MultiLabs.gr  MultiHosting.gr  WebStocks.gr  MultiPolls.gr  MultiRadio.gr  
Sports forum Τελευταία ενέργεια: Ποτέ
Not logged in [Σύνδεση - Εγγραφή]
Go To Bottom

[ Κεντρική σελίδα ] [ Κόκκινο δωμάτιο ] [ Πράσινο δωμάτιο ] [ Μπλε δωμάτιο ] [ Καφέ δωμάτιο ] [ Λευκό δωμάτιο ]

Εκτυπώσιμη Έκδοση | εγγραφή στο θέμα | Προσθήκη στα αγαπημένα  
Συγγραφέας: Θέμα: Ο Ψωμιάδης έδειρε (? ) τον Ντιμιτρέσκου! ! !
dodoni
insearch ofthe piece of mind

Registered: 8-2-2003
Member Is Offline

Διάθεση: rasta can dance.

Εστάλη στις 3-10-2005 στις 03:16 Απάντηση με παράθεση
Ο Ψωμιάδης έδειρε (? ) τον Ντιμιτρέσκου! ! !

Δεν ξανάγινε. Ολα τα είχαμε δει στο ελληνικό ποδόσφαιρο, αλλά πρόεδρο να επιτίθεται στον προπονητή της ομάδας του (!) στην ανάπαυλα του ημιχρόνου επειδή δεν έβγαζε τον παίκτη που του υπέδειξε, δεν το φανταζόταν ούτε ο πιο νοσηρός νους. Δυστυχώς για τον Ιλιε Ντουμιτρέσκου, το φανταζόταν ο νους του Μάκη Ψωμιάδη. Κάπως έτσι οδηγήθηκε ο Ρουμάνος σε παραίτηση...
Το αφεντικό του Ακράτητου έγραψε ιστορία, αλλά με μαύρα γράμματα στη διάρκεια του αγώνα Ακράτητος-Ιωνικός. Σύμφωνα με αυτόπτες μάρτυρες, στο ημίχρονο της αναμέτρησης, ο Ψωμιάδης κατέβηκε στα αποδυτήρια κι απαίτησε από τον Ντουμιτρέσκου με τη φράση "Μουσούμπου out" να αντικαταστήσει τον 26χρονο Βέλγο μέσο.

Ο Ντουμιτρέσκου πιστός στις αρχές του δε δέχθηκε τις υποδείξεις, αλλά ο Ψωμιάδης επέμεινε. Ο διάλογος σνεχίστηκε σε έντονο ύφος για να φτάσουμε στο αποκορύφωμα.

Ο Ψωμιάδης, σύμφωνα πάντα με όσους ήταν παρόντες, επιχείρησε να χειροδικήσει κατά του Ρουμάνου τεχνικού, αλλά εκείνος απέφυγε τα χτυπήματα, για να τη γλιτώσει τελικά με μία κλωτσιά! Οι παίκτες μάλιστα, άκουσαν τον προπονητής τους να φωνάζει: "He kicked me"!

Μετά από όλα αυτά, ο Ντουμιτρέσκου προσπέρασε και τις αρχές του και προκειμένου να μη γίνουν χειρότρερα τα πράγματα, αντικατέστησε τον Μουσούμπου Μουσκάλ Μβουεζόλο. Ο οποίος, για την ιστορία, είχε αγωνιστεί στο Αιγάλεω και στην Καλαμάτα.

Επειτα από το επεισόδιο ο Ντουμιτρέσκου σκέφτηκε να φύγει από το γήπεδο, αφού η απόφαση της παραίτησης του ήταν ειλημμένη, αλλά οι παίκτες τον μετέπεισαν και παρέμεινε έως και το τέλος του αγώνα.

Παναγιώτης Παλλαντζάς
πηγή είδησης: www.sportime.gr

In your head, in your head,
Zombie, zombie, zombie,
Hey, hey, hey. What's in your head, In your head,
Zombie, zombie, zombie?
Hey, hey, hey, hey, oh, dou, dou, dou, dou, dou...
Προφίλ μέλους Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
Filathlos
Κώστας Δαβουρλής

Registered: 2-3-2004
Member Is Offline

Διάθεση: Είσαι η λύπη και η χαρά μου, είσαι το πιο ωραίο πράγμα στα όνειρα μου

Εστάλη στις 3-10-2005 στις 14:08 Απάντηση με παράθεση

Αγαπούλες μου :D

Ευρώπη,πίκρες,υποβιβασμοί η ψυχή για πάντα κοκκινόμαυρη...
http://www.axaioi3.gr
greektotti
Βετεράνος του φόρουμ

Registered: 20-11-2003
Member Is Offline

Διάθεση: GIALOROSSIKI

Εστάλη στις 4-10-2005 στις 10:59 Απάντηση με παράθεση

03/10/2005

Όταν έγινε γνωστό πως ο Μάκης Ψωμιάδης απέκτησε τον Ακράτητο, το mpala.gr τιτλοφόρησε το σχετικό κείμενο "SOS, ο Ψωμιάδης πήρε τον Ακράτητο". Μετά τα όσα τραγελαφικά συνέβησαν το βράδυ της Κυριακής στα αποδυτήρια του γηπέδου των Ανω Λιοσίων, το "SOS" λαμβάνει άλλη διάσταση.

Τι έκανε ο συγκεκριμένος "παράγοντας"; Και τι δεν έκανε! Στο ημίχρονο του αγώνα Ακράτητος-Ιωνικός κατέβηκε στα αποδυτήρια και άρχισε να φωνάζει στον Ντουμιτρέσκου και να απαιτεί να βγάλει από το παιχνίδι τον Μουσούμπου, ο οποίος κατά την άποψη του "Μάκαρου" δεν έπαιζε καλά.

Μάλιστα, η απαίτηση έγινε... ξενόγλωσσα, με τον Ψωμιάδη να φωνάζει σε… άπταιστα Αγγλικά το χαρακτηριστικό "Μουσούμπου out". Αυτό επαναλήφθηκε κάμποσες φορές και όταν ο Ντουμιτρέσκου αρνήθηκε να κάνει ότι του ζητούσε ο ιδιοκτήτης της ΠΑΕ, τα πράγματα εκτροχιάστηκαν.

Σύμφωνα με αυτόπτες μάρτυρες, ο Ψωμιάδης εκνευρίστηκε τόσο πολύ που άρχισε να χτυπάει το Ρουμάνο, ο οποίος όμως κατάφερε να αποφύγει τα χτυπήματα. Ωστόσο, φαίνεται πως μια κλοτσιά τον πέτυχε και αμέσως φώναξε "He kicked me", με τους ποδοσφαιριστές να μένουν άναυδοι.

Μετά από το συγκεκριμένο επεισόδιο ο Ντουμιτρέσκου αποφάσισε να φύγει από τον πάγκο της ομάδας του από το ημίχρονο, ωστόσο, μετά από παράκληση των παικτών έμεινε σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, κάνοντας, τελικά, αλλαγή τον Μουσούμπου, ο οποίος και ήταν ο χειρότερος παίκτης του αγώνα.

Ντουμιτρέσκου: Δεν αλλάζω απόφαση

Τη Δευτέρα το πρωί, ο Ρουμάνος τεχνικός έκανε δηλώσεις στο "Sportime Radio", όπου υποστήριξε πως δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξει γνώμη και να μείνει στην ομάδα του Ακράτητου, ενώ δεν θέλησε να δώσει λεπτομέρειες για τα όσα συνέβησαν στα αποδυτήρια με τον Μάκη Ψωμιάδη.

Για το αν υπάρχει περίπτωση να ανακαλέσει την παραίτηση του:
"Είπα χθες ότι παραιτούμαι κι αυτό έγινε. Όπως όταν είχα πει ότι θα σταματήσω το ποδόσφαιρο στα 30 μου και δεν ξανάπαιξα, το ίδιο θα κάνω και τώρα. Δεν πρόκειται να αλλάξω την απόφασή μου".

Για το τι συνέβη στα αποδυτηρια:
"Κατά γνώμη μου στο πρώτο ημίχρονο παίξαμε καλά, ο Ιωνικός δεν έκανε ευκαιρία, εμείς είχαμε δύο κλασικές ευκαιρίες για γκολ. Στο ημίχρονο (δεν είναι φυσιολογικό να συμβαίνει ούτε στο ελληνικό αλλά ούτε και στο παγκόσμιο ποδόσφαιρο) έγινε ένα μικρό επεισόδιο με εμένα και τον κύριο Ψωμιάδη, εξαιτίας του οποίου ήθελα να φύγω από τον πάγκο από την ανάπαυλα. Σκέφτηκα όμως ότι δεν είναι καλό να εγκαταλείψω το καράβι στα μέσα του αγώνα.

Όσα έγιναν μεταφέρθηκαν στους παίκτες, τα έμαθαν όλα κι αυτό δεν είναι καλό. Όλοι άκουσαν τι έγινε, δεν θέλω να το συζητήσω, δεν είναι το στιλ μου να μιλάω για τέτοια πράγματα. Όλοι οι πρόεδροι στο ελληνικό ποδόσφαιρο πρέπει να καταλάβουν, ότι βάζουν τα λεφτά τους, κάνουν θυσίες ενώ θα μπορούσαν να τα ξοδέψουν με την οικογένειά τους. Όμως πρέπει να καταλάβουν ότι την ευθύνη σε μια ομάδα την έχουν οι προπονητές.

Δεν πρόκειται ποτέ στη ζωή μου να δεχθώ κάτι τέτοιο. Για μένα φτάνει και μόνο να μου πει κανείς κάτι, όχι να με πείσει, απλά να μου πει κάτι τέτοιο, έχει τελειώσει. Έχει να κάνει με την προσωπικότητα του προπονητή. Ο προπονητής που δέχεται τέτοιες συζητήσεις, είναι μαριονέτα. Εγώ ξέρω τι θέλω, είμαι επαγγελματίας, δουλεύω πολύ σκληρά για να κερδίζουν οι ομάδες μου αλλά τους είχα πει ότι την πρώτη φορά που θα αναμιχθεί κάποιος στην ομάδα θα φύγω, και χθες ήταν η πρώτη φορά.

Είναι θέμα κουλτούρας, υπάρχουν προπονητές που έχουν ανάγκη τα λεφτά και δέχονται τις παρεμβάσεις, άλλοι που θέλουν οπωσδήποτε να δουλεύουν και επίσης δέχονται τα πάντα από τους προέδρους. Τους καταλαβαίνω αλλά εγώ είμαι εντάξει με τις γνώσεις μου, δεν έχω οικονομικά προβλήματα και δεν τις δέχομαι".

Για το τι θα κάνει από εδώ και πέρα:
"Τώρα θα πάω στο Βουκουρέστι, θα παρακολουθήσω παιχνίδια Champions League και εθνικών ομάδων, για να έχω πληροφόρηση, πρέπει πάντα να παρακολουθείς τα νέα γύρω από το ποδόσφαιρο υψηλού επιπέδου".

Για το πρωτάθλημα:
"Ο Ολυμπιακός ξεκίνησε φανταστικά στο πρωτάθλημα, έχει μεγάλο αβαντάζ. Κέρδισε δύο πολύ δύσκολα παιχνίδια εκτός έδρας, παράλληλα παίζει στο σπίτι του χωρίς κόσμο, είναι το φαβορί για μένα. Ακόμα κι αν είναι νωρίς, έχει κερδίσει δύσκολα παιχνίδια, έχει και την καλύτερη ποιότητα στο ελληνικό πρωτάθλημα".

Για την εντύπωση που του αφήνει το ελληνικό ποδόσφαιρο:
"Θέλω να είμαι στην Ελλάδα, είναι καλή αρχή για την καριέρα μου. Το ελληνικό ποδόσφαιρο έκανε μεγάλη πρόοδο τον τελευταίο χρόνο. Δεν κρίνεται από ένα συμβάν, για μένα είναι σε καλό δρόμο. Η Ελλάδα κέρδισε το Euro, βγάζει δύο ομάδες στο Champions League. Πάντα θα θέλω να δουλεύω στην Ελλάδα".
www.mpalla.gr
-----------------------------------------------------------------------------------------
Mπαρμπαλιάς και ένας άλλος στο πάγκο...
Τον βλέπω ξανά Β΄Εθνική...

www.asroma.gr
www.asroma.forumup.gr
http://clubs.pathfinder.gr/ASROMA1927
Προφίλ μέλους E-Mail User Ιστοσελίδα μέλους Δείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member
Καστρο του Εδιμβουργου
Β΄κατηγορίας παίκτης

Registered: 14-11-2003
Member Is Offline

Διάθεση: No Mood

Εστάλη στις 4-10-2005 στις 11:53 Απάντηση με παράθεση

Αυτό δεν είναι είδηση. Είδηση θα ήταν το αντίθετο, ο Ντουμι να δείρει τον Ψωμιάδη και να του ξυρίσει το μουστάκι.

«Το πώς χαρακτηρίζει κανείς τον εαυτό του ή το πώς χαρακτηρίζεται από τους άλλους είναι δευτερεύον και συχνά τυχαίο. Πάνω απ' όλα ενδιαφέρει το τι λέει και το αν έχει κάτι να πει»-Παν.Κονδύλης
Προφίλ μέλουςΔείτε όλα τα μηνύματα του χρήστη U2U Member  Αυτός ο χρήστης έχει MSN Messenger
aprilios
Βετεράνος του φόρουμ

Registered: 15-12-2004
Member Is Offline

Διάθεση: Ανθισμένη !!

biggrin.gif Εστάλη στις 5-10-2005 στις 13:01 Απάντηση με παράθεση

Παράθεση:
Originally posted by Καστρο του Εδιμβουργου
Αυτό δεν είναι είδηση. Είδηση θα ήταν το αντίθετο, ο Ντουμι να δείρει τον Ψωμιάδη και να του ξυρίσει το μουστάκι.

Ο Λύκος και αν εγέρασε....και τα μαλλιά του ασπρίσαν
Τα χούγια του δεν άλλαξε!!!

Don't make Monkeybusiness in Monkeydonia!!

υ.γ.: ΟΞΩ ΟΙ ΛΑΘΡΟΚΟΠΡΟΙ.... ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ!!

Go To Top