MultiForums.gr  MultiHosting.gr  Multilabs.gr  MultiPolls.gr  Webstocks.gr  
Humanity forum Τελευταία ενέργεια: Ποτέ
Not logged in [Σύνδεση - Εγγραφή]
Go To Bottom

[ Κεντρική σελίδα ] [ Κόκκινο δωμάτιο ] [ Πράσινο δωμάτιο ] [ Μπλε δωμάτιο ] [ Καφέ δωμάτιο ] [ Λευκό δωμάτιο ]

Εκτυπώσιμη Έκδοση | εγγραφή στο θέμα | Προσθήκη στα αγαπημένα  
 Σελίδες:  1  2  3  ..  57
Συγγραφέας: Θέμα: Έχουν γνώση οι φύλακες! (ειρωνικός τίτλος)
niriida
σεξαίσιο μέλος

Registered: 16-10-2005
Member Is Offline

Διάθεση: σεξτρεμιστική

Εστάλη στις 20-11-2006 στις 21:45 Απάντηση με παράθεση
Έχουν γνώση οι φύλακες! (ειρωνικός τίτλος)

Τι το 'θελα;;;

Αφού δεν βλέπω ειδήσεις, που μου 'ρθε να δω σήμερα;

Μ' έτρωγε φαίνεται...

Έτυχε, λοιπόν, σήμερα να δω στο δελτίο του Μέγκα για την υπόθεση του ξυλοδαρμού του φοιτητή στη Θεσσαλονίκη, και ήθελα να βουτήξω στο γυαλί και ν' αρχίσω τις γρήγορες!

Δεν θ' αναφερθώ σε ονόματα και θα είμαι όσο πιο κόσμια μπορώ, μόνο και μόνο για να μη μου 'ρθει καμιά μήνυση και τρέχω και δεν φτάνω.

Το ότι οι ειδήσεις έχουν καταντήσει σήριαλς είναι γνωστό. Αυτός είναι και ο λόγος που έπαψα να τις βλέπω. Το ότι την τρίχα την κάνουν τριχιά οι δημοσιογράφοι, για να πουλήσουν, και αυτό είναι γνωστό.

Αλλά σήμερα, έβλεπα έναν εκπρόσωπο της αστυνομίας να λέει ότι ο φοιτητής έφαγε μόνο μια κλωτσιά στο κεφάλι, από αστυνομικό, το οποίο συμβάν το χαρακτήρισε ως υπέρβαση απλώς (άκουσον άκουσον) του συγκεκριμένου αστυνομικού και ως υπέρμετρο ζήλο (ξαναάκουσον ξαναάκουσον!).

Εντωμεταξύ, παραδίπλα παιζόταν το βιντεάκι που έδειχνε άλλα...!

Παραδίπλα απ' το βιντεάκι, έλεγε ο εκπρόσωπος των 8 καθηγητών (οι οποίοι ήταν αυτόπτες μάρτυρες) του Αριστοτελείου Πανεπιστημίου, ότι τον φοιτητή τον χτύπαγαν 4-5 αστυνομικοί για πολλή ώρα (παρακάτω απ' το σημείο που έδειχναν στις ειδήσεις, και λίγα λεπτά μετά απ' τις σκηνές που είχε τραβήξει η κάμερα) και ότι όταν πήγαν να βοηθήσουν τους έσπρωξαν και τους έβρισαν, και ο εκπρόσωπος της αστυνομίας του είπε ότι ψεύδεται!!!

Δεν θα μείνω στο συμβάν αυτό καθεαυτό, αν και με σόκαραν οι εικόνες, πρώτον γιατί έχουν γίνει - και δυστυχώς θα γίνουν κι άλλα - χιλιάδες παρόμοια συμβάντα, και δεύτερον, γιατί δεν ξέρω τι ακριβώς έγινε (δεν παρακολούθησα απ' την αρχή τα γεγονότα). Αλλά και να ήξερα, αν έμενα στο σχολιασμό για το συγκεκριμένο γεγονός, θα έχανα το δάσος.

Αυτό που με σόκαρε περισσότερο, ήταν το ύφος του εκπροσώπου της αστυνομίας. Είρωνας και χαμογελαστός απ' την αρχή μέχρι το τέλος!

Για ξυλοδαρμό ανθρώπου μιλάμε ρεεεεεεεεε! (αθώου κιόλας, απ' ό,τι μου είπε φίλος, που έχει παρακολουθήσει την υπόθεση)

Και αναρωτιέμαι... Τέτοιοι άνθρωποι μας φυλάνε απ' τους κακούς;;;

Θα μου πείτε, δεν είναι όλοι οι αστυνομικοί το ίδιο, και θα συμφωνήσω, γιατί γνωρίζω δυο τρεις αστυνομικούς, απ' τους οποίους ο ένας δεν έχει τίποτα στη συμπεριφορά του που να θυμίζει αστυνομικό, αν δεν φοράει στολή. Ευγενικός και χαμηλών τόνων.

Όμως, ο "κύριος" που μιλούσε σήμερα έχει εκλεγεί ως εκπρόσωπός τους και έχει το θράσος να βγαίνει στα κανάλια και να λέει ότι πρόκειται ΑΠΛΩΣ ΓΙΑ ΥΠΕΡΒΑΣΗ ΕΝΟΣ ΑΣΤΥΝΟΜΙΚΟΥ, και ότι ο καθηγητής και αυτόπτης μάρτυρας ψεύδεται!

Τι να πω;

Πάω να βάλω λίγη σιλικόνη στις τρίχες μου, μπας και ξεηλεκτριστούν.

Υ.Γ.1. Ξέρω... δεν είναι κάτι καινούργιο αυτό που εξιστόρησα, ούτε σήμερα διαμόρφωσα αυτή την άποψη. Αλλά μου ανέβηκε το αίμα στο κεφάλι και ήθελα κάπου να τα πω.

Υ.Γ.2. Ξέρω επίσης, ότι κάτω απ' αυτό το ποστ μου, θα εξελιχτεί το γνωστό σκηνικό του λευκού δωματίου, αλλά δεν μ' ενδιαφέρει. Εγώ τα 'πα και... δεν ξεθυμανα.

Υ.Γ.3. Πάω τώρα στο κόκκινο, γιατί δεν θα κρατηθώ, θα τα πω αλλιώς, και τα ριγέ με παχαίνουν... μπορεί να τα παχαίνω και 'γω... δεν ξέρω...

Υ.Γ. προς μοντς: Απ' ό,τι είδα, το συγκεκριμένο συμβάν έχει σχολιαστεί και στο θρεντ "Κοπροσκυλα , αναρχοαλητες ..". Δεν έγραψα εκεί το ποστ μου, γιατί δεν με απασχολούν οι αναρχοαλήτες, στην προκειμένη, αλλά οι αναρχοφύλακες.

Ελπίζω να τύχω της κατανόησής σας.

βασανίζομαι
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
tek
Posting Freak

Registered: 16-11-2005
Member Is Offline

Διάθεση: Cliche Guevara

Εστάλη στις 20-11-2006 στις 22:08 Απάντηση με παράθεση

ναι, ο συγκεκριμενος ηταν πολυ προκλητικος... τον εχουν αδιασει πολλες φορες βεβαια οι συναδελφοι του. διατηρουσε κ μια περιεργη ιστοσελιδα...

αλλα σημερα εδωσε ρεσιταλ... ενας συναδελφος εδωσε απλα μια κλωτσια ειπε... απαξιωσε τον καθηγητη (σιγα ρε φωστηρα μπατσε), απαξιωσε την μαρτυρια 8 ατομων σε κατι το οποιο ο ιδιος δεν ηταν παρων, δηλωσε οτι ολα εγιναν για την θεαματικοτητα (το μονο που δεν ειπε ηταν οτι ο φοιτητης που επεσε θυμα ξυλοδαρμου ηταν δημοσιογραφος του μεγκα) και λοιπα τραγικα...

καλα του ειπε η τρεμη οτι θυμιζει μπατσους της χουντας...

το πως αναπηδησε ο φοιτητης απο την ζαρντινιερα στο μηχανακι ασχολιαστο. στο βιντεο φανηκε ξεκαθαρα οτι τον εσπρωξαν οι ασφαλιτες...

αναρωτηθηκε κανεις αν οι 'κυριοι' αυτοι που ξυλοκοπησαν τον νεαρο ειναι οι γνωστοι-αγνωστοι που τα σπανε σε πορειες; οχι μωρε.. αυτοι ειναι ο ανθος της ελληνικης νεολαιας ε κυρ πολυδωρα; σε αυτους εδωσες συγχαρητηρια για την τηρηση της ταξης; κ μετα φταινε οι αλλοι/ες που φωναζουν 'φωτια φωτια στου κρατους τα σκυλια'.

Le monde fait de nous des putes. Νous ferons du monde un bordel!
[:il etait une fois l' homme].
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
niriida
σεξαίσιο μέλος

Member Is Offline

Εστάλη στις 20-11-2006 στις 23:02 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by tek
καλα του ειπε η τρεμη οτι θυμιζει μπατσους της χουντας...

Αυτό μου διέφυγε να το γράψω, πάνω στη σύγχυση.

Ν' αγιάσει ο στόμας της!

Ου ρε!

βασανίζομαι
niriida
σεξαίσιο μέλος

Member Is Offline

Εστάλη στις 20-11-2006 στις 23:06 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by tek
αναρωτηθηκε κανεις αν οι 'κυριοι' αυτοι που ξυλοκοπησαν τον νεαρο ειναι οι γνωστοι-αγνωστοι που τα σπανε σε πορειες; οχι μωρε.. αυτοι ειναι ο ανθος της ελληνικης νεολαιας ε κυρ πολυδωρα; σε αυτους εδωσες συγχαρητηρια για την τηρηση της ταξης; κ μετα φταινε οι αλλοι/ες που φωναζουν 'φωτια φωτια στου κρατους τα σκυλια'.

Ρε συ, αυτοί ορκίζονται και με τα τρία δάχτυλα.

αααααχαχαχαχαχαχαχα!

βασανίζομαι
tek
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 20-11-2006 στις 23:13 Απάντηση με παράθεση

παντως σε ενα βιντεο που εδειξε ο αντ1 δειχνει τον φοιτητη με ενα φιλο του να περπατανε κ τους ασφαλιτες να τον φωναζουν... με το που πηγαινει μονος του να δει τι τον θελουν τον βουτανε κ τον τσακιζουν τα καθικια κ δειχνει τον φιλο του να τρεχει να ξεφυγει...

niriida
σεξαίσιο μέλος

Member Is Offline

Εστάλη στις 20-11-2006 στις 23:28 Απάντηση με παράθεση

Μη μου λες άλλα, γιατί είδα κι έπαθα να στρώσω τις τρίχες μου.

βασανίζομαι
themis
Θεμ@νθρωπος

Registered: 28-12-2005
Member Is Offline

Διάθεση: ηρεμία

Εστάλη στις 20-11-2006 στις 23:36 Απάντηση με παράθεση

Που θα τους σταυρωσουμε πειτε μου να ερθω. :cool:

ηρεμία....
niriida
σεξαίσιο μέλος

Member Is Offline

Εστάλη στις 20-11-2006 στις 23:37 Απάντηση με παράθεση

ʼρχισαν τα όργανα.

βασανίζομαι
tek
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 20-11-2006 στις 23:38 Απάντηση με παράθεση

οπου τους πετυχουμε.

themis
Θεμ@νθρωπος

Registered: 28-12-2005
Member Is Offline

Διάθεση: ηρεμία

Εστάλη στις 20-11-2006 στις 23:38 Απάντηση με παράθεση

Ετσι σας θελω. Δημοκρατες.

ηρεμία....
 Σελίδες:  1  2  3  ..  57