MultiForums.gr  MultiHosting.gr  Multilabs.gr  MultiPolls.gr  Webstocks.gr  
Humanity forum Τελευταία ενέργεια: Ποτέ
Not logged in [Σύνδεση - Εγγραφή]
Go To Bottom

[ Κεντρική σελίδα ] [ Κόκκινο δωμάτιο ] [ Πράσινο δωμάτιο ] [ Μπλε δωμάτιο ] [ Καφέ δωμάτιο ] [ Λευκό δωμάτιο ]

Εκτυπώσιμη Έκδοση | εγγραφή στο θέμα | Προσθήκη στα αγαπημένα  
 Σελίδες:  1  2  3  4  ..  81
Συγγραφέας: Θέμα: και το ονομα αυτου.... διαλεχτεεεε - Republika Μakedonija
krino
Posting Freak

Registered: 4-7-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Αστειέμπορας

Εστάλη στις 18-3-2008 στις 14:48 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by TheCat
Παράθεση:
Originally posted by krino
αντε να τελειωνουμε.....
Νεα δημοκρατια της Μακεδονιας η Δημοκρατια της Νεας Μακεδονιας????

ξέχασες ( ; ) τις άλλες δύο προτάσεις:

Δημοκρατία της ʼνω Μακεδονίας

και

Δημοκρατία της Μακεδονίας - Σκόπια.

Επίσης, ξέχασες να αναφέρεις ότι η Σκοπιανή πλευρά εξέλαβε τις νέες προτάσεις Νίμιτς ως προσεγγίζουσες αυτές της Ελληνικής πλευράς.

Καθώς επίσης ξέχασες να αναφέρεις ότι η πρόταση Νίμιτς αναφέρει ότι η ονομασία θα είναι μία για όλους τους διεθνείς οργανισμούς και όχι μόνο για τις διμερείς σχέσεις.

Τελικά, πρέπει να πάσχεις από Αλτσχάιμερ, δεν εξηγείται αλλιώς η επιλεκτική σου μνήμη / ανάγνωση / αναφορά μόνο σε όσα παρελκυστικά θεωρείς εσύ ότι τεκμηριώνουν την όποια θέση σου κάθε φορά.

καλα οτι εχεις προβλημα δεν ειναι καινουριο, το εχουμε μαθει απαντες, αλλα εσυ προσπαθεις να μου πεις οτι εισαι και χαζη ναι?

Ξεχασα εγω να βαλω ολα αυτα ετσι???
οκ θα μεταφερω τις αποψεις σου στην κα Καρανασοπουλου με την σημειωση οτι εισαι μια πολυυυυυυυυυυυυ εξυπνη κοπελα....

πι - ες
δεν μας χεζεις ρε νταλαρα?

κανε το φαρμακο σου ζωη,
και την ζωη σου φαρμακο σου.
Προφίλ μέλους E-Mail User Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
TheCat
Posting Freak

Registered: 22-5-2004
Member Is Offline

Διάθεση: ρουφιάνα

Εστάλη στις 18-3-2008 στις 15:40 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:

Ναι, ξέχασες ή "ξέχασες". Δεν είδα πουθενά να αναφέρονται παραπάνω ούτε στα δικά σου λόγια ούτε σε όσα αντιγράφεις. Αν αυτό δε λέγεται προπαγάνδα, τότε δεν ξέρω τι μπορεί να λέγεται!

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.
Mark Twain
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
krino
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 18-3-2008 στις 15:52 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Παράθεση:

Ναι, ξέχασες ή "ξέχασες". Δεν είδα πουθενά να αναφέρονται παραπάνω ούτε στα δικά σου λόγια ούτε σε όσα αντιγράφεις. Αν αυτό δε λέγεται προπαγάνδα, τότε δεν ξέρω τι μπορεί να λέγεται!

λεγεται η μαλακια που σε δερνει....
:cool:

Αν νομιζεις οτι υπαρχει και αλλη αρθρογραφια σχετικα με τις εξελιξεις απο αυτη που εχω βαλει εγω, το θρεντ ειναι ανοικτο να το βαλεις.
Το να με κατηγορεις για το οτι δεν εχω βαλει τα παντα σε οτι εχει γραφτει ειναι το λιγοτερο ανηκουστο και δειγμα της κακομοιριας σου.

Δεν σκοπευω να ασχολουμε με βλακειες παραπανω απο διλεπτο, υπαρχει πιθανοτητα να καταντησω και εγω βλακας.

Μερσω μποκου.

κανε το φαρμακο σου ζωη,
TheCat
Posting Freak

Registered: 22-5-2004
Member Is Offline

Διάθεση: ρουφιάνα

Εστάλη στις 18-3-2008 στις 16:05 Απάντηση με παράθεση

Μωρέ βάλε ό,τι αρθογραφία θέλεις (άλλωστε αυτή που διαλέγεις είναι πάντα από τα γνωστά συγκροτήματα), αλλά εγώ αναφέρομαι στα δικά σου σχόλια, τα εισαγωγικά.

Για ξαναδιάβασέ τα...

Τώρα δεν ξέρεις ούτε τι γράφεις ο ίδιος; Σε τέτοιο σημείο φτάσαμε;

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.
Mark Twain
krino
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 18-3-2008 στις 16:15 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Μωρέ βάλε ό,τι αρθογραφία θέλεις (άλλωστε αυτή που διαλέγεις είναι πάντα από τα γνωστά συγκροτήματα), αλλά εγώ αναφέρομαι στα δικά σου σχόλια, τα εισαγωγικά.

Για ξαναδιάβασέ τα...

Τώρα δεν ξέρεις ούτε τι γράφεις ο ίδιος; Σε τέτοιο σημείο φτάσαμε;

εσυ αυτο που προσπαθεις ειναι να επιβαλεις τα δικα σου γουστα παντου.
Αυτο ξερεις για να το κανεις πρεπει να γινεις αντμιν,
στο δικο σου τσαρδι κουκλα κατι μπορεις να πετυχεις, εδω οχι.

κανε το φαρμακο σου ζωη,
krino
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 19-3-2008 στις 09:39 Απάντηση με παράθεση

18/03/08 22:34
«Αδιαλλαξία της άλλης πλευράς»
Απορρίπτουν τα Σκόπια τις τρεις προτάσεις Νίμιτς για το όνομα

Eurokinissi
Οι «δηλώσεις του κ. Μιλοσόσκι επιβεβαιώνουν την απόλυτη αδιαλλαξία της άλλης πλευράς» απάντησε το ΥΠΕΞ
Αθήνα

O υπουργός Εξωτερικών της ΠΓΔΜ Αντόνιο Μιλόσοσκι απέρριψε τις τρεις εναλλακτικές ονομασίες που πρότεινε προφορικά ο μεσολαβητής του ΟΗΕ Μάθιου Νίμιτς.

«Καμία από τις προτάσεις που παρουσίασε στη Βιέννη ο μεσολαβητής του ΟΗΕ για τη διευθέτηση της διένεξης για την ονομασία δεν συνιστά λογική βάση για την εξεύρεση λύσης καθώς καθεμία από αυτές τις προτάσεις έχει απορριφθεί από τη μία ή την άλλη πλευρά κατά τη διάρκεια των τελευταίων δεκαπέντε ετών», δήλωσε σε δημοσιογράφους ο υπουργός Εξωτερικών της γειτονικής χώρας.

Πρόσθεσε ότι ο πρωθυπουργός Νίκολα Γκρούεφσκι θα έχει διαβουλεύσεις με τον πρόεδρο, Μπράνκο Τσερβένκοφσκι, μετά την επιστροφή του τελευταίου από τη Σλοβενία. Στη συνάντηση θα παρίσταται και ο εκπρόσωπος της χώρας στις διαπραγματεύσεις για την ονομασία Νίκολα Ντιμιτρόφ.

Τηλεοπτικοί σταθμοί των Σκοπίων, μετέδωσαν ότι ο κ. Νίμιτς πρότεινε στη συνάντηση που είχε στη Βιέννη με τους εκπροσώπους της Ελλάδας και της ΠΓΔΜ, πρέσβεις Αδαμάντιο Βασιλάκη και Νίκολα Ντιμιτρόφ τρεις εναλλακτικές ονομασίες: Ανω Μακεδονία, Νέα Δημοκρατία της Μακεδονία και Republika Maκedonja Skopje (αμετάφραστο).

Η ονομασία που ενδεχομένως θα μπορούσε να συμφωνηθεί θα ήταν για όλες τις χρήσεις διεθνώς, εκτός του εσωτερικού της ΠΓΔΜ όπου θα παραμείνει το συνταγματικό όνομα.

Απαντώντας στις δηλώσεις του κ. Μιλοσόσκι, ο εκπρόσωπος του υπουργείου Εξωτερικών, Γιώργος Κουμουτσάκος, τόνισε πως οι «σημερινές δηλώσεις του κ. Μιλοσόσκι επιβεβαιώνουν την απόλυτη αδιαλλαξία της άλλης πλευράς»

«Η χώρα μας συμμετέχει εποικοδομητικά και με καλή πίστη στη διαπραγματευτική διαδικασία υπό τον κ. Νίμιτς για την εξεύρεση μιας αμοιβαία αποδεκτής λύσης στο ζήτημα της ονομασίας» ανέφερε.

Η υπουργός Εξωτερικών Ντόρα Μπακογιάννη μετά τη σχετική ενημέρωση της Κυβερνητικής Επιτροπής, την Τρίτη, προέβλεψε εντατικοποίηση των προσπαθειών για επίλυση του θέματος της ονομασίας της ΠΓΔΜ στις 15 ημέρες που απομένουν μέχρι τη Σύνοδο Κορυφής του ΝΑΤΟ στο Βουκουρέστι.

Newsroom ΔΟΛ, με πληροφορίες από ΑΠΕ-ΜΠΕ

σημειωση: ενδεχωμενα να υπαρχουν στο ιντερνετ αρκετα αρθρα με αντιθετες πληροφοριες.
Το παραπανω disclaimer μπαινει για να προστατεψει ατομα οπως η αγαπητη μου γατα η οποια δεν θελω να πεφτει θυμα της παραπληροφορησης μου.
μερσι α βου.

κανε το φαρμακο σου ζωη,
greektotti
Posting Freak

Registered: 20-11-2003
Member Is Offline

Διάθεση: GIALOROSSIKI

Εστάλη στις 19-3-2008 στις 11:24 Απάντηση με παράθεση

Λέω να το βγάλουνε Νέα Δημοκρατία της Μακεδονίας...
ή καλύτερα ΠΑΣΟΚ των Σκοπίων...
πλάκα θα χε...

www.asroma.gr
www.asroma.forumup.gr
http://clubs.pathfinder.gr/ASROMA1927
Προφίλ μέλους E-Mail User Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
krino
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 19-3-2008 στις 20:58 Απάντηση με παράθεση

ανακαλυψα την πιο εξτρεμ συζητηση που γινεται για το θεμα στο ιντερνετ.

ΕΔΩ
μπορειτε να την διαβασετε και εγω απο τα λιγα που διαβασα εβγαλα
2 συμπερασματα.....

1. Τελικα το μουλτι μου φανηκε απειρως δημοκρατικο... :D:D:D:D
2. Παρολο που οι τυποι εχουν ξεφυγει, ειναι απο τους λιγους που εχουν γνωση της πραγματικοτητας...

κανε το φαρμακο σου ζωη,
krino
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 19-3-2008 στις 21:01 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by greektotti
πλάκα θα χε...

την τιμητικη θα πρεπει να την εχει η κυβερνηση που θα υπογραψει την σχετικη συμφωνια....

;)

κανε το φαρμακο σου ζωη,
oldjedai
Posting Freak

Registered: 19-2-2003
Member Is Offline

Διάθεση: ALZAMIENTO

Εστάλη στις 20-3-2008 στις 08:50 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by greektotti
πλάκα θα χε...

:cool:

Μπα ... Εκεινο που παιζει , ειναι το ονομα που ειχαν απορριψει πιο παλια οι Σκοπιανοι ...

Republika Macedoniyia-Skopje ΧΩΡΙΣ μεταφραση ...

Και φυσικα , ολοι θα λενε το πιο ευκολο ... Skopje ... Οπως τους αποκαλουμεμ τωρα .... ( Σκοπιανους ) ...

Και ακομα φυσικωτερο , ΕΝΑ ονομα , για ΟΛΕΣ τις χρησεις ... αριστερα , δεξια , εντος , εκτος και επι τα αυτα ...

Λιγο ακομα , να τριξει τα δοντια , η Ελλαδα και ευχαριστως θα αυτονομαστουν και Ρεπουμπλικα Βαρνταρσκα ...

Ασε που με την μελλοντικη ομοσπονδιοποιηση τους θα ξανα-αναγκαστουν να αλλαξουν ονομα .... ΑλβανοΣκοπιανη Ομοσπονδια ... και σβελτα ..

:D

ΖΗΤΩ η Μανωλαδα ..

''Σκοπός της εισαγωγής ξένων εργατών απο τους εργοδότες είναι η διαιώνιση της σκλαβιας''

Καιρος οι πολιτες να παρουν τις τυχες τους στα χερια τους ... ΟΞΩ ΟΙ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ .

ΟΞΩ οι ΕΑΜΟΒΟΥΛΓΑΡΟΙ και οι ΑΠΟΓΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ...που μολυνουν την χωρα .

Από το βιβλίο “Εγχειρίδιο Βλακείας”
Μόνο σαν ειρωνικό σχόλιο μπορεί να γίνει δεκτό πως όποιος απομνημόνευσε μια ντάνα βιβλία και τσέπωσε ένα χαρτί έγινε αυτομάτως επιστήμων. Άλλο μνήμη και πολυγνωσία και εντελώς άλλο η σκέ­ψη- το φωνάζουν αιώνες οι αρχαίοι (Ηρά­κλειτος, Δημόκριτος), το λέει γουστόζικα και η ξένη παροιμία, «γνώσεις χωρίς μυα­λό είναι γάιδαρος φορτωμένος βιβλία».
 Σελίδες:  1  2  3  4  ..  81

Go To Top