MultiForums.gr  MultiHosting.gr  Multilabs.gr  MultiPolls.gr  Webstocks.gr  
Humanity forum Τελευταία ενέργεια: Ποτέ
Not logged in [Σύνδεση - Εγγραφή]
Go To Bottom

[ Κεντρική σελίδα ] [ Κόκκινο δωμάτιο ] [ Πράσινο δωμάτιο ] [ Μπλε δωμάτιο ] [ Καφέ δωμάτιο ] [ Λευκό δωμάτιο ]

Εκτυπώσιμη Έκδοση | εγγραφή στο θέμα | Προσθήκη στα αγαπημένα  
 Σελίδες:  1  2  3  ..  32
Συγγραφέας: Θέμα: Φιλοναζιστικό φεστιβάλ 16-18 Σεπτεμβρίου
CAT
Τακτικό μέλος
**

Registered: 2-7-2005
Member Is Offline

Διάθεση: Εξαρτάται.....

Εστάλη στις 11-7-2005 στις 15:08 Απάντηση με παράθεση
Φιλοναζιστικό φεστιβάλ 16-18 Σεπτεμβρίου

Ραντεβού τον Σεπτέμβριο στον Μελιγαλά της Μεσσηνίας θα δώσουν τα μέλη του NPD, του ναζιστικού γερμανικού κόμματος, με μέλη άλλων ευρωπαϊκών φιλοναζιστικών και φασιστικών οργανώσεων

Μάλιστα, οι ημερομηνίες διεξαγωγής της «εθνικιστικής κατασκήνωσης» - από 16 έως 18 Σεπτεμβρίου - συμπίπτουν με την επέτειο της μάχης του Μελιγαλά, που αποτέλεσε μία από τις πλέον αποτρόπαιες προαναγγελίες του εμφυλίου πολέμου στη χώρα μας...

Όπως είναι γνωστό, στο μνημείο των πεσόντων που έχει στηθεί στην περιοχή Πηγάδα, κάθε χρόνο στις 15 Σεπτεμβρίου διοργανώνεται μνημόσυνο για τους νεκρούς στο οποίο δίνουν το «παρών» βουλευτές της N.Δ. αλλά και στελέχη εθνικιστικών κομμάτων και κινήσεων.

«Δεν μας έχει κοινοποιηθεί ακόμη τίποτα. Ωστόσο, μας είναι εξαιρετικά δυσάρεστες οι ομαδικές προσπάθειες πολιτικής εκμετάλλευσης ενός χώρου που δημιουργήθηκε αποκλειστικά για να τιμούμε, όλοι εμείς που χάσαμε συγγενικά μας πρόσωπα, τη μνήμη τους», είπε στα «NEA» η δήμαρχος Μελιγαλά κ. Ελένη Καραθανάση-Αλειφέρη. Ωστόσο, επισημαίνει πως ο καθένας επιτρέπεται να επισκεφθεί τον χώρο και δεν μπορεί να απαγορευθεί σε κανέναν η πρόσβαση.

Στην Κυπαρισσία

Πιθανότερος χώρος διαμονής των εκατοντάδων ακροδεξιών που αναμένεται να βρεθούν τον Σεπτέμβριο στην Πελοπόννησο θα είναι κάμπινγκ στην περιοχή της Κυπαρισσίας, η οποία βρίσκεται σε σχετικά κοντινή απόσταση από τον Μελιγαλά. Προγραμματίζεται σειρά ομιλιών από μέλη της ευρωπαϊκής ακροδεξιάς, μεταξύ των οποίων θα βρίσκονται αρκετοί από την ηγεσία του νεοναζιστικού κόμματος της Γερμανίας.

Στις ηλεκτρονικές σελίδες όπου φιλοξενείται η πρόσκληση για την πανευρωπαϊκή κατασκήνωση υπάρχουν εκτενείς αναφορές στη σφαγή του Μελιγαλά με ιδιαίτερα υβριστικούς χαρακτηρισμούς για τους αντάρτες του ΕΛΑΣ. Όπως αποκάλυψαν «TA NEA», μέλη του NPD - του γερμανικού ναζιστικού κόμματος, η Forza Nuova - το ιταλικό φασιστικό κόμμα της Αλεσάντρα Μουσολίνι, η La Fallange - οι Ισπανοί μαυροχίτωνες, νοσταλγοί του Φράνκο, και η ελληνική Χρυσή Αυγή σκοπεύουν να διοργανώσουν ένα τριήμερο αφιερωμένο στο μεγαλείο της Αρίας Φυλής.

ΤΑ ΝΕΑ , 26/05/2005 , Σελ.: N13
Κωδικός άρθρου: A18247N131
ID: 469473

Ο μπαμπάς μου μου είπε... Πρόσεχε πολύ που βάζεις την υπογραφή σου και το ...... σου. ʼσχετο αν δεν έχω. Κι έτσι μου έμεινε μόνο να προσέχω πού βάζω την υπογραφή μου. Γι' αυτό κι εγώ..... δεν την βάζω.
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member 's Aim
oldjedai
Posting Freak

Registered: 19-2-2003
Member Is Offline

Διάθεση: ALZAMIENTO

Εστάλη στις 11-7-2005 στις 16:04 Απάντηση με παράθεση

:cool:

Λιγο ξεπερασμενη η ενημερωση Γατι....Παντως δεν ειναι τιποτα σοβαρο και μην ανησυχεις .. Καλοκαιρακι ειναι , για την διασκεδαση τους φροντιζουν οι ανθρωποι....

Πριν λιγες μερες , ειχαμε το ρατσιστικο , φιλοφασιστικο Φεστιβαλ.... οπου οι αριστεροστροφοι φασιστες και ρατσιστες , απολαυσαν ενα τριημερο εκδηλωσεων , φυσικα αποκλειοντας τους αλλους φασιστες και ρατσιστες , και τωρα , ηρθε η σειρα των δεξιοστροφων φασιστων και ρατσιστων , να κανουν το δικο τους τυπο Φεστιβαλ , αποκλειοντας , με την σειρα τους τους αλλους..

Μαυρα χρωματα οι μεν , μαυρα με αποχρωσεις κοκκινου ( για να μην ξεχναμε το κομμουνιστικο μας παρελθον ) , οι δε , ουσιαστικα , αποτελουν τις 2 οψεις ενος νομισματος που λεγεται ολοκληρωτισμος..

Ας αφεθουν στην ανυπαρξια τους ..... μονο γελιο προκαλουν με τα καμωματα τους ..

:D

ΖΗΤΩ η Μανωλαδα ..

''Σκοπός της εισαγωγής ξένων εργατών απο τους εργοδότες είναι η διαιώνιση της σκλαβιας''

Καιρος οι πολιτες να παρουν τις τυχες τους στα χερια τους ... ΟΞΩ ΟΙ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ .

ΟΞΩ οι ΕΑΜΟΒΟΥΛΓΑΡΟΙ και οι ΑΠΟΓΟΝΟΙ ΤΟΥΣ ...που μολυνουν την χωρα .

Από το βιβλίο “Εγχειρίδιο Βλακείας”
Μόνο σαν ειρωνικό σχόλιο μπορεί να γίνει δεκτό πως όποιος απομνημόνευσε μια ντάνα βιβλία και τσέπωσε ένα χαρτί έγινε αυτομάτως επιστήμων. Άλλο μνήμη και πολυγνωσία και εντελώς άλλο η σκέ­ψη- το φωνάζουν αιώνες οι αρχαίοι (Ηρά­κλειτος, Δημόκριτος), το λέει γουστόζικα και η ξένη παροιμία, «γνώσεις χωρίς μυα­λό είναι γάιδαρος φορτωμένος βιβλία».
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
krino
Posting Freak

Registered: 4-7-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Αστειέμπορας

Εστάλη στις 11-7-2005 στις 16:09 Απάντηση με παράθεση

Δεν ξερω αν θα προλαβουν να κλαψουν τους νεκρους τους τα παλικαρια....

κανε το φαρμακο σου ζωη,
και την ζωη σου φαρμακο σου.
Προφίλ μέλους E-Mail User Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
oldjedai
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 11-7-2005 στις 16:59 Απάντηση με παράθεση

Βαστατε Τουρκοι τ'αλογα....

Πλακωσε ο καπταν Πρεσπας με τα χατζαρια του ....θα χυθει αιμα , στο DVD , παλι .....

Και μετα , θα σηκωθει απο την πολυθρονα , να παει για κατουρημα... ψεκαστε , σκουπιστε ..... τελειωσατε..

Η συνεχεια των ηρωϊσμων , στο επομενο.....

Α..ρε καραγκιοζη , αστειεμπορα.... παλι την πεταξες ...

ΖΗΤΩ η Μανωλαδα ..

''Σκοπός της εισαγωγής ξένων εργατών απο τους εργοδότες είναι η διαιώνιση της σκλαβιας''

Καιρος οι πολιτες να παρουν τις τυχες τους στα χερια τους ... ΟΞΩ ΟΙ ΛΑΘΡΟΜΕΤΑΝΑΣΤΕΣ .

Μόνο σαν ειρωνικό σχόλιο μπορεί να γίνει δεκτό πως όποιος απομνημόνευσε μια ντάνα βιβλία και τσέπωσε ένα χαρτί έγινε αυτομάτως επιστήμων. Άλλο μνήμη και πολυγνωσία και εντελώς άλλο η σκέ­ψη- το φωνάζουν αιώνες οι αρχαίοι (Ηρά­κλειτος, Δημόκριτος), το λέει γουστόζικα και η ξένη παροιμία, «γνώσεις χωρίς μυα­λό είναι γάιδαρος φορτωμένος βιβλία».
Shadow
Εξαρτημένο μέλος

Registered: 18-2-2004
Member Is Offline

Διάθεση: ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ...

Εστάλη στις 11-7-2005 στις 17:28 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by oldjedai

Βαστατε Τουρκοι τ'αλογα....

Πλακωσε ο καπταν Πρεσπας με τα χατζαρια του ....θα χυθει αιμα , στο DVD , παλι .....

LOL!!! :D :D :D

Θα πολεμήσει από την οθόνη του PC πάλι...Όπως τότε ένα βράδυ που υποτίθεται ότι διαδήλωνε έξω από την Αστυνομία αλλά υπήρχαν ποσταρισμένα μηνύματά του στο φόρουμ! :D :D :P

Τι ωραία που ειν' η αγάπη μου,με το καθημερνό της φόρεμα κι ένα χτενάκι στα μαλλιά,κανείς δεν ήξερε πως είναι τόσο ωραία
Κοπέλες του ʼουσβιτς του Νταχάου κοπέλες μην είδατε την αγάπη μου;
Την είδαμε σε μακρινό ταξίδι,δεν είχε πια το φόρεμά της ούτε χτενάκι στα μαλλιά

Τι ωραία που ειν' η αγάπη μου,η χαϊδεμένη από τη μάνα της και τ' αδελφού της τα φιλιά,κανείς δεν ήξερε πως είναι τόσο ωραία
Κοπέλες του Μαουτχάουζεν κοπέλες του Μπέλσεν,μην είδατε την αγάπη μου;
Την είδαμε στην παγερή πλατεία μ' ένα αριθμό στο άσπρο της το χέρι,με κίτρινο άστρο στην καρδιά.
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member 's Yahoo
dpdt1
Uhuru!

Registered: 8-2-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Punk

Εστάλη στις 11-7-2005 στις 18:07 Απάντηση με παράθεση

σαν αυτους που διδασκουν εξωτερικη και οικονομικη πολιτικη απο τα πισια τους ;)

ασχετο αν τους διαβαζουν 18χρονα παιδακια.. αυτοι επιμενουν οτι κατι κανουν..

L.O.L. *

*στην ελληνικη ξερεις, ειναι "Γ.Δ." :P

Δακρυγόνα και φωτιές στο μικρό χωριό, και χτυπάν αλύπητα, νέους στο ψαχνό

Δακρυγόνα και φωτιές σκόρπισαν παντού, και η βουλή απέεεχει μόνο ένα ντου!
Shadow
Εξαρτημένο μέλος

Member Is Offline

Εστάλη στις 11-7-2005 στις 18:25 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by dpdt1
σαν αυτους που διδασκουν εξωτερικη και οικονομικη πολιτικη απο τα πισια τους ;)

Καιρός να μεγαλώσεις πια ντίπυ...Το φόρουμ είναι για ανταλλαγή απόψεων και αυτό κάνουμε...Ανταλλάσουμε και καταθέτουμε απόψεις...Ούτε οικονομική ούτε εξωτερική πολιτική διδάσκει κανείς εδώ...Από αυτό το σημείο μέχρι εκεί που έχει πάει το φιλαράκι σου,που φαντασιώνεται ότι θα "μακελέψει" τους εχθρούς πίσω από την οθόνη του PC και "ότι αυτοί δεν θα προλαβαίνουν να μετρούν τους νεκρούς τους" υπάρχει πολύ μεγάλη απόσταση... :D :D :P

Τι ωραία που ειν' η αγάπη μου,με το καθημερνό της φόρεμα κι ένα χτενάκι στα μαλλιά,κανείς δεν ήξερε πως είναι τόσο ωραία

Τι ωραία που ειν' η αγάπη μου,η χαϊδεμένη από τη μάνα της και τ' αδελφού της τα φιλιά,κανείς δεν ήξερε πως είναι τόσο ωραία
Την είδαμε στην παγερή πλατεία μ' ένα αριθμό στο άσπρο της το χέρι,με κίτρινο άστρο στην καρδιά.
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member 's Yahoo
dpdt1
Uhuru!

Registered: 8-2-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Punk

Εστάλη στις 11-7-2005 στις 18:32 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by Shadow
Ανταλλάσουμε και καταθέτουμε απόψεις...

lol :D:D:D:D

ευτυχως που δεν σας δινει και κανεις σημασια.. :P :D

Δακρυγόνα και φωτιές στο μικρό χωριό, και χτυπάν αλύπητα, νέους στο ψαχνό

Δακρυγόνα και φωτιές σκόρπισαν παντού, και η βουλή απέεεχει μόνο ένα ντου!
Shadow
Εξαρτημένο μέλος

Member Is Offline

Εστάλη στις 11-7-2005 στις 18:50 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by dpdt1
Παράθεση:
Originally posted by Shadow
Ανταλλάσουμε και καταθέτουμε απόψεις...

lol :D:D:D:D

ευτυχως που δεν σας δινει και κανεις σημασια.. :P :D

Και ποιός σου είπε ντίπυ ότι όταν εγώ ή κάποιος άλλος μπαίνουμε σε κάποια συζήτηση το κάνουμε γιατί επιζητούμε την προσοχή οποιουδήποτε;Μην κρίνεις εξ' ιδίων τα αλλότρια...Δεν είναι όλοι εγωκεντρικοί σαν και σένα!Καιρός να μεγαλώσεις πιά... :D :D :P

oldjedai
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 11-7-2005 στις 18:52 Απάντηση με παράθεση

Για να δωσει καποιος σημασια σε καποια αποψη , πρεπει να εχει και το αναλογο ιχνος φαιας ουσιας για να την καταλαβει...

Ελλειψη φαιας ουσιας , δεν δινεται και η καταλληλη σημασια , στην συγκεκριμενη αποψη.... φυσικα.

Περγαμοντο , υποβρυχιο ;;

ΖΗΤΩ η Μανωλαδα ..

Σελίδες:  1  2  3  ..  32

Go To Top