MultiForums.gr  MultiHosting.gr  Multilabs.gr  MultiPolls.gr  Webstocks.gr  
Humanity forum Τελευταία ενέργεια: Ποτέ
Not logged in [Σύνδεση - Εγγραφή]
Go To Bottom

[ Κεντρική σελίδα ] [ Κόκκινο δωμάτιο ] [ Πράσινο δωμάτιο ] [ Μπλε δωμάτιο ] [ Καφέ δωμάτιο ] [ Λευκό δωμάτιο ]

Εκτυπώσιμη Έκδοση | εγγραφή στο θέμα | Προσθήκη στα αγαπημένα  
 Σελίδες:  1  2  3  4  ..  11
Συγγραφέας: Θέμα: ..κανενα καλο καμπινγκ ξερετε?
palabras
Ο

Registered: 31-3-2004
Member Is Offline

Διάθεση: No alarms.No surprises.

Εστάλη στις 16-6-2004 στις 12:42 Απάντηση με παράθεση

Στην Αμουλιανή έχει ένα ωραίο κάμπινγκ ήσυχο, καθαρό, με λογικές τιμές και νόστιμη κουζίνα.

Δυστυχώς τα καλύτερα κάμπινγκ (τα πρώην του ΕΟΤ) έχουν κλείσει εδώ και χρόνια και έχουν μείνει απεριποίητα. :mad:

Ακούω ιδέες για "ελεύθερο κάμπινγκ"

Γνωρίζω μόνο το Χορευτό και τους Αγ. Σαράντα στο Πήλιο. Επίσης τα ποταμίσια 1) του Αρμενιστή στην Ικαρία , 2) στο Καρλόβασι της Σάμου. Α! και στην Τσαμαδού της Σάμου ένα θάλασσινό ακόμα.

Απαραίτητες προϋποθέσεις:Α) τρεχούμενο πόσιμο νέρο Β) σκιά Γ) να μη φαίνεται (ακόμα καλύτερα να μην ακούγεται) ο κοντινότερος αμαξητός δρόμος :)

I try not to drink too much, because when I'm drunk, I bite
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member  Αυτός ο χρήστης έχει MSN Messenger
dpdt1
Uhuru!

Registered: 8-2-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Punk

Εστάλη στις 16-6-2004 στις 17:41 Απάντηση με παράθεση

ξέρω ότι εδώ και πολλά χρόνια λειτουργεί ένα "ελεύθερο" στην Αιγιάλη της
Αμοργού. σε έναν ελαιώνα μέσα.. φαίνεται βέβαια γιατί είναι στην άκρη της
πόλης.

ένα ακόμα στη σαμοθράκη (δε ξέρω πληροφορίες,αλλά μπορώ να ρωτήσω..)

ξέρω και ένα άλλο που ανακάλυψα πέρσι στη κρήτη, αλλά αν πραγματικά ενδιαφέρεσαι θα στο στείλω μόνο με u2u. δε θέλω να χαλάσω την ηρεμία των κατασκηνωτών, που στη πλειοψηφία - 98%, είναι τουρίστες.

Δακρυγόνα και φωτιές στο μικρό χωριό, και χτυπάν αλύπητα, νέους στο ψαχνό

Δακρυγόνα και φωτιές σκόρπισαν παντού, και η βουλή απέεεχει μόνο ένα ντου!
Προφίλ μέλους E-Mail User Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
palabras
Ο

Member Is Offline

Εστάλη στις 16-6-2004 στις 22:52 Απάντηση με παράθεση

Στην Αμοργό έχω πάει σε αρκετά μέρη για κάμπινγκ, και σε αυτό που λες. Δεν το συστήνω για ήσυχες διακοπές. Υποθέτω η Αιγιάλη θα έχει γίνει πλέον αρκετά "κοσμική" :(

Ευπρόσδεκτα u2u! Ορκίζομαι ότι είμαι φιλήσυχη τουρίστρια :P

Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member  Αυτός ο χρήστης έχει MSN Messenger
dpdt1
Uhuru!

Registered: 8-2-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Punk

Εστάλη στις 16-6-2004 στις 23:08 Απάντηση με παράθεση

δε ξέρω για την Αμοργό πλέον.. είχα πάει τις πρώτες μου διακοπές εκεί το 1995, και ήταν σχετικά ήσυχα..

υποθέτω ότι μπορείς να κάνεις ελέυθερο κάμπινγκ και στο Γαιδουρονήσι (Χρυσή πλέον).
(αυτό θα το δοκιμάσω φέτος μάλλον..:cool: )

Υ.Γ το U2 έρχεται. κοίτα μη με εκθέσεις :P:D

Δακρυγόνα και φωτιές στο μικρό χωριό, και χτυπάν αλύπητα, νέους στο ψαχνό

Δακρυγόνα και φωτιές σκόρπισαν παντού, και η βουλή απέεεχει μόνο ένα ντου!
palabras
Ο

Member Is Offline

Εστάλη στις 17-6-2004 στις 00:11 Απάντηση με παράθεση

Σου ΄ρχεται κι εσένα για Χρυσή, αλλά αύριο γιατί κοιμάμαι όρθια τώρα ;)

Ανώνυμος
Επισκέπτης

Registered: Ποτέ
Member Is Offline

Εστάλη στις 17-6-2004 στις 06:24 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by Aldebaran
Στη Χαλκιδική έχει αρκετά οργανωμένα κάμπινγκς.
Εγώ προτιμώ το Κάμπινγκ "Καλαμίτσι". Είναι πρώτης κατηγορίας, με ζεστό νερό ακόμα και τα μεσάνυχτα, πεντακάθαρο, ήσυχο, με υπέροχη βαθιά πράσινη θάλασσα, σχεδόν ιδιωτική παραλία και ψηλά δέντρα.

Αν όμως προτιμάτε τζερτζελέ, υπάρχει και ο Αρμενιστής, του οποίου η θάλασσα είναι κορυφαία.

Πολύ καλά οργανωμένο είναι και το κάμπινγκ Λα Κάρα. Εκεί έχει πολλά πλατάνια.

Για πιο άγριες καταστάσεις υπάρχει και ένα στο Κριαρίτσι.

Όλα είναι στο δεύτερο πόδι και βλέπουν προς το ’γιο Όρος.

Mιας και ειμαι οπαδος της Χαλκιδικης και μονο, συμφωνω απολυτα. Μονο που ξεχασε να σου αναφερει το καμπινγκ ''sunni beach'' kορυφαιο με κορυφαια θαλασσα και νεολαια. Οσο για το καλαμιτσι συμφωνω, μονο που ειναι περισσοτερο για οικογενειες και ησυχα πραγματα. Για τον αρμενιστη δεν εχω λογια να πω. Τελειο. Με διεθνες κοσμο και φυσικα πιτα, η μια σκηνη πανω στην αλλη. Με ενα καμπινγκ θα αλλαζα αυτα της χαλκιδικης, μονο που βρισκεται στην ιο στο μυλοποτα-μυλοποταμο δε θυμαμαι πως ακριβως λεγεται.

JaneDoe
Posting Freak

Registered: 12-3-2004
Member Is Offline

Διάθεση: In your face

Εστάλη στις 17-6-2004 στις 13:00 Απάντηση με παράθεση

Se ενα εχω παει μονο και ηταν κοντα στο Ναυπλιο...πολυ καλο...αλλα ρε παιδια,αν μετακομισει διπλα σου οικογενεια ελληνων η ιταλων δεν κλεινεις ματι τη νυχτα και σε ξυπνανε πρωι πρωι....:mad:

φετος ελεγα να παω το παιδι στην υδρα καθοτι κοντα και δεν διαθετω αμαξι...ειναι δυνατον να παω αντιπαρο και να κανω καμπινγκ χωρις αμαξι?
κατι διαβασα πριν και μου φανηκε ενδιαφερον...

Αν σου κατσω θα σκασεις;
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
palabras
Ο

Member Is Offline

Εστάλη στις 17-6-2004 στις 13:12 Απάντηση με παράθεση

Τζενάκι, κατεβαίνεις από το καράβι στην Πάρο, μπαίνεις σε καραβάκι που πάει Αντίπαρο και από εκεί το κάμπινγκ είναι περίπου 10-15 λεπτά περπάτημα. Το θεωρώ περιττό το αυτοκίνητο εκεί. Βέβαια, θα είσαι φορτωμένη ένα σωρό πράγματα συν το παιδί, αλλά είμαι σίγουρη ότι κάποιος θα βρεθεί στο καραβάκι ή στο λιμάνι να σε βοηθήσει.

Το νησί γυρίζεται με τα πόδια σε χαλαρή βολτίτσα. Από ησυχία δε σου υπόσχομαι και πολλά, καθότι προορισμός για φοιτητές και μαθητές και το νησί, τουλάχιστον πριν δέκα και βάλε χρόνια ήταν γεμάτο μπαράκια, κλαμπ κλπ

Η Ύδρα είναι πιο ήσυχη, πιο γραφική, αλλά και πιο ακριβή.

krino
Posting Freak

Registered: 4-7-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Αστειέμπορας

Εστάλη στις 17-6-2004 στις 14:44 Απάντηση με παράθεση

Προφανως κανεις δεν ξερει την πανεμορφη Σουγια στη Νοτια Κρητη.

Free camping, ομορφη θαλασσα που βλεπει στο λυβικο πελαγος, φθηνες τιμες και ελπιζω να μην πατησουν οι ολυμπιοηλιθιοι και τις ανεβασουν.

Ο γραφων παει βεβαια, πανω απο δεκα χρονια και θυμαμαι παλιες ομορφες στιγμες που πλεον δεν υπαρχουν.

Ομως κρινοντας απο τα υπολοιπα μερη που μπορεις να κανεις free camping (Σαμοθρακη, Ελαφονησο) η Σουγια κραταει καλα.
Να σημειωθει δε οτι ξενοδοχειακοι παραγοντες θελανε να φτιαξουν μοναδες αλλα οι ντοπιοι αρνουνται εδω και χρονια να κανουν κατι τετοιο γιατι θεωρουν οτι η αναπτυξη αυτη θα εχει καταστροφικες συνεπειες για την περιοχη.

Ετσι δεχονται με ανεση τους σκηνιτες γιατι δεν αλλοιωνουν την περιοχη και στην Σουγια ο σεβασμος του περιβαλλοντος ειναι κατι παραπανω απο το κανονικο. Το παραδοξο ειναι οτι η Νομαρχια Χανιων θελει εδω και χρονια να τους πεταξει εξω, αλλα η τοπικη κοινοτητα εχει παρει αποφασεις οτι οι free σκηνιτες κανουν μια χαρα για το χωριο. Αλλωστε οποιος δεν σεβεται το χωρο πετιεται εξω κλωτσηδον χωρις πολλα πολλα.....Φυσικα η ηρεμια που προσφερει η Σουγια ειναι αμιμητη και οταν προσαρμοσθει κανεις το μονο που θελει κανεις ειναι να τεμπελιαζει ολη μερα στον ηλιο.

Πλεον η Σουγια εχει εξελιχθει (προς λυπη μερικων) και εχει δωματια (κλαψ κλαψ) 2 ξενυχταδικα, αρκετες ταβερνες, και η γωνια του χωριου στην Παραλια ειναι γεματη απο καφετεριες. Παρολα αυτα εχουν μεινει καποιες ησυχες γωνιες για να εχεις την ησυχια σου.

εεεε αρκετα ειπα πια....

Η Σουγια παραμενει TOP OF THE TOP!!!!!!!
JaneDoe
Posting Freak

Registered: 12-3-2004
Member Is Offline

Διάθεση: In your face

Εστάλη στις 17-6-2004 στις 14:47 Απάντηση με παράθεση

palabras...συνηθισμενο το γαιδουρι στα βαρη;)

Καμια αλλη ιδεα για μενα που δεν εχω αμαξι να ψαχνω παραλιες?
που αλλου μπορω να το παρω το παιδι?

(σορρυ που μπαχαλευω αλλα δεν νομιζω οτι αξιζει το κοπο να ανοιξω ξεχωριστο θρεντ γιαυτο)

Αν σου κατσω θα σκασεις;
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
 Σελίδες:  1  2  3  4  ..  11

Go To Top