MultiForums.gr  MultiHosting.gr  Multilabs.gr  MultiPolls.gr  Webstocks.gr  
Humanity forum Τελευταία ενέργεια: Ποτέ
Not logged in [Σύνδεση - Εγγραφή]
Go To Bottom

[ Κεντρική σελίδα ] [ Κόκκινο δωμάτιο ] [ Πράσινο δωμάτιο ] [ Μπλε δωμάτιο ] [ Καφέ δωμάτιο ] [ Λευκό δωμάτιο ]

Εκτυπώσιμη Έκδοση | εγγραφή στο θέμα | Προσθήκη στα αγαπημένα  
 Σελίδες:  1  ..  63  64  65
Συγγραφέας: Θέμα: O φασιστάκος μέσα σου
tek
Posting Freak

Registered: 16-11-2005
Member Is Offline

Διάθεση: Cliche Guevara

Εστάλη στις 27-12-2008 στις 21:15 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by oldjedai
Η αρνηση Μητσο , δειχνει οτι αυτα που λες αγαπητε για επεκτατικες βλεψεις , ειναι της πλακας ..
Το εμπαργκο , ηταν ΣΩΣΤΗ κινηση , αλλα αφενος δεν ηταν αρκετη , αφ'ετερου την καταργησε ο ιδιος ο Παπαντρεου εμμεσα , φανερωνοντας οτι ηταν απλα μια κινηση εντυπωσιασμου ..

ναι, ο μητσοτακης μπορει να μην το συζητησε, ο υπ. εξωτερικων του ομως συνομιλησε με τον μιλοσεβιτς επ' αυτου. αρα λοιπον υπηρξαν απο καποιους αυτες οι βλεψεις.

στο θεμα του εμπαργκο διαφωνω. αν σταματησει το λιμανι της θεσσαλονικης να εξυπηρετει την πγδμ, πολυ απλα θα βρεθει το λιμανι καποιας αλλης χωρας για να το κανει.

Εσυ γιατι γραφεις αυτες τις βλακειες ;; Που τις βρισκεις ;; Που βρηκες την ΕλληνοΣερβικη φιλια ;; Στην αναγνωριση των Σκοπιων σαν "μακεδονια" ;;

ωστε δεν υπηρξε ποτε ελληνοσερβικη φιλια; τι να πεις... μαλλον δεν θα διοργανωθηκαν ποτε συναυλιες υπερ των σερβων, δεν θα υπηρξαν ποτε καραβανια αλληλεγγυης, δεν θα υπηρξαν ποτε διαδηλωσεις υπερ τους, κλπ... τελικα συμφωνα με τον ολντ, η ελληνοσερβικη φιλια ειναι ενας μυθος... τι περιεργο ομως που δεν υπαρχει ενας/μια να συμφωνει με την αποψη σου ολντ.

Καποιοι μισθοφοροι Ελληνες ... ουτε εθνικιστες , ουτε σοσιαλιστες , ουτε τιποτα . Ο μισθοφορος ειναι μισθοφορος , δεν εχει ιδεολογια ... η μηπως δεν το ηξερες αυτο ;;

καποιοι ελληνες εθνικιστες, μελη της χρυσης αυγης. το δηλωσαν ΜΟΝΟΙ τους σε συνεντευξη τους σε τηλεοπτικο σταθμο (σκαι, σε εκπομπη του ευαγγελατου).

τα περι μισθοφορου που λες λοιπον, ειναι ασχετα.

Η θα μιλας για επισημη κυβερνητικη Ελληνικη πολιτικη επεκτατισμου , η θα μιλας για τον καθε ενα που λεει οτι θελει ...Διαλεξε ..

τι να διαλεξω; καταλαβαινεις τι σε ρωτησα; σε ρωτησα αν υπηρξαν παπαδες που κηρυξαν τον επεκτατικο εθνικισμο και σου εδωσα μερικα παραδειγματα. τι μου λες λοιπον;

Η ερωτηση , ειναι σαφης ... Ο Κονδυλης που θεωρει οτι πρεπει να διθει ενα προληπτικο πρωτο χτυπημα στην Τουρκια , ειναι εθνικιστης , η οχι ;;

η ερωτηση σου ειναι απλα ενα κολπο για να αποφυγεις να παραδεχθεις τα αυτονοητα. ο κονδυλης ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ οτι πρεπει να δωθει προληπτικο χτυπημα στην τουρκια. αναφερεται σε σεναρια πιθανης συγκρουσης. ΣΕΝΑΡΙΑ... καταλαβαινεις ελληνικα φανταζομαι;

πες μου ομως ποια βιβλια του κονδυλη εχεις διαβασει, και που γραφει οτι πρεπει να δωθει αυτο το πρωτο χτυπημα;

Le monde fait de nous des putes. Νous ferons du monde un bordel!
[:il etait une fois l' homme].
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
oldjedai
Posting Freak

Registered: 19-2-2003
Member Is Offline

Διάθεση: ALZAMIENTO

Εστάλη στις 27-12-2008 στις 22:53 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by tek

ναι, ο μητσοτακης μπορει να μην το συζητησε, ο υπ. εξωτερικων του ομως συνομιλησε με τον μιλοσεβιτς επ' αυτου. αρα λοιπον υπηρξαν απο καποιους αυτες οι βλεψεις.

Ναι , υπηρχαν και απο αλλους .... π.χ απο τον μαναβη της γειτονιας μου ... Δυστυχως , ομως , ο πρωθυπουργος και ο Προεδρος ελαμβαναν τις αποφασεις και οχι ο μαναβης ..

στο θεμα του εμπαργκο διαφωνω. αν σταματησει το λιμανι της θεσσαλονικης να εξυπηρετει την πγδμ, πολυ απλα θα βρεθει το λιμανι καποιας αλλης χωρας για να το κανει.

Το Δυρραχειο η η Βαρνα , ισως .. Καμμια αντιρρηση ... Και με πολλαπλασια κοστη ... Και απο την μια οι Αλβανοι , απο την αλλη οι Βουλγαροι , θα ειχε διαλυθει η Φυρομια ... Την κρατησε στην ζωη ο Αντρεας .... Αλλωστε , ηταν ενας απο τους λογους που τον ξαναεβγαλαν πρωθυπουργο ..

ωστε δεν υπηρξε ποτε ελληνοσερβικη φιλια; τι να πεις... μαλλον δεν θα διοργανωθηκαν ποτε συναυλιες υπερ των σερβων, δεν θα υπηρξαν ποτε καραβανια αλληλεγγυης, δεν θα υπηρξαν ποτε διαδηλωσεις υπερ τους, κλπ... τελικα συμφωνα με τον ολντ, η ελληνοσερβικη φιλια ειναι ενας μυθος... τι περιεργο ομως που δεν υπαρχει ενας/μια να συμφωνει με την αποψη σου ολντ.

Κοιτα ... εχω τον Προεδρο του Συνδεσμου ΕλληνοΣερβικης φιλιας ( η οπως λεγεται τελος παντων ) , συναδελφο και ξερω καλα το θεμα , αγαπητε ... Το να υπαρχουν 50 , 100 , 1000 Ελληνες φιλοΣερβοι , δεν λεει απολυτως τιποτα . Οι φιλιες με τα κρατη βασιζονται σε αλλα πραγματα απο τις συναυλιες και τα καραβανια ελεημοσυνης .. Βασιζονται στην ΑΜΟΙΒΑΙΑ εξυπηρετηση ΣΥΜΦΕΡΟΝΤΩΝ ..

καποιοι ελληνες εθνικιστες, μελη της χρυσης αυγης. το δηλωσαν ΜΟΝΟΙ τους σε συνεντευξη τους σε τηλεοπτικο σταθμο (σκαι, σε εκπομπη του ευαγγελατου).

τα περι μισθοφορου που λες λοιπον, ειναι ασχετα.

Και , ΑΝ ηταν και προσκοποι στα νειατα τους , θα αλλαζε κατι ;; Η περιμενες στην εκπομπη να λενε οτι πηραμε τοσα χιλιαρικα ... Μερικες φορες η αφελεια σου χτυπαει Ντακοτα ..

τι να διαλεξω; καταλαβαινεις τι σε ρωτησα; σε ρωτησα αν υπηρξαν παπαδες που κηρυξαν τον επεκτατικο εθνικισμο και σου εδωσα μερικα παραδειγματα. τι μου λες λοιπον;

Σου λεω οτι οι δυο-τρεις παπαδες , που ανεφερες ΔΕΝ εχουν ΟΥΔΕΜΙΑ ΣΧΕΣΗ με την Εξωτερικη Πολιτικη .... Ανευθυνοι ειναι οτι θελουν λενε ... Ο Πρυτανης του Πανεπιστημιου στην Κωνσταντινουπολη δεν ηταν που ειπε οτι με θυσια 150.000 Τουρκων καταλαμβανει την Ελλαδα σε μια βδομαδα ;; Και ;; Γελασε και το παραδαλον εριφιον με αυτερς τις δηλωσεις ...

η ερωτηση σου ειναι απλα ενα κολπο για να αποφυγεις να παραδεχθεις τα αυτονοητα. ο κονδυλης ΔΕΝ ΓΡΑΦΕΙ οτι πρεπει να δωθει προληπτικο χτυπημα στην τουρκια. αναφερεται σε σεναρια πιθανης συγκρουσης. ΣΕΝΑΡΙΑ... καταλαβαινεις ελληνικα φανταζομαι;

πες μου ομως ποια βιβλια του κονδυλη εχεις διαβασει, και που γραφει οτι πρεπει να δωθει αυτο το πρωτο χτυπημα;

Ωστε η τελευταια ερωτηση μου ειναι κολπο ε ;;

Για διαβασε το πιο κατω ....και πες μου ...

Φτου ρε γμωτο ... ΔΕΝ μπορω να βρω το κειμενο αυτο που ειχα αντιγραψει απο στρατιωτικο περιοδικο και αναλυε ακριβως το ΓΙΑΤΙ πρεπει η Ελλαδα , να το κανει ...

:D

ΖΗΤΩ η Μανωλαδα ..

''Σκοπός της εισαγωγής ξένων εργατών απο τους εργοδότες είναι η διαιώνιση της σκλαβιας''

Καιρος οι πολιτες να παρουν τις τυχες τους στα χερια τους ... ΟΞΩ ΟΙ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ .

ΟΞΩ οι ΕΑΜΟΒΟΥΛΓΑΡΟΙ και οι ΑΠΟΓΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ...που μολυνουν την χωρα .

Από το βιβλίο “Εγχειρίδιο Βλακείας”
Μόνο σαν ειρωνικό σχόλιο μπορεί να γίνει δεκτό πως όποιος απομνημόνευσε μια ντάνα βιβλία και τσέπωσε ένα χαρτί έγινε αυτομάτως επιστήμων. Άλλο μνήμη και πολυγνωσία και εντελώς άλλο η σκέ­ψη- το φωνάζουν αιώνες οι αρχαίοι (Ηρά­κλειτος, Δημόκριτος), το λέει γουστόζικα και η ξένη παροιμία, «γνώσεις χωρίς μυα­λό είναι γάιδαρος φορτωμένος βιβλία».
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
dromos
Εξαρτημένο μέλος

Registered: 18-12-2007
Member Is Offline

Διάθεση: Δεν φαίνεται;

Εστάλη στις 28-12-2008 στις 13:32 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by tekναι, τα γκαζακια και οι μολοτωφ φταινε για το βατοπαιδι, για τα ομολογα, για τις υποκλοπες, το χρηματιστηριο, τις απαγωγες πακιστανων, τα καρτελ, τις διαφορες offshore, τις ζημιογονες δεκο, για το οτι τα αποθεματικα των ταμειων παιχτηκαν (και χαθηκαν) για να στηριξουν τον μυθο του χρηματιστηριου, για το οτι ο υπουργος εργασιας φιλοξενουσε ανασφαλιστους μεταναστες να δουλευουν στο σπιτι του, για το οτι ειχε αδεια αναψυκτηριου για τη βιλα που ειχε οικοδομησει οπως επισης και για το οτι ο υπ. υπεχωδε ειχε αυθαιρετο πανω στη θαλασσα, για το οτι το πασοκ παρακολουθουσε τη νδ, για το ηθικο και νομιμο, για την ανασφαλιστη εργασια μεσω οαεδ, για τα 'ελλαστικα' ωραρια, για την γενια των 700 ευρω, κλπ.

τα αναρχοφασιστικα απλυτα κοπροσκυλα φταινε που δεν υπαρχει ενα σκανδαλο απο την μεταπολιτευση και μετα που να μην εμπλεκεται πολιτικος...

καλημερα ολντ. εδω ο κοσμος χανεται...

Το έχει επισημάνει ο tek, το επαναφέρω εγώ... Ολντ σ' αυτό δεν απάντησες... απλά το έκανες γαργάρα...
oldjedai
Posting Freak

Registered: 19-2-2003
Member Is Offline

Διάθεση: ALZAMIENTO

Εστάλη στις 28-12-2008 στις 20:30 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by dromos
Παράθεση:
Originally posted by tekναι, τα γκαζακια και οι μολοτωφ φταινε για το βατοπαιδι, για τα ομολογα, για τις υποκλοπες, το χρηματιστηριο, τις απαγωγες πακιστανων, τα καρτελ, τις διαφορες offshore, τις ζημιογονες δεκο, για το οτι τα αποθεματικα των ταμειων παιχτηκαν (και χαθηκαν) για να στηριξουν τον μυθο του χρηματιστηριου, για το οτι ο υπουργος εργασιας φιλοξενουσε ανασφαλιστους μεταναστες να δουλευουν στο σπιτι του, για το οτι ειχε αδεια αναψυκτηριου για τη βιλα που ειχε οικοδομησει οπως επισης και για το οτι ο υπ. υπεχωδε ειχε αυθαιρετο πανω στη θαλασσα, για το οτι το πασοκ παρακολουθουσε τη νδ, για το ηθικο και νομιμο, για την ανασφαλιστη εργασια μεσω οαεδ, για τα 'ελλαστικα' ωραρια, για την γενια των 700 ευρω, κλπ.

τα αναρχοφασιστικα απλυτα κοπροσκυλα φταινε που δεν υπαρχει ενα σκανδαλο απο την μεταπολιτευση και μετα που να μην εμπλεκεται πολιτικος...

καλημερα ολντ. εδω ο κοσμος χανεται...

Το έχει επισημάνει ο tek, το επαναφέρω εγώ... Ολντ σ' αυτό δεν απάντησες... απλά το έκανες γαργάρα...

:cool:

Δεν κανω τιποτα "γαργαρα" , ιδιαιτερα οταν μου δινεται τετοια πασα ...
Αλλα την αποψη μου για το πως εχουμε φτασει σαν κοινωνια στο σημειο που ειμαστε με ολα αυτα τα φαινομενα , την εχω πει πολλακις ...
Στο θεμα "Κυβερνητική Σεμνότητα...(και ταπεινότητα...?)" , αν ψαξεις , θα βρεις την απαντηση μου σε ολα , οπως επισης και την αποψη μου για το πως ειναι δυνατον να βγουμε απο αυτο το τελμα ... Ειλικρινα , βαρυεμαι να τα ξαναγραφω για πολλοστη φορα ..

Εκει που διαφωνω καθετα με τον Τεκ , ειναι στις προτεινομενες λυσεις ...

:D

ΖΗΤΩ η Μανωλαδα ..

''Σκοπός της εισαγωγής ξένων εργατών απο τους εργοδότες είναι η διαιώνιση της σκλαβιας''

Καιρος οι πολιτες να παρουν τις τυχες τους στα χερια τους ... ΟΞΩ ΟΙ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ .

ΟΞΩ οι ΕΑΜΟΒΟΥΛΓΑΡΟΙ και οι ΑΠΟΓΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ...που μολυνουν την χωρα .

Από το βιβλίο “Εγχειρίδιο Βλακείας”
Μόνο σαν ειρωνικό σχόλιο μπορεί να γίνει δεκτό πως όποιος απομνημόνευσε μια ντάνα βιβλία και τσέπωσε ένα χαρτί έγινε αυτομάτως επιστήμων. Άλλο μνήμη και πολυγνωσία και εντελώς άλλο η σκέ­ψη- το φωνάζουν αιώνες οι αρχαίοι (Ηρά­κλειτος, Δημόκριτος), το λέει γουστόζικα και η ξένη παροιμία, «γνώσεις χωρίς μυα­λό είναι γάιδαρος φορτωμένος βιβλία».
 Σελίδες:  1  ..  63  64  65

Go To Top