MultiForums.gr  MultiHosting.gr  Multilabs.gr  MultiPolls.gr  Webstocks.gr  
Humanity forum Τελευταία ενέργεια: Ποτέ
Not logged in [Σύνδεση - Εγγραφή]
Go To Bottom

[ Κεντρική σελίδα ] [ Κόκκινο δωμάτιο ] [ Πράσινο δωμάτιο ] [ Μπλε δωμάτιο ] [ Καφέ δωμάτιο ] [ Λευκό δωμάτιο ]

Εκτυπώσιμη Έκδοση | εγγραφή στο θέμα | Προσθήκη στα αγαπημένα  
 Σελίδες:  1  ..  18  19  20
Συγγραφέας: Θέμα: ΕΠΟς ΑΛΒΑΝΙΚΗΣ ΠΡΟΚΛΗΣΗΣ
Nessa
Τακτικό μέλος
**

Registered: 8-7-2004
Member Is Offline

Διάθεση: Αλλάζει...

Εστάλη στις 4-10-2004 στις 14:34 Απάντηση με παράθεση

Κρίνο: Ειλικρινά δε με ενδιαφέρει αν και τι συνέβη μεταξύ σας. Στα γραφόμενα της Boby απάντησα μόνο και μόνο γιατί με ενόχλησε η λέξη "βιασμός" που χρησιμοποιεί συνέχεια για να περιγράψει αυτό που λέει ότι έπαθε. Ο βιασμός είναι φρικτό πράγμα και δεν πετάς έτσι ελαφρά τη καρδία τέτοιες κουβέντες. Είναι νομίζω θέμα κοινωνικής ευαισθησίας, να μην το ξεφτιλίζουμε.

Κατά τα άλλα... Νομάδααααααααα σου 'ρχομαι!

Κολυμβητικό νανορομπότ θα μπορούσε να μεταφέρει φάρμακα μέσω των αγγείων

Ένα υποβρύχιο ρομπότ τριών χιλιοστών, που αναπτύχθηκε στην Κίνα, μπορεί να κολυμπά ελεγχόμενο από ένα εξωτερικό μαγνητικό πεδίο. Οι ερευνητές ελπίζουν τώρα να μειώσουν το μέγεθός του κατά 30 φορές ώστε η συσκευή να μπορεί να κινείται μέσα στα αιμοφόρα αγγεία για να μεταφέρει φάρμακα σε συγκεκριμένα σημεία του σώματος.

Όπως αναφέρει το NewScientist.com, οι Κινέζοι μηχανικοί έχουν ήδη δοκιμάσει ένα μοντέλο με διαστάσεις 3Χ2Χ0,4 χιλιοστά, και σχεδιάζουν τώρα ένα νέο με μήκος μόλις ένα χιλιοστό.

«Θα θέλαμε να κατασκευάσουμε ένα [ρομπότ] των 0,1 χιλιοστών το οποίο θα μπορούσε να περάσει στην κυκλοφορία του αίματος. Ίσως μπορούμε να το κάνουμε ακόμα μικρότερο μέσω της νανοτεχνολογίας» αναφέρει ο Τάο Μέι της Κινεζικής Ακαδημίας Επιστημών στο Πεκίνο. Η συσκευή αναπτύσσεται σε συνεργασία με το Πανεπιστήμιο Επιστήμης και Τεχνολογίας της Κίνας.

Το μικροσκοπικό σκάφος προωθείται από μακριά με τη βοήθεια ενός εξωτερικού μαγνητικού πεδίου. Προωθείται μέσα στο υγρό με μια προπέλα, κατασκευασμένη από ένα κράμα το οποίο συσπάται όταν βρεθεί μέσα στο πεδίο. Η γρήγορη εναλλαγή του πεδίου προκαλεί την περιστροφή της προπέλας.

Πρφος το παρόν οι ερευνητές μπορούν να ελέγχουν μόνο την ταχύτητα του «σκάφους», μεταβάλλοντας τη συχνότητα συντονισμού του πεδίου. Στο μέλλον όμως θα χρησιμοποιήσουν και πτερύγια από διαφορετικά κράματα, ώστε να μπορούν να ελέγχουν και την κατεύθυνση του ρομπότ με μαγνητικά πεδία διαφορετικής συχνότητας συντονισμού.

Το κολυμβητικό ρομπότ παρουσιάστηκε την Παρασκευή στο συνέδριο Νοήμονων Ρομπώτ και Συστημάτων που πραγματοποιείται στο Σεντάι της Ιαπωνίας.

The first rule of Fight Club is, you don't talk about Fight Club.

ʼσχετο: Αν σας αρέσουν τα κόμιξ, ρίξτε μια ματιά στο [url=www.drunkduck.com/?r=6552]drunkduck.com[/url]. Ψάξτε για τα καταπληκτικά eliada και The Gods of Arr-Kelaan.
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
ASSOS
No Limit !!!

Registered: 4-3-2004
Member Is Offline

Διάθεση: Καλή συνέχεια σε όλους με σεβασμό και εκτίμηση.

Εστάλη στις 4-10-2004 στις 14:38 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by Nessa
...

...

Nessa αυτό γιατί δεν το βάζεις στο ΜΠΛΕ ???

Έχω ένα φίλο που όταν κρύβομαι. Με βρίσκει πάντα. Οπου κι αν πάω με ακολουθεί σαν σκιά. Οταν του λέω πως δεν αντέχω πια να ζω για πάντα. Λέει, πες πως είναι η τελευταία φορά. Ετσι επιστρέφω πάντα. Στη χώρα του πουθενά. Βγαίνω στους δρόμους πάντα. Σαν να’ ναι η πρώτη φορά. Εχω ένα φίλο που όταν κλαίω γελάει πάντα. Οταν γελάω κλαίει κρυφά. Γράφει ένα κύκλο στον αέρα και μου λέει πάντα. Κάθε φορά είναι η τελευταία φορά.

http://assosgreek.blogspot.gr/
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member 's Aim  Αυτός ο χρήστης έχει MSN Messenger
krino
Posting Freak

Registered: 4-7-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Αστειέμπορας

Εστάλη στις 4-10-2004 στις 14:40 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by ASSOS
Παράθεση:
Originally posted by Nessa
...

...

Nessa αυτό γιατί δεν το βάζεις στο ΜΠΛΕ ???

που να σου εξηγει τωρα βρε...

κανε το φαρμακο σου ζωη,
και την ζωη σου φαρμακο σου.
Προφίλ μέλους E-Mail User Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
ASSOS
No Limit !!!

Member Is Offline

Εστάλη στις 4-10-2004 στις 14:49 Απάντηση με παράθεση

Το θέμα από ΑΛΒΑΝΟΤΕΤΟΙΟ έγεινε ... ASTA NA PANE (γράφω greeklish gia na katalabenoun kai oi albanoi)

:D:D:D

Έχω ένα φίλο που όταν κρύβομαι. Με βρίσκει πάντα. Οπου κι αν πάω με ακολουθεί σαν σκιά. Οταν του λέω πως δεν αντέχω πια να ζω για πάντα. Λέει, πες πως είναι η τελευταία φορά. Ετσι επιστρέφω πάντα. Στη χώρα του πουθενά. Βγαίνω στους δρόμους πάντα. Σαν να’ ναι η πρώτη φορά. Εχω ένα φίλο που όταν κλαίω γελάει πάντα. Οταν γελάω κλαίει κρυφά. Γράφει ένα κύκλο στον αέρα και μου λέει πάντα. Κάθε φορά είναι η τελευταία φορά.

Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member 's Aim  Αυτός ο χρήστης έχει MSN Messenger
BOBTAILBOBY
Posting Freak

Registered: 27-2-2004
Member Is Offline

Διάθεση: THEA

Εστάλη στις 7-10-2004 στις 07:37 Απάντηση με παράθεση
λαικο ηρωα της αλβανιας εκαναν τον δολοφονο απαγωγεα του λεωφορειου

που εν ψυχρω δολοφονησε τον 26χρονο..

με τραγουδια και μνημειο οι αλβανοι εθνικιστες αποδιδουν φορο τιμης στη μνημη του..

εμεις σε τι γραφειοκρατιες σκονταφτουμε ρε παιδι μου και εχουμε αφησει ετσι τον πασσαρη που ειναι και ομορφοπαιδο ?

ενα τραγουδακι ενα μεταλειο ανδρειας , ενα μνημειο , κατι τι ρε παιδι μου..

να λεμε οτι εχουμε τον ομολογο του και οτι δεν ειμαστε πρωτογονοι και οπισθοδρομικοι ..:o

εμπρος με μια φωνη να καταγγειλουμε ολοι μαζι τον ...ρατσισμο κατα των δολοφονων σφαγεων εκδορεων :cool:
BOBTAILBOBY
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 7-10-2004 στις 09:41 Απάντηση με παράθεση

για τον χασαπη του 26χρονου παληκαριου πουδολοφονηθηκε εν ψυχρω απο εναν δολοφονο τον οποιο στη πατριδα του ανακηρυξαν αλβανο ηρωα(!) δεν ενοχληθηκε κανεις..??

οι μνημες βγενουν απο το μνημα..

:(
dorian7
Love ζόρι

Registered: 14-11-2003
Member Is Offline

Διάθεση: No Mood

Εστάλη στις 7-10-2004 στις 10:58 Απάντηση με παράθεση

Ενοχλήθηκα
Από τον μαλάκα τον Ευαγγελάτο, τον τυμβωρύχο, το αίσχος της δημοσιογραφίας...
Που ενώ είχε συμφωνήσει με τον πατέρα του δολοφονημένου παληκαριού ,να μη δείξει τα πλάνα της δολοφονίας , ούτε να ακουστεί το τραγούδι που υμνεί τον αλβανό λεωφορειοπειρατή όση ώρα ήταν ο ίδιος στο παράθυρο, ο Ευαγγελάτος φυσικά προκειμένου να κερδίσει τηλεθέαση, βίασε ακόμα μια φορά τις ψυχές των μαυροντυμένων γονιών του παιδιού.
Έδειξε ξανά και ξανά τη στιγμή της δολοφονίας, έβαλε ξανά και ξανά το τραγούδι των αλβανών, μπας και δεν τον εμπεδώσουμε.
Δημοσιογραφία του κώλου!

:mad:

BOBTAILBOBY
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 7-10-2004 στις 13:08 Απάντηση με παράθεση

Ντορυ εστω και με αυτον τον τροπο, ακουστηκε τι γινεται στη "φιλειρηνικη" γειτονα χωρα..

:(

ο πονος του πατερα ειτε ακουειε ειτε δεν ακουει ειτε βλεπει ειτε δε βλεπει , δεν μεταβαλει το γεγονος της δολοφονιας.:(
ASSOS
No Limit !!!

Member Is Offline

Εστάλη στις 7-10-2004 στις 14:50 Απάντηση με παράθεση

ΑΛΗΘΕΙΑ Ο "KRINOS" ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΣΕ ???

krino
Posting Freak

Registered: 4-7-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Αστειέμπορας

Εστάλη στις 7-10-2004 στις 16:04 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by ASSOS
ΑΛΗΘΕΙΑ Ο "KRINOS" ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΧΟΛΙΑΣΕ ???

Διαβαζα τα θρησκευτικα θεματα βρε για αυτο....

Τι θες να σχολιασω??

:D:D
Προφίλ μέλους E-Mail User Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
 Σελίδες:  1  ..  18  19  20

Go To Top