MultiLabs.gr  MultiHosting.gr  WebStocks.gr  MultiPolls.gr  MultiRadio.gr  
Sports forum Τελευταία ενέργεια: Ποτέ
Not logged in [Σύνδεση - Εγγραφή]
Go To Bottom

[ Κεντρική σελίδα ] [ Κόκκινο δωμάτιο ] [ Πράσινο δωμάτιο ] [ Μπλε δωμάτιο ] [ Καφέ δωμάτιο ] [ Λευκό δωμάτιο ]

Εκτυπώσιμη Έκδοση | εγγραφή στο θέμα | Προσθήκη στα αγαπημένα  
Συγγραφέας: Θέμα: Θόδωρος Παρασίδης
dodoni
insearch ofthe piece of mind

Registered: 8-2-2003
Member Is Offline

Διάθεση: rasta can dance.

Εστάλη στις 26-4-2003 στις 20:55 Απάντηση με παράθεση
Θόδωρος Παρασίδης

Γιατί Θόδωρε;

Ολόκληρη η οικογένεια του Αθλητικού Metropolis, της εφημερίδας Metrosport και του metrosport.gr ζει ένα σοκ. Δεν έχουμε λόγια για να περιγράψουμε τον πόνο μας παρά τη χαρά στον υπόλοιπο Ελληνισμό που φέρνει η Ανάσταση του Κυρίου μας. Όλοι λίγο πολύ γνωρίζουμε ήδη τι έγινε. Τις λεπτομέρειες και τις απαντήσεις τις πήρε μαζί του ο Θόδωρος. Δεν θα τον ξανακούσουμε ποτέ, μόνο θα είναι πάντα στις καρδιές μας, ακόμη και για τα λάθη του. Το μόνο που μπορούμε να πούμε είναι "γιατί Θόδωρε";

Πηγή:Metrosport

Αυτοκτόνησε λοιπόν ένας από τους πλέον διάσημους αλλά και αμφισβητούμενους αθλητικογράφους της Θεσσαλονίκης, αφού πρώτα σκότωσε την γυναίκα του.
Μου ήταν πάρα πολύ συμπαθής. Τα μεσημέρια 3-4 συνήθιζα να τον ακούω. Κρίμα.

In your head, in your head,
Zombie, zombie, zombie,
Hey, hey, hey. What's in your head, In your head,
Zombie, zombie, zombie?
Hey, hey, hey, hey, oh, dou, dou, dou, dou, dou...
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
dodoni

Member Is Offline

Εστάλη στις 26-4-2003 στις 20:56 Απάντηση με παράθεση
Και από το flash.gr

Τραγωδία παραμονές του Πάσχα στη Θεσσαλονίκη. Ο 43χρονος Θόδωρος Παρασίδης σκότωσε τη σύζυγό του και στη συνέχεια έκανε βουτιά θανάτου με το αυτοκίνητο του στο Θερμαϊκό κόλπο, στην περιοχή των Νέων Επιβατών.

Η άτυχη γυναίκα, η Δέσποινα Κοσμικέλη-Παρασίδου 40 χρόνων, μητέρα δύο παιδιών, βρέθηκε μαχαιρωμένη στο σπίτι του ζευγαριού, στους Νέους Επιβάτες. Ο δράστης, που ήταν αθλητικογράφος, τηλεφώνησε μετά το έγκλημα στον προϊστάμενό του στο ραδιόφωνο και είπε ότι σκότωσε την γυναίκα του.

Zombie, zombie, zombie,
Zombie, zombie, zombie?
Vinci
Α΄κατηγορίας παίκτης

Registered: 24-4-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Θαλασσινή

Εστάλη στις 28-4-2003 στις 21:08 Απάντηση με παράθεση

Το άκουσα και νόμιζα ότι έκανε άλλη μια πλάκα, άλλο ένα καλαμπούρι (κακόγουστο αυτή τη φορά). Αλλά τελικά δεν ήταν...μακάρι να ήταν καλαμπούρι, έστω και κακόγουστο.
Οι μη Θεσσαλονικείς δυστυχώς δεν ξέρουν για ποιον μιλάμε και για τις ραδιοφωνικές εκπομπές του, που ξεσηκώναν όλη την αθλητική Θεσσαλονίκη.
Αγαπημένες μου εκπομπές πάρα πολλές. Η καλύτερη για μένα είναι εκείνη που έκανε πριν το τελικό κυπέλλου με τον Ολυμπιακό που έπαιζε συνέχεια Θεοδωράκη, αντιστασιακά τραγούδια, και πόρωνε τον κόσμο.
Καλό ταξίδι Θόδωρε, εύχομαι ο Θεός να σε συγχωρέσει.
Θα μας λείψει ο χαβαλές σου και οι προχωρημένες απόψεις σου.
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
dodoni

Member Is Offline

Εστάλη στις 28-4-2003 στις 21:10 Απάντηση με παράθεση

η εκπομπή με την οποία γέλασα απίστευτα, ήταν όταν μετά από κάποια ήττα του Πάοκ, νομίζω από τον Ολυμπιακό, ξεκίνησε αντί προλόγου με το τραγούδι του Ξυλούρη:

Ποτεεε, θα κα, ποτεεε θα καανει, ξαστεριά...

Zombie, zombie, zombie,
Zombie, zombie, zombie?
sourloulou
μαφιόζα

Registered: 18-3-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Ψύχραιμη

Εστάλη στις 29-4-2003 στις 19:10 Απάντηση με παράθεση
E oxi!

Tin eidisi tin akousa enw imoun poly makrya apo ti Thessaloniki. Ta kaka nea vlepete dystyxws taksidevoun poly grigora. Alla den mporw na dextw na lete logia sympatheias gia enan anthrwpo pou itan toooso egwistis wste na afairesei mia anthrwpini zwi kai na afisei orfana ta paidia tou! Gia mena o,ti diafwnia kai na exeis me ton syntrofo sou exeis mono mia lysi. Anaimakti. Diazygio. An den tairiazete xwriste! An se keratwnei xwriste! An den ton/tin antexeis pia xwriste!!! Oxi aima! Apo pou ki ws pou diladi??? Poios eisai re megale? O Theos???
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member  Αυτός ο χρήστης έχει MSN Messenger
dodoni

Member Is Offline

Εστάλη στις 30-4-2003 στις 08:48 Απάντηση με παράθεση
sourouklemou

Τα λόγια συμπάθειας αφορούν τον αθλητικό παραγωγό Παρασίδη που ήταν σπουδαίος.
Δεν αφορούν τον άνθρωπο Παρασίδη.
Θυμάμαι ένα ρουμάνο ποδοσφαιριστή που έπαιζε στον Παναθηναϊκό, ο οποίος συνελλήφθη για συμμετοχή σε ληστείες και πήγε φυλακή. Θα έπρεπε να πάψω να μιλώ με συμπάθεια για τις ποδοσφαιρικές του ικανότητες?

Κατά τα άλλα, ήδη ξεκίνησαν οι εφημερίδες σήμερα να αποκαλύπτουν πράγματα για τον Παρασίδη.
Για 7 βιβλιάρια επιταγών που είχε, για περίεργες συναντήσεις στο Hayatt και άλλα τέτοια.
Λένε αλήθειες ή βρήκαν μια καλή ευκαιρία για να πουλήσουν μερικές χιλιάδες φυλλάδες παραπάνω?

Αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...

Zombie, zombie, zombie,
Zombie, zombie, zombie?
Vinci
Α΄κατηγορίας παίκτης

Registered: 24-4-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Θαλασσινή

Εστάλη στις 30-4-2003 στις 09:26 Απάντηση με παράθεση

To να κρίνουμε κάποιον ο οποίος δεν είναι στη ζωή είναι ό,τι χειρότερο. Απλά ο άνθρωπος αυτό που έκανε το έκανε καλίτερα απ' όλους. 40% περίπου ακροαματικότητα (επίσημο αυτό) δεν μπορεί να πάρει κανένας, εκτός αν έχει κάτι το διαφορετικό. Δε θα κρίνω εγώ τις τελευταίες του ώρες, ας το κάνει ο Θεός αυτό. Απλά ξέρω ότι μου έφτιαχνε τη διάθεση και χαμογελούσα ή ακόμη και γελούσα ασυναίσθητα όταν τον άκουγα.
Ας μη "κοντραριζόμαστε" λοιπόν για κάποιον ο οποίος δεν είναι εν ζωή και ας αφήσουμε τη ζωή και το χρόνο για τους κοντινούς ανθρώπους του να κυλίσει.
viola17583
Όλα είναι μια ιδέα!

Member Is Offline

Διάθεση: Πάλι τα ίδια?

Εστάλη στις 23-9-2003 στις 00:42 Απάντηση με παράθεση

ξέρει κανείς τις διευθύνσεις για τα σαιτ που έγιναν για τον παρασίδη?

http://www.youtube.com/watch?v=da2dnHm3vHk
Προφίλ μέλους E-Mail User Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
viola17583
Όλα είναι μια ιδέα!

Member Is Offline

Διάθεση: Πάλι τα ίδια?

Εστάλη στις 6-10-2003 στις 18:44 Απάντηση με παράθεση

http://www.parasidis.tk/

http://www.youtube.com/watch?v=da2dnHm3vHk
Προφίλ μέλους E-Mail User Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
swos
υποκαλλιτέχνης

Registered: 27-11-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Insert coin

Εστάλη στις 17-9-2006 στις 13:14 Απάντηση με παράθεση

τυχαια είδα το θρεντι να διαβάζεται απο έναν επισκέπτη.
Κοιτα να δεις πως τα φερνει η τυχη.
Αυτες τις μερες έμαθα εγω για τον παρασίδη. Τον λατρευω χωρις να εχω ακουσει τη φωνή του. Ως κονσεπτ μιλαμε φιγουρας ραδιοφωνικής. τιποτε αλλο..
μου εχει κολλησει η ατακα που μου έμαθε ενας φιλος. " εγω βγαινω και λέω..εσυ πες τα αντίθετα..ακούγεσαι"
Σε μια βδομάδα εχω ακούσει απίστευτες ιστοριες μιλαμε. του ζηταω καθε φορα που τον συναντώ να μου πει και μια!
Εχω πεσει σε παλικαρι που εχει ηχογραφήσει αμετρητες ραδιοφωνικές του εκπομπές. Μπορει και 2 χρόνια ολόκληρα..
εχει σε βιντεο και μια εμφανιση του στο tv100 στην εκπομπή μιας που τωρα κανει στην ετ3. ολα για τον αντρα, όλα για κατι τελοσπαντων λεγόταν η εκπομπή.
διαλλειμα για dunhil και επανερχόμαστε.
Φοβερα πράγματα!
swos
υποκαλλιτέχνης

Registered: 27-11-2003
Member Is Offline

Διάθεση: Insert coin

Εστάλη στις 17-9-2006 στις 21:05 Απάντηση με παράθεση

νεες ιστοριες..λιγες μερες πριν το τελικο με το γαυρο στην φιλαδελφεια, η εκπομπη όντως ηταν επαναστατική όπως ειπωθηκε και πιο πανω.. Στα πλαισια αυτης της εκπομπης έπαιρναν τηλεφωνο καποιοι γεροι που λέγανε να κερδισει ο ΠΑΟΚ αυτο το κυπελο και ας κλεισω τα ματια μου και τετοια.. Με τον καιρο και με δηλώσεις των ιδιων οι γεροι ήταν βαλτοι ( :) )
Ο μυθος λεει οτι η συγκεκριμενη εκπομπη και ειδικα τα κομματια με τους γερους παιχτηκε στα αποδυτηρια των παικτων για να τους εμψυχώσει..

Go To Top