MultiForums.gr  MultiHosting.gr  Multilabs.gr  MultiPolls.gr  Webstocks.gr  
Humanity forum Τελευταία ενέργεια: Ποτέ
Not logged in [Σύνδεση - Εγγραφή]
Go To Bottom

[ Κεντρική σελίδα ] [ Κόκκινο δωμάτιο ] [ Πράσινο δωμάτιο ] [ Μπλε δωμάτιο ] [ Καφέ δωμάτιο ] [ Λευκό δωμάτιο ]

Εκτυπώσιμη Έκδοση | εγγραφή στο θέμα | Προσθήκη στα αγαπημένα  
 Σελίδες:  1  2  3  ..  21
Συγγραφέας: Θέμα: Η ενταξη της Τουρκιας στην Ε.Ε.
krino
Posting Freak

Registered: 4-7-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Αστειέμπορας

Εστάλη στις 30-8-2005 στις 15:25 Απάντηση με παράθεση
Η ενταξη της Τουρκιας στην Ε.Ε.

ανοιγω ενα ποστ για να δουμε που θα καταληξει αυτη η υποθεση και κατω απο ποιες προυποθεσεις....

αρχισω με μια σημερινη δημοσιευση....

Κομισιόν: Και με τους 25 θα διαπραγματευθεί η Τουρκία

ΒΡΥΞΕΛΛΕΣ

Μπορεί η Τουρκία να μην είναι νομικά υποχρεωμένη, στη φάση αυτή, να αναγνωρίσει την Κύπρο, είναι όμως αναγκασμένη να διαπραγματευτεί ενδεχόμενη ένταξή της στην Ευρωπαϊκή Ενωση με όλες τις χώρες-μέλη, συμπεριλαμβανομένης της Κύπρου, ανακοίνωσε χθες η Ευρωπαϊκή Επιτροπή, ενώ ο πρόεδρος της Γαλλίας, Ζακ Σιράκ, επιμένει ότι η Αγκυρα θα πρέπει να δώσει εξηγήσεις για τη στάση της απέναντι στην Κύπρο.

Η εκπρόσωπος της Ευρωπαϊκής Επιτροπής, Φρανσουάζ λε Μπάιγ δήλωσε: «Αν και όταν ανοίξουν οι διαπραγματεύσεις με την Τουρκία, είναι προφανές ότι οι διαπραγματεύσεις θα ανοίξουν και με τις 25 χώρες-μέλη». Παρατήρησε πάντως ότι, στο στάδιο αυτό, δεν υπάρχει νομική απαίτηση να αναγνωριστεί η Κύπρος από την Τουρκία.

«Η Κομισιόν θεωρεί χρήσιμο να επιλυθεί το θέμα της Κύπρου, αλλά αυτό δεν αποτελεί νομική υποχρέωση κατά την έναρξη των διαπραγματεύσεων», είπε. Τόνισε όμως ότι «είναι σαφές πως όποια προσπάθεια μπορέσει να κάνει η Τουρκία μέχρι τις 3 Οκτωβρίου θα είναι πολύ χρήσιμη».

Ο πρόεδρος της Γαλλίας, Ζακ Σιράκ, επανέλαβε χθες ότι η Τουρκία οφείλει να αποσαφηνίσει τη στάση της ως προς την Κύπρο και να προσφέρει εγγυήσεις ότι θα εκπληρώσει όλες τις δεσμεύσεις της απέναντι στην Ε.Ε. Μιλώντας στην ετήσια διάσκεψη των Γάλλων πρεσβευτών, ο Σιράκ αναφέρθηκε στη δήλωση της Τουρκίας περί μη αναγνώρισης της Κυπριακής Δημοκρατίας και επισήμανε ότι «η έναρξη διαπραγματεύσεων με την Τουρκία δεν είναι παρά η αρχή μιας μακράς και δύσκολης διαδρομής, το τέλος της οποίας είναι αβέβαιο». Την ίδια επισήμανση έκανε και η επίτροπος της Ε.Ε. αρμόδια για τις Διεθνείς Σχέσεις, Μπενίτα Φερέρο - Βλάντνερ. Η Αυστριακή επίτροπος παρατήρησε ότι «δεν υπάρχει καμία εγγύηση ότι [οιδιαπραγματεύσεις] θα καταλήξουν σε ένταξη». Ο αντικαγκελάριος της Αυστρίας, Ούμπερτ Γκόρμπαχ, δήλωσε ότι η Τουρκία δεν έχει ακόμα εκπληρώσει όλες τις προϋποθέσεις για την έναρξη ενταξιακών διαπραγματεύσεων και τόνισε ότι «θα ήταν σφάλμα για όλους τους εμπλεκόμενους» να ξεκινήσουν ενταξιακές διαπραγματεύσεις «χωρίς να υπάρχει σκέψη για εναλλακτικές επιλογές και επισήμανση των επιλογών αυτών στους εταίρους της διαπραγμάτευσης».

ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ - 30/08/2005

κανε το φαρμακο σου ζωη,
και την ζωη σου φαρμακο σου.
Προφίλ μέλους E-Mail User Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
atomant
Τακτικό μέλος
**

Registered: 19-2-2004
Member Is Offline

Διάθεση: Στεγασμένη

Εστάλη στις 30-8-2005 στις 16:08 Απάντηση με παράθεση

Τωρα Κρίνο , με δυο λόγια, μπήκαμε στην υψηλή πολιτική (στρατηγική) του «άσε να βγάλουν οι άλλοι το φίδι απ' την τρύπα» απωθώντας την εκδοχή τού «αν δεν το βγάλουν, φίδι που μας έφαγε».

Η πολιτική όμως δεν μπορεί να είναι ποτέ «κρυφές ελπίδες» ή «ευσεβείς πόθοι».

Κι ακόμα περισσότερο: όταν δεν ασκείς ο ίδιος την πολιτική που ελπίζεις (στα κρυφά) να ασκήσουν άλλοι, δείχνεις ακόμα πιο αδύνατος.

Κατά παράδοξον τρόπον (που παράδοξος δεν είναι) η Τουρκία αντέδρασε σ' αυτήν την πολιτική καταλαμβάνοντας τα κενά που άφηνε. (Κατ' αυτήν την έννοια μπορούμε να ελπίζουμε σε ένα veto όταν οι Τούρκοι ξαναφθάσουν στη Μάλτα - απ' τη Μάλτα).

Καθόμαστε λοιπόν τώρα στους Αιγός Ποταμούς και ξύνουμε τα κεφάλια μας «πού το πάνε οι Τούρκοι;» - μήπως το 73% των Γάλλων που δεν τους θέλει στην Ενωση τους αναχαιτίσει πάνω απ' την Ανδρο;

Μήπως οι Γάλοι που θέτουν θέμα Κυπριακού στην Τουρκία, συνεχίσουν να το θέτουν;

ΥΓ. Μήπως τελικά πρέπει να δημιουργήσουμε ένα Γαλλόφιλο κόμμα; κι ένα Αγγλόφιλο; κι ένα Ρωσόφιλο;

Λέτε νάναι ο Καποδίστριας μια κάποια λύση, ο Οθων; έστω ο Τρικούπης;

Τα φορτώσαμε στον "Κόκκορα" πως το λένε να δείς.........

Le Coque Sportiff !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

:P
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
krino
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 22-9-2005 στις 17:57 Απάντηση με παράθεση

Τελικα μειναμε σε αυτα που ξεραμε....

:P

Αγκυρα: Δεν αναγνωρίζουμε

«Η Τουρκία δεν πρόκειται να αναγνωρίσει την Κύπρο προτού υπάρξει περιεκτική λύση στο πλαίσιο του ΟΗΕ», δηλώνει η Αγκυρα, απαντώντας στις δηλώσεις του εκπροσώπου του υπουργείου Εξωτερικών Γ. Κουμουτσάκου σχετικά με την «αντιδήλωση» της Ε.Ε. Ο εκπρόσωπος του τουρκικού υπουργείου Εξωτερικών, Ναμίκ Ταν, μιλώντας χθες στο CNN Turk, τόνισε πως «το γεγονός ότι οι Ελληνοκύπριοι δεν εκπροσωπούν τους Τουρκοκύπριους είναι αρχή που δέχεται και ο ΟΗΕ». Πρόσθεσε δε ότι η Αγκυρα «θα γνωστοποιήσει τις αντιδράσεις της σχετικά με το περιεχόμενο της δήλωσης της Ε.Ε., αφού ολοκληρωθούν οι σχετικές εκτιμήσεις».

ΕΛΕΥΘΕΡΟΤΥΠΙΑ - 22/09/2005

κανε το φαρμακο σου ζωη,
Ektor
Posting Freak

Registered: 24-11-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Ελεγχόμενη

Εστάλη στις 28-9-2005 στις 21:58 Απάντηση με παράθεση

ΟΙ ΒΑΡΒΑΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΑΚΡΥ ΔΡΟΜΟ ΑΚΟΜΗ !!!!!

"Χαστούκι" από το Ευρωκοινοβούλιο

Σκληρό μήνυμα στην ʼγκυρα
28/9/2005 1:37:00 μμ (Τελευταία ενημέρωση: 28/9/2005 9:42:36 μμ)

Στο "στόχαστρο" του ευρωπαϊκού Κοινοβούλιο βρέθηκε την Τετάρτη η Τουρκία, λίγες ημέρες πριν την έναρξη των ενταξιακών διαπραγματεύσεων με την Ευρωπαϊκή Ένωση, στις 3 Οκτωβρίου. Με συντριπτική πλειοψηφία, το Ευρωκοινοβούλιο έκανε δεκτό ψήφισμα με το οποίο αποδοκιμάζει την δήλωση της ʼγκυρας ότι δεν αναγνωρίζει την Κύπρο και αναφέρει ρητά ως προϋποθέσεις για την ένταξη την αναγνώριση της Κυπριακής Δημοκρατίας το συντομότερο δυνατό, αλλά και της γενοκτονίας των Αρμενίων. "Η αναβολή δεν θα επηρεάσει την έναρξη των ενταξιακών διαπραγματεύσεων που έχει προγραμματισθεί για την 3η Οκτωβρίου", δήλωσε ο Τούρκος πρωθυπουργός, Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν, υποβαθμίζοντας την απόφαση του Ευρωκοινοβουλίου και πρόσθεσε πως το θέμα της διπλωματικής αναγνώρισης της Κύπρου δεν εμπίπτει στο ευρωπαϊκό κεκτημένο. Νωρίτερα, ο εκπρόσωπος του τουρκικού Υπουργείου Εξωτερικών επεσήμανε πως η ʼγκυρα αποδέχεται μόνο την πλήρη ένταξη στην Ένωση, Τέλος, "αυτογκόλ" χαρακτήρισε το ψήφισμα η εκπρόσωπος της Κομισιόν, προσθέτοντας πως η επικύρωση του Πρωτοκόλλου από το Ευρωκοινοβούλιο είναι ουσιαστικής σημασίας, όχι όμως προϋπόθεση για την έναρξη των διαπραγματεύσεων.

Εκνευρισμός στην Τουρκία

Οι εξελίξεις και το έντονο διπλωματικό παρασκήνιο για τους τελικούς όρους που θα τεθούν στην Τουρκία προκειμένου να ξεκινήσουν οι ενταξιακές διαπραγματεύσεις, σήμαναν συναγερμό στην ʼγκυρα, η οποία ζήτησε τη συνδρομή του Λονδίνου. Ο κ. Γκιουλ είχε τηλεφωνική επικοινωνία με τον Βρετανό ομόλογό του, Τζακ Στρο, ο οποίος χαρακτήρισε "μεγάλη προδοσία" το ενδεχόμενο αποκλεισμού της Τουρκίας από την ευρωπαϊκή οικογένεια.

Η κυβέρνηση Ερντογάν διαμηνύει ότι δεν πρόκειται να δεχθεί επιπλέον όρους για να ξεκινήσουν οι διαπραγματεύσεις. "Οποιαδήποτε παρέκκλιση από την πλήρη ένταξη, η οποία αποτελεί τον τελικό στόχο, είναι εντελώς απαράδεκτη", δήλωσε ο εκπρόσωπος του τουρκικού Υπουργείου Εξωτερικών και, σχολιάζοντας τα δημοσιεύματα, τόνισε πως "το τελικό βήμα θα γίνει αφού κάνουμε την απαραίτητη εκτίμηση του κειμένου του διαπραγματευτικού πλαισίου μετά την πλήρη αποσαφήνισή του".

Παράλληλα, ο κ. Ταν κατηγόρησε την Λευκωσία ότι εκμεταλλεύεται την ένταξή της στην ΕΕ για να αποσπάσει παραχωρήσεις από την Τουρκία. Όπως μετέδωσε το CNN Turk επικαλούμενο πηγές του Υπουργείου Εξωτερικών, το ζήτημα θα τεθεί στην Εθνοσυνέλευση, οι εργασίες της οποίας ξεκινούν στις αρχές Οκτωβρίου. Επίσης, σύμφωνα με τον τουρκικό Τύπο, ο υπουργός Εξωτερικών, Αμπντουλάχ Γκιουλ, ενδέχεται να μην μεταβεί την προσεχή Δευτέρα στις Βρυξέλλες για την τελετή έναρξης των ενταξιακών διαπραγματεύσεων. Παράλληλα, πολιτικοί αναλυτές απέδωσαν την απόφαση σε αντιτουρκικούς κύκλους της Ε.Ε. που θέλουν να εξοργίσουν την ʼγκυρα ενόψει της 3ης Οκτωβρίου.

Για "συγκεντρωμένη πίεση, ώστε να συμμορφωθεί η Τουρκία προς τις υποχρεώσεις της έναντι της Ευρωπαϊκής Ένωσης συμπεριλαμβανομένων και εκείνων της Κυπριακής Δημοκρατίας", έκανε λόγο ο κυβερνητικός εκπρόσωπος της Κύπρου, Κύπρος Χρυσοστομίδης.

Οι ενταξιακές διαπραγματεύσεις της Τουρκίας έχουν ορισθεί για τις 3 Οκτωβρίου, ωστόσο, η Ε.Ε. δεν έχει ακόμα συμφωνήσει στη διατύπωση του κειμένου του πλαισίου των διαπραγματεύσεων. "Αγκάθι" αποτελεί η πρόταση της Αυστρίας να συμπεριληφθεί στο κείμενο η προοπτική μιας προνομιακής σχέσης της Τουρκίας με την Ένωση και όχι η πλήρης ένταξη.

"Η μονομερής δήλωση της Τουρκίας δεν αποτελεί τμήμα του Πρωτοκόλλου και δεν έχει καμιά νομική επίπτωση στις υποχρεώσεις της και, συνεπώς, δεν πρέπει να σταλεί στην τουρκική Εθνοσυνέλευση για κύρωση", επεσήμαναν με ανακοίνωσή τους οι Ευρωβουλευτές της ΝΔ, ενώ ο Ευρωβουλευτής του ΠΑΣΟΚ, Παναγιώτης Μπεγλίτης, δήλωσε πως "το Ευρωπαϊκό Κοινοβούλιο δεν θα δεχθεί την παραβίαση της ευρωπαϊκής νομιμότητας και των ευρωπαϊκών αρχών και δεν πρόκειται να δώσει λευκή επιταγή στην Τουρκία" .

Την Πέμπτη, συναντώνται στις Βρυξέλλες οι μόνιμοι αντιπρόσωποι των "25", προκειμένου να καταλήξουν σε συμφωνία για το πλαίσιο των διαπραγματεύσεων, ενώ στην Αθήνα θα συνεδριάσει το Εθνικό Συμβούλιο Εξωτερικής Πολιτικής, όπου θα εκτιμηθούν οι εξελίξεις.

Επίσης:

Η Αυστρία αρνητική για Τουρκία

http://www.ert.gr/eu/news.asp?id=170582

Οι βουλευτές και οι άγγελοι δεν έχουν φύλο!
Η ελευθερία του λόγου και του κώλου έχουν γίνει ένα και το αυτό!!
Βάλε ένα χαμόγελο στο πρόσωπό σου…..είναι τόσο ωραίο να είσαι χαρούμενος!!!
'Aβυσσος η ψυχή του διαδικτύου!!!!
Ektor
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 28-9-2005 στις 22:17 Απάντηση με παράθεση

Και το δικό μου σχόλιο.....

«Αρχίδια Καλαβρέζικα και το μουνί της Χάιδως»

Το θέατρο συνεχίζεται…

Γιατί δεν αποφάσιζαν ταυτόχρονα και την διακοπή των διαπραγματεύσεων…..

Βρώμα και δυσωδία παντού…..

Ektor
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 29-9-2005 στις 08:20 Απάντηση με παράθεση

Των Μονίμων Αντιπροσώπων στις Βρυξέλλες

Κρίσιμη συνεδρίαση
29/9/2005 7:52:00 πμ
Συντάκτης: Αννίτα Πασχαλινού

Στις Βρυξέλλες, επικεντρώνεται σήμερα το ενδιαφέρον για την ευρωπαϊκή προοπτική της Τουρκίας, ενόψει της προγραμματισμένης για τις 3 Οκτωβρίου έναρξης των ενταξιακών διαπραγματεύσεων. Σήμερα συνεδριάζουν οι μόνιμοι αντιπρόσωποι των "25" με σκοπό να καταλήξουν σε συμφωνία για το διαπραγματευτικό πλαίσιο με την Αγκυρα. Στην Αθήνα, όλες οι τελευταίες εξελίξεις θα αποτιμηθούν στο Συμβούλιο Εξωτερικής Πολιτικής που συγκάλεσε ο υπουργός Εξωτερικών. Χθες πάντως, η Τουρκία βρέθηκε στο "στόχαστρο" του Ευρωκοινοβουλίου, το οποίο υιοθέτησε πρόταση ψηφίσματος καλώντας την να αναγνωρίσει την Κύπρο και τη γενοκτονία των Αρμενίων. Αυτό προκάλεσε δυσφορία στην ʼγκυρα, με αλυσιδωτές αντιδράσεις στο εσωτερικό της Τουρκίας με τον Τούρκο πρωθυπουργό, Ρετζέπ Ταγίπ Ερντογάν να θέτει θέμα μη προσέλευσης στο Λουξεμβούργο στις 3 Οκτωβρίου.

http://www.ert.gr/eu/news.asp?id=170769

---------------

Τι κόψιμο είναι αυτό που τους έχει πιάσει όλους με τη χώρα των Βαρβάρων..

Περμένετε και θα ακούσετε τι θα κάνουν σήμερα και αύριο και όποτε γουστάρουν..
Θα αλωνίζουν το Αιγαίο και τον εναέριο χώρο μας, θα μας αμολήσουν μερικές δεκάδες λαθρομεταναστών, και εμείς θα τους "κλασουμε τ΄αρχίδια..."

Shadow
Εξαρτημένο μέλος

Registered: 18-2-2004
Member Is Offline

Διάθεση: ΑΝΤΕΧΟΥΜΕ...

Εστάλη στις 30-9-2005 στις 11:07 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by Ektor
ΟΙ ΒΑΡΒΑΡΟΙ ΕΧΟΥΝ ΜΑΚΡΥ ΔΡΟΜΟ ΑΚΟΜΗ !!!!!

"Χαστούκι" από το Ευρωκοινοβούλιο

Τέλος, "αυτογκόλ" χαρακτήρισε το ψήφισμα η εκπρόσωπος της Κομισιόν, προσθέτοντας πως η επικύρωση του Πρωτοκόλλου από το Ευρωκοινοβούλιο είναι ουσιαστικής σημασίας, όχι όμως προϋπόθεση για την έναρξη των διαπραγματεύσεων.

Οι μαλάκες της Κομισιόν αποδεικνύουν καθημερινά ότι δεν έχουν καταλάβει τίποτε από τα αρνητικά δημοψηφίσματα για το Ευρωσύνταγμα!Συνεχίζουν το ίδιο τροπάριο της αλαζονίας,του δημοκρατικού ελλείματος στην Ε.Ε. και της αδιαφορίας για τη θέληση των ευρωπαϊκών λαών!

Τι ωραία που ειν' η αγάπη μου,με το καθημερνό της φόρεμα κι ένα χτενάκι στα μαλλιά,κανείς δεν ήξερε πως είναι τόσο ωραία
Κοπέλες του ʼουσβιτς του Νταχάου κοπέλες μην είδατε την αγάπη μου;
Την είδαμε σε μακρινό ταξίδι,δεν είχε πια το φόρεμά της ούτε χτενάκι στα μαλλιά

Τι ωραία που ειν' η αγάπη μου,η χαϊδεμένη από τη μάνα της και τ' αδελφού της τα φιλιά,κανείς δεν ήξερε πως είναι τόσο ωραία
Κοπέλες του Μαουτχάουζεν κοπέλες του Μπέλσεν,μην είδατε την αγάπη μου;
Την είδαμε στην παγερή πλατεία μ' ένα αριθμό στο άσπρο της το χέρι,με κίτρινο άστρο στην καρδιά.
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member 's Yahoo
Shadow
Εξαρτημένο μέλος

Member Is Offline

Εστάλη στις 30-9-2005 στις 11:24 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by Ektor

«Αρχίδια Καλαβρέζικα και το μουνί της Χάιδως»

Το θέατρο συνεχίζεται…

Γιατί δεν αποφάσιζαν ταυτόχρονα και την διακοπή των διαπραγματεύσεων…..

Βρώμα και δυσωδία παντού…..

Η δική μας στάση ομολογώ ότι δε μου προξενεί έκπληξη...Τα βλακώδη ιδεολογήματα τύπου "να βάλουμε την Τουρκία στην Ε.Ε. για να εξευρωπαϊστεί,να ηρεμήσει και να έχουμε την ησυχία μας" έχουν μετατραπεί σε διαχρονικό θεσμό...

Αυτό που όμως προξενεί έκπληξη είναι η στάση των υποτίθεται ορθολογιστών δυτικοευρωπαίων...Είναι έτοιμοι να τινάξουν στον αέρα την Ε.Ε. ,να καταλύσουν κάθε έννοια συνοχής και κοινωνικής σταθερότητας στην Ευρώπη που θα σημαίνει το "γιουρούσι" των εξαθλιωμένων ανατολιτών στα εδάφη της Ε.Ε.,ξένων παντελώς στην ευρωπαϊκή νοοτροπία και κουλτούρα,γιατί δεν έχουν το θάρρος να προβάλλουν την παραμικρή αντίσταση στους αγγλοσάξωνες...Κατάντια!

Τι ωραία που ειν' η αγάπη μου,με το καθημερνό της φόρεμα κι ένα χτενάκι στα μαλλιά,κανείς δεν ήξερε πως είναι τόσο ωραία

Τι ωραία που ειν' η αγάπη μου,η χαϊδεμένη από τη μάνα της και τ' αδελφού της τα φιλιά,κανείς δεν ήξερε πως είναι τόσο ωραία
Την είδαμε στην παγερή πλατεία μ' ένα αριθμό στο άσπρο της το χέρι,με κίτρινο άστρο στην καρδιά.
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member 's Yahoo
krino
Posting Freak

Member Is Offline

Εστάλη στις 30-9-2005 στις 11:40 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by Shadow

Η δική μας στάση ομολογώ ότι δε μου προξενεί έκπληξη...Τα βλακώδη ιδεολογήματα τύπου "να βάλουμε την Τουρκία στην Ε.Ε. για να εξευρωπαϊστεί,να ηρεμήσει και να έχουμε την ησυχία μας" έχουν μετατραπεί σε διαχρονικό θεσμό...

Αυτό που όμως προξενεί έκπληξη είναι η στάση των υποτίθεται ορθολογιστών δυτικοευρωπαίων...Είναι έτοιμοι να τινάξουν στον αέρα την Ε.Ε. ,να καταλύσουν κάθε έννοια συνοχής και κοινωνικής σταθερότητας στην Ευρώπη που θα σημαίνει το "γιουρούσι" των εξαθλιωμένων ανατολιτών στα εδάφη της Ε.Ε.,ξένων παντελώς στην ευρωπαϊκή νοοτροπία και κουλτούρα,γιατί δεν έχουν το θάρρος να προβάλλουν την παραμικρή αντίσταση στους αγγλοσάξωνες... Κατάντια!

Αρχιζεις και μου αρεσεις Σκιεροτατε....
Οσο σε διαβαζω τοσο σε απολαμβανω.

Να προσεξεις μονο τωρα που θα μπουκαρουν οι βρωμοτουρκοι στην Ε.Ε. (και κατ επεκταση στην Ελλαδα) μην σε πηδηξουν....
θα ηταν ασχημο αυτο βρε κουτο.....

Εγω διαβαζω ολα αυτα και θλιβομαι ταμαλλα....
Πιστευω οτι ειναι ενα οργανωμενο σχεδιο του παγκοσμιου σιωνισμου για να καταφερουν να υποταξουν τους Ελληνες που χιλιετηριδες τωρα στεκονται στο πρωτοποροι στο φως του παγκοσμιου πολιτισμου.
Αυτο που δεν καταφεραν οι βρωμοτουρκοι (μα τι γλωσσα εχω ο ατιμος ε???) προσπαθουν να αλωθει ο Ελληνισμος με αυτα τα μεσα ενω αντισταθηκε απο 400 χρονια σκλαβιας.....

εεεεεεε .......
χμμμμμμμ........

συμφωνεις με αυτο το σκεπτικο???

:D:D:D:D

κανε το φαρμακο σου ζωη,
Shadow
Εξαρτημένο μέλος

Member Is Offline

Εστάλη στις 30-9-2005 στις 13:03 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by krino

Αρχιζεις και μου αρεσεις Σκιεροτατε....
Οσο σε διαβαζω τοσο σε απολαμβανω.

Να προσεξεις μονο τωρα που θα μπουκαρουν οι βρωμοτουρκοι στην Ε.Ε. (και κατ επεκταση στην Ελλαδα) μην σε πηδηξουν....
θα ηταν ασχημο αυτο βρε κουτο.....

Εγω διαβαζω ολα αυτα και θλιβομαι ταμαλλα....
Πιστευω οτι ειναι ενα οργανωμενο σχεδιο του παγκοσμιου σιωνισμου για να καταφερουν να υποταξουν τους Ελληνες που χιλιετηριδες τωρα στεκονται στο πρωτοποροι στο φως του παγκοσμιου πολιτισμου.
Αυτο που δεν καταφεραν οι βρωμοτουρκοι (μα τι γλωσσα εχω ο ατιμος ε???) προσπαθουν να αλωθει ο Ελληνισμος με αυτα τα μεσα ενω αντισταθηκε απο 400 χρονια σκλαβιας.....

εεεεεεε .......
χμμμμμμμ........

συμφωνεις με αυτο το σκεπτικο???

:D:D:D:D

Χμμμ...Μάλλον συμβαίνουν δύο τινά...Ή το λιγοστό μυαλό που σου 'λαχε να έχεις δεν το χρησιμοποιείς για να σκέφτεσαι ή πολύ απλά το κεφάλι σου είναι εντελώς άδειο Πανσοφολογιώτατε...Και όσο πλάκα και να κάνεις οι "βρωμότουρκοι" εσένα θα πηδήξουν πρώτα απ' όλους έτσι και μπουν στην Ε.Ε. Γιατί γνωρίζεις ασφαλώς και αν δε το γνωρίζεις κακό του κεφαλιού σου κάνεις,ότι στην Τουρκία αριστερά δεν υπάρχει...Πολύ περίσσοτερο δεν υπάρχουν βλακώδεις αναρχοαυτόνομοι διεθνιστές ρεμπεσκέδες...Αυτό που στην Τουρκία ονομάζεται αριστερά βρίσκεται στην πραγματικότητα δεξιότερα της δικής μας Χρυσής Αυγής...

Σελίδες:  1  2  3  ..  21

Go To Top