MultiLabs.gr  MultiHosting.gr  WebStocks.gr  MultiPolls.gr  MultiRadio.gr  
Sports forum Τελευταία ενέργεια: Ποτέ
Not logged in [Σύνδεση - Εγγραφή]
Go To Bottom

[ Κεντρική σελίδα ] [ Κόκκινο δωμάτιο ] [ Πράσινο δωμάτιο ] [ Μπλε δωμάτιο ] [ Καφέ δωμάτιο ] [ Λευκό δωμάτιο ]

Εκτυπώσιμη Έκδοση | εγγραφή στο θέμα | Προσθήκη στα αγαπημένα  
Συγγραφέας: Θέμα: Με τη φόρα που ανέβηκε, με αυτή να κατέβει.
dodoni
insearch ofthe piece of mind

Registered: 8-2-2003
Member Is Offline

Διάθεση: rasta can dance.

Εστάλη στις 5-7-2005 στις 13:59 Απάντηση με παράθεση
Με τη φόρα που ανέβηκε, με αυτή να κατέβει.

Υπό κλίμα αβεβαιότητας διεξήχθη η πρώτη προπόνηση του Ακράτητου για τη νέα περίοδο. Και πώς να ισχύει το αντίθετο, μετά την εμπλοκή που παρουσιάστηκε στη μεταβίβαση των μετοχών από το Δήμο Ανω Λιοσίων στο Μάκη Ψωμιάδη, γεγονός που αναγκάζει τη δημοτική αρχή να αναζητήσει νέο επενδυτή. Εξάλλου, ο "Big Mak" με εξώδικο που απέστειλε ζητά την επιστροφή της προκαταβολής που έδωσε για την αγορά του πλειοψηφικού πακέτου των μετοχών.

Αναμενόμενα προβληματισμένος εμφανίστηκε και ο νέος τεχνικός της ομάδας, Ιλιε Ντουμιτρέσκου, ο οποίος πάντως τόνισε πως θα μείνει να ολοκληρώσει το έργο του. "Όταν υπέγραψα στην ομάδα, με κάλεσαν και μου είπαν πως έχουμε πρόεδρο και στόχο να φτιάξουμε μια καλή ομάδα. Το καλό για μένα είναι ότι μου δόθηκε η ευκαιρία να δουλέψω μόνος με τους παίκτες μου, σε αντίθεση με τις προηγούμενες χρονιές στην Ελλάδα. Αν τώρα αλλάξει ο πρόεδρος και έρθει άλλος, θα μιλήσω μαζί του, ώστε να πάει η ομάδα ψηλά".

Το κείμενο παραίτησης
"Ακολούθησα με θρησκευτική ευλάβεια τη νομιμότητα και ζήτησα ευθής εξ' αρχής και από τον Δήμο Ανω Λιοσίων να τηρηθούν όλες οι νόμιμες διατυπώσεις, για να μεταβιβασθεί η ΠΑΕ Ακράτητος. Εμεινα σταθερά μακριά από τα εσωτερικά του Δήμου και τις πολιτικές αντιπαραθέσεις που υπάρχουν μέσα στο Δημοτικό Συμβούλιο.

Παρ' όλα αυτά, στην πρόσφατη συνεδρίαση της Επιτροπής Επαγγελματικού Αθλητισμού, η μεταβίβαση των μετοχών των δημοτικών επιχειρήσεων προς εμένα και τους συνεργάτες μου, χαρακτηρίστηκε παράνομη εκ μέρους δημοτικών συμβούλων της αντιπολίτευσης του δημοτικού συμβουλίου των Ανω Λιοσίων και ασκήθηκε οξεία και άδικη κριτική για το πρόσωπό μου, ότι δηλαδή εν γνώσει μου είχαν συμβεί παρατυπίες κατά τη διαδικασία μεταβίβασης των μετοχών αυτών.

Με την από 4/7/05 δήλωση, τόσο εμού όπως και των συνεργατών μου, υπαναχωρούμε από την αγορά μετοχών της ΠΑΕ Ακράτητος, που ανήκουν στις δημοτικές επιχειρήσεις και θα αναζητήσουμε κάθε δαπάνη και κάθε ζημιά, που έχουμε υποστεί με τους νόμιμους τρόπους".

Συντάκτης:Γιάννης Ζωιτός
πηγή: contra.gr

In your head, in your head,
Zombie, zombie, zombie,
Hey, hey, hey. What's in your head, In your head,
Zombie, zombie, zombie?
Hey, hey, hey, hey, oh, dou, dou, dou, dou, dou...
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
OpenYourEyes
09-02-1998

Registered: 29-8-2004
Member Is Offline

Διάθεση: o.o

Εστάλη στις 5-7-2005 στις 21:14 Απάντηση με παράθεση

O Big Mak θα ξαναρχισει να τρωει συμβολαια και να καπνιζει τις πουρακλες του.

Α ρε Big Mak.... αθανατος...

Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member  Αυτός ο χρήστης έχει MSN Messenger
OpenYourEyes
09-02-1998

Registered: 29-8-2004
Member Is Offline

Διάθεση: o.o

Εστάλη στις 7-7-2005 στις 23:17 Απάντηση με παράθεση

Ο Σταύρος Ψωμιάδης και έξι ακόμη άτομα επέστρεψαν τις μετοχές του Ακράτητου στο Δήμο Λιοσίων, σύμφωνα με έγγραφο της ΠΑΕ, κι έτσι το αίτημά τους να τους δοθεί άδεια για να τους μεταβιβαστούν οι μετοχές αυτές, είναι πλέον χωρίς αντικείμενο.

Αυτό τονίστηκε στην σημερινή συνεδρίαση της Επιτροπής Επαγγελματικού Αθλητισμού, που ασχολήθηκε με το θέμα των μετοχών της ΠΑΕ Ακράτητος.

Οσον αφορά τους άλλους πέντε μετόχους (Χρήστος Σταμέλος 4,57%, Μαρία και Ελένη Σταμέλου από 9% έκαστη, Μαρία Ψωμιάδη 0,57% και Ελευθέριος Σπανάκης 5%), δεν υπάρχει αίτημα χορήγησης αδείας, όπως ανακοίνωσε η ΕΕΑ. Παράλληλα, ο Δήμαρχος ʼνω Λιοσίων, Νίκος Παπαδήμας, ο οποίος παρουσιάστηκε στην Επιτροπή, είπε ότι πρόκειται να γίνει νέα πρόσκληση ενδιαφέροντος για τις μετοχές που έχει ο Δήμος, με διαφανή διαδικασία.

sport24.gr

Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member  Αυτός ο χρήστης έχει MSN Messenger

Go To Top