MultiForums.gr  MultiHosting.gr  Multilabs.gr  MultiPolls.gr  Webstocks.gr  
Humanity forum Τελευταία ενέργεια: Ποτέ
Not logged in [Σύνδεση - Εγγραφή]
Go To Bottom

[ Κεντρική σελίδα ] [ Κόκκινο δωμάτιο ] [ Πράσινο δωμάτιο ] [ Μπλε δωμάτιο ] [ Καφέ δωμάτιο ] [ Λευκό δωμάτιο ]

Εκτυπώσιμη Έκδοση | εγγραφή στο θέμα | Προσθήκη στα αγαπημένα  
 Σελίδες:  1  2  3  ..  10
Συγγραφέας: Θέμα: Χαλκιδική Forever !
candygirl
Jelly Bean

Registered: 22-10-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Meeeeeooow!

biggrin.gif Εστάλη στις 26-7-2004 στις 12:18 Απάντηση με παράθεση
Χαλκιδική Forever !

Πήγα ανυποψίαστη στην Χαλκιδική...

Κανείς δεν με προειδοποίησε για τις ολοζώντανες ρέπλικες του Ερμή του Πραξιτέλη που θα αντίκρυζαν τα μάτια μου, ούτε για το πρωτόγνωρο πάθος των Χαλκιδιωτών να διαβάσουν κυριακάτικες εφημερίδες....ούτε είχα φανταστεί πως θα μετρούσαμε και θα ξαναμετρούσαμε τα ευρώπουλα και θα κάναμε αστρολογικές προβλέψεις για το «αν» θα μας φτάσουν τα χρήματά μας...

Ο Ερμής του Πραξιτέλη...

Ολοστρόγγυλο πόκεμον, με καπελάκι τζόκεϋ σφηνωμένο στο κεφάλι, γυαλιά ηλίου, μπλουζάκι μου άφηνε ακάλυπτη την τριχωτή κοιλίτσα και... μαγιώ-βρακί στάϊλ, απομεινάρι της δεκαετίας του ’80, εθεάθη σε ερημική παραλία κοντά στην Αθυτο, όπου επιχείρησε να κατέβει στην θάλασσα απο ένα δύσβατο μονοπάτι. Κρατώντας την πετσέτα στο ένα χέρι και μιλώντας ταυτοχρόνως στο κινητό με το άλλο χέρι, έκανε μερικές ακροβατικές προσπάθειες κατάβασης, αλλά εκτιμώντας τον κίνδυνο της επιχείρησης σε συνδυασμό με την αστάθεια της σαγιονάρας οπισθοχώρησε με χάρη αίλουρου.
Το μαγιώ με στιγμάτισε. Κολασμένη εμφάνιση!

Πιο κάτω στην Κρυοπηγή, σε τοπικό σουπερ-μάρκετ, εθεάθη μεσήλικας με κόκκινο μαγιο-βρακί το οποίο επιμελώς ατημέλητα έδειχνε τα πλακουτσωτά του κωλομέρια. Το ανεπαναληπττο στυλ του συμπλήρωνε το μαλλί με μπούκλες και χαίτη, η αβάσταχτη χαλαρότητα της κορμοστασιάς και το χαρισματικό περπάτημα με την σαγιονάρα.
Το μαγιώ με στιγμάτισε. Κολασμένη εμφάνιση!

Βρε παιδιά...μεγαλώσατε! Αφήστε πια αυτά τα εφηβικά σας μαγιώ!

I'm such a good lover because I practice a lot on my own.
(Woody Allen)
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
speedy
speechless

Registered: 13-10-2003
Member Is Offline

Διάθεση: ΣΥΝΤΑΞΙΟΔΟΤΗΣΗΣ!

Εστάλη στις 26-7-2004 στις 22:36 Απάντηση με παράθεση

Εγώ πέτυχα στην Πλάκα Λιτοχωρού το θεϊκό ντύσιμο..
Βράκα ριγέ αυτές που φοράγανε (γιατί εγώ δεν φόρεσα ποτέ) πριν κάτι χρόνια.. γιλέκο με λαχούρια, ανοιχτό να φαίνεται η τρίχα και αγροτική παντόφλα.. εκείνες τις καφέ λέω τις λαστιχένιες...
Σε άτομο γύρω στα 30-35..

ΟΚ
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
Καστρο του Εδιμβουργου
Εξαρτημένο μέλος

Registered: 14-11-2003
Member Is Offline

Διάθεση: No Mood

Εστάλη στις 27-7-2004 στις 07:43 Απάντηση με παράθεση

Κορίτσια, χωρίς φωτογραφίες δεν υπάρχουν αποδείξεις!!!!

:D:P:D:P
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member  Αυτός ο χρήστης έχει MSN Messenger
candygirl
Jelly Bean

Member Is Offline

Εστάλη στις 27-7-2004 στις 09:06 Απάντηση με παράθεση

Κάστρο όταν πάω Χαλκιδική, πάω λιτή και ανυποψίαστη...Χωρίς, κάμερες, απευθείας συνδέσεις με CNN και δορυφορικές λήψεις...
Για σένα έψαξα και βρήκα μια αντιπροσωπευτική φωτό απο κολπάκι της Χαλκιδικής...

http://www.thalassa.gr/photos/46/16.jpg

Οσο για την ουρά που αντίκρυσα 11πμ την Κυριακή έξω απο το πρακτορείο τύπου της Ποτίδαιας, θα πρέπει να αρκεστείς στα λόγια μου...
Ε, ναι λοιπόν! Ουρά και μποτιλιάρισμα και διακοπή κυκλοφορίας για αγορά εφημερίδων!
Βλέποντας το τσούρμο ρώτησα "έγινε πόλεμος και μας μοιράζουν φρατζόλες;"
Και όλοι αγόραζαν ΤΟ ΒΗΜΑ... Στο τέλος με κυρίευσε η περιέργεια και όταν μετά απο μισή ώρα στην ουρά ήρθε η σειρά μου πήρα και εγώ ΤΟ ΒΗΜΑ, να δω τι το ιδιαίτερο είχε... Ακόμη ψάχνω το ιδιαίτερο...χμμμ...
:cool:

(Woody Allen)
Καστρο του Εδιμβουργου
Εξαρτημένο μέλος

Registered: 14-11-2003
Member Is Offline

Διάθεση: No Mood

Εστάλη στις 27-7-2004 στις 09:13 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by candygirl
Και όλοι αγόραζαν ΤΟ ΒΗΜΑ... Στο τέλος με κυρίευσε η περιέργεια και όταν μετά απο μισή ώρα στην ουρά ήρθε η σειρά μου πήρα και εγώ ΤΟ ΒΗΜΑ, να δω τι το ιδιαίτερο είχε... Ακόμη ψάχνω το ιδιαίτερο...χμμμ...

Πώς να εξηγηθεί το φαινόμενο αυτό; Βαρεμάρα παραθεριστών που ήθελαν επειγόντως να ενημερωθούν διαβάζοντας Πρετεντέρη, είχε κάποιο καλό DVD, δεν υπήρχαν άλλες εφημερίδες (δάκτυλος Λαμπράκη;), έχει αγοράσει ο ΔΟΛ την Χαλκιδική και πουλά εκεί μόνο τα δικά του έντυπα;

:D
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member  Αυτός ο χρήστης έχει MSN Messenger
candygirl
Jelly Bean

Member Is Offline

Εστάλη στις 27-7-2004 στις 09:34 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by Καστρο του Εδιμβουργου
Πώς να εξηγηθεί το φαινόμενο αυτό; Βαρεμάρα παραθεριστών που ήθελαν επειγόντως να ενημερωθούν διαβάζοντας Πρετεντέρη, είχε κάποιο καλό DVD, δεν υπήρχαν άλλες εφημερίδες (δάκτυλος Λαμπράκη;), έχει αγοράσει ο ΔΟΛ την Χαλκιδική και πουλά εκεί μόνο τα δικά του έντυπα;
:D

DVD είχε της National Geographic (έλεος!)
Ενθετα, κάτι ΒΗΜΑdones και μπαρμπούτσαλα που είχαν συνεντευξεις της Γιαννούλας (Αγγελοπούλου - Δασκαλάκη)... Μπανάλ, πολύ μπανάλ...
Α, και απ'οτι είδα..υπήρχε ποικιλία εφημερίδων, ντόπιος και μη ντόπιος τύπος, εγχώριος και μη εγχώριος...

Πάρε τωρα μια δόση απο Porto Sani...
http://imaginesa.co.uk/Sites/Sani/images/Resortbig/beach_0.jpg

(Woody Allen)
candygirl
Jelly Bean

Member Is Offline

Εστάλη στις 27-7-2004 στις 09:41 Απάντηση με παράθεση

http://www.halkidiki.com.gr/pics/general/pics/2.jpg

Κοντά στην Κασσανδρεία, είναι ένα ορεινό χωριό, το Κασσανδρινό, το οποίο φημίζεται για τις 3 ταβέρνες του...

Εμείς φάγαμε στον ZΑΧΟ...;)

Kόλαση! Κόλαση! Κόλαση!

(Woody Allen)
Nefertari
Decipher my eyes!

Registered: 19-2-2003
Member Is Offline

Διάθεση: the '2 corners like on rails...

Εστάλη στις 27-7-2004 στις 14:36 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
... ήρθε η σειρά μου πήρα και εγώ ΤΟ ΒΗΜΑ, να δω τι το ιδιαίτερο είχε... Ακόμη ψάχνω το ιδιαίτερο...χμμμ...

Μήπως είχε κανένα καλό έργο σε dvd ? Συνηθίζουν οι κυριακάτικες εκδόσεις σχεδόν όλων των εφημερίδων να έχουν κατιτίς... :D

Queen of the two Lands, Lady of Abu Simbel, Daughter of Isis, High-priestess of Hathor.

MR2 club Greece & MR2 club U.K. - International Corfu Meeting 01/05 - 08/05/2009
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member  Αυτός ο χρήστης έχει MSN Messenger 's Yahoo
candygirl
Jelly Bean

Member Is Offline

Εστάλη στις 27-7-2004 στις 14:41 Απάντηση με παράθεση

Aυτό φαντάστηκα και εγω...καλό έργο σε dvd...αλλά το dvd ήταν national geographic...και δεν μπορώ να δικαιολογήσω την μισή Χαλκιδική συν τουρίσται να έχουν πάθει τέτοιο ψυχικό πέρα-δώθε για το ζευγάρωμα του ελέφαντα ή όποιο ήταν το περιεχόμενο του dvdιού!

(Woody Allen)
alelev
Μαντρόσκυλος

Registered: 4-10-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Κάλιστη

Εστάλη στις 28-7-2004 στις 09:40 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Aυτό φαντάστηκα και εγω...καλό έργο σε dvd...αλλά το dvd ήταν national geographic...

Εκτός του ότι τα DVD του national geografic είναι εκπληκτικά,το ΒΗΜΑ της Κυριακής είναι μακράν η καλύτερη εφημερίδα (φαίνεται και από τη κυκλοφορία του.)

Οι κυριότερες αντίπαλες εκδόσεις δηλ.η Ελευθεροτυπία και η Καθημερινή βρίσκονται σε συνεχή ποιοτική και κυκλοφοριακή πτώση.

Μιά χαρά.
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member  Αυτός ο χρήστης έχει MSN Messenger 's Yahoo
 Σελίδες:  1  2  3  ..  10

Go To Top