MultiLabs.gr  MultiHosting.gr  WebStocks.gr  MultiPolls.gr  MultiRadio.gr  
Sports forum Τελευταία ενέργεια: Ποτέ
Not logged in [Σύνδεση - Εγγραφή]
Go To Bottom

[ Κεντρική σελίδα ] [ Κόκκινο δωμάτιο ] [ Πράσινο δωμάτιο ] [ Μπλε δωμάτιο ] [ Καφέ δωμάτιο ] [ Λευκό δωμάτιο ]

Εκτυπώσιμη Έκδοση | εγγραφή στο θέμα | Προσθήκη στα αγαπημένα  
 Σελίδες:  1  2  3  ..  7
Συγγραφέας: Θέμα: Π*π*ριες
dpdt1
Uhuru!

Registered: 8-2-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Punk

Εστάλη στις 31-3-2003 στις 19:55 Απάντηση με παράθεση
Π*π*ριες

Την υπογραφή των Τάσου Πάντου και Αλέκου Τάτση της Προοδευτικής εξασφάλισαν οι ιθύνοντες του Ολυμπιακού. Ο νεαρός δεξιός μεσοαμυντικός, βρέθηκε στα γραφεία της ΠΑΕ το πρωί της Δευτέρας και μετά από συζήτηση η οποία έγινε σε άριστο κλίμα, συμφώνησε να υπογράψει συμβόλαιο τμηματικής τετραετούς συνεργασίας με τους πρωταθλητές. Η οψιόν ανανέωσης, αναμένεται να αφορά τον τρίτο και τέταρτο χρόνο ανανέωσης, με μονομερές δικαίωμα ενεργοποίησής της, από την πλευρά της ομάδας. Το οικονομικό σκέλος δεν έχει γίνει γνωστό.

Βέβαια, μέχρι τα τέλη του Ιουνίου, ο Πάντος ανήκει στην ομάδα του Κορυδαλλού αλλά ο Νόμος του δίνει το δικαίωμα να διαπραγματευτεί προτάσεις, έξι μήνες πριν από την λήξη του συμβολαίου του. Κατ' αυτόν τον τρόπο έπραξε και έτσι θα ντυθεί, από τον Ιούλιο και έπειτα, στα "ερυθρόλευκα".

Παρεμφερώς εξελίχθηκε και η κατάσταση με τον Αλέκο Τάτση. Ο υψηλόσωμος άσος βρέθηκε στα γραφεία της ΠΑΕ το απόγευμα της Δευτέρας συνοδευόμενος από τον μάνατζέρ του, Λάζαρο Κουτλίδη και υπέγραψε το συμβόλαιό του, πενταετούς διάρκειας. Αναφορικά με τα διαδικαστικά ισχύει ότι και με τον Πάντο.

http://www.kontra.gr/images/pantos_3103.jpg

------------------------------------
πηγή : www.kontra.gr

Δακρυγόνα και φωτιές στο μικρό χωριό, και χτυπάν αλύπητα, νέους στο ψαχνό

Δακρυγόνα και φωτιές σκόρπισαν παντού, και η βουλή απέεεχει μόνο ένα ντου!
Προφίλ μέλους E-Mail User Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
dpdt1
Uhuru!

Member Is Offline

Εστάλη στις 26-5-2003 στις 10:57 Απάντηση με παράθεση
Αλέκος ο εκτελεστής - Aποχώρηση...

Ενας από τους μεγαλύτερους κανονιέρηδες του ελληνικού ποδοσφαίρου αποτελεί παρελθόν για το άθλημα. Ο Αλέκος Αλεξανδρής μετά το τέλος του αγώνα του Ολυμπιακού με αντίπαλο την Ξάνθη, ο οποίος έδωσε τον 7ο συνεχόμενο τίτλο στους "ερυθρόλευκους" δημοσιοποίησε την απόφαση του να εγκαταλείψει την ενεργό δράση. Ο 35χρονος ποδοσφαιριστής ολοκλήρωσε το όνειρο του να φθάσει τα 10 πρωταθλήματα και μετά από 18 χρόνια προσφοράς στο ελληνικό ποδόσφαιρο αποφάσισε να κρεμάσει τις τάπες του και να αφοσιωθεί στην προσωπική του ζωή. Το ντεμπούτο του Αλέκου Αλεξανδρή στην Α' Εθνική εγινε στις 23/11/1986 στον αγώνα Βέροια - Απόλλων Αθηνών 3-1. Παράλληλα η πρώτη του ευρωπαϊκή εμπειρία ήταν στις 18/09/1991 στην αναμετρηση Βλάζνια - ΑΕΚ 0-1.

Η πορεία του Αλεξανδρή με αριθμούς:

1986-87: Βέροια Α' (13 συμ. 0 γκολ)
1987-88: Βέροια Α' (30 συμ. 7 γκολ)
1988-89: Βέροια Β' (29 συμ. 8 γκολ)
1989-90: Βέροια Β' (32 συμ. 21 γκολ)
1990-91: Βέροια Β' (30 συμ. 16 γκολ)
1991-92: ΑΕΚ Α' (26 συμ. 11 γκολ)
1992-93: ΑΕΚ Α' (31 συμ. 14 γκολ)
1993-94: ΑΕΚ Α' (32 συμ. 24 γκολ)
1994-95: Ολυμπιακός Α' (30 συμ. 16 γκολ)
1995-96: Ολυμπιακός Α' (25 συμ. 6 γκολ)
1996-97: Ολυμπιακός Α' (34 συμ. 23 γκολ)
1997-98: Ολυμπιακός Α' (31 συμ. 14 γκολ)
1998-99: Ολυμπιακός Α' (26 συμ. 10 γκολ)
1999-00: Ολυμπιακός Α' (29 συμ. 15 γκολ)
2000-01: Ολυμπιακός Α' (27 συμ. 20 γκολ)
2001-02: Ολυμπιακός Α' (22 συμ. 19 γκολ)
2002-03: Ολυμπιακός Α' (20 συμ. 5 γκολ)

Σύντομη αναδρομή στην πορεία του Αλεξανδρή

Ξεκινάει την καριέρα του από την Αναγέννηση Κιάτου στα 14 του χρόνια και στην συνέχεια μετακινήθηκε στον Πέλοπα, όμαδα της περιοχής. Εν συνεχεία μετεγγράφη στην Βέροια το 1986 με την οποία έγινε γνωστός και με την Εθνική παίρνει χρυσό στους Μεσογειακούς του 1991. Την ίδια χρονιά πραγματοποιεί το όνειρο κάθε νέου προπονητή, την μετακίνηση του σε μεγάλη ομάδα και συγκεκριμένα στην ΑΕΚ. Εκεί μένει τρία χρόνια και παίρνει ισάριθμα πρωταθλήματα. Παράλληλα στις 19/09/93 πετυχαίνει ένα ιστορικό κατόρθωμα, αφού σε αγώνα με αντίπαλο τον Αρη κερδίζει τρία πέναλτι από διαφορετικό αμυντικό.

Το 1994 μετακινείται στον Ολυμπιακό, μέσα σε θύελλα διαμαρτυριών από τους οπαδούς της Ενωσης και στα δύο πρώτα του χρόνια στον Ολυμπιακό μένει χωρίς τίτλο. Εν συνεχεία παίρνει επτά (με το κυριακάτικο) πρωταθλήματα και ένα Κύπελλο. Το 2001 ανέβηκε στην τρίτη θέση των σκόρερ της ιστορίας του "Θρύλου" με 100 τέρματα. Κατέκτησε τον τίτλο του πρώτου σκόρερ της Α' Εθνικής το 1997, 2001 και 2002 με τον σύλλογου του Πειραιά και έτσι συμπλήρωσε την άλλη μια φορά που κατέκτησε την ίδια διάκριση με την ΑΕΚ το 1994.

Σε εθνικό επίπεδο η μεγαλύτερη επιτυχία του ήταν η συμμετοχή με την Εθνική στο Μουντιάλ του 1994 στην Αμερική. Με το αντιπροσωπευτικό μας συγκρότημα έκανε ντεμπούτο στις 27/03/1991 με αντίπαλο το Μαρόκο στην Ραμπάτ.

dpdt1
Uhuru!

Member Is Offline

Εστάλη στις 27-5-2003 στις 07:35 Απάντηση με παράθεση
ΣΠΥΡΟΣ ΒΑΛΛΑΣ

Επένδυση για το παρόν αλλά και για το μέλλον έκανε ο Ολυμπιακός με την απόκτηση του Σπύρου Βάλλα. Ο νεαρός αμυντικός της Ξάνθης, υπέγραψε το μεσημέρι της Δευτέρας στα γραφεία της ΠΑΕ στο Πασαλιμάνι συμβόλαιο 3+2 χρόνια.

Ο αρχηγός της Εθνικής ομάδας των Ελπίδων μιλώντας στον Αlpha Sports επιβεβαίωσε την συμφωνία του με την ομάδα του Πειραιά και τόνισε οτι θέλει να είναι παρών στη φιέστα που θα γίνει του χρόνου για την κατάκτηση του 8ου πρωταθλήματος.

Πιο αναλυτικά ο 22χρονος αμυντικός δήλωσε: "Ισως σε εσάς να φαντάζει λίγο ξαφνικό η μεταγραφή μου στον Ολυμπιακό, αλλά οι υπογραφές έχουν πέσει εδώ και μια εβδομάδα. Είμαι πολύ ευτυχισμένος αυτή τη στιγμή και ότι και να πω θα είναι λίγο. Ερχομαι σε μια ομάδα που κάθε χρόνο αποδεικνύει οτι είναι η καλύτερη ομάδα της Ελλάδας. Οταν βρίσκεσαι στην καλύτερη ομάδα της Ελλάδας, οι απαιτήσεις είναι πολύ μεγάλες και εγώ θα δώσω τον καλύτερό μου εαυτό για να ανταποκριθώ".

Ο αμυντικός, πλέον, του Ολυμπιακού, συνέχισε λέγοντας: "Αυτό το βήμα που κάνω με την μεταγραφή μου στον Ολυμπιακό είναι πολύ μεγάλο. Ανοίγει ένα νέο κεφάλαιο για εμένα και ανοίγουν και νέοι δρόμοι στην καριέρα μου. Θα προσπαθήσω να κάνω οτι καλύτερο και θα το πετύχω αυτό άμα είμαι απολύτως συγκρεντρωμένος. Η ουσία πάντως δεν αλλάζει. Ποδόσφαιρο έπαιζα στην Ξάνθη, ποδόσφαιρο θα παίζω και στον Ολυμπιακό. Βέβαια αλλάζουν όμως πολλά άλλα πράγματα, γιατί τα δεδομένα εδώ είναι διαφορετικά".

Σε ερώτηση που του έγινε αν θα βρίσκεται στην φιέστα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος ο Βάλλας δήλωσε: "Δεν νομίζω οτι αξίζω να βρίσκομαι στη φιέστα της νέας μου ομάδας για την κατάκτηση του πρωταθλήματος γιατί δεν ήμουν στην ομάδα, οπότε δεν την βοήθησα εγώ να κάνει αυτό που έκανε. Ούτως ή άλλως θα εχω και υποχρεώσεις με την Εθνική ομάδα οπότε καταλαβαίνεται. Ελπίζω πάντως να έχω την ευκαιρία του χρόνου τέτοιο καιρό να είμαι στην φιέστα που θα κάνουμε για την κατάκτηση του 8ου συνεχόμενου πρωταθλήματος".

dpdt1
Uhuru!

Member Is Offline

Εστάλη στις 29-5-2003 στις 07:52 Απάντηση με παράθεση
Τhe Wanderer

Το σήριαλ της παραμονής του Στέλιου Γιαννακόπουλου στον Ολυμπιακό έλαβε τέλος. Ο διεθνής άσος υπέγραψε συμβόλαιο συνεργασίας τριετούς διάρκειας με την Μπόλτον το απόγευμα της Τετάρτης προς απογοήτευση των φιλάθλων των «ερυθρολεύκων», οι οποίοι ανέμεναν μέχρι την ύστατη κυριολεκτικά στιγμή να παραμείνει ο Γιαννακόπουλος στην ομάδα.

Ο τέως πλέον ποδοσφαιριστής του Ολυμπιακού αναχώρησε την Τρίτη το πρωί για το Λονδίνο προκειμένου να συζητήσει με τους ανθρώπους της Μπόλτον τις τελευταίες λεπτομέρειες της συνεργασίας τους. Ο Γιαννακόπουλος επισκέφθηκε τις εγκαταστάσεις, τα γραφεία της ομάδας, και έμεινε συνεπαρμένος από τον τρόπο με τον οποίο τον αντιμετώπισαν οι διοικούντες του αγγλικού συλλόγου. Είναι αλήθεια πάντως πώς οι όροι του νέου συμβολαίου του Γιαννακόπουλου με την Μπόλτον είναι «ηγεμονικοί». Σπίτι, αυτοκίνητο, πριμ και 420 εκατομμύρια ετησίως είναι οι πιο βασικοί όροι που προβλέπονται στην συνεργασία αυτή.

Καθ΄ όλη την διάρκεια της παραμονής του Γιαννακόπουλου στο Λονδίνο, ο ποδοσφαιριστής δέχθηκε δύο τηλεφωνήματα από στελέχη της «ερυθρόλευκης» ΠΑΕ στα οποία του ζητούσαν να μην υπογράψει στην Μπόλτον. Ο βραχύσωμος άσος πάντως εξήντλησε κάθε όριο υπομονής και ομολογουμένως έριξε ουκ ολίγες φορές γέφυρα επικοινωνίας στον Σωκράτη Κόκκαλη αλλά εις μάτην. Έτσι ήρθε ως φυσικό επακόλουθο η μεταπήδηση του παίκτη στην Μπόλτον.

Aμέσως μετά την επίτευξη της συμφωνίας, με δηλώσεις που έκανε στον ραδιοφωνικό σταθμό Supersport Fm o Στέλιος Γιαννακόπουλος τόνισε: "Τα συναισθήματά μου είναι ανάμικτα. Νιώθω χαρά γιατί πάω σε ένα πρωτάθλημα που θα μου δώσει μεγάλες εμπειρίες και λύπη γιατί φεύγω από τον Ολυμπιακό που έζησε απίστευτα χρόνια και μεγάλες χαρές. Θέλω να πω ένα μεγάλο ευχαριστώ στον άνθρωπο που με ανέδειξε το Σωκράτη Κόκκαλη, σε όλους μου τους συμπαίκτες καθώς και σε όλους τους προπονητές που συνεργάστηκα όλα αυτά τα χρόνια στον Πειραιά. Επίσης θέλω να εκφράσω την ευγνωμοσύνη μου στον κόσμο του Ολυμπιακού που μέχρι και τον τελευταίο αγώνα έδειχνε την αγάπη του προς το πρόσωπό μου και ζητούσε να μείνω στην ομάδα. Eλπίζω την Παρασκευή να είμαστε όλοι μαζί στη φιέστα για να γιορτάσουμε την κατάκτηση του έβδομου συνεχόμενου πρωταθλήματος. Το όνειρό μου είναι να κάνω ότι μπορώ για να δικαιώσω αυτούς που με επέλεξαν να έρθω στην Μπόλτον και ελπίζω κάποτε στο μέλλον να ξαναφορέσω την φανέλα του Ολυμπιακού για να κλείσω την καριέρα μου. Εγώ είχα πει και στο παρελθόν οτι πρώτη μου προτεραιότητα ήταν να μείνω στον Ολυμπιακό. Εκανα μια τελευταία προσπάθεια πριν υπογράψω αλλά δεν είδα ανταπόκριση. Μίλησα με τους ανθρώπους της ομάδας και μου είπαν να υπογράψω στην Μπόλτον. Ανοίγει ένας νέος δρόμος για την καριέρα μου. Μπορώ να πω οτι ανοίγει η αυλαία σε μια νέα θεατρική παράσταση και ελπίζω να πάει καλά. Θα είναι κάθε Σάββατο σαν να φοράω την φανέλα με το εθνόσημο, αφού θα αντιπροσωπεύω κάθε εβδομάδα το ελληνικό ποδόσφαιρο. Θέλω να το ξέρουν αυτό όλοι οι Ελληνες φίλαθλοι είτε με πιστεύουν ως παίκτη είτε όχι".

Eν τω μεταξύ με πολύ κολακευτικά λόγια για τον Στέλιο Γιαννακόπουλο, μίλησε ο προπονητής της Μπόλτον Σαμ Αλαρτνάις, αμέσως μετά την υπογραφή των συμβολαίων: "Ο Στέλιος είναι ένας πολύ καλός παίκτης και θεωρείται στην Ελλάδα από τους πιο πρωτοκλασάτους παίκτες της χώρας του. Παρακολουθούσα τον παίκτη για αρκετό καιρό και είμαι σίγουρος οτι θα βάλει μια άλλη διάσταση στο παιχνίδι μας. Το κυριότερο προτέρημά του είναι να διεισδύει στην μικρή περιοχή και να σουτάρει καλά από μακρινές αποστάσεις. Είναι ένας μεσοεπιθετικός που ξέρει τον τρόπο να σκοράρει".

Δηλώσεις στο site της ομάδας έκανε και ο διεθνης μας ποδοσφαιριστής ο οποίος τόνισε: "Πάντα ήθελα να παίξω στο αγγλικό πρωτάθλήμα και μόλις η Μπόλτον μου έδειξε οτι ενδιαφέρεται για εμένα, ήμουν πολύ χαρούμενος. Η Μπόλτον χτίζει σταδιακά "όνομα" στην Ευρώπη και χαίρομαι που θα είμαι και εγώ μέλος της ομάδας αυτής. Θα είναι πολύ συναρπαστικό να παίξω δίπλα σε παίκτες όπως ο Οκοτσα και ο Τζορκαέφ".

PIN_COLLECTOR
Δ΄κατηγορίας παίκτης
*

Registered: 27-5-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Καλυτερη δεν γινεται

Εστάλη στις 29-5-2003 στις 08:17 Απάντηση με παράθεση

Λοιπον για να αποκαταστησω την αληθεια οι μονοι real wanderers ειναι οι WOLVES......... ολοι οι αλλοι ειναι fake wanderers (Bolton,Wycombe)...................
GEORGE
THE PIN COLLECTOR
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
dpdt1
Uhuru!

Member Is Offline

Εστάλη στις 29-5-2003 στις 08:46 Απάντηση με παράθεση

αν και το παραπάνω άρθρο είναι απο το kontra.gr , νομίζω ότι το ολόκληρο όνομα της bolton, είναι bolton wanderers...ή κάνω λάθος? :o

Υ.Γ. δεν είμαι fan του αγγλικού ποδοσφαίρου, ούτως ή αλλως...

PIN_COLLECTOR
Δ΄κατηγορίας παίκτης
*

Registered: 27-5-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Καλυτερη δεν γινεται

Εστάλη στις 29-5-2003 στις 08:53 Απάντηση με παράθεση

Πολυ καλα το εγραψες. Απλα στην Αγγλια 3 ομαδες εχουνε το παρατσουκλι Wanderers και η κοντρα που "παιζεται" ειναι ποιοι ειναι οι Real Wanderers................

GEORGE
THE PIN COLLECTOR
dpdt1
Uhuru!

Member Is Offline

Εστάλη στις 29-5-2003 στις 09:21 Απάντηση με παράθεση

για να μην ξεφεύγουμε απο το θέμα μας όμως...

νομίζω ότι το ότι έφυγε ο στέλιος (που είναι και γείτονας..) ,
είναι κακό συναισθηματικά, μιας και πρόσφερε πάρα πολλά στην ομάδα και ο κόσμος τον αγάπησε..., αλλά και καλό επειδή θα δούμε νέο αίμα, με περισσότερη όρεξη για μπάλα..(κάτι που εξαρτάται και από τον προπονητή βεβαια..)
Γενικά θεωρώ πολύ καλές τις μεταγραφικές κινήσεις των τελευταίων ημερών (ειδικά του Βάλλα) , και αναμένω το τέλος των μεταγραφών για να δω τις εκκαθαρίσεις και τις προσθήκες...

dpdt1
Uhuru!

Member Is Offline

Εστάλη στις 20-6-2003 στις 11:10 Απάντηση με παράθεση
Τέλος Εποχής

Σήμα κατατεθέν το πάθος του. Μεγάλη του αγάπη ο Ολυμπιακός, τον οποίο υπηρέτησε επάξια τα τελευταία 10 χρόνια. Το τέλος εποχής για τον Γιώργο Αμανατίδη στο λιμάνι, έφτασε. Η διοίκηση των ερυθρλεύκων τον ενημέρωσε ότι δεν προτίθεται να ανανεώσει τη συνεργασία τους δείχνοντας του την πόρτα της εξόδου, αφού πρώτα τον ευχαρίστησε για την πολυετή προσφορά του.

Αλλο ένα από τα αγαπημένα παιδιά της ερυθρόλευκης εξέδρας και ένας από τους 7 παίκτες που πανηγύρισαν την κατάκτηση και των 7 σερί πρωταθλημάτων, αποτελεί παρελθόν και ίσως ο ίδιος να μην περίμενε αυτήν την εξέλιξη. Αυτό φάνηκε εξάλλου και στην επικοινωνία που είχε μαζί του το Contra.gr:
"Δεν ξέρω ακόμα τι θα κάνω", δήλωσε ο 33χρονος αμυντικός ο οποίος επιφυλάχτηκε τις προσεχείς ημέρες να δώσει τις δικές του απαντήσεις.

Είναι γεγονός, πάντως, ότι η διοίκηση του Ολυμπιακού διάλεξε έναν κάπως άκομψο τρόπο να διακόψει τη συνεργασία της με τον Γιώργο Αμανατίδη. Το τέλος θα μπορούσε να έχει δωθεί λίγες ώρες ή μέρες μετά τη φιέστα για τον τίτλο, δίνοντας έτσι άλλο χρώμα, πιο πανηγυρικό, στην αποχώρησή του.

dpdt1
Uhuru!

Member Is Offline

Εστάλη στις 20-6-2003 στις 12:58 Απάντηση με παράθεση
Ιεροκλής Στολτίδης

Ο 28χρονος αμυντικός μέσος έδωσε τέλος στα σενάρια που τον ήθελαν να βρίσκεται μια ανάσα από τους πρωταθλητές Ελλάδας και την Παρασκευή το πρωί συμφώνησε για συμβόλαιο 2+2 χρόνων με την διοίκηση του συλλόγου, έπειτα από παραμονή σχεδόν δύο ωρών στα γραφεία της πλατείας Αλεξάνδρας. Οι ετήσιες απολαβές του πρώην αρχηγού του Ηρακλή θα φθάνουν τις 270.000 ευρώ και ο παίκτης αποτελεί πλέον και επίσημα μέλος της ερυθρόλευκης οικογένειας.

dpdt1
Uhuru!

Member Is Offline

Εστάλη στις 27-6-2003 στις 00:38 Απάντηση με παράθεση
Πάει και αυτός (ΑΝΤΕ ΟΥΣΤ!!!)

Μπορεί στα μεταγραφικά θέματα να υπάρχει κάποια στασιμότητα, στις αποδευσμέυσεις όμως οι "ερυθρόλευκοι" έχουν πάρει μπρος.

Ο Ηλίας Πουρσανίδης αποτελεί παρελθόν από τους πρωταθλητές Ελλάδας. O 31χρονος μέσος συνατήθηκε την Τρίτη με τον αντιπρόεδρο της ομάδας Γιώργο Λούβαρη και είχαν συζητήσει το θέμα της αποδεσμεύσεώς του. Μετά τη συνάντηση οι δύο πλευρές δεν κατέληξαν σε κάποιο ουσιαστικό αποτέλεσμα αφού υπήρχε μεταξύ τους μια μικρή οικονομική διαφορά. Ετσι κανόνισαν νέα συνάντηση για να βρουν τη χρυσή τομή.

Η νέα συνάντηση έγινε την Πέμπτη και η χρυσή τομή βρέθηκε με αποτέλεσμα η ΠΑΕ Ολυμπιακός εξέδωσε ανακοίνωση με την οποία ευχαριστεί τον παίκτη για την προσφορά του στον σύλλογο και γνωστοποιεί οτι από σήμερα ο Πουρσανίδης αποτελεί παρελθόν από τους πρωταθλητές Ελλάδας.

"Συμφωνία για τη λύση της συνεργασίας τους κοινή συναινέσει επήλθε σήμερα μεταξύ της ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ και του Ηλία Πουρσανίδη, μετά τη συνάντηση που είχε ο ποδοσφαιριστής με τον αντιπρόεδρο της εταιρίας Γιώργο Λούβαρη. Η ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ευχαριστεί θερμά τον Ηλία Πουρσανίδη για την προσφορά και την εν γένει παρουσία του στην ομάδα της και του εύχεται κάθε επιτυχία στη συνέχεια της σταδιοδρομίας του. ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΣΦΠ" ανέφερε χαρακτηριστικά η ανακοίνωση που εξέδωσε η πειραϊκή ΠΑΕ.

Στα έξι χρόνια στην ομάδα, ο Πουρσανίδης κατέκτησε έξι πρωταθλήματα, ένα κύπελλο, ενώ ήταν από τους πρωταγωνιστές της ομάδας στην πορεία στους "8" του Τσάμπιονς Λιγκ.

Η καριέρα του στον Ολυμπιακό:

1997-98: 25 συμ, 1 γκολ
1998-99: 28 συμ, 0 γκολ
1999-00: 32 συμ, 0 γκολ
2000-01: 19 συμ, 0 γκολ
2001-02: 4 συμ, 1 γκολ
2002-03: 5 συμ, 0 γκολ
Τσάμπιονς Λιγκ: 24 συμ, 0 γκολ
ΟΥΕΦΑ: 4 συμ, 0 γκολ

Ετσι, ο Πουρσανίδης, μετά τους Ζέτερμπεργκ, Αλεξανδρή, Γιαννακόπουλο, Οφορίκουε, Νόβακ, Γεωργίου, Αμανατίδη, και Μελαμπιανάκη (δόθηκε δανεικός στον Ιωνικό) που αποχώρησαν από τους "ερυθρόλευκους", έγινε ο 9ος παίκτης που είπε αντίο στον Ολυμπιακό, ενώ στη σειρά μπαίνουν τώρα και οι Ζε Ελίας και Μπερμούντες όπου και αναμένεται τα επόμενα 24ωρα να δουν και αυτοί την πόρτα της εξόδου από το Ρέντη.

========================================
ΑΝΤΕ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΙΠΑΘΗΤΙΚΟ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ...:mad:
ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΕΦΥΓΕ....Ο ΠΑΛΙΟ..@#%#!$%!#$% :mad::mad:

Υ.Γ. ΟΥΦ, ΤΑ ΕΙΠΑ ΚΑΙ ΞΑΛΑΦΡΩΣΑ...:D

dpdt1
Uhuru!

Member Is Offline

Εστάλη στις 10-7-2003 στις 14:38 Απάντηση με παράθεση

έλειψα 5 μέρες και έχασα όλες τις καλές μεταγραφές...
λοιπόν...

Καφές
Γ.Χ. Γεωργιάδης
Κούζμπα

--------------------------------------------------------------------------
Ενθουσιασμένος από την μεταγραφή του στον Ολυμπιακό εμφανίστηκε σε συνέντευξη που παραχώρησε στην αθλητική εφημερίδα "Φως", το τελευταίο (εως τώρα) μεταγραφικό απόκτημα των "ερυθρολεύκων", Γιώργος Γεωργιάδης. Ο 32χρονος μεσοεπιθετικός δεν έκρυψε τον θαυμασμό του προς τον Σωκράτη Κόκκαλη, ενώ αποκάλυψε πως δέχθηκε φοβερή πίεση από την Θεσσαλονίκη για να μην έρθει στους πρωταθλητές Ελλαδος. Τι είπε για τον Γιαννάκη Οκκά αλλά και για τον Παναθηναϊκό.

Αναλυτικά:

"Δεν ήρθα μόνο για τα χρήματα στον Ολυμπιακό. Γελιούνται όποιοι νομίζουν ότι για τα χρήματα μόνο έκανα ότι έκανα. Τα λεφτά που πήρα από τον Ολυμπιακό είναι σχεδόν όσα έπαιρνα από τον ΠΑΟΚ. Και έτσι όπως ήρθαν τα πράγματα θα μπορούσα να πάρω ακόμη περισσότερα χρήματα από τον ΠΑΟΚ! Εμένα μου είχε λείψει πάρα πολύ ο πρωταθλητισμός, το Τσάμπιονς Λιγκ και ήθελα πάρα πολύ να έρθω σε μια ομάδα με μεγάλες φιλοδοξίες, που υπάρχουν πολλοί καλοί παίκτες, που θα παίξει στο Τσάμπιονς Λιγκ, που είναι και πάλι το πρώτο φαβορί για το πρωτάθλημα. Εδώ ήρθα γιατί γούσταρα να έρθω. Αφησα πολλά, ρίσκαρα πολύ, ήξερα ότι θα έχω πρόβλημα με τους οπαδούς του ΠΑΟΚ και με μια μερίδα οπαδών του Ολυμπιακού, αλλά εγώ ήρθα. Ολους αυτούς που δεν με συμπαθούν θα τους αντιμετωπίσω στο γήπεδο και θα τους κάνω να αλλάξουν γνώμη. Βλέπω ότι έχουν πέσει πάρα πολλά χρήματα στην ομάδα. Και φτιάχνεται και το Καραϊσκάκη. Εχω εκπλαγεί με αυτά που βλέπω στον Ολυμπιακό. Είδα πολλούς ανθρώπους να δουλεύουν για τον Ολυμπιακό, πολλούς γιατρούς, ειλικρινά δεν περίμενα ποτέ ότι θα έβλεπα αυτή την οργάνωση σε ελληνικό σύλλογο. Οντως ο Κόκκαλης έχει δώσει πάρα πολλά λεφτά και τίποτα δεν είναι τυχαίο".

"Τι βάζελος ρε παιδιά; Εγώ σκοτώθηκα με τον Παναθηναϊκό, που και τώρα με πλησίασε! Δέχθηκα φοβερή πίεση από πάνω για να μην έρθω στον Ολυμπιακό. Χρειάζονταν κότσια για να κάνω αυτό που έκανα αλλά το γούσταρα γιατί ήθελα να έρθω στον Ολυμπιακό. Εγώ δεν βγήκα ποτέ να κάνω υβριστικές δηλώσεις, ούτε έκανα χειρονομίες ή προσβλητικές κινήσεις. Απλά έπαιζα δυνατά και παθιασμένα".

"Η πρώτη μου επαφή με τον κ.Κόκκαλη με εντυπωσίασε. Ηταν πολύ απλός, χαμογελαστός, περίεργα απλός θα έλεγα! Για τόσο μεγάλο επιχειρηματία... Με έκανε να νιώσω πολύ άνετα μαζί του. Απ'ότι κατάλαβα ασχολείται πάρα πολύ με την ομάδα, αγαπάει πολύ την ομάδα, έχει μεράκι".

"Παραξενεύτηκα που ο Οκκάς πήγε στην ΑΕΚ διοτί αυτό που ήξερα είναι ότι ο Γιαννάκης είναι Ολυμπιακός από μικρό παιδί. Νομίζω ότι πίστεψε πως θα είχε καλύτερη προοπτική στην ΑΕΚ με έναν προπονητή που τον ήξερε, που τον έφερε στην Ελλάδα και τον βοήθησε να γίνει γνωστός και να διαπρέψει".

"Δεν περίμενα να φύγουν από τον Παναθηναϊκό οι Λυμπερόπουλος και Καραγκούνης. Εγω θα έκανα το παν για να τους κρατήσω. Είναι μεγάλοι παίκτες και οι δύο και το έχουν αποδείξει. Εχουν προσφέρει πολλά και δεν περίμενα να φύγουν έτσι όπως έφυγαν. Φέτος φαίνεται πως η ΑΕΚ θα είναι πολύ δυνατή. Ο Παναθηναϊκός θα ξεπεράσει δύσκολα την απώλεια των παικτών που έφυγαν. Εγω υπολογίζω περισσότερο την ΑΕΚ σαν αντίπαλο, διότι κράτησε την περυσινή ομάδα και πήρε και τον Οκκά. Εμείς, δεν το συζητώ, είμαστε πολύ δυνατοί και ο πρώτος λόγος για το πρωτάθλημα ανήκει στον Ολυμπιακό".

"Ο Τζόρτζεβιτς είναι ο ποδοσφαιριστής που πάντα θαύμαζα ως αντίπαλο. Είναι ότι καλύτερο υπάρχει στο ελληνικό πρωτάθλημα. Αυτός ο ποδοσφαιριστής θα μπορούσε να παίξει άνετα σε οποιαδήποτε ομάδα της Ευρώπης. Είναι τρομερά τα προσόντα που έχει".

"Οι καλύτεροι προπονητές της καριέρας μου είναι οι Μπάγεβιτς και Αναστασιάδης. Ο Μπάγεβιτς κάνει αυτό που χρειάζεται σε έναν σύλλογο. Φέρνει την ηρεμία. Τα αναλαμβάνει όλα αυτός και ο παίκτης είναι απασχολημένος με το πως θα παίζει και τίποτε άλλο. Ο Μπάγεβιτς είναι μπροστά σε πολλά πράγματα. Ο Αναστασιάδης θα μπορούσε να παρεξηγηθεί πολύ εύκολα αλλά γρήγορα καταλαβαίνεις πως ότι κάνει το κάνει λόγω της τρέλας του και από την θέλησή του να πάει καλά η ομάδα. Τον καταλαβαίνεις και δεν τσαντίζεσαι".

"Είμαι πολύ ήρεμος και μπορώ έτσι να σκέφτομαι κάποια πράγματα σημαντικά με καθαρό μυαλό. Καμία σχέση με το πως είμαι μέσα στο γήπεδο και με το πως είμαι έξω από αυτό. Το κακό όμως είναι πως είμαι πολύ συναισθηματικός και πολλές φορές λειτουργώ για να είναι ικανοποιημένοι όλοι οι άλλοι και όχι εγώ. Ολοι κάνουμε λάθη, αλλά εγώ κοιτάω μπροστά. Τα λάθη είναι για να μαθαίνουμε".
dpdt1
Uhuru!

Member Is Offline

Εστάλη στις 11-7-2003 στις 08:04 Απάντηση με παράθεση

Ενα διαζύγιο που έπρεπε να βγει εδώ και καιρό οριστικοποιήθηκε την Πέμπτη. Ο Ολυμπιακός αποδέσμευσε τον Χόρχε Μπερμούντες και ...πέταξε από πάνω του το μεγάλο συμβόλαιο που τον συνόδευε.

Ο Κολομβιανός αμυντικός, πέρασε από τα γραφεία της ΠΑΕ το πρωί και έλυσε κοινή συναινέσει το συμβόλαιό του με τους πρωταθλητές Ελλάδας στη συνάντηση που είχε με τον αντιπρόεδρο, Γιώργο Λούβαρη.

Η ανακοίνωση της ΠΑΕ

"Λύθηκε σήμερα κοινή συναινέσει το συμβόλαιο του Κολομβιανού αμυντικού, Χόρχε Μπερμούντες, με τον Ολυμπιακό ύστερα από συνάντηση που είχε ο παίκτης με τον Αντιπρόεδρο της ΠΑΕ, Γιώργο Λούβαρη, στα γραφεία της Πλατείας Αλεξάνδρας".

dodoni
insearch ofthe piece of mind

Member Is Offline

Διάθεση: rasta can dance.

Εστάλη στις 11-7-2003 στις 09:19 Απάντηση με παράθεση

Ερχεται η σειρά του Χούτου......
Τι λες, θέλεις να φύγει και ο πιτσιρικάς ή όχι?

ΥΓ. Για τις δηλώσεις Γεωργιάδη τι να πω. Ο ΓΧ είναι σπουδαίος παίκτης, τον γουστάρω πολύ, αλλά το φετινό καλοκαίρι έπαιξε θαυμάσιο επικοινωνιακό παιχνίδι και κορόιδεψε τον κόσμο του Πάοκ και την διοίκηση.
Την απόφαση του την είχε πάρει από καιρό, αλλά ήθελε να χαιδέψει τους φιλάθλους. Δίκαιο και το ξέσπασμα Αναστασιάδη.
Ενιγουει, καλή του τύχη.

In your head, in your head,
Zombie, zombie, zombie,
Hey, hey, hey. What's in your head, In your head,
Zombie, zombie, zombie?
Hey, hey, hey, hey, oh, dou, dou, dou, dou, dou...
dpdt1
Uhuru!

Member Is Offline

Εστάλη στις 11-7-2003 στις 10:04 Απάντηση με παράθεση

ΝΑ ΦΥΓΕΙ, ΘΕΛΩ.- (Ο ΧΟΥΤΟΣ Ή "ΠΟΡΣΕ" Ή ΟΠΩΣ ΤΟΝ ΛΕΝΕ..)
ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΤΑ ΔΙΚΑΙΟΥΤΑΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ, ΑΛΛΑ....
1) ΟΤΑΝ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ 1,5 ΔΙΣ (ΠΕΡΙΠΟΥ) ΣΕ 3 ΧΡΟΝΙΑ , ΔΕΝ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΕΞΩΔΙΚΑ ΓΙΑ 150 ΕΚΑΤΟΜΥΡΙΑ.
2) ΟΤΑΝ ΣΕ ΑΥΤΑ ΤΑ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΠΛΗΡΩΝΕΣΑΙ (ΣΤΗΝ ΩΡΑ ΣΟΥ) ΓΙΑ ΤΟΝ ΜΙΣΟ ΚΑΙΡΟ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙΣ ΚΑΝ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ , ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΤΕΤΟΙΕΣ ΑΠΑΙΤΗΣΕΙΣ...
3) ΟΤΑΝ ΠΡΟΚΑΛΕΙΣ ΓΙΑ ΤΡΙΤΗ ΦΟΡΑ ΕΠΕΙΣΟΔΙΟ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΠΟΥ ΣΕ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΤΑΤΕΨΕΙ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΡΙΞΕΙ ΝΕΡΟ ΣΤΟ ΚΡΑΣΙ ΤΗΣ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙΣ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΙΣ 2 ΠΡΩΤΕΣ ΦΟΡΕΣ....
ΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ,
ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΟΥΝ ΑΧΑΡΙΣΤΙΑ ΚΑΙ ΜΗ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΣΜΟ...ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΙΝΑΙ Ο ΜΠΑΜΠΑΣ ΤΟΥ Ή Η ΘΕΙΑ ΤΟΥ ΠΙΣΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΑΥΤΑ, ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΥ ΞΕΧΕΙΛΙΖΕΙ ΤΟ ΠΟΤΗΡΙ...ΚΑΙ ΩΣ ΓΝΩΣΤΟ ...ΟΥΔΕΙΣ ΑΝΑΝΤΙΚΑΤΑΣΤΑΤΟΣ...:mad:

Υ.Γ. ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΟΝ Γ.Χ. ΚΑΙ ΤΟΝ ΠΑΟΚ ΔΕ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΚΑΤΙ.
ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΠΛΩΣ ΝΑ ΠΑΙΞΕΙ ΜΠΑΛΑ ΩΣ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΑΣ(ΚΑΙ ΚΑΛΟΣ ΜΑΛΙΣΤΑ), ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ. ΟΥΤΕ ΠΑΝΗΓΥΡΙΑ ΚΑΙ ΥΠΕΡΟΛΥΜΠΙΑΚΑ ΑΙΣΘΗΜΑΤΑ ΘΕΛΩ ΑΠΟ ΑΥΤΟΝ, ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΓΑΒΡΟΣ ΚΑΙ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ....

Σελίδες:  1  2  3  ..  7

Go To Top