηρχε σε κινητα ορισμενων απο το σχολειο. μαλιστα οι 3 κοπελες που διωκονται περα απο τους δραστες (υποτιθεμενους η οχι) διωκονται ακριβως για αυτον τον λογο. διοτι κοιτουσαν χωρις να βοηθησουν την κοπελα κ γιατι το τραβουσαν με το κινητο τους.

θα συμφωνησω με τον κρινο οτι μια κοπελα απο την βουλγαρια ειναι το ευκολο θυμα για τετοιου ειδους περιστατικα. καλως η κακως ακριβως το γεγονος οτι θα ειναι πιο δυσκολο για αυτην να αντιδρασει απο οτι σε μια ντοπια, τους δινει το απαραιτητο αλοθι. τρανο παραδειγμα (λιγο ασχετο με την υποθεση) το ποσες αλλοδαπες που εχουν μπλεξει σε κυκλωματα μαστρωπειας κ εμποριας λευκης σαρκως κ εχουν βιασθει/κακοποιηθει, δεν εχουν βρει το δικιο τους.

μου κανει εντυπωση πως νεαρες κοπελες καθησαν κ παρακολουθησαν μια τετοια πραξη... μου κανει εντυπωση το οτι την βιντεοσκοπησαν. μου κανει εντυπωση οτι μιλαμε για περιπου 30 παιδια που ειδαν, λενε, το γεγονος κ δεν αντεδρασε κανενα... κατα τα αλλα μας δειχνουν 'ρεπορταζ' στα ελληνικα καναλια για την μη απαθεια της ελληνικης κοινωνιας...

μου κανει εντυπωση πως ολα τα παιδια που ηταν μεσα την ωρα εκεινη μιλουν για φανταστικο γεγονος, τα 'θελε κ τα παθε'... αν οντως η κοπελα εχει βιαστει, αυτο θα πρεπει να μας βαλει σε σκεψεις. γιατι ενισχυει ακριβως αυτα που λεει ο κρινο.

θα συμφωνησω, για ακομα μια φορα, με την edge οτι τετοια περιστατικα δεν προσφερονται για συνθηματολογια κ φτηνη πολιτικη.

δεν ειναι το θεμα οι καταληψεις αλλα η γενικοτερη νοοτροπια των παιδιων στην εποχη μας. απλα η καταληψη τους προσεφερε τον χωρο. αν δεν ηταν αυτο θα ηταν κατι αλλο.

το αν ηταν γιος αστυνομικου η καθηγητη παιζει ενα ρολο σε μια μικρη κοινωνια, οπως αυτου του χωριου στην ευβοια... αν οντως το γεγονος εχει λαβει χωρα (καπου ειχε σχολιασει η cat αυτη την εκφραση) θα ειναι πιο ευκολο να συγκαληφθει ακριβως λογω της θεσης του πατερα.

τελος οσον αφορα την μητερα της κοπελας τι θα περιμενατε να κανει; να ζωστει δυναμιτη κ να ανατιναξει το σχολειο; μια γυναικα μονη που μεγαλωνει ενα παιδι σε μια ξενη χωρα... λογικο ειναι κ να φοβαται, κ να μην μιλαει, κ να ειναι συγκρατημενη. κ παλι παραδειγμα η αντιμετωπιση τοσων αλλοδαπων γυναικων που φοβηθηκαν να καταγγειλουν κακοποιησεις κ βιασμους ακριβως λογω της αδιαφοριας κρατους κ αστυνομιας λογω της καταγωγης των...

Le monde fait de nous des putes. Νous ferons du monde un bordel!
[:il etait une fois l' homme].
TheCat
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 29-10-2006 στις 13:03 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Παράθεση:
Γάτα, δεν κάνω σπέκουλες, σου λέω τις εντυπώσεις που μου άφησε.

Πού την είδες; Πώς ήταν δηλαδή; Και πώς θα έπρεπε να ήταν για να είσαι ευχαριστημένος;

Παράθεση:
Θα μου πεις τι της θέλεις τις εντυπώσεις; Ζούμε σ'ενα κόσμο καμάρι που πολλά γίνονται με πολλούς σκοπούς απο πίσω.

Σωστά όλα αυτά. Με τη διαφορά ότι το γεγονός δεν καταγγέλθηκε ούτε από την κοπελίτσα ούτε και από τη μάντα της, οι οποίες προφανώς θα φοβήθηκαν την κοινωνική κατακραυγή και το στιγματισμό. Η καταγγελία έγινε από τρίτους και όταν η κοπέλα σύρθηκε στο νοσκομείο για εξέταση, αναγκάστηκε να το ομολογήσει (σαν να ήταν αυτή η εγκληματίας, δηλαδή) . Εμένα αυτό δεν μου λέει ότι η κοπέλα ή η μάνα της πήγε να κερδίσει κάποια ωφέλη, πάντως.

Παράθεση:
συν το γεγονός του γιατρού ή τι στο κόρακα ήταν εκείνος που βγήκε στη ΝΕΤ και είπε πως δεν υπάρχουν ίχνη βιασμού,

Είπε ότι δεν μπορεί να ξέρει αν βιάστηκε, αν και σημείωσε ότι υπάρχουν πρόσφατοι μώλωπες στα γεννητικά της όργανα, και παρέπεμψε στον αρμόδιο ιατροδικαστή, ο οποίος είναι αυτός που θα αποφανθεί (αν και, ως γνωστόν, για την πιστοποίηση του βιασμού οι ιατροδικαστές λένε πάντα ότι θα πρέπει να γίνεται όσο το δυνατό πιο άμεσα μετά το συμβάν, γιατί μετά τα ίχνη εξαφανίζονται)

Νεότερα στοιχεία:
4 ήταν οι βιαστές - καταληψίες και 3 κοπέλες, οι οποίες παρακολουθούσαν και παρότρυναν και έδιναν οδηγίες.

Ε, δεν νομίζω να μην αποδειχθεί εν τέλει... 7 δράστες και ταυτόχρονα αυτόπτες μάρτυρες... μια απλή εξέταση κατ' αντιπαραβολή θα αποδείξει το τι έγινε τελικά...

Mark Twain
TheCat
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 29-10-2006 στις 13:06 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by tek
εχει λαβει χωρα (καπου ειχε σχολιασει η cat αυτη την εκφραση)

Το "λαμβάνω χώρα" είναι λάθος έκφραση. Αποτελεί μετάφραση του "take place" ή ακόμα καλύτερα του "prend lieu" ενώ στα ελληνικά δεν σημαίνει τίποτα. Το ελληνικό ισοδύναμο είναι "πραγματοποιείται".
;)

Mark Twain
tek
Posting Freak

Registered: 16-11-2005
Member Is Offline

Διάθεση: Cliche Guevara

Εστάλη στις 29-10-2006 στις 13:11 Απάντηση με παράθεση

για αυτο το εγραψα... για να το δεις.. ειναι που πασχω απο το συνδρομο της κλειτοριδος...

Le monde fait de nous des putes. Νous ferons du monde un bordel!
[:il etait une fois l' homme].
 Σελίδες:  1  2  3  4  5  ..  47

Go To Top