MultiForums.gr  MultiHosting.gr  Multilabs.gr  MultiPolls.gr  Webstocks.gr  
Humanity forum Τελευταία ενέργεια: Ποτέ
Not logged in [Σύνδεση - Εγγραφή]
Go To Bottom

[ Κεντρική σελίδα ] [ Κόκκινο δωμάτιο ] [ Πράσινο δωμάτιο ] [ Μπλε δωμάτιο ] [ Καφέ δωμάτιο ] [ Λευκό δωμάτιο ]

Εκτυπώσιμη Έκδοση | εγγραφή στο θέμα | Προσθήκη στα αγαπημένα  
 Σελίδες:  1  2  3  ..  65
Συγγραφέας: Θέμα: O φασιστάκος μέσα σου
Notmad
Εξαρτημένο μέλος

Registered: 7-2-2007
Member Is Offline

Διάθεση: Out homo of the corf house

Εστάλη στις 10-12-2008 στις 15:15 Απάντηση με παράθεση
O φασιστάκος μέσα σου

...σου λέει "καλά είμαι εδώ στη φούσκα μου" και σε καλεί να πυροβολήσεις τον αλήτη αναρχικό που έρχεται με την κουκούλα να στη σπάσει.

Ομως ξεχνάει ότι οι μπάτσοι που πυροβόλησαν χτες στον αέρα, δεν είχαν απεναντί τους κουκουλοφόρους αλλά 15χρονους μαθητές που επεστρεφαν απο την κηδεία και τους πετροβολούσαν.

(Αλλά θυμάται να τηρήσει "ισες αποστάσεις" απο τους φασίστες του μουλτι που χωρίς να ντρεπονται για την αθλια υπαρξή τους λένε ότι κακώς δεν τους χτύπησε στο ψαχνό)

Ο φασιστάκος μέσα σου σε κάνει να τρομάζεις με τους βάνδαλους και να ακους ανακουφισμένος τον μοιραίο πρωθυπουργό να λέει για τα μέτρα στήριξης όσων εχασαν το βιός του.

Αλλα ξεχνάει ότι αν με την ίδια ευκολία το ηλίθιο κράτος είχε δώσει αυτά τα χρήματα στις στρατιές των πεινασμένων και στην εκπαίδευση των παιδιών του, τώρα ισως αυτοί να μην αποτελούσαν μέρος των επιτιθέμενων.

Ο φασιστάκος μέσα σου εξακολουθεί να μην καταλαβαίνει τι γίνεται εκεί έξω και να νομίζει ότι έχουμε τους συνήθεις 500 φρίκουλες που τα σπάνε, παρότι όλα τα βλεπει πια σε απευθείας μετάδοση.

Αλλα ξεχνάει οτι υπαρχει κι η αυριανή μέρα, κι απο αύριο το πρωί χιλιάδες μαθητές και φοιττητές θα του γαμήσουν τα Λύκεια και τα Πανεπιστήμια.

Ο φασιστάκος μέσα σου εξεγείρεται ως νομοταγής πολίτης για τους βανδάλους, αλλά ξεχνάει ότι έχει γεράσει και οτι τα νιάτα εξεγείρονται ως βάνδαλοι για λογαριασμό του νομοταγούς μπαμπά τους που κοιτάει απ τον καναπέ.

Ο φασιστάκος μέσα σου δεν έρχεται σε αδιέξοδο οταν καταλαβαίνει οτι σε λίγο θα τον φάνε τα παιδιά του,γιατί δεν θεωρεί παιδιά του τα παιδιά των άλλων και γιατί δεν θρήνησε το παιδί ολονών μας επειδή δεν ήταν το δικό του παιδί.

Αλλά ξεχνάει ότι τα δικά του παιδιά θα κάνουν εγγόνια.

Ο φασιστάκος μέσα σου είναι αυτός που θα πυροβολούσε.
Πυροβόλησέ τον πρώτος, οσο ακόμα είναι καιρός ακλλιώς σε λίγο θα πυροβολήσεις το παιδί σου.

Ασχετα αν είσαι δεξιός, πασόκος, αριστερός η μηδενιστής, προπάντων μη φασίζεις. Γιατί τότε δεν είσαι πια ανθρωπος.

Αν οι εφηβοί μας δεν είχαν εξεγερθεί με αυτή τη σφαίρα μέσα σ αυτή την εποχή σαπίλας, δε θα υπηρχε καμιά ελπίδα. Μην παρασύρεσαι απο τους προβοκάτορες και τις λεηλασίες, αυτά είναι επόμενα. Δεν υπήρξε ποτέ στην ιστορία κάτι αυθόρμητο που να μην καπελώθηκε μετά, να μην ευτελίστηκε απο όσους δεν σκέφτονται, πίσω απο κάθε ιδεολόγο υπήρχαν πάντοτε οι στρατιές των αγρίων.

Κανένας δε νίκησε πυροβολώντας τους αγριους. Μόνο παρέτεινε το χρόνο του ως ζωντανός, προτού οι επόμενοι τον φάνε ζωντανό.

Οι καιροί δεν επιτρέπουν ίσες αποστάσεις πια.
Να κρατάς ίσες αποστάσεις απο ανισες καταστάσεις δεν είναι δικαιοσύνη, αλλα ο ορισμός της αδικίας.

Απομόνωσε το φαασίστα μέσα σου κι έξω απο σένα.
Κατανόησε ότι εχθρός σου δεν είναι το παιδί σου, ούτε ο αθλιος που σε λεηλατεί, αλλα το ανίκανο κράτος και οι ανικανοι πολιτικοί του, η ανικανη αστυνομία του,

εχθρός της Δημοκρατίας είναι ο κακός της εαυτός.

Αν θες να σταματήσεις τους κουκουλοφόρους κοιτα τους στα ματια: απλά βγες μαζί τους στο δρόμο. Κι οταν αναμεσά τους εντοπίσεις το παιδί σου, ζήτησέ του να βγάλει την κουκούλα. Ζήτα απο αυτή την κυβερνηση να φύγει. Μην ψηφίζεις κανέναν στις εκλογές. Πέταξέ τους το μπαλάκι, αναγκαασέ τους να βρουν λύσεις μαζί με το λαό, οχι για λογαριασμό του κι εναντίον του.

Γιατί οι επαναστάσεις έχουν πρόσωπο, αλλιώς απομένουν ξεσπάσματα βιας.

ΥΓ. Επειδή δεν θα απαντήσω και φανταζομαι τη συνεχεια,

τζενται, απρίλιε, μιτεν και ναις, αντε γαμηθείτε σκατοφασίστες. Λυπαμαι για τον ναις μονο, γελαγα οταν περιοριζόταν στη σκατολογία

Can't pass through blind needle
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
oldjedai
Posting Freak

Registered: 19-2-2003
Member Is Offline

Διάθεση: ALZAMIENTO

Εστάλη στις 10-12-2008 στις 15:18 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by Notmad

τζενται, απρίλιε, μιτεν και ναις, αντε γαμηθείτε σκατοφασίστες. Λυπαμαι για τον ναις μονο, γελαγα οταν περιοριζόταν στη σκατολογία

:cool:

Στα παπαρια μου , αν φυγομαχησεις για αλλη μια φορα .... Συνεχισε να ερχεσαι με την οπισθεν και να μου κλανεις τον ροζο ....

Σκατοφασιστας εισαι και φαινεσαι ...

Λουγκρα ..

:D

ΖΗΤΩ η Μανωλαδα ..

''Σκοπός της εισαγωγής ξένων εργατών απο τους εργοδότες είναι η διαιώνιση της σκλαβιας''

Καιρος οι πολιτες να παρουν τις τυχες τους στα χερια τους ... ΟΞΩ ΟΙ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ .

ΟΞΩ οι ΕΑΜΟΒΟΥΛΓΑΡΟΙ και οι ΑΠΟΓΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ...που μολυνουν την χωρα .

Από το βιβλίο “Εγχειρίδιο Βλακείας”
Μόνο σαν ειρωνικό σχόλιο μπορεί να γίνει δεκτό πως όποιος απομνημόνευσε μια ντάνα βιβλία και τσέπωσε ένα χαρτί έγινε αυτομάτως επιστήμων. Άλλο μνήμη και πολυγνωσία και εντελώς άλλο η σκέ­ψη- το φωνάζουν αιώνες οι αρχαίοι (Ηρά­κλειτος, Δημόκριτος), το λέει γουστόζικα και η ξένη παροιμία, «γνώσεις χωρίς μυα­λό είναι γάιδαρος φορτωμένος βιβλία».
Asterodeia
Νύμφη

Registered: 22-2-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Imba κότα

Εστάλη στις 10-12-2008 στις 15:25 Απάντηση με παράθεση

φασιστες ναι υπαρχουν δεν λεω....

αλλα....

για να μπεις στο δημοσιο, καποιανου τον κωλο φιλησες.

αναλογα δε την χρονια που μπηκες, ο κωλος ειναι σοσιαλιστικος ή νεοδημοκρατικος.

οποτε διαφωτισε μας σε παρακαλω σχετικα.....

φιλακια....

Και η βρόχα έπεφτε ράι θρου....
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
karmenqueasy
Posting Freak

Registered: 16-12-2004
Member Is Offline

Διάθεση: χαρούμενη

Εστάλη στις 10-12-2008 στις 15:46 Απάντηση με παράθεση

Νομάδα, εφαρμόζεις κατά γράμμα την γκεμπελική προπαγάνδα για την οποία προχθές κατηγορούσες άλλον συμφόρουμο, δεν θυμάμαι ποιον.

Παίρνεις μια φράση στην οποία συμφωνούμε όλοι:

Αν οι εφηβοί μας δεν είχαν εξεγερθεί με αυτή τη σφαίρα μέσα σ αυτή την εποχή σαπίλας, δε θα υπηρχε καμιά ελπίδα.

Και μετά βγαίνεις και αποκαλείς φασιστάκους, όσους δεν ήθελαν να δουν στις φλόγες την Εθνική Βιβλιοθήκη, το Σπουδαστήριο της Νομικής, το Αρχαιολογικό Μουσείο. Αποκαλείς φασιστάκο, όποιον συμπάσχει με τους μεροκαματιάρηδες που θα κάνουν μαύρα Χριστούγεννα.

Προφανώς, δεν παίρνεις 700 ευρώ το μήνα. Προφανώς, δεν χρειάστηκε να κοιτάξεις τα δυο παιδιά σου στα μάτια και να μην ξέρεις ΠΩΣ να τα ταίσεις.

Αλλά να λες φασιστάκο αυτόν που κάθεται απέξω από το μαγαζί που δουλεύει για να το προστατέψει, να μην το κάνουνε λαμπάδα; Όσους συμπάσχουν με αυτόν;

Ε ΟΧΙ. Εχει και η αριστερά του σαλονιού τα όριά της.
krino
Posting Freak

Registered: 4-7-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Αστειέμπορας

Εστάλη στις 10-12-2008 στις 15:52 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by karmenqueasy

Προφανώς, δεν παίρνεις 700 ευρώ το μήνα. Προφανώς, δεν χρειάστηκε να κοιτάξεις τα δυο παιδιά σου στα μάτια και να μην ξέρεις ΠΩΣ να τα ταίσεις.

enw ta dika sou (an exeis i otan exeis) ta taizes me sporakia kai papagalini??ß

Apo osa thread exoun anoiktei tis teleytaies imeres, to mono pou diabazw einai ourliaxta apo tous synitheis ypoptous.

Nomandie,
gia mia akoma fora tha sou pw oti o dialogos den einai gia olous kai me oti orous.
Ta idia elega kai sti radmila mexri pou katalabe giati pragma syzitagame.

Ithela na grapsw polla akoma, alla me kourazei to kwloplhktrologio.

κανε το φαρμακο σου ζωη,
και την ζωη σου φαρμακο σου.
Προφίλ μέλους E-Mail User Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
Notmad
Εξαρτημένο μέλος

Registered: 7-2-2007
Member Is Offline

Διάθεση: Out homo of the corf house

Εστάλη στις 10-12-2008 στις 15:55 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by karmenqueasy
Νομάδα, εφαρμόζεις κατά γράμμα την γκεμπελική προπαγάνδα για την οποία προχθές κατηγορούσες άλλον συμφόρουμο, δεν θυμάμαι ποιον.

Παίρνεις μια φράση στην οποία συμφωνούμε όλοι:

Αν οι εφηβοί μας δεν είχαν εξεγερθεί με αυτή τη σφαίρα μέσα σ αυτή την εποχή σαπίλας, δε θα υπηρχε καμιά ελπίδα.

Και μετά βγαίνεις και αποκαλείς φασιστάκους, όσους δεν ήθελαν να δουν στις φλόγες την Εθνική Βιβλιοθήκη, το Σπουδαστήριο της Νομικής, το Αρχαιολογικό Μουσείο. Αποκαλείς φασιστάκο, όποιον συμπάσχει με τους μεροκαματιάρηδες που θα κάνουν μαύρα Χριστούγεννα.

Αλλά να λες φασιστάκο αυτόν που κάθεται απέξω από το μαγαζί που δουλεύει για να το προστατέψει, να μην το κάνουνε λαμπάδα; Όσους συμπάσχουν με αυτόν;

Ε ΟΧΙ. Εχει και η αριστερά του σαλονιού τα όριά της.

Καρμεν, οταν για πολλοστή φορά δείχνεις οτι δεν καταλαβαίνεις τι σου λενε δεν εχω να στο εξηγήσω. Πορέψου οπως νομίζεις κοπελα μου.

Αντιο

Can't pass through blind needle
gsova
Πατόψαρο...

Registered: 24-6-2004
Member Is Offline

Διάθεση: Πρήξιμο λαίμαι

Εστάλη στις 10-12-2008 στις 15:56 Απάντηση με παράθεση

Ο Νομάδας δεν έχει άδικο για το πρόβλημα των νέων (εκεί μένω εγώ, το "φασιστάκος" δε το υπολογίζω).

Το θέμα Νομάδα είναι ότι η κατάσταση δεν έφτασε εδώ που έφτασε σε μία νύχτα. Και οι τότε νέοι της γενιάς του Πολυτεχνείου τις ίδιες ανησυχίες είχανε (και κάποιοι ενδεχομένως έχουν ακόμη) αλλά να κοιτάξουμε λίγο η πλειοψηφία από αυτούς που βρίσκεται σήμερα;

Στην ευρύτερη οικογένεια μου (βλ. σοϊ) έχω και απ'τα δύο είδη. Έχω και τους "φασιστάκους" που γουστάρουν την τάξη και την πειθαρχία, έχω και τους "αγωνιστές" (στην ιδεολογία τουλάχιστον). Άτομα λίγο πρίν ή λίγο μετά τα 50 όλοι τους... Ζήσανε και οι μέν και οι δε τη χούντα που εγώ δεν έζησα.

Οι μέν "φασιστάκοι" όσο κατακριταίοι κι αν είναι εξακολουθούν τουλάχιστον να λένε την αλήθεια... ότι δεν αντέχουν να βλέπουν το χάος και προτιμούν την τάξη έστω κι αν αυτή επιβάλεται μέσω μιας πειθαρχίας -φασιστικής, αρρωστημένης όπως θέλουμε τη λέμε, δεν έχει σημασία.

Οι δε "ιδεολόγοι" από τη μία μιλάνε για τις ιδέες και την ελευθερία του λόγου και της πράξης, αλλά μια χαρά την έχουν βολέψει πίσω από καρέκλες και πολυθρόνες και δεν κουνάνε ρούπι. Ακολουθούν τον άνεμο του συστήματος πιστά... μη σου πώ και πιό πιστά από τους άλλους.

Έφερα αυτό το μικρό οικογενειακό παράδειγμα, περισσότερο ώς προβληματισμό προς εμένα... την επόμενη φορά που θα συναντήσω τους κοντινούς μου ιδεολόγους... να θυμηθώ να τους ρωτήσω πρώτα απ'όλα τι κάνανε για να μη φτάσουμε στο χάλι που είμαστε σήμερα. Υπάρχει μια πιθανότητα να μην έχουν να μου απαντήσουν και πολλά...

Που θέλω να καταλήξω: Άν βάλουμε σε ποσοστά τους λόγους για τους οποίους οι νέοι βγήκαν στους δρόμους (αν μπορούσε η MRB η ALCO κι εγώ δεν ξέρω ποιός άλλος να έκανε τη δημοσκόπηση) εγώ θα ήθελα να δώ μεγαλύτερο ποσοστό στην απάντηση "βγήκα στους δρόμους γιατί η κυβέρνηση τα πάει χάλια στον τομέα χ,ψ,ζ" παρά στην απάντηση "βγήκα στους δρόμους γιατί οι μπάτσοι-γουρούνια-δολοφόνοι φάγανε τον Αλέξη".

Προς αποφυγήν παρεξηγήσεως: Όχι ότι δε θεωρώ σημαντικό το θάνατο του παιδιού... αλλά αν η πρώτη απάντηση πάρει μεγαλύτερα ποσοστά τότε έχουμε μια ελπίδα οι νέοι των 15/16 να είναι πολιτικά σκεπτόμενοι και να συνεχίσουν τον αγώνα. Άν η δεύτερη απάντηση λάβει περισσότερα ποσοστά, τότε πιστεύω ότι σε μία, δύο βδομάδες το πολύ όλα θα έχουν ξεχαστεί και τα παιδιά θα είναι στις Χριστουγεννιάτικες διακοπές τους και από του χρόνου στις τάξεις τους και ούτε γάτα ούτε ζημιά.

Εγώ πάντως στα 15/16 μου, δεν είμουν πολιτικά συνειδητοποιημένος... για να σας προλάβω. Άν τα νέα παιδιά είναι (αλλά να είναι πραγματικά, όχι κάποιος να τα καθοδηγεί μέσω προπαγάνδας), τότε πραγματικά χαίρομαι, αλλιώς δε βλέπω να αλλάζει κάτι.

Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member  Αυτός ο χρήστης έχει MSN Messenger
Nerrissa
Natalija

Registered: 21-3-2005
Member Is Offline

Διάθεση: Δέσε με

Εστάλη στις 10-12-2008 στις 16:03 Απάντηση με παράθεση

Νομάδα

εσύ φταις που μπαίνεις και σε διαλογική συζήτηση, με όσα λυκόρνια εν ονόματι της τάξης, καλύπτουν τα εσώτερα αποκαΐδια τους.

Επιτέλους κατάλαβες οτί δεν χρειάζεται ΚΑΜΜΙΑ συζήτηση. Σου θυμίζω "απο τη βρωμιά κανένας οχετός δεν μπορεί να σε ξεπλύνει."

I'm wired to the world
That's how I know everything
I'm superbrain
That's how they made me
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
gsova
Πατόψαρο...

Registered: 24-6-2004
Member Is Offline

Διάθεση: Πρήξιμο λαίμαι

Εστάλη στις 10-12-2008 στις 16:15 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by Notmad

Ο φασιστάκος μέσα σου σε κάνει να τρομάζεις με τους βάνδαλους και να ακους ανακουφισμένος τον μοιραίο πρωθυπουργό να λέει για τα μέτρα στήριξης όσων εχασαν το βιός του.

Αλλα ξεχνάει ότι αν με την ίδια ευκολία το ηλίθιο κράτος είχε δώσει αυτά τα χρήματα στις στρατιές των πεινασμένων και στην εκπαίδευση των παιδιών του, τώρα ισως αυτοί να μην αποτελούσαν μέρος των επιτιθέμενων.

Επέτρεψε μου να διαφωνήσω με αυτό. Από τη στιγμή που η χώρα δεν παράγει τίποτα και δεν κάνει ούτε έργα ούτε τίποτα όσα χρήματα και να δώσουμε στους πεινασμένους, αυτοί θα εξακολουθούν να πεινάνε. Τα χρήματα κάποτε τελειώνουν, δεν είναι ατελείωτα.

Όσον αφορά την εκπαίδευση. Σήμερα έχουμε στρατιές ανέργων αλλά άριστα καταρτισμένων νέων που δεν μπορούν να απορροφηθούν πουθενά. Όσων από αυτούς οι γονείς δεν κλαίνε με μαύρα δάκρυα φεύγουν στο εξωτερικό για καλύτερες ευκαιρίες. Όσοι μένουν πίσω ή θα συμβίβαστούν με τα 700€ ή θα βγούν στους δρόμους.

Να τα εκπαιδεύσουμε κι άλλο τα παιδιά μας (λές και δεν τα πήζουμε ήδη)... αλλά να έχουμε και θέσεις για να τα απορροφήσουμε μετά. Όχι να βγαίνει ο νέος με 2-3 μάστερ και καναδυό διδακτορικά και οι επιλογές που θα έχει μετά να είναι ή να ξενιτευτεί ή να δουλέψει γκαρσόνι...

Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member  Αυτός ο χρήστης έχει MSN Messenger
Adler
Εξαρτημένο μέλος

Registered: 29-11-2007
Member Is Offline

Διάθεση: Κεφάτη

Εστάλη στις 10-12-2008 στις 16:26 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by Asterodeia
φασιστες ναι υπαρχουν δεν λεω....

αλλα....

για να μπεις στο δημοσιο, καποιανου τον κωλο φιλησες.
....
φιλακια....

:cool:

Τς, τς,τς.... Τι χυδαιότης!!!...

Μπορεί κοντζάμ μηχανικός, που επί χούντας μπήκε στη ΔΕΗ, να υποχρεώθηκε να φιλήσει χουντικό κώλο;

Απλώς τό 'κανε τότε μεν με τη θέλησή του, τώρα δε από... κεκτημένη ταχύτητα, αλλά και υποχρέωση για την τότε εξυπηρέτηση!

Εκτός κι αν αυτά που έκανε και λέει οφείλονται απλώς στον κρετινισμό του...

Άβυσσος η ψυχή του κρετίνου... Ιδίως του γέρου και συνταξιούχου...

:D
 Σελίδες:  1  2  3  ..  65

Go To Top