MultiForums.gr  MultiHosting.gr  Multilabs.gr  MultiPolls.gr  Webstocks.gr  
Humanity forum Τελευταία ενέργεια: Ποτέ
Not logged in [Σύνδεση - Εγγραφή]
Go To Bottom

[ Κεντρική σελίδα ] [ Κόκκινο δωμάτιο ] [ Πράσινο δωμάτιο ] [ Μπλε δωμάτιο ] [ Καφέ δωμάτιο ] [ Λευκό δωμάτιο ]

Εκτυπώσιμη Έκδοση | εγγραφή στο θέμα | Προσθήκη στα αγαπημένα  
 Σελίδες:  1  2  3  4  ..  22
Συγγραφέας: Θέμα: Αλληλεγγυη στους απεργους πεινας - Να καταργηθουν ΤΩΡΑ τα λευκα κελια
krino
Posting Freak

Registered: 4-7-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Αστειέμπορας

Εστάλη στις 4-9-2004 στις 09:55 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by oldjedai
Υστερα , απο αυτην την υπεροχη φιλοσοφια και την ατρανταχτη λογικη...μπορουμε ολοι οι υπολοιποι να τραβηξουμε το καζανακι...( ενας - ενας και με την σειρα ...παρακαλω...οχι ολοι μαζι.. )

Βασικα να προσεχεις το κλυσμα που τρως γιατι σε αυτη την ηλικια αυτα ειναι περιεργα πραγματα...

Α ναι που σαι ΧΙΤΗ.....

Θυμασαι τοτε με τους 7 που ειχες αφρισει και ουρλιαζες "οι αλητεεεεεεεεεεςςςςςςςςςςςςςςς" - "που τους εβγαλαν εξω ενω επρεπε να τους θαψουν στο χωμα να τελειωνουμε".....

Χμμμ ναι σορρυ που στο λεω αλλα το εργο θα το ξαναδεις και θα ξαναφρισεις, θα σου ανεβει παλι η πιεση ρε γαμωτο, τα τριγλυκεριδια θα πανε αστα μην το συζητας σε ποιο υψος....

Απο τωρα σου λεω καλυτερα μην ξαναμπεις στο θεμα, ειναι θεμα ΖΩΤΙΚΟ για την υγιεια σου....

:cool:

κανε το φαρμακο σου ζωη,
και την ζωη σου φαρμακο σου.
Προφίλ μέλους E-Mail User Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
TheCat
Posting Freak

Registered: 22-5-2004
Member Is Offline

Διάθεση: ρουφιάνα

Εστάλη στις 4-9-2004 στις 10:00 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by krino
Η απεργία πείνας την οποία ξεκίνησα από τις 8 Αυγούστου, έχει σαν στόχο να αναδείξει τη σχεδιασμένη προσπάθεια ψυχικού βασανισμού και εξόντωσης των πολιτικών κρατουμένων, με τη μέθοδο...

Βασίλης Τζωρτζάτος, Τετάρτη 1/9/04

Πολιτικός κρατούμενος ο Τζωρτζάτος και οι άλλοι της 17 Νοέμβρη;;;;;

Από πού κι ως πού;;;;

Κοινοί εγκληματίες του ποινικού δικαίου είναι κι ας θέλουν οι ίδιοι να αυτοαπακαλούνται "πολιτικοί κρατούμενοι". Για να συνέλθουμε λίγο! :o

Don't go around saying the world owes you a living. The world owes you nothing. It was here first.
Mark Twain
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
palabras
Ο

Registered: 31-3-2004
Member Is Offline

Διάθεση: No alarms.No surprises.

Εστάλη στις 4-9-2004 στις 10:25 Απάντηση με παράθεση

Αφού είναι κοινοί εγκληματίες του ποινικού δικαίου, γιατί δεν τους μεταχειρίζονται όπως και τους υπόλοιπους?

I try not to drink too much, because when I'm drunk, I bite
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member  Αυτός ο χρήστης έχει MSN Messenger
krino
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 4-9-2004 στις 10:44 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by TheCat
Παράθεση:
Η απεργία πείνας την οποία ξεκίνησα από τις 8 Αυγούστου, έχει σαν στόχο να αναδείξει τη σχεδιασμένη προσπάθεια ψυχικού βασανισμού και εξόντωσης των πολιτικών κρατουμένων, με τη μέθοδο...

Βασίλης Τζωρτζάτος, Τετάρτη 1/9/04

Πολιτικός κρατούμενος ο Τζωρτζάτος και οι άλλοι της 17 Νοέμβρη;;;;;

Από πού κι ως πού;;;;

Κοινοί εγκληματίες του ποινικού δικαίου είναι κι ας θέλουν οι ίδιοι να αυτοαπακαλούνται "πολιτικοί κρατούμενοι". Για να συνέλθουμε λίγο! :o

Αγαπητη Κατ,

Επιτελους να καπου που συμφωνουμε βρε αδερφε....

;););)

Ας εχουν λοιπον τις συνθηκες διαβιωσης των ποινικων κρατουμενων οπως και οι υπολοιποι ποινικοι μεσα στον κορυδαλλο. Δηλαδη προαυλισμο κοινο σε κανονικη αυλη που βλεπει ουρανο και συμμετοχη σε οποιες αλλες δραστηριοτητες εχουν οι υπολοιποι εγκλειστοι του κορυδαλλου.

Χαιρομαι που συμφωνησαμε τελικα....
εχμμ δεν πιστευω να διαφωνεις ετσι???

ΕΝΤΙΤ: Ατιμη παλαμπρας με προλαβες....

[Edited on 4-9-2004 από krino]

κανε το φαρμακο σου ζωη,
TheCat
Posting Freak

Registered: 22-5-2004
Member Is Offline

Διάθεση: ρουφιάνα

Εστάλη στις 4-9-2004 στις 11:52 Απάντηση με παράθεση

Σκόπιμα δεν μπήκα στην ουσία του θέματος πριν και αναφέρθηκα μόνο σε αυτό που καταφανώς αποτελεί κατάλυση κάθε έννοιας δημοκρατίας (την αναφορά δηλαδή στους ενόχους της 17 Νοέμβρη ως πολιτικούς κρατουμένους), κι αυτό διότι δεν έχω επαρκή στοιχεία ή/και γνώση επί του θέματος.

Με άλλα λόγια:
1. Δεν γνωρίζω ποιες είναι οι πραγματικές συνθήκες εγκλεισμού του Τζωρτζάτου και των άλλων "παιδιών", όπως άλλωστε δεν γνωρίζετε κι εσείς. Το ότι ο ίδιος μιλά για "σιδερένιο" καζάνι, πραγματικά δεν μου λέει τίποτα, ούτε και σημαίνει ότι έτσι είναι τα πράγματα ντε και καλά.

2. Αν ισχύουν οι συνθήκες αυτές, δεν γνωρίζω τους λόγους που η πολιτεία το έχει αποφασίσει. Κάτι πάει να αναφέρει ο Τζωρτζάτος περί "δικής τους ασφάλειας", αλλά το αφήνει σκοπίμως βέβαια θολό και ημιτελές. Αν ήξερα την πλευρά της πολιτείας, τότε θα μπορούσα να έχω άποψη.

3. Δεν γνωρίζω τι προβλέπει το σύστημα για τους ποινικούς κρατουμένους. Ξέρετε εσείς μήπως μετά βεβαιότητας ότι ΟΛΟΙ οι κρατούμενοι προαυλίζονται, συναγελάζονται, συντρώνε μαζί; Δεν ισχύει κάποιος διαχωρισμός; Όσοι είναι μέσα για 15 μέρες για κάποια φορολογική παράβαση προβλέπεται να έχουν τις ίδιες συνθήκες εγκλεισμού με όσους είναι καταδικασμένοι σε 25 φορές ισόβια; Αν ξέρετε κάτι σίγουρο, γράψτε το και τότε θα μπορώ να έχω άποψη.

Αν εσείς έχετε θετικές απαντήσεις και εικόνα και στα 3 παραπάνω ερωτήματά μου, τότε η άποψή σας είναι από μένα απολύτως σεβαστή, όποια κι αν είναι αυτή. Αν όχι, στο δικό μου το μυαλό είστε φάουλ και μόνο που έχετε διαμορφώσει άποψη, όποια κι αν είναι αυτή και πάλι.
Nessa
Τακτικό μέλος
**

Registered: 8-7-2004
Member Is Offline

Διάθεση: Αλλάζει...

Εστάλη στις 4-9-2004 στις 12:20 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Παράθεση:

Αν η δημοκρατια δεν εννοει να υπαρχουν λευκα κελια τοτε πρεπει να καταργηθουν και δεν τιθεται κανενα θεμα ανθρωπιας αλλα τηρηση του πνευματος του νομοθετη.

Τι υπεροχη φιλοσοφια ζωης ....
Βεβαια ο νομοθετης λεει οτι δεν πρεπει να σκοτωνεις τον συνανθρωπο σου και οτι αμα το κανεις θα τιμωρηθεις ....αλλα μπροστα σε τετοια φιλοσοφια ζωης ...τι μας νοιαζει το τι λεει ο νομοθετης...;;

Και ποιον σκότωσε, παρακαλώ, ο Βασίλης Τζωρτζάτος; Ξεχνάς ότι ο άνθρωπος δεν πήρε μέρος σε καμία ενέργεια. Ήταν απλώς "μέλος" (τώρα πώς γίνεται να θεωρείσαι μέλος τους άμα δεν τους βοηθάς, αυτό δεν το καταλαβαίνω, αλλά τελοσπάντων) και μάλιστα είχε αποχωρήσει εδώ και αρκετά χρόνια.

Πρεπει να μας συμπεριφερονται δημοκρατικα ....ασχετα με το αν εμεις καταλυουμε την δημοκρατια....

Φυσικά. Δεν είναι απολίτιστο να τιμωρούνται οι άνθρωποι με αυτόν τον τρόπο; Τους στερήσαμε την ελευθερία (όπως και με κάθε εγκληματία). Δε θα ξαναδούν ποτέ τον έξω κόσμο όσο ζουν. Πρέπει να τους βασανίσουμε κιόλας; Αυτό εγώ το λέω αν όχι μικροψυχία, τουλάχιστον ανωριμότητα. Για να μην κάνω δηλαδή και τίποτα άλλους συνειρμούς (ότι ξέρουν ότι ο Τζωρτζάτος θα κερδίσει την έφεση, γι' αυτό και χρησιμοποιούν αθέμιτα μέσα για να τον κάνουν να παραιτηθεί από αυτήν...)

Επίσης τα παραπάνω απαντούν και σε όσα λες στο δεύτερο σκέλος της απάντησής σου.

Ποιος ευθύνεται όμως για την κατάσταση αυτή; Η "φασιστική δεξιά"; Το "βάρβαρο ολοκληρωτικό καθεστώς"; Μήπως ευθύνεται λίίίίίίίίίγο και η αριστερά με τις μ@λ@κίες που λέει και κάνει; Που όταν πιάσανε τη 17Ν και όλα τα κόμματα επαινούσαν την Ελληνική Αστυνομία και έστελναν το μήνυμα "η τρομοκρατία δε θα περάσει" η Παπαρήγα έλεγε άλλα λόγια ν' αγαπιόμαστε για τους Αμερικάνους; Που όταν μερικοί βαρεμένοι έβγαιναν και έκαναν διαδηλώσεις υπέρ της 17Ν οι ΚΚΕδες δεν είχαν τα @@ να βγουν διαχωρίσουν τη θέση τους; Ας οργάνωναν μια αντιδιαδήλωση να πουν "εμείς σαν κόμμα δεν έχουμε καμία σχέση με αυτούς, είμαστε κατά της ένοπλης βίας και θέλουμε την τιμωρία των ενόχων". Παλικαρίσια. Κι ας έχαναν μερικούς ακραίους ψηφοφόρους. Θα κέρδιζαν άλλους. Τώρα διαδηλώνουν για το Τζωρτζάτο... Ποιος τους ακούει; Σου λέει "αυτοί είναι με τους τρομοκράτες". ʼδικο έχουν;

The first rule of Fight Club is, you don't talk about Fight Club.

ʼσχετο: Αν σας αρέσουν τα κόμιξ, ρίξτε μια ματιά στο [url=www.drunkduck.com/?r=6552]drunkduck.com[/url]. Ψάξτε για τα καταπληκτικά eliada και The Gods of Arr-Kelaan.
krino
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 4-9-2004 στις 13:07 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by TheCat
Σκόπιμα δεν μπήκα στην ουσία του θέματος πριν και αναφέρθηκα μόνο σε αυτό που καταφανώς αποτελεί κατάλυση κάθε έννοιας δημοκρατίας (την αναφορά δηλαδή στους ενόχους της 17 Νοέμβρη ως πολιτικούς κρατουμένους), κι αυτό διότι δεν έχω επαρκή στοιχεία ή/και γνώση επί του θέματος.

Με άλλα λόγια:
1. Δεν γνωρίζω ποιες είναι οι πραγματικές συνθήκες εγκλεισμού του Τζωρτζάτου και των άλλων "παιδιών", όπως άλλωστε δεν γνωρίζετε κι εσείς. Το ότι ο ίδιος μιλά για "σιδερένιο" καζάνι, πραγματικά δεν μου λέει τίποτα, ούτε και σημαίνει ότι έτσι είναι τα πράγματα ντε και καλά.

οκ δεν ειναι κακο να ρωτησεις, μπορω να σου τις αναφερω με λεπτομερειες... Αλλωστε υπαρχει προηγουμενη εμπειρια για τα λευκα κελια απο το εξωτερικο. Αλλος αυτοκτονησε και αλλος τυφλωθηκε και παει λεγωντας.
Εν ολιγεις:

1. Δεν βλεπουν ουρανο και αλλα χρωματα περα απο αυτα που εχουν οι τοιχοι και το ταβανι. (σταδιακα αυτο επιφερει τυφλωση).

2. Δεν μπορουν να περπατησουν περα απο 10 - 15 μετρα σε ευθεια και δεν εχουν την αισθηση του χωρου οπως αν βγεις στην αυλη της φυλακης και περπατας σε ενα γηπεδο μπασκετ π.χ. Εν ολιγεις φαντασου να εισαι κλεισμενος σε ενα τετοιο περιορισμο και να σκεφτεσαι οτι θα γυρνας γυρω γυρω σε ενα τετοιο κλουβι ολη σου την ζωη.

3. Δεν εχουν επαφη με τους υπολοιπους κρατουμενους. Αυτο σημαινει οτι σταδιακα σπαει η οποια κοινωνικοτητα μπορει να εχει ενας ανθρωπος. Οτι και αν αυτο μπορει να σημαινει για την ψυχολογια του καθε ανθρωπου.

2. Αν ισχύουν οι συνθήκες αυτές, δεν γνωρίζω τους λόγους που η πολιτεία το έχει αποφασίσει. Κάτι πάει να αναφέρει ο Τζωρτζάτος περί "δικής τους ασφάλειας", αλλά το αφήνει σκοπίμως βέβαια θολό και ημιτελές. Αν ήξερα την πλευρά της πολιτείας, τότε θα μπορούσα να έχω άποψη.

Οι λογοι ειναι ξεκαθαρα οτι τους βαφτιζουν κοινους ποινικους εγκληματιες αλλα τους φερονται καθαρα σαν πολιτικους. Τα ιδια ειχαν γινει και στην Γερμανια με την RAF, μην στεναχωριεσαι δεν βρηκαν καμια καινουρια πατεντα. Τωρα αν θες να μαθεις τους λογους, γιατι στην Χουντα τους τσουβαλιασαν και τους πηγαν στην Μακρονησο?? Λες να μην χωραγαν σε καποια φυλακη??? Προφανως εχουν μπει στα λευκα κελια για καθαρα εκδικητικους λογους. Μονο που σε κανεναν αλλον δεν εχουν φερθει ετσι και αν τους συγκρινουμε με τους Χουντικους τι να πουμε που τρωνε και πινουνε σε λινο τραπεζομαντηλο?? Η μηπως αυτοι δεν σκοτωσαν και βασανισαν??? Τα περι δικης τους ασφαλειας που λες ειναι κουραφεξαλα... Δεν υπαρχει αλλη πλευρα της πολιτειας και αυτο το μονο που εχουν πει. Τι περιμενεις να σου πει δηλαδη?? Οταν δημοσιογραφοι ρωτησαν απο ποιους κινδυνευουν εμεινε μουγκα ο δικος σου... Ο Β. Τζωρτζατος δεν αφηνει τιποτα ημιτελες, το εχουν αφησει ετσι οι υπουργοι γιατι δεν εχουν να πουν και τιποτα παραπανω.

3. Δεν γνωρίζω τι προβλέπει το σύστημα για τους ποινικούς κρατουμένους. Ξέρετε εσείς μήπως μετά βεβαιότητας ότι ΟΛΟΙ οι κρατούμενοι προαυλίζονται, συναγελάζονται, συντρώνε μαζί; Δεν ισχύει κάποιος διαχωρισμός; Όσοι είναι μέσα για 15 μέρες για κάποια φορολογική παράβαση προβλέπεται να έχουν τις ίδιες συνθήκες εγκλεισμού με όσους είναι καταδικασμένοι σε 25 φορές ισόβια; Αν ξέρετε κάτι σίγουρο, γράψτε το και τότε θα μπορώ να έχω άποψη.

Πιστευω οτι εκτος απο διαχωρισμο σε αντρες - γυναικες (μιας και ηδη υπαρχουν γυναικεες και αντρικες φυλακες) ο εσωτερικος κανονισμος του κορυδαλλου δεν προβλεπει αλλο διαχωρισμο. Και οκ ας πουμε οτι αυτος που ειναι για κληση να κανει δικα του κολπα. Με αυτους που ειναι ισοβιτες γιατι δεν μπορουν να εχουν επαφη??? Υπαρχουν φυσικα αλλες φυλακες οπως οι αγροτικες φυλακες με αλλο καθεστως. Ομως στο κορυδαλλο δενυπαρχουν διαχωρισμοι τετοιοι περαν "οτι γινεται για δικη τους προστασια" Οκ αν σε πειθει οτι τους προστατευουν ετσι εμενα μου περισευει.....

Αν εσείς έχετε θετικές απαντήσεις και εικόνα και στα 3 παραπάνω ερωτήματά μου, τότε η άποψή σας είναι από μένα απολύτως σεβαστή, όποια κι αν είναι αυτή. Αν όχι, στο δικό μου το μυαλό είστε φάουλ και μόνο που έχετε διαμορφώσει άποψη, όποια κι αν είναι αυτή και πάλι.

Ωραια τωρα που ενημερωθηκες ποια ειναι η γνωμη σου???

κανε το φαρμακο σου ζωη,
krino
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 4-9-2004 στις 13:23 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by NessaΠου όταν μερικοί βαρεμένοι έβγαιναν και έκαναν διαδηλώσεις υπέρ της 17Ν

Τώρα διαδηλώνουν για το Τζωρτζάτο... Ποιος τους ακούει; Σου λέει "αυτοί είναι με τους τρομοκράτες". ʼδικο έχουν;

Επειδη ενα απο τους "βαρεμενους" που διαδηλωναν τοτε ειμαι και εγω, αν και προσπαθω να πιασω το τι λες δυσκολευομαι.

Ημουν στην πορεια της "ντροπης" και εκτοτε σε οποια αλλη εκδηλωση εγινε για σχετικες με αυτη την υποθεση.

Τωρα, προφανως εισαι απληροφορητη (τος).
Κανεις δενβγηκε ποτε να διαδηλωσει υπερ της 17Ν. Κανεις δεν ηταν υπερ της αποψης της 17Ν στο πως λειοτυργουσε τοσα χρονια. Πολυ πριν πιαστει σε ασχετο χρονο ειχαν εκφρασει μεσα απο τα κειμενα τους την κριτικη τους.

Τωρα που γινονται οι κινησεις για τον Τζωρτζατο κανεις δεν ειπε οτι συμφωνει με οσα εχει κανει η με οσα δεν εχει κανει. Οτι γινεται, γινεται για τα λευκα κελια, που αν περασαν στην Γερμανια, στην Ελλαδα επειδη εχουμε προσφατη την μνημη της Μακρονησου, της Γυαρου κλπ κλπ πιστευω οτι οι αντιστασεις της Ελληνικης κοινωνιας ειναι τετοιες που δεν επιτρεψουν να υπαρχουν λευκα κελια στην Ελλαδα.

Για να μην γραφω αποσπασματικα θα κατσω να ετοιμασω ενα συνολικο κειμενο με την αποψη μου που θα αφορα την τρομοκρατια στην Ελλαδα σημερα και εκει αν θες μπορεις να επιχειρηματολογησεις. Μονο λιγο υπομονη γιατι τωρα ασχολουμε με τον σφουλιδη....

Οι κινητοποιησεις γινονταν για να πολιτικοποιηθει η υποθεση και να σταματησουν τα παγαλακια να μιλανε για κλεφτοκοταδες.

κανε το φαρμακο σου ζωη,
Nessa
Τακτικό μέλος
**

Registered: 8-7-2004
Member Is Offline

Διάθεση: Αλλάζει...

Εστάλη στις 4-9-2004 στις 13:41 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Κανεις δενβγηκε ποτε να διαδηλωσει υπερ της 17Ν. Κανεις δεν ηταν υπερ της αποψης της 17Ν στο πως λειοτυργουσε τοσα χρονια. Πολυ πριν πιαστει σε ασχετο χρονο ειχαν εκφρασει μεσα απο τα κειμενα τους την κριτικη τους.

What? Τα ΜΜΕ έτσι την προέβαλαν. Δυστυχώς δε θυμάμαι λεπτομέρειες, αλλά αν η διαδήλωση είχε άλλο σκοπό από αυτόν που έμεινε στο μυαλό του κόσμου μάλλον υφιστάμεθα μαζική πλύση εγκεφάλου.

Τωρα που γινονται οι κινησεις για τον Τζωρτζατο κανεις δεν ειπε οτι συμφωνει με οσα εχει κανει η με οσα δεν εχει κανει. Οτι γινεται, γινεται για τα λευκα κελια, που αν περασαν στην Γερμανια, στην Ελλαδα επειδη εχουμε προσφατη την μνημη της Μακρονησου, της Γυαρου κλπ κλπ πιστευω οτι οι αντιστασεις της Ελληνικης κοινωνιας ειναι τετοιες που δεν επιτρεψουν να υπαρχουν λευκα κελια στην Ελλαδα.

Δεν είπα κάτι διαφορετικό. Πώς όμως εκλαμβάνεται μια τέτοια διαμαρτυρία (θεμιτή σε μια δημοκρατία που καταδικάζει τα βασανιστήρια) υπό το πρίσμα διαδηλώσεων όπως η παραπάνω; Πόσο κύρος έχει;

Περιμένω την απάντησή σου με μεγάλο ενδιαφέρον, κυρίως για να μου ξεκαθαρίσεις τι ήταν επιτέλους εκείνη η τόσο παρεξηγημένη "διαδήλωση της ντροπής"!

The first rule of Fight Club is, you don't talk about Fight Club.

ʼσχετο: Αν σας αρέσουν τα κόμιξ, ρίξτε μια ματιά στο [url=www.drunkduck.com/?r=6552]drunkduck.com[/url]. Ψάξτε για τα καταπληκτικά eliada και The Gods of Arr-Kelaan.
oldjedai
Posting Freak

Registered: 19-2-2003
Member Is Offline

Διάθεση: ALZAMIENTO

Εστάλη στις 4-9-2004 στις 16:54 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Παράθεση:
Υστερα , απο αυτην την υπεροχη φιλοσοφια και την ατρανταχτη λογικη...μπορουμε ολοι οι υπολοιποι να τραβηξουμε το καζανακι...( ενας - ενας και με την σειρα ...παρακαλω...οχι ολοι μαζι.. )

Βασικα να προσεχεις το κλυσμα που τρως γιατι σε αυτη την ηλικια αυτα ειναι περιεργα πραγματα...

Ναι...στην ηλικια μου , ειναι για ιατρικους σκοπους .... εσυ , το κανεις για την καλη σου καρδια ...Και βεβαια δεν με αφορα το τι κανεις....αλλα μια και το αναφερεις απο ενδιαφερον για μενα , αφου με κουοταρεις....να σου απαντησω

Α ναι που σαι ΧΙΤΗ..... Εδω , ειμαι γυφτοσκοπιανε τσανακογλειφτη...Τωρα βεβαια παρατησες τα Σκοπιανα , μιας και στην Ολυμπιαδα περιμενες να τους πουνε Μακεντονσκι και εφαγες τον πουλο ... και τωρα ασχολεισαι με πιο λαϊτ θεματα σαν την 17Ν με τους κατσικοκλεφτες της...

Θυμασαι τοτε με τους 7 που ειχες αφρισει και ουρλιαζες "οι αλητεεεεεεεεεεςςςςςςςςςςςςςςς" - "που τους εβγαλαν εξω ενω επρεπε να τους θαψουν στο χωμα να τελειωνουμε".....

Σωστα ...και η "κολλητη" σας "σοσιαληστικη" κυβερνηση , αφησε με ΒΟΥΛΕΥΜΑ...και δεν ΑΘΩΩΣΕ , μετα απο ακροαματικη διαδικασια...Γιαυτο και δεν τολμησαν να υποβαλλουν μηνυσεις για τα "βασανιστηρια" και τα ψευτο-κατασκευασμενα πειστηρια...και ετσι μολις τους ανοιξαν την πορτα , βαλαν την ουρα στα σκελια και πηραν δρομο...

Χμμμ ναι σορρυ που στο λεω αλλα το εργο θα το ξαναδεις και θα ξαναφρισεις, θα σου ανεβει παλι η πιεση ρε γαμωτο, τα τριγλυκεριδια θα πανε αστα μην το συζητας σε ποιο υψος....

Και ;; Μεχρι να αρχισουν να τυφλωνονται και να τρελλαινονται ...εχουμε χρονο...και ανεση...κανενα προβλημα...Σκουξε οσο θελεις...εκει θα ψοφησουν , πολυ πιο ανθρωπιστικα απο οτι αυτοι επεφυλαξαν για τα θυματα τους...

Απο τωρα σου λεω καλυτερα μην ξαναμπεις στο θεμα, ειναι θεμα ΖΩΤΙΚΟ για την υγιεια σου....

Πολυ ανησυχεις για την υγεια μου...Προσεχε την δικια σου ...κυκλοφοραν πολλα παραξενα , με τον τροπο που ζεις...και παιρνε τις προφυλαξεις σου...Εμενα οτι και να μου συμβει , τα εζησα τα χρονακια μου...εσυ ;;

[Edited on 4-9-2004 από oldjedai]

ΖΗΤΩ η Μανωλαδα ..

''Σκοπός της εισαγωγής ξένων εργατών απο τους εργοδότες είναι η διαιώνιση της σκλαβιας''

Καιρος οι πολιτες να παρουν τις τυχες τους στα χερια τους ... ΟΞΩ ΟΙ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ .

ΟΞΩ οι ΕΑΜΟΒΟΥΛΓΑΡΟΙ και οι ΑΠΟΓΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ...που μολυνουν την χωρα .

Από το βιβλίο “Εγχειρίδιο Βλακείας”
Μόνο σαν ειρωνικό σχόλιο μπορεί να γίνει δεκτό πως όποιος απομνημόνευσε μια ντάνα βιβλία και τσέπωσε ένα χαρτί έγινε αυτομάτως επιστήμων. Άλλο μνήμη και πολυγνωσία και εντελώς άλλο η σκέ­ψη- το φωνάζουν αιώνες οι αρχαίοι (Ηρά­κλειτος, Δημόκριτος), το λέει γουστόζικα και η ξένη παροιμία, «γνώσεις χωρίς μυα­λό είναι γάιδαρος φορτωμένος βιβλία».
 Σελίδες:  1  2  3  4  ..  22

Go To Top