MultiForums.gr  MultiHosting.gr  Multilabs.gr  MultiPolls.gr  Webstocks.gr  
Humanity forum Τελευταία ενέργεια: Ποτέ
Not logged in [Σύνδεση - Εγγραφή]
Go To Bottom

[ Κεντρική σελίδα ] [ Κόκκινο δωμάτιο ] [ Πράσινο δωμάτιο ] [ Μπλε δωμάτιο ] [ Καφέ δωμάτιο ] [ Λευκό δωμάτιο ]

Εκτυπώσιμη Έκδοση | εγγραφή στο θέμα | Προσθήκη στα αγαπημένα  
 Σελίδες:  1  2  3  ..  30
Συγγραφέας: Θέμα: Ομαδες , γκρουπες και γκρουπουσκουλα..
oldjedai
Posting Freak

Registered: 19-2-2003
Member Is Offline

Διάθεση: ALZAMIENTO

Εστάλη στις 30-6-2004 στις 05:48 Απάντηση με παράθεση
Ομαδες , γκρουπες και γκρουπουσκουλα..

:D

Συμμαχιες , ομαδες γκρουπες και γκρουπουσκουλα...

Ειναι γεγονος , οτι το Μουλτι φιλοξενει , καθε καρυδιας καρυδι ( εγω ειμαι αμυγδαλο ), ειναι με αλλα λογια μια μικρογραφια της κοινωνιας.Και οπως αυτη , και εδω , εμφανιζονται τα ιδια φαινομενα...
Η πρωτη ενδειξη , υπηρξε ενα πριβε που ελαβα απο μια μουλτιφορουμιστρια , που μου εγραφε :"Οι συμμαχιες ειναι δεδομενες"...Το θεωρησα αμελητεο , βρισκοντας οτι εχει δικιο...π.χ συμμαχω με καποιους που συμφωνω με τις πολιτικες τους ιδεες , η με καποιους που εχω γνωρισει προσωπικα.Αυτο ειναι λογικο , αν και θα μπορουσα να συμμαχησω και με καποιον που ειναι μεν πολιτικα αντιθετος απο εμενα , αλλα , εχει την ιδια αντιληψη με εμενα , για το δικαιο και την αληθεια , δηλαδη αρχες που εγω θεωρω βασικες.
Η Δευτερη καμπανιτσα , ηρθε , παλι απο μουλτιφορουμιστρια που μου εγραφε :" Ο ταδε χρηστης , ειναι , για μας , ενα ειδος εκπροσωπου και οτι λεει , εκφραζει και εμας"..η κατι τετοιο περιπου...με αυτην την εννοια.
Αλλα τι ρολο και ποια σημασια μπορουν να εχουν αυτα τα γκρουπουσκουλα , μεσα στο Μουλτι;; Απλο...αν καποιος , η καποια , εκφραζει μια αποψη η οποια ειναι εναντια στα οσα πρεσβευει το γκρουπουσκουλο , τοτε , γινεται μια γενικη επιθεση εναντιον αυτου του χρηστη , απο διαφορες πλευρες , ωστε να τον κανουν , ειτε να υποχωρησει , ειτε να σταματησει την διαφωνια του και να μην συνεχισει...
Ετσι , δημιουργουνται οι λεγομενες "ομαδες πιεσεως"....ειτε αυτες ειναι σεξουαλικου περιεχομενου , ειτε πολιτικου , και παραδιδεται πλεον το μουλτι στις διαθεσεις , αυτων των ομαδων...
Αλλα αυτη η μαζοποιηση , ειναι ενα χαρακτηριστικο της κοινωνιας ;;Μαλλον ναι ...και ειναι ενα χαρακτηριστικο των καιρων μας...αλλα και της μορφης της παιδειας που εχουμε παρει. Η αρχαιοελληνικη παιδεια , εδινε σημασια στην ατομικη βελτιωση και μεσα απο αυτην στην συνολικη βελτιωση της κοινωνιας...
Η σημερινη , μορφη , της παιδειας , δινει εμφαση στην δημιουργια κοιμωνικων δεσμων , αρχων , φραγων , και θελει τους πολιτες της να συμμετεχουν σε αυτους σαν ενδειξη της υποταγης τους στην μορφη της κοινωνιας που εχουν σχεδιασει...
Αλλα , ο σκοπος του ποστ αυτου δεν ειναι η παιδεια ...ειναι η γκρουπες που δημιουργουνται και ο ρολος που καλουνται να παιξουν σε εναν δικτυακο χωρο σαν το Μουλτι...

:cool:

ΖΗΤΩ η Μανωλαδα ..

''Σκοπός της εισαγωγής ξένων εργατών απο τους εργοδότες είναι η διαιώνιση της σκλαβιας''

Καιρος οι πολιτες να παρουν τις τυχες τους στα χερια τους ... ΟΞΩ ΟΙ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ .

ΟΞΩ οι ΕΑΜΟΒΟΥΛΓΑΡΟΙ και οι ΑΠΟΓΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ...που μολυνουν την χωρα .

Από το βιβλίο “Εγχειρίδιο Βλακείας”
Μόνο σαν ειρωνικό σχόλιο μπορεί να γίνει δεκτό πως όποιος απομνημόνευσε μια ντάνα βιβλία και τσέπωσε ένα χαρτί έγινε αυτομάτως επιστήμων. Άλλο μνήμη και πολυγνωσία και εντελώς άλλο η σκέ­ψη- το φωνάζουν αιώνες οι αρχαίοι (Ηρά­κλειτος, Δημόκριτος), το λέει γουστόζικα και η ξένη παροιμία, «γνώσεις χωρίς μυα­λό είναι γάιδαρος φορτωμένος βιβλία».
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
dorian7
Love ζόρι

Registered: 14-11-2003
Member Is Offline

Διάθεση: No Mood

Εστάλη στις 30-6-2004 στις 09:21 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by oldjedai
:DΕτσι , δημιουργουνται οι λεγομενες "ομαδες πιεσεως"....ειτε αυτες ειναι σεξουαλικου περιεχομενου , ειτε πολιτικου , και παραδιδεται πλεον το μουλτι στις διαθεσεις , αυτων των ομαδων...

Εδώ και τώρα ονόματα!
Ποιες είναι οι λυσσάρες που πίεσαν σεξουαλικά τον Ολντυ και μάλιστα σε ομάδες;
Όλα στο φως.
Να παραιτηθεί η κυβέρνηση.
Ουγκ...
Υ.Γ
Σαν να θυμάμαι αμυδρά κάποιον που έσκιζε τα συνολάκια του* επειδή κάποια δημοσιοποίησε ένα u2u του...
ΟldJedai τον λέγανε ή μήπως σφάλω;
(Σ.Σ* σκίζω τα συνολάκια μου = διαρρηγνύω τα ιμάτια μου )

Καστρο του Εδιμβουργου
Εξαρτημένο μέλος

Member Is Offline

Εστάλη στις 30-6-2004 στις 09:39 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by dorian7
Ουγκ...

Τσαχπινιές η ντόρυ!:D
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member  Αυτός ο χρήστης έχει MSN Messenger
dorian7
Love ζόρι

Member Is Offline

Εστάλη στις 30-6-2004 στις 09:59 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by Καστρο του Εδιμβουργου
Παράθεση:
Ουγκ...

Τσαχπινιές η ντόρυ!:D

H εφευρέτις της τσαχπινιάς αγαπητέ μου...
Ξανά ούγκ...

atomant
Τακτικό μέλος
**

Registered: 19-2-2004
Member Is Offline

Διάθεση: Στεγασμένη

Εστάλη στις 30-6-2004 στις 09:59 Απάντηση με παράθεση

Μόνο με «έντομα» κάνω κολιγιά

ΥΓ. Και προσοχή στον Αντιτρομοκρατικό νόμο γιατί έχει ασάφειες

Π.Χ.

-ʼρθρο 1 παρ. 1.

Δεν ορίζεται «τι είναι εγκληματική οργάνωση» ή καλύτερα «οργανωμένη εγκληματικότητα». Λείπουν τα στοιχεία: α) της χρονικά εκτεταμένης ένωσης, β) της επιδίωξης οικονομικού οφέλους, γ) της οργανωτικής δομής, δ) των διασυνδέσεων (π.χ. πολιτική διαφθορά), ε) της διεθνούς δραστηριότητας κ.λπ.

Ετσι το άρθρο αυτό μπορεί να συμπεριλάβει οποιοδήποτε γκρουπούσκουλο (από «συμμορία ανήλικων σε πλατείες φτωχογειτονιών μέχρι «γκαζάκηδες- φορουμιστες» ).

Λοιπόν προσοχή…… ο Μεγάλος Αδερφός έχει παντού μάτια…..
:):)

Shadow
Εξαρτημένο μέλος

Registered: 18-2-2004
Member Is Offline

Διάθεση: ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ...

Εστάλη στις 30-6-2004 στις 12:21 Απάντηση με παράθεση

Δε φαντάζομαι πάντως να μάσησες Oldy; :D :D

Τι ωραία που ειν' η αγάπη μου,με το καθημερνό της φόρεμα κι ένα χτενάκι στα μαλλιά,κανείς δεν ήξερε πως είναι τόσο ωραία
Κοπέλες του ʼουσβιτς του Νταχάου κοπέλες μην είδατε την αγάπη μου;
Την είδαμε σε μακρινό ταξίδι,δεν είχε πια το φόρεμά της ούτε χτενάκι στα μαλλιά

Τι ωραία που ειν' η αγάπη μου,η χαϊδεμένη από τη μάνα της και τ' αδελφού της τα φιλιά,κανείς δεν ήξερε πως είναι τόσο ωραία
Κοπέλες του Μαουτχάουζεν κοπέλες του Μπέλσεν,μην είδατε την αγάπη μου;
Την είδαμε στην παγερή πλατεία μ' ένα αριθμό στο άσπρο της το χέρι,με κίτρινο άστρο στην καρδιά.
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member 's Yahoo
dorian7
Love ζόρι

Member Is Offline

Εστάλη στις 30-6-2004 στις 12:44 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by Shadow

Μα τι κακούργος που είσαι σκιερέ!
Και του παριστάνεις και τον φίλο!
Αμέσως να του υπενθυμίσεις ότι φοράει μασέλα...

Shadow
Εξαρτημένο μέλος

Member Is Offline

Εστάλη στις 30-6-2004 στις 12:52 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Παράθεση:

Μα τι κακούργος που είσαι σκιερέ!
Και του παριστάνεις και τον φίλο!
Αμέσως να του υπενθυμίσεις ότι φοράει μασέλα...

Α ναι;Τι μου λες;Φοράει μασέλα;Δεν το ήξερα.....Κι αν φοράει είναι κακό ε;Στο χωριό σας μαντάμ όσους περνάνε τα άντα τους πετάτε στον Καιάδα;

Τι ωραία που ειν' η αγάπη μου,με το καθημερνό της φόρεμα κι ένα χτενάκι στα μαλλιά,κανείς δεν ήξερε πως είναι τόσο ωραία

Τι ωραία που ειν' η αγάπη μου,η χαϊδεμένη από τη μάνα της και τ' αδελφού της τα φιλιά,κανείς δεν ήξερε πως είναι τόσο ωραία
Την είδαμε στην παγερή πλατεία μ' ένα αριθμό στο άσπρο της το χέρι,με κίτρινο άστρο στην καρδιά.
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member 's Yahoo
dorian7
Love ζόρι

Member Is Offline

Εστάλη στις 30-6-2004 στις 13:04 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
]

Α ναι;Τι μου λες;Φοράει μασέλα;Δεν το ήξερα.....Κι αν φοράει είναι κακό ε;Στο χωριό σας μαντάμ όσους περνάνε τα άντα τους πετάτε στον Καιάδα;

Εκεί πετάμε όσους δεν έχουν χιούμορ...
Δεμένους και φιμωμένους

Shadow
Εξαρτημένο μέλος

Member Is Offline

Εστάλη στις 30-6-2004 στις 13:12 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Παράθεση:
]

Εκεί πετάμε όσους δεν έχουν χιούμορ...
Δεμένους και φιμωμένους

Κι αυτούς που έχουν ΦΤΗΝΟ χιούμορ που τους πετάτε;

Σελίδες:  1  2  3  ..  30

Go To Top