MultiForums.gr  MultiHosting.gr  Multilabs.gr  MultiPolls.gr  Webstocks.gr  
Humanity forum Τελευταία ενέργεια: Ποτέ
Not logged in [Σύνδεση - Εγγραφή]
Go To Bottom

[ Κεντρική σελίδα ] [ Κόκκινο δωμάτιο ] [ Πράσινο δωμάτιο ] [ Μπλε δωμάτιο ] [ Καφέ δωμάτιο ] [ Λευκό δωμάτιο ]

Εκτυπώσιμη Έκδοση | εγγραφή στο θέμα | Προσθήκη στα αγαπημένα  
 Σελίδες:  1  ..  31  32  33
Συγγραφέας: Θέμα: Η Ευρώπη απο"ταλιμπαν"οποιείται!...
tek
Posting Freak

Registered: 16-11-2005
Member Is Offline

Διάθεση: Cliche Guevara

Εστάλη στις 10-12-2009 στις 12:55 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by ToixosTouMatiou
Παράθεση:
Originally posted by tek
ο τοιχος του ματιου σε παραλληρημα... δειγματα ακολουθουν... τοιχος του ματιου εισαι ή μηπως το σινικο τοιχος του μυαλου σου; αναρχοαθεουληδες, φασιστικους φακους και διαφορα αλλα περιεργα απο καποιον που χρησιμοποιει το πρωτο προσωπο πληθυντικου διοτι η ελλαδα του ανηκει φυσικα απαξιωνοντας ολους τους υπολοιπους. θα ηταν ενδιαφερουσα η συζητηση μαζι σου τοιχε αν δεν ειχες προβλημα στην κατανοηση της ελληνικης. η μανια σου με την πιστη σου και οι παραμορφωτικοι φακοι που σου εχει φορεσει δεν σε αφηνει να καταλαβεις απλες εννοιες. ολα για 'σενα μεταφραζονται στο ''καλος και εναρετος χριστιανουλης' και 'κακος και μιαρος αναρχοαθεουλης' που θελει το κακο της ελλαδας. λες και η ελλαδα ειναι το ιδιο με το εκκλησιαστικο μποστανι σου.

επιτάσσει ο νόμος για όσους μπορούν. Και όλα τα άλλα για τον καημενούλη τον αναρχούλη που τόλμησε το κακό το Κράτος που ακόμη ονομάζεται Ελλάδα, παρά τις φιλόδοξες προσπάθειες κάποιων, να τον πάει στην παραμεθόριο, τα ακούω βερεσέ. Και άλλοι πήγαμε εκεί ψηλά αλλά δεν διαφημίζουμε το "κατόρθωμα" μας.

E! ΚΑΛΑ ΤΩΡΑ. Η ΓΝΩΣΤΗ ΙΣΤΟΡΙΑ ΤΩΝ ΑΝΑΡΧΟΑΘΕΟΥΛΗΔΩΝ, ΣΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΑΠΑΝΤΗΣΟΥΜΕ ΡΙΧΝΟΥΜΕ ΜΙΑ ΒΡΙΣΙΑ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΑΜΕ!

το παραλληρημα συνεχιζεται. ειναι φανερο οτι το μυαλο σου εχει κλεισει και δεν μπορεις να καταλαβεις αυτα που διαβαζεις. για αυτο και απαντας οτι να 'ναι... συνεχισε να γραφεις το ''αναρχοαθεουληδες'' και τις γνωστες μπουρδες. δεν θα σε ξανα-ενοχλησω...

Le monde fait de nous des putes. Νous ferons du monde un bordel!
[:il etait une fois l' homme].
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
ToixosTouMatiou
volume up

Registered: 29-10-2005
Member Is Offline

Διάθεση: Καταιγιστική

Εστάλη στις 10-12-2009 στις 13:47 Απάντηση με παράθεση

Κοίτα, δεν είπα ποτέ ότι όλοι όσοι είναι επ' ονόματι χριστιανοί είναι και πατριώτες. Υπάρχουν και βαπτισμένοι προδότες. Εξάλλου είναι ελεύθερος ο καθένας να πιστεύει ότι θέλει.
Επίσης δεν είναι όλοι οι αριστεροί προδότες και εθνομηδενιστές, υπάρχουν και κάποιοι που είναι και πατριώτες, π.χ εγώ ως ιδεολογία δεν μπορώ να είμαι τίποτε άλλο παρά αριστερός. Έλα μου ντε όμως που αγαπώ και την πατρίδα μου και την γλώσσα μου και την ορθοδοξία; Για να μην πω για τον Ζουράρι.
Κατά την παραδοχή ενός μέλους του ΣΥΡΙΖΑ, από την ορθοδοξία έχουν πάρει τις ηθικές αξίες, αλλά χωρίς τον Χριστό που είναι ο λόγος για να υπάρχουν αυτές οι αξίες, είναι κενές.

Απλώς όσοι εμφορούνται από αναρχοαθεϊστικοεθνομηδενιστικές αντιλήψεις, θα με βρουν εναντίον τους.

http://toitmat.blogspot.com/

Η αλήθεια είναι αυτή που περνά μέσα από το καμίνι της εξέτασης του χρόνου και αντέχει.

Verba volant, scripta manent. (Οι λέξεις πετούν, τα γραπτά μένουν. )
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
krino
Posting Freak

Registered: 4-7-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Αστειέμπορας

Εστάλη στις 10-12-2009 στις 13:57 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:

Υπάρχουν και βαπτισμένοι προδότες.

να εγω για παραδειγμα.......
να πω την αμαρτια μου, με εχουν βαφτισει.....
;););)

κανε το φαρμακο σου ζωη,
και την ζωη σου φαρμακο σου.
Προφίλ μέλους E-Mail User Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
ToixosTouMatiou
volume up

Member Is Offline

Εστάλη στις 10-12-2009 στις 15:58 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by krino
Παράθεση:

Υπάρχουν και βαπτισμένοι προδότες.

να εγω για παραδειγμα.......
να πω την αμαρτια μου, με εχουν βαφτισει.....
;););)

Άμα σου πω ότι εσένα είχα στο νού μου θα με πεις προβοκάτορα;

Η αλήθεια είναι αυτή που περνά μέσα από το καμίνι της εξέτασης του χρόνου και αντέχει.

ToixosTouMatiou
volume up

Member Is Offline

Εστάλη στις 21-1-2010 στις 04:24 Απάντηση με παράθεση
Ματαιώθηκε η ψηφοφορία στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο για τα θρησκευτικά σύμβολα

http://www.romfea.gr/images/stories/european-parliament-strasbourg-inside.jpg

Σήμερα, 20 Ιανουαρίου 2010, είχε προγραμματισθεί ψηφοφορία στο Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο για το θέμα των θρησκευτικών συμβόλων μετά την απόφαση του Ευρωπαϊκού Δικαστηρίου Δικαιωμάτων του Ανθρώπου (ΕΔΔΑ) στην υπόθεση Lautsi κατά Ιταλίας.

Για την ψηφοφορία αυτή είχαν κατατεθεί ψηφίσματα από πολιτικές ομάδες. Τελικά, τη Δευτέρα 18 Ιανουαρίου 2010, η πλειοψηφία των ευρωβουλευτών αποφάσισε να μη γίνει ψηφοφορία.

Κατά πληροφορίες ένας λόγος της ματαίωσης, ήταν η διαπίστωση πως το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο δεν έχει αρμοδιότητα για αυτό το θέμα όταν υπάρχει η Κοινοβουλευτική Συνέλευση του Συμβουλίου της Ευρώπης η οποία έχει αρμοδιότητα για το ΕΔΔΑ.

Ένας δεύτερος λόγος φέρεται να είναι ότι υπήρξαν διαφωνίες μεταξύ ευρωβουλευτών που συμμετέχουν στις ίδιες πολιτικές ομάδες, καθώς μερικοί υποστήριζαν και άλλοι διαφωνούσαν με την παραχώρηση πλήρους ελευθερίας στις χώρες της Ευρωπαϊκής Ένωσης να αναρτούν στα δημόσια κτήρια θρησκευτικά σύμβολα

Επίσης, να σημειωθεί πως είναι η δεύτερη φορά που ματαιώνεται η σχετική ψηφοφορία.

Την πρώτη φορά, στις 17 Δεκεμβρίου 2009, ψηφοφορία σχετική με τα θρησκευτικά σύμβολα αναβλήθηκε μετά από παρέμβαση Ομάδων ευρωβουλευτών που υποστηρίζουν την εικονομαχική απόφαση του Ευρωπαϊκού Δικαστηρίου.

Τέλος, την αναβολή εκείνη ακολούθησε η τωρινή ματαίωση της ψηφοφορίας με την επίκληση της αναρμοδιότητας του οργάνου της Ολομέλειας του Ευρωπαϊκού Κοινοβουλίου να ψηφίσει για αυτό το θέμα.
http://www.romfea.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=4075:2010-01-20-21-07-14&catid=25:2009-12-18-08-37 -46&Itemid=123

ToixosTouMatiou
volume up

Member Is Offline

Εστάλη στις 21-1-2010 στις 04:39 Απάντηση με παράθεση
Υπάλληλος της British Airways στη Δικαιοσύνη επειδή δεν της επέτρεπαν να φοράει σταυρό

http://www.romfea.gr/images/stories/stauros.jpg
Η υπάλληλος της British Airways, Νάντια Εβέιντα, προσέφυγε στο Ανώτατο Δικαστήριο της Βρετανίας, σε μια προσπάθεια να πιέσει την εταιρεία να παραδεχθεί ότι «ήταν λάθος» να μην της επιτρέπεται να φοράει σταυρό στη δουλειά.

Η υπόθεση συγκέντρωσε τα φώτα της δημοσιότητας, όταν, τον Νοέμβριο του 2006, η Ν. Εβέιντα έχασε τη δουλειά της επειδή αρνήθηκε να συμμορφωθεί με κανονισμό που απαγόρευε στους υπαλλήλους να φορούν εμφανή θρησκευτικά σύμβολα.

Στη συνέχεια η εταιρεία υποχώρησε και άλλαξε την πολιτική της, επιτρέποντας στην γυναίκα να επιστρέψει στη δουλειά.

Σήμερα η 58χρονη ζητά από την British Airways να αναγνωρίσει ότι η παλιά της πολιτική συνιστούσε «θρησκευτική διάκριση» και ζητά 200.000 δολάρια αποζημίωση.

Η οργάνωση ανθρωπίνων δικαιωμάτων Liberty δήλωσε ότι στηρίζει την κίνηση της υπαλλήλου, τονίζοντας ότι αποτελεί «ένα αρκετά επικίνδυνο προηγούμενο για ανθρώπους που θέλουν να εκφράσουν τη θρησκεία τους».
http://www.romfea.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=4062:--british-airways---------&catid=25:2009-12-1 8-08-37-46&Itemid=123

Ektor
Posting Freak

Registered: 24-11-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Ελεγχόμενη

Εστάλη στις 12-5-2010 στις 19:02 Απάντηση με παράθεση

Η Γαλλία κατά της μπούργκας

http://tvxs.gr/node/58228/335504

Οι βουλευτές και οι άγγελοι δεν έχουν φύλο!
Η ελευθερία του λόγου και του κώλου έχουν γίνει ένα και το αυτό!!
Βάλε ένα χαμόγελο στο πρόσωπό σου…..είναι τόσο ωραίο να είσαι χαρούμενος!!!
'Aβυσσος η ψυχή του διαδικτύου!!!!
 Σελίδες:  1  ..  31  32  33

Go To Top