MultiForums.gr  MultiHosting.gr  Multilabs.gr  MultiPolls.gr  Webstocks.gr  
Humanity forum Τελευταία ενέργεια: Ποτέ
Not logged in [Σύνδεση - Εγγραφή]
Go To Bottom

[ Κεντρική σελίδα ] [ Κόκκινο δωμάτιο ] [ Πράσινο δωμάτιο ] [ Μπλε δωμάτιο ] [ Καφέ δωμάτιο ] [ Λευκό δωμάτιο ]

Εκτυπώσιμη Έκδοση | εγγραφή στο θέμα | Προσθήκη στα αγαπημένα  
 Σελίδες:  1  2  3  4  ..  51
Συγγραφέας: Θέμα: Προταση : Ενα ΚΟΙΝΟ Ταμειο ...
blondie
υπερΚΟΥΠΑσμένο μέλος

Registered: 30-12-2005
Member Is Offline

Διάθεση: ni dieu, ni maitre

Εστάλη στις 22-12-2008 στις 18:05 Απάντηση με παράθεση

Το ομολογώ. Αυτό το "κοινό" στον τίτλο με συγκίνησε και με εξέπληξε.
Διαβάζοντας τα πρώτο σου ποστ-με φρίκη:D-είδα ότι σε κάποια σημεία συμφωνώ. Όσο και αν αμφιταλαντεύομαι μεταξύ της απέχθειας που μου προκαλεί ο δολοφόνος και της ευαισθησίας που μου γεννά η αναγκη; της οικογένειάς του, μέσα μου μετράνε πιο πολύ τα αθώα παιδιά.
Διαβάζοντας βέβαια την αφορμή της δημοσίευσής σου, πήγα να ξεράσω τα άντερά μου."Ο 37χρονος άτυχος συμπατριώτης μας";

Μα είναι δυνατόν;:mad:

Εκκινούμενη από τέτοια δημοσίευση δε μπορώ να βοηθήσω. Ανεξάρτητα από αυτό, το συζητάω.

"Ο κόσμος δεν κερδίζεται με προσευχές"
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
oldjedai
Posting Freak

Registered: 19-2-2003
Member Is Offline

Διάθεση: ALZAMIENTO

Εστάλη στις 22-12-2008 στις 18:17 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by blondie
Το ομολογώ. Αυτό το "κοινό" στον τίτλο με συγκίνησε και με εξέπληξε.
Διαβάζοντας τα πρώτο σου ποστ-με φρίκη:D-είδα ότι σε κάποια σημεία συμφωνώ. Όσο και αν αμφιταλαντεύομαι μεταξύ της απέχθειας που μου προκαλεί ο δολοφόνος και της ευαισθησίας που μου γεννά η αναγκη; της οικογένειάς του, μέσα μου μετράνε πιο πολύ τα αθώα παιδιά.
Διαβάζοντας βέβαια την αφορμή της δημοσίευσής σου, πήγα να ξεράσω τα άντερά μου."Ο 37χρονος άτυχος συμπατριώτης μας";

Μα είναι δυνατόν;:mad:

Εκκινούμενη από τέτοια δημοσίευση δε μπορώ να βοηθήσω. Ανεξάρτητα από αυτό, το συζητάω.

:cool:

Πσσστ ξανθεια .....

Γραφω οτι πηρα ΑΦΟΡΜΗ απο ενα δημοσιευμα ... το καταλαβες ;; Με λιγη βοηθεια , δυο ποτηρια κρασι και πολυ περισυλλογη , ισως το καταλαβεις ....

Και πιο κατω , γραφω το δημοσιευμα απο το οποιο πηρα την ΑΦΟΡΜΗ ....

Και ΑΝ διαβασες το τι προτεινω , ελπιζω , ευχομαι , θεωρω πιθανο , να καταλαβες οτι ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΕΥΜΑ ως προς το ΚΟΙΝΟ ταμειο , ΟΥΤΕ ΚΑΙ ΠΡΟΚΑΘΟΡΙΖΩ στο ΠΟΥ θα πηγαινουν αυτα τα χρηματα ...

Εχω ΚΑΘΕ εμπιστοσυνη στον οικοδεσποτη και στους μοντς , οτι ΑΝ το αναλαβουν θα κανουν το καλυτερο δυνατο ...

Τι να σου κανω που δεν ειμαι καλλιτεχνης , να στο ζωγραφισω και με χρωματα , για να το καταλαβεις πιο ευκολα ..

Οσο για το δημοσιευμα απο το οποιο πηρα την αφορμη , οπως θα ειδες απευθυνεται στον καθε ενα ατομικα ...
Αλλοι θα δωσουν , αλλοι σαν και σενα που πιστευετε οτι η ευθυνη ειναι συλλογικη και οτι πρεπει να υποφερουν τα παιδια του Κορκονεα , αφου τον ειχαν πατερα , ΔΕΝ θα δωσουν ...

Ο καθενας και η ψυχη του ...

:D

Υ.Γ ... Και μην φρικαρεις τοσο ευκολα απο εμενα .... Θα περπατας στον δρομο και θα σε παρεξηγησουν ... :P

ΖΗΤΩ η Μανωλαδα ..

''Σκοπός της εισαγωγής ξένων εργατών απο τους εργοδότες είναι η διαιώνιση της σκλαβιας''

Καιρος οι πολιτες να παρουν τις τυχες τους στα χερια τους ... ΟΞΩ ΟΙ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ .

ΟΞΩ οι ΕΑΜΟΒΟΥΛΓΑΡΟΙ και οι ΑΠΟΓΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ...που μολυνουν την χωρα .

Από το βιβλίο “Εγχειρίδιο Βλακείας”
Μόνο σαν ειρωνικό σχόλιο μπορεί να γίνει δεκτό πως όποιος απομνημόνευσε μια ντάνα βιβλία και τσέπωσε ένα χαρτί έγινε αυτομάτως επιστήμων. Άλλο μνήμη και πολυγνωσία και εντελώς άλλο η σκέ­ψη- το φωνάζουν αιώνες οι αρχαίοι (Ηρά­κλειτος, Δημόκριτος), το λέει γουστόζικα και η ξένη παροιμία, «γνώσεις χωρίς μυα­λό είναι γάιδαρος φορτωμένος βιβλία».
blondie
υπερΚΟΥΠΑσμένο μέλος

Member Is Offline

Εστάλη στις 22-12-2008 στις 18:23 Απάντηση με παράθεση

Κάνε έναν κόπο και ξαναδιάβασε τι έγραψα.
Σου ξαναλέω, το "κοινό" του τίτλου με βρίσκει σύμφωνη. Το κείμενο που ακολουθεί το βρίσκω απαράδεκτο.
Δεν καταδίκασα τα παιδιά του. Είναι εύγλωττο νομίζω, ακόμα και για κάποιον σαν και εσένα.

Εν πάσει περιπτώσει, σε αντιπαραθέσεις και αντιδικίες πάνω σε τέτοιο θέμα δεν προτίθεμαι να μπω.

dromos
Εξαρτημένο μέλος

Registered: 18-12-2007
Member Is Offline

Διάθεση: Δεν φαίνεται;

Εστάλη στις 22-12-2008 στις 18:33 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Ο 37χρονος άτυχος συμπατριώτης μας, βιοπαλαιστής, με σοβαρά οικογενειακά και οικονομικά προβλήματα

Η όποια αξιοπρεπεια δεν ετεροκαθορίζεται... Δεν ξεκινάμε με υποθέσεις εργασίας και δίχως την συμμετοχή και την πρωτοβουλία αυτών που αφορά η όποια αξιοπρέπεια...

Γνωρίζεις πόσος κόσμος έχει αναγκη από βοήθεια... Ακόμα είναι αστυνομικός και θα πάρει και το δώρο του που δικαιούται... Στο μέλλον βλέπουμε...

Η προβολή της αντίθεσης ανάμεσα στην πλούσια οικογένεια του Αλέξη και του φτωχού "βιοπαλαιστή" δεν σου λέει κάτι;

Εσύ πιάνεις πουλιά στον αέρα... μας δουλεύεις ρε Ολντ;
blondie
υπερΚΟΥΠΑσμένο μέλος

Member Is Offline

Εστάλη στις 22-12-2008 στις 18:34 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by oldjedai

Γραφω οτι πηρα ΑΦΟΡΜΗ απο ενα δημοσιευμα ... το καταλαβες ;; Με λιγη βοηθεια , δυο ποτηρια κρασι και πολυ περισυλλογη , ισως το καταλαβεις ....

Δεν ξέρω αν το συνειδητοποίησες αλλά αυτή σου η ατάκα είναι μια κοινωνική προσφορά , μια δήλωση ενάντια στον αλκοολισμό.

Ποιός να ξαναπλησιάσει κρασί μετά από αυτό;:P

oldjedai
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 22-12-2008 στις 18:35 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by blondie
Παράθεση:
Originally posted by oldjedai

Δεν ξέρω αν το συνειδητοποίησες αλλά αυτή σου η ατάκα είναι μια κοινωνική προσφορά , μια δήλωση ενάντια στον αλκοολισμό.

Ποιός να ξαναπλησιάσει κρασί μετά από αυτό;:P

Ανηκα , ανεκαθεν στο ευγενες Κομμα των Βαρελοφρονων ... ιδιαιτερα οταν το κρασι ειναι μπρουσκο ...

ΖΗΤΩ η Μανωλαδα ..

''Σκοπός της εισαγωγής ξένων εργατών απο τους εργοδότες είναι η διαιώνιση της σκλαβιας''

Καιρος οι πολιτες να παρουν τις τυχες τους στα χερια τους ... ΟΞΩ ΟΙ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ .

Μόνο σαν ειρωνικό σχόλιο μπορεί να γίνει δεκτό πως όποιος απομνημόνευσε μια ντάνα βιβλία και τσέπωσε ένα χαρτί έγινε αυτομάτως επιστήμων. Άλλο μνήμη και πολυγνωσία και εντελώς άλλο η σκέ­ψη- το φωνάζουν αιώνες οι αρχαίοι (Ηρά­κλειτος, Δημόκριτος), το λέει γουστόζικα και η ξένη παροιμία, «γνώσεις χωρίς μυα­λό είναι γάιδαρος φορτωμένος βιβλία».
oldjedai
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 22-12-2008 στις 18:41 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by dromos
Παράθεση:
Ο 37χρονος άτυχος συμπατριώτης μας, βιοπαλαιστής, με σοβαρά οικογενειακά και οικονομικά προβλήματα

Η όποια αξιοπρεπεια δεν ετεροκαθορίζεται... Δεν ξεκινάμε με υποθέσεις εργαίας και δίχως την συμμετοχή και την πρωτοβουλία αυτών που αφορά η όποια αξιοπρέπεια...

Γνωρίζεις πόσος κόσμος έχει αναγκη από βοήθεια... Ακόμα είναι αστυνομικός και θα πάρει και το δώρο του που δικαιούται... Στο μέλλον βλέπουμε...

Η προβολή της αντίθεσης ανάμεσα στην πλούσια οικογένεια του Αλέξη και του φτωχού "βιοπαλαιστή" δεν σου λέει κάτι;

Εσύ πιάνεις πουλιά στον αέρα... μας δουλεύεις ρε Ολντ;

Οχι , αγαπητε ... ΔΕΝ ξερω ΑΝ θα παρει δωρο και ΑΝ θα παρει εξωφληση μηνος ...
Ουτε και ΑΝ ΘΑ συνεχισει να παιρνει ..
Ναι πολλοι εχουν αναγκη , γι'αυτο και ΔΕΝ ΚΑΘΟΡΙΖΩ ΤΟ ΠΟΥ ΘΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΤΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΑΥΤΑ ....

ΔΕΝ ΑΝΑΦΕΡΟΜΑΙ στον Κορκονεα και την οικογενεια του ..

Αυτοι ηταν η ΑΦΟΡΜΗ , για την προταση μου ... ΜΟΝΟ ...

ΖΗΤΩ η Μανωλαδα ..

deleted_member10
Εξαρτημένο μέλος

Registered: 5-1-2008
Member Is Offline

Διάθεση: fine

Εστάλη στις 22-12-2008 στις 18:42 Απάντηση με παράθεση

πάντως υπάρχει μια σουρεάλ κατάσταση. όλα τα φτωχόπαιδα και συγγενείς βγήκαν στους δρόμους με αφορμή την δολοφονία(?) ενός πλουσιόπαιδου από έναν βιοπαλαιστή μπάτσο..

that's how it is
http://nice323.proboards.com/
blondie
υπερΚΟΥΠΑσμένο μέλος

Member Is Offline

Εστάλη στις 22-12-2008 στις 18:43 Απάντηση με παράθεση

http://www.multiforums.gr/humanity/viewthread.php?tid=2501

( Ektorίζω τώρα, το ξέρω:D )

( Παραδέχομαι ότι θυμάμαι την προσφορά σου για μεταφορά δωρεών με φορτηγά;;; σε πυρόπληκτες περιοχές και αυτό με κάνει κάπως πιο ευκολόπιστη στην άνωθεν δήλωσή σου )

oldjedai
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 22-12-2008 στις 18:43 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by nice
πάντως υπάρχει μια σουρεάλ κατάσταση. όλα τα φτωχόπαιδα και συγγενείς βγήκαν στους δρόμους με αφορμή την δολοφονία(?) ενός πλουσιόπαιδου από έναν βιοπαλαιστή μπάτσο..

Λαθος εκτιμηση θα ελεγα ....

ΖΗΤΩ η Μανωλαδα ..

Σελίδες:  1  2  3  4  ..  51

Go To Top