MultiForums.gr  MultiHosting.gr  Multilabs.gr  MultiPolls.gr  Webstocks.gr  
Humanity forum Τελευταία ενέργεια: Ποτέ
Not logged in [Σύνδεση - Εγγραφή]
Go To Bottom

[ Κεντρική σελίδα ] [ Κόκκινο δωμάτιο ] [ Πράσινο δωμάτιο ] [ Μπλε δωμάτιο ] [ Καφέ δωμάτιο ] [ Λευκό δωμάτιο ]

Εκτυπώσιμη Έκδοση | εγγραφή στο θέμα | Προσθήκη στα αγαπημένα  
 Σελίδες:  1  2  3  ..  22
Συγγραφέας: Θέμα: Πρόσκληση του προέδρου της Μακεδονίας προς τον πρόεδρο της Ελλάδας.
Adler
Εξαρτημένο μέλος

Registered: 29-11-2007
Member Is Offline

Διάθεση: Κεφάτη

Εστάλη στις 4-11-2009 στις 18:52 Απάντηση με παράθεση
Πρόσκληση του προέδρου της Μακεδονίας προς τον πρόεδρο της Ελλάδας.

Επίσημη πρόσκληση από τον ομόλογό του Πρόεδρο της Δημοκρατίας της Μακεδονίας κ. Γκιόργκι Ιβάνοφ να επισκεφθεί τα Σκόπια, έλαβε ο Πρόεδρος της Ελληνικής Δημοκρατίας κ. Κάρολος Παπούλιας.

Την πρόσκληση στον Πρόεδρο της Δημοκρατίας κ. Κάρολο Παπούλια να επισκεφθεί την Μακεδονία, επέδωσε ο ομόλογός του Πρόεδρος της Μακεδονίας κ. Γκιόργκι Ιβάνοφ, στην επικεφαλής του Γραφείου Συνδέσμου της Ελλάδας στα Σκόπια, πρέσβη, Αλεξάνδρα Παπαδοπούλου.

Η ακριβής ημερομηνία της επίσκεψης αφήνεται σε απόφαση του κ.Παπούλια.

Όπως αναφέρεται στην πρόσκληση του κ. Ιβάνοφ η επίσκεψη θα πρέπει να δώσει ώθηση στην ενδυνάμωση των σχέσεων καλής γειτονίας.

Αναλυτικά η πρόσκληση του προέδρου της Μακεδονίας προς τον Κάρολο Παπούλια λέει:

«Ωθούμενος από τις σταθερές επιλογές μας σχετικά με την ενδυνάμωση των σχέσεων καλής γειτονίας και την ανάπτυξη της μεταξύ μας συνεργασίας σε όλους τους τομείς κοινού ενδιαφέροντος και καθοδηγούμενος από το κοινό όραμα για την περιφερειακή σταθερότητα και πρόοδο, καθώς και για το κοινό παρόν και μέλλον στη μεγάλη ευρωπαϊκή και ευρωατλαντική οικογένεια, με ιδιαίτερη ικανοποίηση και τιμή Σας απευθύνω πρόσκληση για επίσημη επίσκεψη στη Δημοκρατία της Μακεδονίας.

»Είμαι βαθιά πεπεισμένος ότι με την επίσκεψή σας, εμείς, ως αρχηγοί δύο γειτονικών χωρών, θα συνεισφέρουμε σημαντικά στο κοινό μας όραμα και οπωσδήποτε θα δώσουμε επιπρόσθετη ισχυρή ώθηση στην ενδυνάμωση των σχέσεων καλής γειτονίας», αναφέρεται στην επιστολή του κ. Ιβάνοφ προς τον κ. Παπούλια.

»Είμαι βαθιά πεπεισμένος ότι στις σχέσεις μεταξύ των δύο γειτονικών χωρών μας υπάρχουν πολύ περισσότερα πράγματα, τα οποία μας συνδέουν και μας φέρνουν εγγύτερα από εκείνα που μας διαχωρίζουν. Πιστεύω σθεναρά ότι με κοινές προσπάθειες θα συνεισφέρουμε στην ενδυνάμωση των σχέσεών μας, οι οποίες θα είναι προς το συμφέρον των πολιτών των δύο χωρών μας», σημειώνεται επιπρόσθετα στην επιστολή του κ. Ιβάνοφ προς τον κ. Παπούλια.

Ο κ. Ιβάνοφ εκφράζει, επίσης, την ελπίδα ότι ο κ. Παπούλιας θα αποδεχθεί την πρόσκλησή του.

Για να δούμε τι θα δούμε...

Stoss die Wahrheit tief in den Grund des Meeres hinab;
sie arbeitet sich doch wieder herauf
und erscheint dann meist gelӓuterter und reiner...
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
krino
Posting Freak

Registered: 4-7-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Αστειέμπορας

Εστάλη στις 4-11-2009 στις 19:03 Απάντηση με παράθεση

οντως θα εχει ενδιαφερον η απαντηση παπουλια,
οσο ενδιαφερον θα εχει αν τελικα παει.

κανε το φαρμακο σου ζωη,
και την ζωη σου φαρμακο σου.
Προφίλ μέλους E-Mail User Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
akritas
Τακτικό μέλος
**

Registered: 12-4-2009
Member Is Offline

Διάθεση: No Mood

Εστάλη στις 4-11-2009 στις 19:58 Απάντηση με παράθεση

Εάν ήταν ο Αλαβάνος ή ο Τρεμόπουλος όχι μόνο θα πήγαιναν αλλά θα έδιναν και την Μακεδονία.

[img]http://img91.imageshack.us/img91/1784/neobannergiaakritaellhn.jpg[/img]
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
ToixosTouMatiou
volume up

Registered: 29-10-2005
Member Is Offline

Διάθεση: Καταιγιστική

Εστάλη στις 5-11-2009 στις 00:30 Απάντηση με παράθεση

Μωρη ξεφτιλισμενη, εκτος του οτι δεν αναφερεις πηγη για το δημοσιευμα σου, αποκρυπτεις κιολας οτι στη λεξη Μακεδονια, ειχαν βαλει εισαγωγικα οι αρχικοι συντακτες, κατι που η πηγη σου μονο εκ παραδρομης δεν εβαλε.
http://hellenicrevenge.blogspot.com/2009/11/blog-post_6748.html

Φτου σου!
http://www.nettradefair.com/mebp2lg/spitoon.jpg
Αλλη μια φορα απεδειξες το γλοιωδες της υπαρξης σου.

http://toitmat.blogspot.com/

Η αλήθεια είναι αυτή που περνά μέσα από το καμίνι της εξέτασης του χρόνου και αντέχει.

Verba volant, scripta manent. (Οι λέξεις πετούν, τα γραπτά μένουν. )
stelios
Εξαρτημένο μέλος

Registered: 26-1-2009
Member Is Offline

Διάθεση: Φιλικη

Εστάλη στις 5-11-2009 στις 00:33 Απάντηση με παράθεση

Ε μωρε και συ....''λεπτομερια'' που του/της ξεφυγε.....http://img260.imageshack.us/img260/2011/43924937.jpg

Be yourself...........
krino
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 5-11-2009 στις 00:47 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by ToixosTouMatiou
Μωρη ξεφτιλισμενη, εκτος του οτι δεν αναφερεις πηγη για το δημοσιευμα σου, αποκρυπτεις κιολας οτι στη λεξη Μακεδονια, ειχαν βαλει εισαγωγικα οι αρχικοι συντακτες, κατι που η πηγη σου μονο εκ παραδρομης δεν εβαλε.

Φτου σου!

ασε ρε παραμυθα απο εδω περα που θα μας πεις και αν θα βαλουμε εισαγωγικα.

Οριστε το κειμενο χωρις εισαγωγικα και με λινκ μια χαρα.

President Gjorge Ivanov has invited Greek colleague Karolos Papoulias to visit the
Republic of Macedonia.

The visit, the date of which is left for the Greek President to determine, should provide a strong impulse in the strengthening of good neighborly relations.

Ivanov handed over Wednesday the invitation to Greek ambassador to Macedonia, Alexandra Papadopoulou.

"Taking into consideration our firm determination for strengthening of good neighborly relations and development of mutual cooperation in all spheres of mutual interest, guided by the common vision for regional stability and prosperity, as well as the common presence and future in the big European and Euro-Atlantic family, it is my pleasure and honor in inviting You to pay an official visit to the Republic of Macedonia. I am deeply convinced that your visit will provide a significant contribution in our joint vision, definitely providing an additional impulse in the strengthening of good neighborly relations", reads the letter.

President Ivanov says there are more things in bilateral relations that link both countries, rather than divide them.

"Joint engagement will contribute to the strengthening of our ties, which will be in the interest of countries' citizens", stressed President Gjorge Ivanov, expressing hope that Greek counterpart Karolos Papoulias would accept the invitation.
http://www.mia.com.mk/default.aspx?vId=68823290&lId=2

Εγω θεωρω οτι μπορεις να το δεις και απο εκει αμα κανεις κεφι και να το μεταφρασεις οπως ακριβως ειναι.
Εσυ το γουσταρεις απο τα ελληνικα ΜΜΕ που βαζουν εισαγωγικα.
το δικο σου ζορι πρεπει να στο λυσουμε εμεις?

Να πας οπου νομιζεις και να πεις οτι εχω προβλημα με τα εισαγωγικα να στο λυσουν.

Νταξ?
:cool:

κανε το φαρμακο σου ζωη,
krino
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 5-11-2009 στις 00:48 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by stelios
Ε μωρε και συ....''λεπτομερια'' που του/της ξεφυγε.....http://img260.imageshack.us/img260/2011/43924937.jpg

Κσμια λεπτομερια δεν ξεφυγε,
ολα καλα - ολα ανθηρα.

ψιτ στελλακη,
τα γυαλια σου θελουν σκουπισμα,
για τσεκαρε το......

:D:D:D:D

κανε το φαρμακο σου ζωη,
ToixosTouMatiou
volume up

Registered: 29-10-2005
Member Is Offline

Διάθεση: Καταιγιστική

Εστάλη στις 5-11-2009 στις 01:06 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by krino
Εγω θεωρω οτι μπορεις να το δεις και απο εκει αμα κανεις κεφι και να το μεταφρασεις οπως ακριβως ειναι.

Άντε μη σε πω καμιά κουβέντα και σένα προδοτήριε....
Το ότι οι ΣΚΟΠΙΑΝΟΙ και εσύ και όποιοι άλλοι προδότες εντός των συνόρων, θέλετε να αποκαλείστε έτσι, το ξέρουμε. Το γεγονός όμως είναι ότι ΔΕΝ είναι αυτό το όνομα του κρατιδίου.

Όσο για το κείμενο της Adler, έδωσα και λίνκ από που το πήρε, πράγμα που ΔΕΝ έκανε εκείνη. Και φυσικά οι αρχικές πληροφορίες προέρχονται από την Ναυτεμπορική η οποία αποκαλεί τα Σκόπια με το επίσημο(κατ' εμέ λάθος ακόμη και αυτό) ονομά τους ΠΓΔΜ.

Παράθεση:
Να πας οπου νομιζεις και να πεις οτι εχω προβλημα με τα εισαγωγικα να στο λυσουν.

Επειδή εσάς τους προδότες σας ξέρω, απλώς το μόνο που έκανα ήταν να προλάβω καταστάσεις, του στύλ: "μα είναι γραμμένο εδώ και εκεί" κλπ κλπ

http://toitmat.blogspot.com/

Η αλήθεια είναι αυτή που περνά μέσα από το καμίνι της εξέτασης του χρόνου και αντέχει.

Verba volant, scripta manent. (Οι λέξεις πετούν, τα γραπτά μένουν. )
Mittenwald
Εξαρτημένο μέλος

Registered: 10-11-2007
Member Is Offline

Διάθεση: Αντιφα-τική

Εστάλη στις 5-11-2009 στις 03:35 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by krino
Παράθεση:

Φτου σου!

ασε ρε παραμυθα απο εδω περα που θα μας πεις και αν θα βαλουμε εισαγωγικα.

Οριστε το κειμενο χωρις εισαγωγικα και με λινκ μια χαρα.

President Gjorge Ivanov has invited Greek colleague Karolos Papoulias to visit the
Republic of Macedonia.

The visit, the date of which is left for the Greek President to determine, should provide a strong impulse in the strengthening of good neighborly relations.

Ivanov handed over Wednesday the invitation to Greek ambassador to Macedonia, Alexandra Papadopoulou.

"Taking into consideration our firm determination for strengthening of good neighborly relations and development of mutual cooperation in all spheres of mutual interest, guided by the common vision for regional stability and prosperity, as well as the common presence and future in the big European and Euro-Atlantic family, it is my pleasure and honor in inviting You to pay an official visit to the Republic of Macedonia. I am deeply convinced that your visit will provide a significant contribution in our joint vision, definitely providing an additional impulse in the strengthening of good neighborly relations", reads the letter.

President Ivanov says there are more things in bilateral relations that link both countries, rather than divide them.

"Joint engagement will contribute to the strengthening of our ties, which will be in the interest of countries' citizens", stressed President Gjorge Ivanov, expressing hope that Greek counterpart Karolos Papoulias would accept the invitation.
http://www.mia.com.mk/default.aspx?vId=68823290&lId=2

Νταξ?
:cool:

Ο Κρίνος μας έβαλε τι λένε οι Σκοπιανοί για να μας αποδείξει τι;
Ότι τη λένε Μακεδονία;
Μα το θέμα είναι η πηγή του Ραντμιλόπουλου...

Ας δούμε και μια άλλη πηγή (που κατά τους Κρίνο, Ξεπουπουλόπουλο, είναι άκρως εθνικιστική) :

http://www.naftemporiki.gr/news/cstory.asp?id=1737009

Πρόσκληση στον Κ. Παπούλια για επίσκεψη στην ΠΓΔΜ
πίσημη πρόσκληση από τον Σκοπιανό ομόλογό του Γκιόργκι Ιβάνοφ να επισκεφθεί την ΠΓΔΜ έλαβε ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας Κάρολος Παπούλιας.
Ο Πρόεδρος της Δημοκρατίας Κάρολος Παπούλιας.

«Κύριε Πρόεδρε, ωθούμενος από τις σταθερές επιλογές μας σχετικά με την ενδυνάμωση των σχέσεων καλής γειτονίας και την ανάπτυξη της μεταξύ μας συνεργασίας σε όλους τους τομείς κοινού ενδιαφέροντος και καθοδηγούμενος από το κοινό όραμα για την περιφερειακή σταθερότητα και πρόοδο, καθώς και για το κοινό παρόν και μέλλον στη μεγάλη ευρωπαϊκή και ευρωατλαντική οικογένεια, με ιδιαίτερη ικανοποίηση και τιμή Σας απευθύνω πρόσκληση για επίσημη επίσκεψη στη “Δημοκρατία της Μακεδονίας”», αναφέρει στην επιστολή του προς τον Πρόεδρο της Δημοκρατίας ο κ. Ιβάνοφ.

«Είμαι βαθιά πεπεισμένος ότι στις σχέσεις μεταξύ των δύο γειτονικών χωρών μας υπάρχουν πολύ περισσότερα πράγματα, τα οποία μας συνδέουν και μας φέρνουν εγγύτερα από εκείνα που μας διαχωρίζουν», σημειώνει χαρακτηριστικά ο Πρόεδρος της ΠΓΔΜ.

«Είμαι βαθιά πεπεισμένος ότι με την επίσκεψή σας, εμείς, ως αρχηγοί δύο γειτονικών χωρών, θα συνεισφέρουμε σημαντικά στο κοινό μας όραμα και οπωσδήποτε θα δώσουμε επιπρόσθετη ισχυρή ώθηση στην ενδυνάμωση των σχέσεων καλής γειτονίας», προστίθεται στην πρόσκληση.

«Πιστεύω σθεναρά ότι με κοινές προσπάθειες θα συνεισφέρουμε στην ενδυνάμωση των σχέσεών μας, οι οποίες θα είναι προς το συμφέρον των πολιτών των δύο χωρών μας», καταλήγει η επιστολή.

Η ακριβής ημερομηνία της επίσκεψης άπτεται σε απόφαση του κ. Παπούλια.

Πηγή: ΑΠΕ-ΜΠΕ

Vi Veri Veniversum Vivus Vici

Aut Viam Inveniam Aut Faciam

ΟΥΤΑΠΑΝΤΑΤΟΙΣΠΑΣΙΡΗΤΑ
水晶夜
krino
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 5-11-2009 στις 08:48 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Άντε μη σε πω καμιά κουβέντα και σένα προδοτήριε....

ειμαι προδοτης του εθνους ε?
:D :D

Το ότι οι ΣΚΟΠΙΑΝΟΙ και εσύ και όποιοι άλλοι προδότες εντός των συνόρων, θέλετε να αποκαλείστε έτσι, το ξέρουμε. Το γεγονός όμως είναι ότι ΔΕΝ είναι αυτό το όνομα του κρατιδίου.

αυτο το λες εσυ και μερικοι ιθαγενεις αυτης της χωρας που τους μοιρασαν καθρεπτακια πριν 20 περιπου χρονια.

Όσο για το κείμενο της Adler, έδωσα και λίνκ από που το πήρε, πράγμα που ΔΕΝ έκανε εκείνη.

και γιατι ειναι υποχρεωτικο να ειναι απο εκει που ειπες εσυ?

Η ειδηση εχει δημοσιευτει απο πρακτορειο ειδησεων, χωρις κανενα εισαγωγικο.
Και εγω εδωσα λινκ, που θα μπορουσε μια χαρα να ειναι απο εκει το κειμενο.
Πραγμα που ΔΕΝ εκανες εσυ.

Και φυσικά οι αρχικές πληροφορίες προέρχονται από την Ναυτεμπορική η οποία αποκαλεί τα Σκόπια με το επίσημο(κατ' εμέ λάθος ακόμη και αυτό) ονομά τους ΠΓΔΜ.

το και φυσικα απο που βγαινει μπορεις να μου πεις?
Η το ΑΠΕ ειναι ο μονος χωρος πληροφορησης στο πλανητη?
Δημοσιευτηκε η οχι το κειμενο αυτουσιο ως εχει στα αγγλικα, σε αλλο προκτορειο ειδησεων?

Επειδή εσάς τους προδότες σας ξέρω, απλώς το μόνο που έκανα ήταν να προλάβω καταστάσεις, του στύλ: "μα είναι γραμμένο εδώ και εκεί" κλπ κλπ

τιποτα δεν προλαβες,
μολις απαντησες,
σου απαντησα εξισου οτι εισαι λαθος δημοσιευοντας κειμενο που ειναι γραμμενο χωρις κανενα εισαγωγικο.
Μπορεις εσυ ελευθερα αν θες να ανοιγεις παρομοια θρεντς με εισαγωγικα.

Στην δημοκρατια υπαρχει ελευθερια σκεψεων και διακινησης ιδεων.
Αλλα βλεπεις εχεις μπερδευτει απο τον ταλιμπανισμο που σε εχει κυριευσει και η πιθανοτητα επιλογης αλλης αποψης σε αποσυντονιζει.

κανε το φαρμακο σου ζωη,
 Σελίδες:  1  2  3  ..  22

Go To Top