MultiLabs.gr  MultiHosting.gr  WebStocks.gr  MultiPolls.gr  MultiRadio.gr  
Sports forum Τελευταία ενέργεια: Ποτέ
Not logged in [Σύνδεση - Εγγραφή]
Go To Bottom

[ Κεντρική σελίδα ] [ Κόκκινο δωμάτιο ] [ Πράσινο δωμάτιο ] [ Μπλε δωμάτιο ] [ Καφέ δωμάτιο ] [ Λευκό δωμάτιο ]

Εκτυπώσιμη Έκδοση | εγγραφή στο θέμα | Προσθήκη στα αγαπημένα  
Συγγραφέας: Θέμα: Τα νερά από τα Λιόσια....
Filathlos
Κώστας Δαβουρλής

Registered: 2-3-2004
Member Is Offline

Διάθεση: Είσαι η λύπη και η χαρά μου, είσαι το πιο ωραίο πράγμα στα όνειρα μου

Εστάλη στις 10-9-2004 στις 12:25 Απάντηση με παράθεση
Τα νερά από τα Λιόσια....

Από kontra.gr:

Ολοκληρώθηκε η εκδίκαση της υπόθεση των"μολυσμένων νερών" στην οποία εμπλέκεται ο Ακράτητος και αφορά την περασμένη αγωνιστική περίοδο. Εκπρόσωποι της ομάδας των ʼνω Λιοσίων και μάρτυρες κατηγορίας από την άλλη πλευράς κατέθεσαν ενώπιον της Πειθαρχικής Επιτροπής της ΕΠΑΕ για το θέμα και η τελική απόφαση αναμένεται να εκδοθεί τις προσεχείς ημέρες.

Από πλευράς του Ακράτητου, ο νομικός εκπρόσωπος της ομάδας, Αργύρης Λίβας, αρνήθηκε οποιαδήποτε εμπλοκή της ομάδας, ή ανθρώπων που έχουν σχέση με την ομάδα, στην όλη υπόθεση, κάνοντας λόγο για αοριστολογία, ενώ τόνισε ότι η εκδίκαση της υπόθεσης γίνεται 4,5 μήνες μετά τον επίμαχο αγώνα μεταξύ Ακράτητου και Ηρακλή, χρονικό διάστημα μεγαλύτερο του ενός μήνα που προβλέπεται άπό τον ΚΑΠ . Επιπλέον, η πλευρά του Ακράτητου τόνισε ότι το γήπεδο και η συντήρησή του είναι ευθύνη του Δήμου και όχι της ΠΑΕ, ενώ κατέληξε στο γεγονός ότι η υπόθεση βρίσκεται ήδη στα πολιτικά δικαστήρια και η ΠΕ δεν μπορεί να παρεμβαίνει.

Στην αντίπερα όχθη, ο δικηγόρος της ΠΑΕ Ηρακλής, Αλέξης Αβραμίδης σημείωσε στην κατάθεσή του: "Εμείς πήγαμε στα Λιόσια υποψιασμένοι για τα όσα είχαν συμβεί με την Καλλιθέα και τον Ιωνικό. Γι' αυτό ψάξαμε τα μπουκάλια στα οποία παρατηρήσαμε μία μικρή τρυπίτσα κοντά στο στόμιο και τα παραδόσαμε στην Αστυνομία. Από τον έλεγχο προέκυψε ότι περιείχαν την επικίνδυνη ουσία Αλοπεριδόλη, που είχε εισαχθεί ενέσιμα σ' αυτά".

Εναντίον του Ακράτητου κατέθεσε και ο τεχνικός της Καλλιθέας. Τάκης Λεμονής, ο οποίος συσχέτισε την υπόθεση με την διπλή εισαγωγή του στο νοσοκομείο τους τελευταίους δύο μήνες.

"Μόλις ήπια νερό μούδιασα. Δεν μπορούσα να μιλήσω. Έπαθα κάτι σαν εγκεφαλικό. Στο νοσοκομείο που διακομίστηκα αργότερα με ρωτούσαν αν παίρνω υπνωτικά χάπια και μου ζήτησαν να κάνω τοξικολογικό έλεγχο. Μετά από δύο μήνες, όταν ξαναπήγα και πάλι στο νοσοκομείο και βέβαια είχε γίνει γνωστή η υπόθεση με τα νερά μου είπαν: Α, όλα τώρα εξηγούνται".

Κατάθεση έδωσε και ο φροντιστής του Ιωνικού, Γιάννης Δημητρούλας, μιλώντας για το παιδί του που ήπιε από αυτό το νερό: "Το παιδί μου άρχισε να τρέμει έντονα μόλις ήπιε νερό. Αν πάθαινε κάτι το παιδί μου θα έμπαινα με χειροβομβίδα στο γήπεδο του Ακράτητου. Αργότερα σε τηλεφωνική επικοινωνία μου με τον προπονητή της ομάδας, Βαγγέλη Βλάχο, μου είπε: Χάσαμε μία κατηγορία και τα κοπρόσκυλα κοιμόντουσαν στο γήπεδο".

Πλέον, τα μέλη της Πειθαρχικής Επιτροπής θα συσκεφτούν και αναμένεται μέχρι τις πρώτες ημέρες της ερχόμενη εβδομάδας, με δεδομένη τη διακοπή του Σαββατοκύριακου, να έχουν βγάλει τη σχετική απόφαση.

Ευρώπη,πίκρες,υποβιβασμοί η ψυχή για πάντα κοκκινόμαυρη...
http://www.axaioi3.gr
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
dodoni
insearch ofthe piece of mind

Registered: 8-2-2003
Member Is Offline

Διάθεση: rasta can dance.

Εστάλη στις 10-9-2004 στις 14:12 Απάντηση με παράθεση

Το θέμα είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ σοβαρό για να περνά στα ψιλά γράμματα του τύπου και της τηλεόρασης.
Δεν ξέρω πως χαρακτηρίζεται η υπόθεση νομικά, αν λέγεται κακούργημα ή όπως αλλιώς, αυτό που ξέρω είναι ότι οι τύποι έπαιξαν ΕΠΙΚΙΝΔΥΝΟ παιχνίδι.

In your head, in your head,
Zombie, zombie, zombie,
Hey, hey, hey. What's in your head, In your head,
Zombie, zombie, zombie?
Hey, hey, hey, hey, oh, dou, dou, dou, dou, dou...
dodoni

Member Is Offline

Εστάλη στις 14-2-2005 στις 13:17 Απάντηση με παράθεση

Ξέρει κανείς τι έγινε με αυτή την απίστευτη ιστορία?
ότι είναι ένοχοι, είναι βέβαιο.
Τιμωρία όμως?

(μη μου πείτε ότι μερικοί μόνο μείον βαθμοί στην αρχή της σεζόν ήταν γι αυτό το λόγο)?

Zombie, zombie, zombie,
Zombie, zombie, zombie?
Filathlos
Κώστας Δαβουρλής

Registered: 2-3-2004
Member Is Offline

Διάθεση: Είσαι η λύπη και η χαρά μου, είσαι το πιο ωραίο πράγμα στα όνειρα μου

Εστάλη στις 14-2-2005 στις 13:18 Απάντηση με παράθεση

Τελείωσε αυτή η ιστορία δον. Πάντως καθαρά αγωνιστικά ο Ακράτητος έχει φτιάξει συμπαγή και οργανωμένη ομάδα. Μόνο αν αυτοκτονήσει δεν θα ανέβει....

Ευρώπη,πίκρες,υποβιβασμοί η ψυχή για πάντα κοκκινόμαυρη...
http://www.axaioi3.gr
dodoni

Member Is Offline

Εστάλη στις 14-2-2005 στις 13:22 Απάντηση με παράθεση

Αν δεν σκοπεύει να αυτοκτονήσει.... μπορούμε να τον σκοτώσουμε. :P

Zombie, zombie, zombie,
Zombie, zombie, zombie?

Go To Top